LR Seimo nariai domėjosi Šilutės reikalais

Šilutės r. savivaldybėje viešėjo LR Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narių delegacija. LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad Seimo nariai atvyko iš arčiau susipažinti su Šilutės rajono savivaldybe, susipažinti su įstaigų ir įmonių pasiekimais bei problemomis.

LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis (kairėje) susitiko su Šilutės ligoninės medikais, susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis (centre) ir vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis lankėsi VšĮ Šilutės ligoninėje ir Juknaičių ambulatorijoje. Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė pabuvojo Mokesčių inspekcijos Šilutės padalinyje, Savivaldybės Kontrolės ir audito skyriuje. Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Ona Valiukevičiūtė lankėsi Šilutės senelių globos namuose ir Saugų vaikų globos namuose. Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius apsilankė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriuje, susipažino su „Šilutės veislininkystės“ bendrovės veikla. Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Petras Gražulis pabuvojo Šilutės miškų urėdijoje ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės skyriuje.
Susitikęs su Šilutės ligoninės kolektyvu Seimo vicepirmininkas K. Komskis, beje, pats dirbantis Seimo Sveikatos reikalų komitete, medikams pasakojo, kad tai, kas vyksta šalies sveikatos apsaugos sistemoje nėra sveikintina. Kai kas daroma tik norint akredituoti kurią nors gydymo įstaigą, o sveikatos reforma tevykstanti ministerijoje…
Jis apgailestavo, kad Ligonių kasose beliko mažas lėšų rezervas, todėl jų negalima efektyviai paskirstyti gydymo įstaigoms. Pasak svečio, pagrindinė kova dėl lėšų kils kitais metais, kai bus svarstomas naujas biudžetas. Seimo vicepirmininkas kalbėjo, kad nepakankamai gerai veikia šeimos gydytojų institucija, gyventojai nesulaukia tokios pagalbos, kokios norėtų.
Kalbėdamas apie Šilutės ligoninę, K. Komskis sakė, kad numatyta skirti apie 145 tūkst. eurų jos remontui, tačiau reikėtų gerokai daugiau. Ligoninės ir Savivaldybės vadovams bus sunku apsispręsti, ką remontuoti pirmiausia. Anot K. Komskio, jis linkęs artimiau bendrauti su savivaldybėmis, tačiau Šilutėje, nespėjęs susikalbėti su vienu meru, kitą kartą jau sutikdavo kitą… Būta ir atvejų, kai Šilutės vadovai nepasinaudojo atsiradusiomis galimybėmis.

Į susitikimą atėję medikai svečio klausimais neužvertė.

„Man labiausiai reikia Savivaldybės, Tarybos narių palaikymo. Buvome gavę lėšų gatvėms asfaltuoti, tačiau Šilutės savivaldybės tai nesudomino“, – kalbėjo K. Komskis
Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus teiravosi, kokia tikimybė, kad ligoninei žadamos lėšos pasieks Šilutę. Pasak LR Seimo vicepirmininko, esanti 99 procentų tikimybė.
Tiek ligoninės vadovas, tiek Šilutės meras Vytautas Laurinaitis tvirtai laikėsi nuomonės, kad Šilutės ligoninė privalo išsaugoti regioninės ligoninės statusą. Anot D. Steponkaus, nors to siekiant kartais tenka teikti nuostolingas paslaugas, tačiau anuos nuostolius dengia už pelningas paslaugas gaunamos pajamos.
Po vizito į įmones bei įstaigas, LR Seimo nariai Savivaldybėje surengė spaudos konferenciją, kurioje aptarė viešnagės rezultatus. LR Seimo narys P. Gražulis užsiminė, kad buvo užsukęs į vieną gana didelį automobilių servisą, kuriame kalbėjosi apie techninių apžiūrų liberalizavimą. Pasak jo, reikia suteikti sąlygas steigti techninių apžiūrų centrus platesniam ratui įmonių, nes šiuo metu visą šią sritį valdą trys asmenys. Absurdiška buvę nepripažinti ES šalių techninės apžiūros.
Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius džiaugėsi pokyčiais aplankytoje UAB „Šilutės veislininkystė“. Pasak jo, per kelerius metus bendrovė gerokai pažengė į priekį. Dabar čia auginama 12 skirtingų veislių buliukų. Jis stebėjosi, kad šios pašonėje esančios įmonės galimybėmis mažai naudojasi vietos ūkininkai. Tuo tarpu įsigyti naujų veislių galvijų žmonės atvyksta iš visos Lietuvos.
Šilutės kaimo reikalų skyriuje susitikęs su dviem jaunais ūkininkais, gavusiais šaukimą į karo tarnybą. Vytauto Kamblevičius manymu, žmonių, kurie turi užsiėmimą ir intensyviai dirba imti į tarnybą nereikėtų skubėti – esama ir mažiau užimtų.
Apie savo vizito rezultatus kalbėjo ir kiti svečiai. Po spaudos konferencijos jie išvyko į Rusnės gatvę, kur turėtų būti statomas naujas Šilutės sporto ir pramogų kompleksas.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite