Lumpėniškiai neliko abejingi padegėlių šeimynai

Gaisro liepsnos nuniokoja namus, akimirksniu praryja ilgus metus kauptus daiktus, šeimininkai lieka be pastogės… Liepos mėnesį gaisro negandas patyrė Lumpėnuose gyvenanti Šakių šeimyna – sudegė jų namas. Laimė, kad niekas nenukentėjo. Šiandien šios šeimos narių nuotaikos geresnės – su gerų žmonių pagalba namą pavyko atstatyti, netrukus jame bus galima kurtis iš naujo.

Liepą sudegęs pastatas greitu laiku bus sutvarkytas ir jame bus galima vėl gyventi.

Namas atstatytas
Nelaimė įvyko liepos 8 d. Tądien Kristina Šakienė prižiūrėjo keturmetį anūką Tomą. Garbaus amžiaus moteris prigulė pailsėti. Mažajam ėmus belsti į langą, moteris ne iš karto ir suvokė, kas atsitiko. „Išėjau į lauką, anūkas mane stipriai apsikabino, verkia. Žiūriu, jau didžiulė liepsna iš verandos kyla…“ – pasakojo K. Šakienė. Nieko nelaukdama ji paskambino pagalbos numeriu 112.
Į gaisravietę Lumpėnuose kaip mat galėjo atskubėti Vilkyškių ugniagesių komanda ir galbūt to būtų pakakę ugniai numalšinti, deja, pagal naują tvarką, paskambinus bendruoju pagalbos telefonu skambinantysis sujungiamas su operatoriais Klaipėdoje, šie informaciją perduoda arčiausiai esančioms priešgaisrinėms tarnyboms.
Pagėgių ir Vilkyškių ugniagesių komandos, sužinojus apie nelaimę, į įvykio vietą atskubėjo, kai Šakių šeimynos namas jau skendėjo liepsnose. J. Šakys dar bandė iš degančio pastato gelbėti vertingesnius daiktus, bet jam tepavyko išnešti apynaujį televizorių. Visa kita virto pelenais…
Lumpėnų gyvenvietės gale esančiame name gyveno K. Šakienė ir jos sūnus Jonas su sugyventine Jūrate. Kartu jie augina sūnų Tomą. Kitas K. Šakienės sūnus Svajūnas – perspektyvus imtynininkas – mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje, tad į namus sugrįžta retai.
Likusi be pastogės Šakių šeimyna šiuo metu glaudžiasi kieme esančiose vasaros virtuvėlėje ir malkinėje.
Penktadienį nelaimę patyrusi šeimyna jau buvo šiek tiek geresnės nuotaikos. Jonas aprodė atstatytą namą ir jau kūrenamas sutvarkytas krosnis, – kad drėgmė greičiau išgaruotų.
„Po gaisro gesinimo ir užėjusių liūčių, kai namas buvo be stogo, mūras pritraukė drėgmės. Kaminai dar nelabai traukia, visur pilna dūmų. Dauguma darbų jau padaryta, tikimės į namą parsikraustyti per kelias ateinančias savaites. Naktį nakvoti malkinėje ir vasarinėje virtuvėje darosi šalta…“ – sakė J. Šakys.

Šakių šeima dėkoja visiems, kurie padėjo atstatyti jų sudegusį namą.

Nuoširdi padėka
J. Šakys sakė, kad gaisro metu sudegė beveik visi šeimos turėti daiktai – liko tik pelenų krūvos, aprūkusios mūro sienos ir du kaminai. Bandydamas gelbėti pastate buvusius daiktus jis pats vos nenukentėjo – po akimirkos, kai pats iššoko per langą, įgriuvo deganti medinė namo perdanga.
Pasak J. Šakio, šiuo metu namas beveik visiškai atstatytas. Suręstas naujas stogas, sumontuoti nauji langai, nutinkuoti kaminai, tvarkomas vidus.
„Darbo buvo nemažai, bet labai padėjo draugai ir mūsų nelaimei nelikę abejingi žmonės“, – sakė J. Šakys.
K. Šakienė neslėpė džiaugsmo ašarų ir vis stebėjosi, kiek gerų žmonių esama aplinkui. Šakiai prašė padėkoti visiems, kurie padėjo po gaisro atstatyti namus, prisidėdami darbu, paremdami pinigais, kas statybinėmis medžiagomis.
„Ko gero, daugiausiai mums padėjo Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Esame labai dėkingi Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, kuris nupirko namui naujus langus. Dėkojame už paramą ir Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui. Ačiū lumpėniškiui Vidui Vitkui, kuris parūpino medienos namui remontuoti. Labai padėjo Šilutės kelininkų tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas, parūpinęs statyboms reikalingų medžiagų.
Ypač dėkingi likome Lumpėnų kaimo bendruomenei, jų rūpesčiu sutvarkytame name įrengta visiškai nauja elektros instaliacijos sistema. Gaisrininkai sakė, kad būtent dėl elektros instaliacijos gedimo ir kilęs gaisras.
Po šios nelaimės mums padėjo išties labai daug žmonių, visų jų ir neišvardinsiu, bet mūsų šeima tarią visiems labai nuoširdų ačiū už pagalbą, kurios mums tikrai labai reikėjo“, – kalbėjo K. Šakienė.

Simonas SKUTULAS

Hits: 47

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Taip pat skaitykite