Lumpėniškiai linksminosi tradicinėje vasaros šventėje

Lumpėnuose šurmuliavusioje vasaros šventėje svarbiausiu šventės akcentu tapo Lietuvos Respublikos heraldikos komisijos patvirtinta seniūnijos vėliava ir herbas. Lumpėnų simbolius, skelbiant šventės atidarymą, atnešė su iškilminga eisena. Lumpėnų seniūnei Danguolei Mikelienei juos įteikė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Lumpėnų vasaros šventėje buvo pagerbti šiais metais seniūnijoje gimę naujagimiai.

Kaip buvo kuriama vėliava ir herbas, šventės dalyviams surengtoje konferencijoje pasakojo M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Lumpėnų herbo ir vėliavos autorius – kaunietis dailininkas Rolandas Rimkūnas.
Herbui sukurti buvo sudaryta speciali Pagėgių savivaldybės komisija, įvairių siūlymų pateikė bendruomenės nariai. Iš viso pasiūlyta net 20 skirtingų vėliavos ir herbo variantų, kurie buvo eksponuojami ir vasaros šventėje.
Susirinkusiuosius į šventę pasveikinęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pasidžiaugė gražėjančia gyvenviete, įgyvendinamais projektais, darbščiais lumpėniškiais. Kartu priminė, kad jie yra ypatingo krašto gyventojai, šlovingos valstybės piliečiai ir kad tuo reikia didžiuotis.
Meras daugiavaikėms šeimoms perdavė Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio padėkas. Šventės metu atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti šiais metais gimę lumpėniškiai: Dominykas Mėlinavičius, Dovydas Karaciejus, Emilis Trinka, Guoda Laugalytė, Renata Krasauskaitė ir Kasparas Kuskys.
Iš ryto lumpėniškiai turėjo galimybę varžytis sportinėse rungtyse, žaisdami krepšinį, tinklinį, smiginį. Šventės metu buvo eksponuojamos fotografijos apie Lumpėnų seniūnijos gyvenimą, lumpėniškio Algio Gudavičiaus medžio drožinių paroda.
Susirinkusiuosius linksmino atgimstanti kaimo kapela „Lumpelė“, Monika Linkytė, Romas Dambrauskas, „Tautinis brandas“. Šventėje koncertavo ir atlikėjai iš visos Pagėgių savivaldybės. Šventė baigėsi fejerverkais.
„Per visus darbo metus neteko matyti tiek daug žmonių, atėjusių į Lumpėnų seniūnijos vasaros šventę, kurią drąsiai galima vadinti istorine, mat oficialiai buvo patvirtinti herbas ir vėliava. Dėkoju visiems, geranoriškai dalyvavusiems šventės muzikinėje programoje, visiems padėjusiems renginį organizuoti“, – sakė Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite