LR Seimo nariai domėjosi Šilutės reikalais

Šilutės r. savivaldybėje viešėjo LR Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narių delegacija. LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė, kad Seimo nariai atvyko iš arčiau susipažinti su Šilutės rajono savivaldybe, susipažinti su įstaigų ir įmonių pasiekimais bei problemomis.

LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis (kairėje) susitiko su Šilutės ligoninės medikais, susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis (centre) ir vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis lankėsi VšĮ Šilutės ligoninėje ir Juknaičių ambulatorijoje. Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė pabuvojo Mokesčių inspekcijos Šilutės padalinyje, Savivaldybės Kontrolės ir audito skyriuje. Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Ona Valiukevičiūtė lankėsi Šilutės senelių globos namuose ir Saugų vaikų globos namuose. Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius apsilankė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriuje, susipažino su „Šilutės veislininkystės“ bendrovės veikla. Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Petras Gražulis pabuvojo Šilutės miškų urėdijoje ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės skyriuje.
Susitikęs su Šilutės ligoninės kolektyvu Seimo vicepirmininkas K. Komskis, beje, pats dirbantis Seimo Sveikatos reikalų komitete, medikams pasakojo, kad tai, kas vyksta šalies sveikatos apsaugos sistemoje nėra sveikintina. Kai kas daroma tik norint akredituoti kurią nors gydymo įstaigą, o sveikatos reforma tevykstanti ministerijoje…
Jis apgailestavo, kad Ligonių kasose beliko mažas lėšų rezervas, todėl jų negalima efektyviai paskirstyti gydymo įstaigoms. Pasak svečio, pagrindinė kova dėl lėšų kils kitais metais, kai bus svarstomas naujas biudžetas. Seimo vicepirmininkas kalbėjo, kad nepakankamai gerai veikia šeimos gydytojų institucija, gyventojai nesulaukia tokios pagalbos, kokios norėtų.
Kalbėdamas apie Šilutės ligoninę, K. Komskis sakė, kad numatyta skirti apie 145 tūkst. eurų jos remontui, tačiau reikėtų gerokai daugiau. Ligoninės ir Savivaldybės vadovams bus sunku apsispręsti, ką remontuoti pirmiausia. Anot K. Komskio, jis linkęs artimiau bendrauti su savivaldybėmis, tačiau Šilutėje, nespėjęs susikalbėti su vienu meru, kitą kartą jau sutikdavo kitą… Būta ir atvejų, kai Šilutės vadovai nepasinaudojo atsiradusiomis galimybėmis.

Į susitikimą atėję medikai svečio klausimais neužvertė.

„Man labiausiai reikia Savivaldybės, Tarybos narių palaikymo. Buvome gavę lėšų gatvėms asfaltuoti, tačiau Šilutės savivaldybės tai nesudomino“, – kalbėjo K. Komskis
Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus teiravosi, kokia tikimybė, kad ligoninei žadamos lėšos pasieks Šilutę. Pasak LR Seimo vicepirmininko, esanti 99 procentų tikimybė.
Tiek ligoninės vadovas, tiek Šilutės meras Vytautas Laurinaitis tvirtai laikėsi nuomonės, kad Šilutės ligoninė privalo išsaugoti regioninės ligoninės statusą. Anot D. Steponkaus, nors to siekiant kartais tenka teikti nuostolingas paslaugas, tačiau anuos nuostolius dengia už pelningas paslaugas gaunamos pajamos.
Po vizito į įmones bei įstaigas, LR Seimo nariai Savivaldybėje surengė spaudos konferenciją, kurioje aptarė viešnagės rezultatus. LR Seimo narys P. Gražulis užsiminė, kad buvo užsukęs į vieną gana didelį automobilių servisą, kuriame kalbėjosi apie techninių apžiūrų liberalizavimą. Pasak jo, reikia suteikti sąlygas steigti techninių apžiūrų centrus platesniam ratui įmonių, nes šiuo metu visą šią sritį valdą trys asmenys. Absurdiška buvę nepripažinti ES šalių techninės apžiūros.
Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius džiaugėsi pokyčiais aplankytoje UAB „Šilutės veislininkystė“. Pasak jo, per kelerius metus bendrovė gerokai pažengė į priekį. Dabar čia auginama 12 skirtingų veislių buliukų. Jis stebėjosi, kad šios pašonėje esančios įmonės galimybėmis mažai naudojasi vietos ūkininkai. Tuo tarpu įsigyti naujų veislių galvijų žmonės atvyksta iš visos Lietuvos.
Šilutės kaimo reikalų skyriuje susitikęs su dviem jaunais ūkininkais, gavusiais šaukimą į karo tarnybą. Vytauto Kamblevičius manymu, žmonių, kurie turi užsiėmimą ir intensyviai dirba imti į tarnybą nereikėtų skubėti – esama ir mažiau užimtų.
Apie savo vizito rezultatus kalbėjo ir kiti svečiai. Po spaudos konferencijos jie išvyko į Rusnės gatvę, kur turėtų būti statomas naujas Šilutės sporto ir pramogų kompleksas.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite