LR Seimo nariai domėjosi Šilutės reikalais

Šilutės r. savivaldybėje viešėjo LR Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narių delegacija. LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad Seimo nariai atvyko iš arčiau susipažinti su Šilutės rajono savivaldybe, susipažinti su įstaigų ir įmonių pasiekimais bei problemomis.

LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis (kairėje) susitiko su Šilutės ligoninės medikais, susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis (centre) ir vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis lankėsi VšĮ Šilutės ligoninėje ir Juknaičių ambulatorijoje. Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė pabuvojo Mokesčių inspekcijos Šilutės padalinyje, Savivaldybės Kontrolės ir audito skyriuje. Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Ona Valiukevičiūtė lankėsi Šilutės senelių globos namuose ir Saugų vaikų globos namuose. Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius apsilankė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriuje, susipažino su „Šilutės veislininkystės“ bendrovės veikla. Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Petras Gražulis pabuvojo Šilutės miškų urėdijoje ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės skyriuje.
Susitikęs su Šilutės ligoninės kolektyvu Seimo vicepirmininkas K. Komskis, beje, pats dirbantis Seimo Sveikatos reikalų komitete, medikams pasakojo, kad tai, kas vyksta šalies sveikatos apsaugos sistemoje nėra sveikintina. Kai kas daroma tik norint akredituoti kurią nors gydymo įstaigą, o sveikatos reforma tevykstanti ministerijoje…
Jis apgailestavo, kad Ligonių kasose beliko mažas lėšų rezervas, todėl jų negalima efektyviai paskirstyti gydymo įstaigoms. Pasak svečio, pagrindinė kova dėl lėšų kils kitais metais, kai bus svarstomas naujas biudžetas. Seimo vicepirmininkas kalbėjo, kad nepakankamai gerai veikia šeimos gydytojų institucija, gyventojai nesulaukia tokios pagalbos, kokios norėtų.
Kalbėdamas apie Šilutės ligoninę, K. Komskis sakė, kad numatyta skirti apie 145 tūkst. eurų jos remontui, tačiau reikėtų gerokai daugiau. Ligoninės ir Savivaldybės vadovams bus sunku apsispręsti, ką remontuoti pirmiausia. Anot K. Komskio, jis linkęs artimiau bendrauti su savivaldybėmis, tačiau Šilutėje, nespėjęs susikalbėti su vienu meru, kitą kartą jau sutikdavo kitą… Būta ir atvejų, kai Šilutės vadovai nepasinaudojo atsiradusiomis galimybėmis.

Į susitikimą atėję medikai svečio klausimais neužvertė.

„Man labiausiai reikia Savivaldybės, Tarybos narių palaikymo. Buvome gavę lėšų gatvėms asfaltuoti, tačiau Šilutės savivaldybės tai nesudomino“, – kalbėjo K. Komskis
Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus teiravosi, kokia tikimybė, kad ligoninei žadamos lėšos pasieks Šilutę. Pasak LR Seimo vicepirmininko, esanti 99 procentų tikimybė.
Tiek ligoninės vadovas, tiek Šilutės meras Vytautas Laurinaitis tvirtai laikėsi nuomonės, kad Šilutės ligoninė privalo išsaugoti regioninės ligoninės statusą. Anot D. Steponkaus, nors to siekiant kartais tenka teikti nuostolingas paslaugas, tačiau anuos nuostolius dengia už pelningas paslaugas gaunamos pajamos.
Po vizito į įmones bei įstaigas, LR Seimo nariai Savivaldybėje surengė spaudos konferenciją, kurioje aptarė viešnagės rezultatus. LR Seimo narys P. Gražulis užsiminė, kad buvo užsukęs į vieną gana didelį automobilių servisą, kuriame kalbėjosi apie techninių apžiūrų liberalizavimą. Pasak jo, reikia suteikti sąlygas steigti techninių apžiūrų centrus platesniam ratui įmonių, nes šiuo metu visą šią sritį valdą trys asmenys. Absurdiška buvę nepripažinti ES šalių techninės apžiūros.
Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius džiaugėsi pokyčiais aplankytoje UAB „Šilutės veislininkystė“. Pasak jo, per kelerius metus bendrovė gerokai pažengė į priekį. Dabar čia auginama 12 skirtingų veislių buliukų. Jis stebėjosi, kad šios pašonėje esančios įmonės galimybėmis mažai naudojasi vietos ūkininkai. Tuo tarpu įsigyti naujų veislių galvijų žmonės atvyksta iš visos Lietuvos.
Šilutės kaimo reikalų skyriuje susitikęs su dviem jaunais ūkininkais, gavusiais šaukimą į karo tarnybą. Vytauto Kamblevičius manymu, žmonių, kurie turi užsiėmimą ir intensyviai dirba imti į tarnybą nereikėtų skubėti – esama ir mažiau užimtų.
Apie savo vizito rezultatus kalbėjo ir kiti svečiai. Po spaudos konferencijos jie išvyko į Rusnės gatvę, kur turėtų būti statomas naujas Šilutės sporto ir pramogų kompleksas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 13

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite