LR Seimo nariai domėjosi Šilutės reikalais

Šilutės r. savivaldybėje viešėjo LR Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narių delegacija. LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad Seimo nariai atvyko iš arčiau susipažinti su Šilutės rajono savivaldybe, susipažinti su įstaigų ir įmonių pasiekimais bei problemomis.

LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis (kairėje) susitiko su Šilutės ligoninės medikais, susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis (centre) ir vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis lankėsi VšĮ Šilutės ligoninėje ir Juknaičių ambulatorijoje. Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė pabuvojo Mokesčių inspekcijos Šilutės padalinyje, Savivaldybės Kontrolės ir audito skyriuje. Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Ona Valiukevičiūtė lankėsi Šilutės senelių globos namuose ir Saugų vaikų globos namuose. Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius apsilankė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriuje, susipažino su „Šilutės veislininkystės“ bendrovės veikla. Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Petras Gražulis pabuvojo Šilutės miškų urėdijoje ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės skyriuje.
Susitikęs su Šilutės ligoninės kolektyvu Seimo vicepirmininkas K. Komskis, beje, pats dirbantis Seimo Sveikatos reikalų komitete, medikams pasakojo, kad tai, kas vyksta šalies sveikatos apsaugos sistemoje nėra sveikintina. Kai kas daroma tik norint akredituoti kurią nors gydymo įstaigą, o sveikatos reforma tevykstanti ministerijoje…
Jis apgailestavo, kad Ligonių kasose beliko mažas lėšų rezervas, todėl jų negalima efektyviai paskirstyti gydymo įstaigoms. Pasak svečio, pagrindinė kova dėl lėšų kils kitais metais, kai bus svarstomas naujas biudžetas. Seimo vicepirmininkas kalbėjo, kad nepakankamai gerai veikia šeimos gydytojų institucija, gyventojai nesulaukia tokios pagalbos, kokios norėtų.
Kalbėdamas apie Šilutės ligoninę, K. Komskis sakė, kad numatyta skirti apie 145 tūkst. eurų jos remontui, tačiau reikėtų gerokai daugiau. Ligoninės ir Savivaldybės vadovams bus sunku apsispręsti, ką remontuoti pirmiausia. Anot K. Komskio, jis linkęs artimiau bendrauti su savivaldybėmis, tačiau Šilutėje, nespėjęs susikalbėti su vienu meru, kitą kartą jau sutikdavo kitą… Būta ir atvejų, kai Šilutės vadovai nepasinaudojo atsiradusiomis galimybėmis.

Į susitikimą atėję medikai svečio klausimais neužvertė.

„Man labiausiai reikia Savivaldybės, Tarybos narių palaikymo. Buvome gavę lėšų gatvėms asfaltuoti, tačiau Šilutės savivaldybės tai nesudomino“, – kalbėjo K. Komskis
Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus teiravosi, kokia tikimybė, kad ligoninei žadamos lėšos pasieks Šilutę. Pasak LR Seimo vicepirmininko, esanti 99 procentų tikimybė.
Tiek ligoninės vadovas, tiek Šilutės meras Vytautas Laurinaitis tvirtai laikėsi nuomonės, kad Šilutės ligoninė privalo išsaugoti regioninės ligoninės statusą. Anot D. Steponkaus, nors to siekiant kartais tenka teikti nuostolingas paslaugas, tačiau anuos nuostolius dengia už pelningas paslaugas gaunamos pajamos.
Po vizito į įmones bei įstaigas, LR Seimo nariai Savivaldybėje surengė spaudos konferenciją, kurioje aptarė viešnagės rezultatus. LR Seimo narys P. Gražulis užsiminė, kad buvo užsukęs į vieną gana didelį automobilių servisą, kuriame kalbėjosi apie techninių apžiūrų liberalizavimą. Pasak jo, reikia suteikti sąlygas steigti techninių apžiūrų centrus platesniam ratui įmonių, nes šiuo metu visą šią sritį valdą trys asmenys. Absurdiška buvę nepripažinti ES šalių techninės apžiūros.
Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius džiaugėsi pokyčiais aplankytoje UAB „Šilutės veislininkystė“. Pasak jo, per kelerius metus bendrovė gerokai pažengė į priekį. Dabar čia auginama 12 skirtingų veislių buliukų. Jis stebėjosi, kad šios pašonėje esančios įmonės galimybėmis mažai naudojasi vietos ūkininkai. Tuo tarpu įsigyti naujų veislių galvijų žmonės atvyksta iš visos Lietuvos.
Šilutės kaimo reikalų skyriuje susitikęs su dviem jaunais ūkininkais, gavusiais šaukimą į karo tarnybą. Vytauto Kamblevičius manymu, žmonių, kurie turi užsiėmimą ir intensyviai dirba imti į tarnybą nereikėtų skubėti – esama ir mažiau užimtų.
Apie savo vizito rezultatus kalbėjo ir kiti svečiai. Po spaudos konferencijos jie išvyko į Rusnės gatvę, kur turėtų būti statomas naujas Šilutės sporto ir pramogų kompleksas.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite