Lumpėniškiai linksminosi tradicinėje vasaros šventėje

Lumpėnuose šurmuliavusioje vasaros šventėje svarbiausiu šventės akcentu tapo Lietuvos Respublikos heraldikos komisijos patvirtinta seniūnijos vėliava ir herbas. Lumpėnų simbolius, skelbiant šventės atidarymą, atnešė su iškilminga eisena. Lumpėnų seniūnei Danguolei Mikelienei juos įteikė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Lumpėnų vasaros šventėje buvo pagerbti šiais metais seniūnijoje gimę naujagimiai.

Kaip buvo kuriama vėliava ir herbas, šventės dalyviams surengtoje konferencijoje pasakojo M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Lumpėnų herbo ir vėliavos autorius – kaunietis dailininkas Rolandas Rimkūnas.
Herbui sukurti buvo sudaryta speciali Pagėgių savivaldybės komisija, įvairių siūlymų pateikė bendruomenės nariai. Iš viso pasiūlyta net 20 skirtingų vėliavos ir herbo variantų, kurie buvo eksponuojami ir vasaros šventėje.
Susirinkusiuosius į šventę pasveikinęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pasidžiaugė gražėjančia gyvenviete, įgyvendinamais projektais, darbščiais lumpėniškiais. Kartu priminė, kad jie yra ypatingo krašto gyventojai, šlovingos valstybės piliečiai ir kad tuo reikia didžiuotis.
Meras daugiavaikėms šeimoms perdavė Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio padėkas. Šventės metu atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti šiais metais gimę lumpėniškiai: Dominykas Mėlinavičius, Dovydas Karaciejus, Emilis Trinka, Guoda Laugalytė, Renata Krasauskaitė ir Kasparas Kuskys.
Iš ryto lumpėniškiai turėjo galimybę varžytis sportinėse rungtyse, žaisdami krepšinį, tinklinį, smiginį. Šventės metu buvo eksponuojamos fotografijos apie Lumpėnų seniūnijos gyvenimą, lumpėniškio Algio Gudavičiaus medžio drožinių paroda.
Susirinkusiuosius linksmino atgimstanti kaimo kapela „Lumpelė“, Monika Linkytė, Romas Dambrauskas, „Tautinis brandas“. Šventėje koncertavo ir atlikėjai iš visos Pagėgių savivaldybės. Šventė baigėsi fejerverkais.
„Per visus darbo metus neteko matyti tiek daug žmonių, atėjusių į Lumpėnų seniūnijos vasaros šventę, kurią drąsiai galima vadinti istorine, mat oficialiai buvo patvirtinti herbas ir vėliava. Dėkoju visiems, geranoriškai dalyvavusiems šventės muzikinėje programoje, visiems padėjusiems renginį organizuoti“, – sakė Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite