Lumpėniškiai neliko abejingi padegėlių šeimynai

Gaisro liepsnos nuniokoja namus, akimirksniu praryja ilgus metus kauptus daiktus, šeimininkai lieka be pastogės… Liepos mėnesį gaisro negandas patyrė Lumpėnuose gyvenanti Šakių šeimyna – sudegė jų namas. Laimė, kad niekas nenukentėjo. Šiandien šios šeimos narių nuotaikos geresnės – su gerų žmonių pagalba namą pavyko atstatyti, netrukus jame bus galima kurtis iš naujo.

Liepą sudegęs pastatas greitu laiku bus sutvarkytas ir jame bus galima vėl gyventi.

Namas atstatytas
Nelaimė įvyko liepos 8 d. Tądien Kristina Šakienė prižiūrėjo keturmetį anūką Tomą. Garbaus amžiaus moteris prigulė pailsėti. Mažajam ėmus belsti į langą, moteris ne iš karto ir suvokė, kas atsitiko. „Išėjau į lauką, anūkas mane stipriai apsikabino, verkia. Žiūriu, jau didžiulė liepsna iš verandos kyla…“ – pasakojo K. Šakienė. Nieko nelaukdama ji paskambino pagalbos numeriu 112.
Į gaisravietę Lumpėnuose kaip mat galėjo atskubėti Vilkyškių ugniagesių komanda ir galbūt to būtų pakakę ugniai numalšinti, deja, pagal naują tvarką, paskambinus bendruoju pagalbos telefonu skambinantysis sujungiamas su operatoriais Klaipėdoje, šie informaciją perduoda arčiausiai esančioms priešgaisrinėms tarnyboms.
Pagėgių ir Vilkyškių ugniagesių komandos, sužinojus apie nelaimę, į įvykio vietą atskubėjo, kai Šakių šeimynos namas jau skendėjo liepsnose. J. Šakys dar bandė iš degančio pastato gelbėti vertingesnius daiktus, bet jam tepavyko išnešti apynaujį televizorių. Visa kita virto pelenais…
Lumpėnų gyvenvietės gale esančiame name gyveno K. Šakienė ir jos sūnus Jonas su sugyventine Jūrate. Kartu jie augina sūnų Tomą. Kitas K. Šakienės sūnus Svajūnas – perspektyvus imtynininkas – mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje, tad į namus sugrįžta retai.
Likusi be pastogės Šakių šeimyna šiuo metu glaudžiasi kieme esančiose vasaros virtuvėlėje ir malkinėje.
Penktadienį nelaimę patyrusi šeimyna jau buvo šiek tiek geresnės nuotaikos. Jonas aprodė atstatytą namą ir jau kūrenamas sutvarkytas krosnis, – kad drėgmė greičiau išgaruotų.
„Po gaisro gesinimo ir užėjusių liūčių, kai namas buvo be stogo, mūras pritraukė drėgmės. Kaminai dar nelabai traukia, visur pilna dūmų. Dauguma darbų jau padaryta, tikimės į namą parsikraustyti per kelias ateinančias savaites. Naktį nakvoti malkinėje ir vasarinėje virtuvėje darosi šalta…“ – sakė J. Šakys.

Šakių šeima dėkoja visiems, kurie padėjo atstatyti jų sudegusį namą.

Nuoširdi padėka
J. Šakys sakė, kad gaisro metu sudegė beveik visi šeimos turėti daiktai – liko tik pelenų krūvos, aprūkusios mūro sienos ir du kaminai. Bandydamas gelbėti pastate buvusius daiktus jis pats vos nenukentėjo – po akimirkos, kai pats iššoko per langą, įgriuvo deganti medinė namo perdanga.
Pasak J. Šakio, šiuo metu namas beveik visiškai atstatytas. Suręstas naujas stogas, sumontuoti nauji langai, nutinkuoti kaminai, tvarkomas vidus.
„Darbo buvo nemažai, bet labai padėjo draugai ir mūsų nelaimei nelikę abejingi žmonės“, – sakė J. Šakys.
K. Šakienė neslėpė džiaugsmo ašarų ir vis stebėjosi, kiek gerų žmonių esama aplinkui. Šakiai prašė padėkoti visiems, kurie padėjo po gaisro atstatyti namus, prisidėdami darbu, paremdami pinigais, kas statybinėmis medžiagomis.
„Ko gero, daugiausiai mums padėjo Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Esame labai dėkingi Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, kuris nupirko namui naujus langus. Dėkojame už paramą ir Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui. Ačiū lumpėniškiui Vidui Vitkui, kuris parūpino medienos namui remontuoti. Labai padėjo Šilutės kelininkų tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas, parūpinęs statyboms reikalingų medžiagų.
Ypač dėkingi likome Lumpėnų kaimo bendruomenei, jų rūpesčiu sutvarkytame name įrengta visiškai nauja elektros instaliacijos sistema. Gaisrininkai sakė, kad būtent dėl elektros instaliacijos gedimo ir kilęs gaisras.
Po šios nelaimės mums padėjo išties labai daug žmonių, visų jų ir neišvardinsiu, bet mūsų šeima tarią visiems labai nuoširdų ačiū už pagalbą, kurios mums tikrai labai reikėjo“, – kalbėjo K. Šakienė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite