LR Seimo nariai domėjosi Šilutės reikalais

Šilutės r. savivaldybėje viešėjo LR Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narių delegacija. LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad Seimo nariai atvyko iš arčiau susipažinti su Šilutės rajono savivaldybe, susipažinti su įstaigų ir įmonių pasiekimais bei problemomis.

LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis (kairėje) susitiko su Šilutės ligoninės medikais, susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis (centre) ir vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis lankėsi VšĮ Šilutės ligoninėje ir Juknaičių ambulatorijoje. Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė pabuvojo Mokesčių inspekcijos Šilutės padalinyje, Savivaldybės Kontrolės ir audito skyriuje. Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Ona Valiukevičiūtė lankėsi Šilutės senelių globos namuose ir Saugų vaikų globos namuose. Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius apsilankė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriuje, susipažino su „Šilutės veislininkystės“ bendrovės veikla. Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Petras Gražulis pabuvojo Šilutės miškų urėdijoje ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės skyriuje.
Susitikęs su Šilutės ligoninės kolektyvu Seimo vicepirmininkas K. Komskis, beje, pats dirbantis Seimo Sveikatos reikalų komitete, medikams pasakojo, kad tai, kas vyksta šalies sveikatos apsaugos sistemoje nėra sveikintina. Kai kas daroma tik norint akredituoti kurią nors gydymo įstaigą, o sveikatos reforma tevykstanti ministerijoje…
Jis apgailestavo, kad Ligonių kasose beliko mažas lėšų rezervas, todėl jų negalima efektyviai paskirstyti gydymo įstaigoms. Pasak svečio, pagrindinė kova dėl lėšų kils kitais metais, kai bus svarstomas naujas biudžetas. Seimo vicepirmininkas kalbėjo, kad nepakankamai gerai veikia šeimos gydytojų institucija, gyventojai nesulaukia tokios pagalbos, kokios norėtų.
Kalbėdamas apie Šilutės ligoninę, K. Komskis sakė, kad numatyta skirti apie 145 tūkst. eurų jos remontui, tačiau reikėtų gerokai daugiau. Ligoninės ir Savivaldybės vadovams bus sunku apsispręsti, ką remontuoti pirmiausia. Anot K. Komskio, jis linkęs artimiau bendrauti su savivaldybėmis, tačiau Šilutėje, nespėjęs susikalbėti su vienu meru, kitą kartą jau sutikdavo kitą… Būta ir atvejų, kai Šilutės vadovai nepasinaudojo atsiradusiomis galimybėmis.

Į susitikimą atėję medikai svečio klausimais neužvertė.

„Man labiausiai reikia Savivaldybės, Tarybos narių palaikymo. Buvome gavę lėšų gatvėms asfaltuoti, tačiau Šilutės savivaldybės tai nesudomino“, – kalbėjo K. Komskis
Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus teiravosi, kokia tikimybė, kad ligoninei žadamos lėšos pasieks Šilutę. Pasak LR Seimo vicepirmininko, esanti 99 procentų tikimybė.
Tiek ligoninės vadovas, tiek Šilutės meras Vytautas Laurinaitis tvirtai laikėsi nuomonės, kad Šilutės ligoninė privalo išsaugoti regioninės ligoninės statusą. Anot D. Steponkaus, nors to siekiant kartais tenka teikti nuostolingas paslaugas, tačiau anuos nuostolius dengia už pelningas paslaugas gaunamos pajamos.
Po vizito į įmones bei įstaigas, LR Seimo nariai Savivaldybėje surengė spaudos konferenciją, kurioje aptarė viešnagės rezultatus. LR Seimo narys P. Gražulis užsiminė, kad buvo užsukęs į vieną gana didelį automobilių servisą, kuriame kalbėjosi apie techninių apžiūrų liberalizavimą. Pasak jo, reikia suteikti sąlygas steigti techninių apžiūrų centrus platesniam ratui įmonių, nes šiuo metu visą šią sritį valdą trys asmenys. Absurdiška buvę nepripažinti ES šalių techninės apžiūros.
Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius džiaugėsi pokyčiais aplankytoje UAB „Šilutės veislininkystė“. Pasak jo, per kelerius metus bendrovė gerokai pažengė į priekį. Dabar čia auginama 12 skirtingų veislių buliukų. Jis stebėjosi, kad šios pašonėje esančios įmonės galimybėmis mažai naudojasi vietos ūkininkai. Tuo tarpu įsigyti naujų veislių galvijų žmonės atvyksta iš visos Lietuvos.
Šilutės kaimo reikalų skyriuje susitikęs su dviem jaunais ūkininkais, gavusiais šaukimą į karo tarnybą. Vytauto Kamblevičius manymu, žmonių, kurie turi užsiėmimą ir intensyviai dirba imti į tarnybą nereikėtų skubėti – esama ir mažiau užimtų.
Apie savo vizito rezultatus kalbėjo ir kiti svečiai. Po spaudos konferencijos jie išvyko į Rusnės gatvę, kur turėtų būti statomas naujas Šilutės sporto ir pramogų kompleksas.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite