Liublino trikampio premjerų susitikime

Vakar, kovo 14 d., Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Varšuvoje dalyvavo Liublino trikampio formato susitikime su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu ir Ukrainos Vyriausybės vadovu Denysu Šmyhaliu, dalyvavusiu nuotoliniu būdu.

Laimos Penek (LRV) nuotr.

Saugumo situacija

Premjerų susitikime buvo aptarta saugumo situacija Rusijai užpuolus Ukrainą, humanitarinė situacija Rusijos apšaudomuose Ukrainos miestuose, pagalbos ir paramos priemonės Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai stiprinimas bei Lietuvos ir Lenkijos parama ukrainiečiams siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES).

„Putino invazija į Ukrainą supurtė Europos saugumo sistemą ir metė iššūkį ne tik tarptautinei teisei, bet ir žmoniškumui. Rusijos kariuomenės vykdomi karo nusikaltimai ir žiaurumai drasko daugelio žmonių širdis“, – susitikime sakė Lietuvos premjerė.

Šie Rusijos nusikaltimai yra pasibaisėtini ir demokratinis pasaulis turi padaryti viską, kad Vladimiras Putinas ir jo režimas būtų nubausti už savo įvykdytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, pridūrė Ministrė Pirmininkė.

Susitikime premjerai tarėsi kaip toliau stiprinti pagalbą Ukrainai, įskaitant ir karines priemones. Susitikime taip pat aptarti bendri veiksmai palengvinant karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą.

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos premjerai daug dėmesio skyrė Ukrainos ekonomikos ir infrastruktūros atstatymo, pasibaigus karui, aptarimui bei Ukrainos narystės ES perspektyvai.

Aptarė sankcijas

Premjerai aptarė demokratinio pasaulio įvestas sankcijas Rusijai ir šios karinės invazijos bendrininkei Baltarusijai, o taip pat priemones, kad įvestų sankcijų nebūtų galima apeiti.

„Sankcijos turi būti dar labiau stiprinamos“, – sakė Lietuvos premjerė. Anot I. Šimonytės, sankcijų poveikis yra ilgalaikis, todėl turime pasirengti būti nuosekliais ir kantriais.

Ukrainos premjeras D. Šmyhalis išreiškė nuoširdžią padėką Lietuvai ir Lenkijai bei mūsų šalies žmonėms už tvirtą solidarumą ir didelę pagalbą, kurią Ukraina jaučia kiekvieną dieną.

Dvišaliame susitikime

Lietuvos ir Lenkijos premjerai vykusiame atskirame dvišaliame susitikime aptarė saugumo priemonių NATO rytiniame flange bei abiejų šalių bendradarbiavimo gynybos srityje stiprinimą, o taip pat aptarė veiksmų koordinavimą priimant nuo karo bėgančius Ukrainos piliečius ir užtikrinant jiems kuo palankesnes gyvenimo, švietimo ir darbo sąlygas.

LRV Spaudos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite