Lumpėniškiai linksminosi tradicinėje vasaros šventėje

Lumpėnuose šurmuliavusioje vasaros šventėje svarbiausiu šventės akcentu tapo Lietuvos Respublikos heraldikos komisijos patvirtinta seniūnijos vėliava ir herbas. Lumpėnų simbolius, skelbiant šventės atidarymą, atnešė su iškilminga eisena. Lumpėnų seniūnei Danguolei Mikelienei juos įteikė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Lumpėnų vasaros šventėje buvo pagerbti šiais metais seniūnijoje gimę naujagimiai.

Kaip buvo kuriama vėliava ir herbas, šventės dalyviams surengtoje konferencijoje pasakojo M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Lumpėnų herbo ir vėliavos autorius – kaunietis dailininkas Rolandas Rimkūnas.
Herbui sukurti buvo sudaryta speciali Pagėgių savivaldybės komisija, įvairių siūlymų pateikė bendruomenės nariai. Iš viso pasiūlyta net 20 skirtingų vėliavos ir herbo variantų, kurie buvo eksponuojami ir vasaros šventėje.
Susirinkusiuosius į šventę pasveikinęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pasidžiaugė gražėjančia gyvenviete, įgyvendinamais projektais, darbščiais lumpėniškiais. Kartu priminė, kad jie yra ypatingo krašto gyventojai, šlovingos valstybės piliečiai ir kad tuo reikia didžiuotis.
Meras daugiavaikėms šeimoms perdavė Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio padėkas. Šventės metu atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti šiais metais gimę lumpėniškiai: Dominykas Mėlinavičius, Dovydas Karaciejus, Emilis Trinka, Guoda Laugalytė, Renata Krasauskaitė ir Kasparas Kuskys.
Iš ryto lumpėniškiai turėjo galimybę varžytis sportinėse rungtyse, žaisdami krepšinį, tinklinį, smiginį. Šventės metu buvo eksponuojamos fotografijos apie Lumpėnų seniūnijos gyvenimą, lumpėniškio Algio Gudavičiaus medžio drožinių paroda.
Susirinkusiuosius linksmino atgimstanti kaimo kapela „Lumpelė“, Monika Linkytė, Romas Dambrauskas, „Tautinis brandas“. Šventėje koncertavo ir atlikėjai iš visos Pagėgių savivaldybės. Šventė baigėsi fejerverkais.
„Per visus darbo metus neteko matyti tiek daug žmonių, atėjusių į Lumpėnų seniūnijos vasaros šventę, kurią drąsiai galima vadinti istorine, mat oficialiai buvo patvirtinti herbas ir vėliava. Dėkoju visiems, geranoriškai dalyvavusiems šventės muzikinėje programoje, visiems padėjusiems renginį organizuoti“, – sakė Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Policija: išpjovė 1000 eurų vertės medžių

Tauragės apskrities VPK informuoja apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone ir skelbia kitas žinias, į kurias gyventojai turėtų atkreipti dėmesį. Sausio 28 d. rytą vyras, gim. 1986 m., pastebėjo, kad sklype Labatmedžio k., Švėkšnos sen., išpjauti medžiai. Nuostolis 1000 eurų. Sausio 29 d.  Žemaitkiemio k. neblaivus (1,57 prom.) vyras, gim. 1999 m., vairavo automobilį „VW Passat“. Sausio 28 d. naktį Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje,  nenustatyti asmenys užpuolė neblaivius vyrus (gim. 1981 m. ir gim. 1990 m.) ir vieną iš jų sužalojo. Sausio

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Taip pat skaitykite