Lumpėniškiai linksminosi tradicinėje vasaros šventėje

Lumpėnuose šurmuliavusioje vasaros šventėje svarbiausiu šventės akcentu tapo Lietuvos Respublikos heraldikos komisijos patvirtinta seniūnijos vėliava ir herbas. Lumpėnų simbolius, skelbiant šventės atidarymą, atnešė su iškilminga eisena. Lumpėnų seniūnei Danguolei Mikelienei juos įteikė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Lumpėnų vasaros šventėje buvo pagerbti šiais metais seniūnijoje gimę naujagimiai.

Kaip buvo kuriama vėliava ir herbas, šventės dalyviams surengtoje konferencijoje pasakojo M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Lumpėnų herbo ir vėliavos autorius – kaunietis dailininkas Rolandas Rimkūnas.
Herbui sukurti buvo sudaryta speciali Pagėgių savivaldybės komisija, įvairių siūlymų pateikė bendruomenės nariai. Iš viso pasiūlyta net 20 skirtingų vėliavos ir herbo variantų, kurie buvo eksponuojami ir vasaros šventėje.
Susirinkusiuosius į šventę pasveikinęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pasidžiaugė gražėjančia gyvenviete, įgyvendinamais projektais, darbščiais lumpėniškiais. Kartu priminė, kad jie yra ypatingo krašto gyventojai, šlovingos valstybės piliečiai ir kad tuo reikia didžiuotis.
Meras daugiavaikėms šeimoms perdavė Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio padėkas. Šventės metu atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti šiais metais gimę lumpėniškiai: Dominykas Mėlinavičius, Dovydas Karaciejus, Emilis Trinka, Guoda Laugalytė, Renata Krasauskaitė ir Kasparas Kuskys.
Iš ryto lumpėniškiai turėjo galimybę varžytis sportinėse rungtyse, žaisdami krepšinį, tinklinį, smiginį. Šventės metu buvo eksponuojamos fotografijos apie Lumpėnų seniūnijos gyvenimą, lumpėniškio Algio Gudavičiaus medžio drožinių paroda.
Susirinkusiuosius linksmino atgimstanti kaimo kapela „Lumpelė“, Monika Linkytė, Romas Dambrauskas, „Tautinis brandas“. Šventėje koncertavo ir atlikėjai iš visos Pagėgių savivaldybės. Šventė baigėsi fejerverkais.
„Per visus darbo metus neteko matyti tiek daug žmonių, atėjusių į Lumpėnų seniūnijos vasaros šventę, kurią drąsiai galima vadinti istorine, mat oficialiai buvo patvirtinti herbas ir vėliava. Dėkoju visiems, geranoriškai dalyvavusiems šventės muzikinėje programoje, visiems padėjusiems renginį organizuoti“, – sakė Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite