Lumpėniškiai linksminosi tradicinėje vasaros šventėje

Lumpėnuose šurmuliavusioje vasaros šventėje svarbiausiu šventės akcentu tapo Lietuvos Respublikos heraldikos komisijos patvirtinta seniūnijos vėliava ir herbas. Lumpėnų simbolius, skelbiant šventės atidarymą, atnešė su iškilminga eisena. Lumpėnų seniūnei Danguolei Mikelienei juos įteikė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Lumpėnų vasaros šventėje buvo pagerbti šiais metais seniūnijoje gimę naujagimiai.

Kaip buvo kuriama vėliava ir herbas, šventės dalyviams surengtoje konferencijoje pasakojo M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Lumpėnų herbo ir vėliavos autorius – kaunietis dailininkas Rolandas Rimkūnas.
Herbui sukurti buvo sudaryta speciali Pagėgių savivaldybės komisija, įvairių siūlymų pateikė bendruomenės nariai. Iš viso pasiūlyta net 20 skirtingų vėliavos ir herbo variantų, kurie buvo eksponuojami ir vasaros šventėje.
Susirinkusiuosius į šventę pasveikinęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pasidžiaugė gražėjančia gyvenviete, įgyvendinamais projektais, darbščiais lumpėniškiais. Kartu priminė, kad jie yra ypatingo krašto gyventojai, šlovingos valstybės piliečiai ir kad tuo reikia didžiuotis.
Meras daugiavaikėms šeimoms perdavė Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio padėkas. Šventės metu atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti šiais metais gimę lumpėniškiai: Dominykas Mėlinavičius, Dovydas Karaciejus, Emilis Trinka, Guoda Laugalytė, Renata Krasauskaitė ir Kasparas Kuskys.
Iš ryto lumpėniškiai turėjo galimybę varžytis sportinėse rungtyse, žaisdami krepšinį, tinklinį, smiginį. Šventės metu buvo eksponuojamos fotografijos apie Lumpėnų seniūnijos gyvenimą, lumpėniškio Algio Gudavičiaus medžio drožinių paroda.
Susirinkusiuosius linksmino atgimstanti kaimo kapela „Lumpelė“, Monika Linkytė, Romas Dambrauskas, „Tautinis brandas“. Šventėje koncertavo ir atlikėjai iš visos Pagėgių savivaldybės. Šventė baigėsi fejerverkais.
„Per visus darbo metus neteko matyti tiek daug žmonių, atėjusių į Lumpėnų seniūnijos vasaros šventę, kurią drąsiai galima vadinti istorine, mat oficialiai buvo patvirtinti herbas ir vėliava. Dėkoju visiems, geranoriškai dalyvavusiems šventės muzikinėje programoje, visiems padėjusiems renginį organizuoti“, – sakė Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Kultūros ministro padėka – Vilmai Griškevičienei

Nidoje įvyko Lietuvos savivaldybių kultūros padalinių vadovams skirta respublikinė konferencija „Kultūros vaidmuo regionų plėtros kontekste“, kurioje dalyvavo Kultūros ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos  atstovai. Aptarta daug naujovių, iššūkių kultūros srityje, kurios palies ir savivaldybes. Daug dėmesio skirta regioninei kultūros politikai. Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas puikiai įvertino asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ veiklą ir už telkiančią, motyvuojančią lyderystę, nuoseklų darbą formuojant ir įgyvendinant nacionalinę, regioninę kultūros politiką, pasitikėjimu ir pagarba grįstą dialogą Kultūros ministerijos

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Taip pat skaitykite