Liublino trikampio premjerų susitikime

Vakar, kovo 14 d., Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Varšuvoje dalyvavo Liublino trikampio formato susitikime su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu ir Ukrainos Vyriausybės vadovu Denysu Šmyhaliu, dalyvavusiu nuotoliniu būdu.

Laimos Penek (LRV) nuotr.

Saugumo situacija

Premjerų susitikime buvo aptarta saugumo situacija Rusijai užpuolus Ukrainą, humanitarinė situacija Rusijos apšaudomuose Ukrainos miestuose, pagalbos ir paramos priemonės Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai stiprinimas bei Lietuvos ir Lenkijos parama ukrainiečiams siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES).

„Putino invazija į Ukrainą supurtė Europos saugumo sistemą ir metė iššūkį ne tik tarptautinei teisei, bet ir žmoniškumui. Rusijos kariuomenės vykdomi karo nusikaltimai ir žiaurumai drasko daugelio žmonių širdis“, – susitikime sakė Lietuvos premjerė.

Šie Rusijos nusikaltimai yra pasibaisėtini ir demokratinis pasaulis turi padaryti viską, kad Vladimiras Putinas ir jo režimas būtų nubausti už savo įvykdytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, pridūrė Ministrė Pirmininkė.

Susitikime premjerai tarėsi kaip toliau stiprinti pagalbą Ukrainai, įskaitant ir karines priemones. Susitikime taip pat aptarti bendri veiksmai palengvinant karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą.

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos premjerai daug dėmesio skyrė Ukrainos ekonomikos ir infrastruktūros atstatymo, pasibaigus karui, aptarimui bei Ukrainos narystės ES perspektyvai.

Aptarė sankcijas

Premjerai aptarė demokratinio pasaulio įvestas sankcijas Rusijai ir šios karinės invazijos bendrininkei Baltarusijai, o taip pat priemones, kad įvestų sankcijų nebūtų galima apeiti.

„Sankcijos turi būti dar labiau stiprinamos“, – sakė Lietuvos premjerė. Anot I. Šimonytės, sankcijų poveikis yra ilgalaikis, todėl turime pasirengti būti nuosekliais ir kantriais.

Ukrainos premjeras D. Šmyhalis išreiškė nuoširdžią padėką Lietuvai ir Lenkijai bei mūsų šalies žmonėms už tvirtą solidarumą ir didelę pagalbą, kurią Ukraina jaučia kiekvieną dieną.

Dvišaliame susitikime

Lietuvos ir Lenkijos premjerai vykusiame atskirame dvišaliame susitikime aptarė saugumo priemonių NATO rytiniame flange bei abiejų šalių bendradarbiavimo gynybos srityje stiprinimą, o taip pat aptarė veiksmų koordinavimą priimant nuo karo bėgančius Ukrainos piliečius ir užtikrinant jiems kuo palankesnes gyvenimo, švietimo ir darbo sąlygas.

LRV Spaudos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite