Lumpėniškiai neliko abejingi padegėlių šeimynai

Gaisro liepsnos nuniokoja namus, akimirksniu praryja ilgus metus kauptus daiktus, šeimininkai lieka be pastogės… Liepos mėnesį gaisro negandas patyrė Lumpėnuose gyvenanti Šakių šeimyna – sudegė jų namas. Laimė, kad niekas nenukentėjo. Šiandien šios šeimos narių nuotaikos geresnės – su gerų žmonių pagalba namą pavyko atstatyti, netrukus jame bus galima kurtis iš naujo.

Liepą sudegęs pastatas greitu laiku bus sutvarkytas ir jame bus galima vėl gyventi.

Namas atstatytas
Nelaimė įvyko liepos 8 d. Tądien Kristina Šakienė prižiūrėjo keturmetį anūką Tomą. Garbaus amžiaus moteris prigulė pailsėti. Mažajam ėmus belsti į langą, moteris ne iš karto ir suvokė, kas atsitiko. „Išėjau į lauką, anūkas mane stipriai apsikabino, verkia. Žiūriu, jau didžiulė liepsna iš verandos kyla…“ – pasakojo K. Šakienė. Nieko nelaukdama ji paskambino pagalbos numeriu 112.
Į gaisravietę Lumpėnuose kaip mat galėjo atskubėti Vilkyškių ugniagesių komanda ir galbūt to būtų pakakę ugniai numalšinti, deja, pagal naują tvarką, paskambinus bendruoju pagalbos telefonu skambinantysis sujungiamas su operatoriais Klaipėdoje, šie informaciją perduoda arčiausiai esančioms priešgaisrinėms tarnyboms.
Pagėgių ir Vilkyškių ugniagesių komandos, sužinojus apie nelaimę, į įvykio vietą atskubėjo, kai Šakių šeimynos namas jau skendėjo liepsnose. J. Šakys dar bandė iš degančio pastato gelbėti vertingesnius daiktus, bet jam tepavyko išnešti apynaujį televizorių. Visa kita virto pelenais…
Lumpėnų gyvenvietės gale esančiame name gyveno K. Šakienė ir jos sūnus Jonas su sugyventine Jūrate. Kartu jie augina sūnų Tomą. Kitas K. Šakienės sūnus Svajūnas – perspektyvus imtynininkas – mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje, tad į namus sugrįžta retai.
Likusi be pastogės Šakių šeimyna šiuo metu glaudžiasi kieme esančiose vasaros virtuvėlėje ir malkinėje.
Penktadienį nelaimę patyrusi šeimyna jau buvo šiek tiek geresnės nuotaikos. Jonas aprodė atstatytą namą ir jau kūrenamas sutvarkytas krosnis, – kad drėgmė greičiau išgaruotų.
„Po gaisro gesinimo ir užėjusių liūčių, kai namas buvo be stogo, mūras pritraukė drėgmės. Kaminai dar nelabai traukia, visur pilna dūmų. Dauguma darbų jau padaryta, tikimės į namą parsikraustyti per kelias ateinančias savaites. Naktį nakvoti malkinėje ir vasarinėje virtuvėje darosi šalta…“ – sakė J. Šakys.

Šakių šeima dėkoja visiems, kurie padėjo atstatyti jų sudegusį namą.

Nuoširdi padėka
J. Šakys sakė, kad gaisro metu sudegė beveik visi šeimos turėti daiktai – liko tik pelenų krūvos, aprūkusios mūro sienos ir du kaminai. Bandydamas gelbėti pastate buvusius daiktus jis pats vos nenukentėjo – po akimirkos, kai pats iššoko per langą, įgriuvo deganti medinė namo perdanga.
Pasak J. Šakio, šiuo metu namas beveik visiškai atstatytas. Suręstas naujas stogas, sumontuoti nauji langai, nutinkuoti kaminai, tvarkomas vidus.
„Darbo buvo nemažai, bet labai padėjo draugai ir mūsų nelaimei nelikę abejingi žmonės“, – sakė J. Šakys.
K. Šakienė neslėpė džiaugsmo ašarų ir vis stebėjosi, kiek gerų žmonių esama aplinkui. Šakiai prašė padėkoti visiems, kurie padėjo po gaisro atstatyti namus, prisidėdami darbu, paremdami pinigais, kas statybinėmis medžiagomis.
„Ko gero, daugiausiai mums padėjo Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Esame labai dėkingi Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, kuris nupirko namui naujus langus. Dėkojame už paramą ir Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui. Ačiū lumpėniškiui Vidui Vitkui, kuris parūpino medienos namui remontuoti. Labai padėjo Šilutės kelininkų tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas, parūpinęs statyboms reikalingų medžiagų.
Ypač dėkingi likome Lumpėnų kaimo bendruomenei, jų rūpesčiu sutvarkytame name įrengta visiškai nauja elektros instaliacijos sistema. Gaisrininkai sakė, kad būtent dėl elektros instaliacijos gedimo ir kilęs gaisras.
Po šios nelaimės mums padėjo išties labai daug žmonių, visų jų ir neišvardinsiu, bet mūsų šeima tarią visiems labai nuoširdų ačiū už pagalbą, kurios mums tikrai labai reikėjo“, – kalbėjo K. Šakienė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite