Lumpėniškiai neliko abejingi padegėlių šeimynai

Gaisro liepsnos nuniokoja namus, akimirksniu praryja ilgus metus kauptus daiktus, šeimininkai lieka be pastogės… Liepos mėnesį gaisro negandas patyrė Lumpėnuose gyvenanti Šakių šeimyna – sudegė jų namas. Laimė, kad niekas nenukentėjo. Šiandien šios šeimos narių nuotaikos geresnės – su gerų žmonių pagalba namą pavyko atstatyti, netrukus jame bus galima kurtis iš naujo.

Liepą sudegęs pastatas greitu laiku bus sutvarkytas ir jame bus galima vėl gyventi.

Namas atstatytas
Nelaimė įvyko liepos 8 d. Tądien Kristina Šakienė prižiūrėjo keturmetį anūką Tomą. Garbaus amžiaus moteris prigulė pailsėti. Mažajam ėmus belsti į langą, moteris ne iš karto ir suvokė, kas atsitiko. „Išėjau į lauką, anūkas mane stipriai apsikabino, verkia. Žiūriu, jau didžiulė liepsna iš verandos kyla…“ – pasakojo K. Šakienė. Nieko nelaukdama ji paskambino pagalbos numeriu 112.
Į gaisravietę Lumpėnuose kaip mat galėjo atskubėti Vilkyškių ugniagesių komanda ir galbūt to būtų pakakę ugniai numalšinti, deja, pagal naują tvarką, paskambinus bendruoju pagalbos telefonu skambinantysis sujungiamas su operatoriais Klaipėdoje, šie informaciją perduoda arčiausiai esančioms priešgaisrinėms tarnyboms.
Pagėgių ir Vilkyškių ugniagesių komandos, sužinojus apie nelaimę, į įvykio vietą atskubėjo, kai Šakių šeimynos namas jau skendėjo liepsnose. J. Šakys dar bandė iš degančio pastato gelbėti vertingesnius daiktus, bet jam tepavyko išnešti apynaujį televizorių. Visa kita virto pelenais…
Lumpėnų gyvenvietės gale esančiame name gyveno K. Šakienė ir jos sūnus Jonas su sugyventine Jūrate. Kartu jie augina sūnų Tomą. Kitas K. Šakienės sūnus Svajūnas – perspektyvus imtynininkas – mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje, tad į namus sugrįžta retai.
Likusi be pastogės Šakių šeimyna šiuo metu glaudžiasi kieme esančiose vasaros virtuvėlėje ir malkinėje.
Penktadienį nelaimę patyrusi šeimyna jau buvo šiek tiek geresnės nuotaikos. Jonas aprodė atstatytą namą ir jau kūrenamas sutvarkytas krosnis, – kad drėgmė greičiau išgaruotų.
„Po gaisro gesinimo ir užėjusių liūčių, kai namas buvo be stogo, mūras pritraukė drėgmės. Kaminai dar nelabai traukia, visur pilna dūmų. Dauguma darbų jau padaryta, tikimės į namą parsikraustyti per kelias ateinančias savaites. Naktį nakvoti malkinėje ir vasarinėje virtuvėje darosi šalta…“ – sakė J. Šakys.

Šakių šeima dėkoja visiems, kurie padėjo atstatyti jų sudegusį namą.

Nuoširdi padėka
J. Šakys sakė, kad gaisro metu sudegė beveik visi šeimos turėti daiktai – liko tik pelenų krūvos, aprūkusios mūro sienos ir du kaminai. Bandydamas gelbėti pastate buvusius daiktus jis pats vos nenukentėjo – po akimirkos, kai pats iššoko per langą, įgriuvo deganti medinė namo perdanga.
Pasak J. Šakio, šiuo metu namas beveik visiškai atstatytas. Suręstas naujas stogas, sumontuoti nauji langai, nutinkuoti kaminai, tvarkomas vidus.
„Darbo buvo nemažai, bet labai padėjo draugai ir mūsų nelaimei nelikę abejingi žmonės“, – sakė J. Šakys.
K. Šakienė neslėpė džiaugsmo ašarų ir vis stebėjosi, kiek gerų žmonių esama aplinkui. Šakiai prašė padėkoti visiems, kurie padėjo po gaisro atstatyti namus, prisidėdami darbu, paremdami pinigais, kas statybinėmis medžiagomis.
„Ko gero, daugiausiai mums padėjo Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Esame labai dėkingi Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, kuris nupirko namui naujus langus. Dėkojame už paramą ir Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui. Ačiū lumpėniškiui Vidui Vitkui, kuris parūpino medienos namui remontuoti. Labai padėjo Šilutės kelininkų tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas, parūpinęs statyboms reikalingų medžiagų.
Ypač dėkingi likome Lumpėnų kaimo bendruomenei, jų rūpesčiu sutvarkytame name įrengta visiškai nauja elektros instaliacijos sistema. Gaisrininkai sakė, kad būtent dėl elektros instaliacijos gedimo ir kilęs gaisras.
Po šios nelaimės mums padėjo išties labai daug žmonių, visų jų ir neišvardinsiu, bet mūsų šeima tarią visiems labai nuoširdų ačiū už pagalbą, kurios mums tikrai labai reikėjo“, – kalbėjo K. Šakienė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite