Liublino trikampio premjerų susitikime

Vakar, kovo 14 d., Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Varšuvoje dalyvavo Liublino trikampio formato susitikime su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu ir Ukrainos Vyriausybės vadovu Denysu Šmyhaliu, dalyvavusiu nuotoliniu būdu.

Laimos Penek (LRV) nuotr.

Saugumo situacija

Premjerų susitikime buvo aptarta saugumo situacija Rusijai užpuolus Ukrainą, humanitarinė situacija Rusijos apšaudomuose Ukrainos miestuose, pagalbos ir paramos priemonės Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai stiprinimas bei Lietuvos ir Lenkijos parama ukrainiečiams siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES).

„Putino invazija į Ukrainą supurtė Europos saugumo sistemą ir metė iššūkį ne tik tarptautinei teisei, bet ir žmoniškumui. Rusijos kariuomenės vykdomi karo nusikaltimai ir žiaurumai drasko daugelio žmonių širdis“, – susitikime sakė Lietuvos premjerė.

Šie Rusijos nusikaltimai yra pasibaisėtini ir demokratinis pasaulis turi padaryti viską, kad Vladimiras Putinas ir jo režimas būtų nubausti už savo įvykdytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, pridūrė Ministrė Pirmininkė.

Susitikime premjerai tarėsi kaip toliau stiprinti pagalbą Ukrainai, įskaitant ir karines priemones. Susitikime taip pat aptarti bendri veiksmai palengvinant karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą.

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos premjerai daug dėmesio skyrė Ukrainos ekonomikos ir infrastruktūros atstatymo, pasibaigus karui, aptarimui bei Ukrainos narystės ES perspektyvai.

Aptarė sankcijas

Premjerai aptarė demokratinio pasaulio įvestas sankcijas Rusijai ir šios karinės invazijos bendrininkei Baltarusijai, o taip pat priemones, kad įvestų sankcijų nebūtų galima apeiti.

„Sankcijos turi būti dar labiau stiprinamos“, – sakė Lietuvos premjerė. Anot I. Šimonytės, sankcijų poveikis yra ilgalaikis, todėl turime pasirengti būti nuosekliais ir kantriais.

Ukrainos premjeras D. Šmyhalis išreiškė nuoširdžią padėką Lietuvai ir Lenkijai bei mūsų šalies žmonėms už tvirtą solidarumą ir didelę pagalbą, kurią Ukraina jaučia kiekvieną dieną.

Dvišaliame susitikime

Lietuvos ir Lenkijos premjerai vykusiame atskirame dvišaliame susitikime aptarė saugumo priemonių NATO rytiniame flange bei abiejų šalių bendradarbiavimo gynybos srityje stiprinimą, o taip pat aptarė veiksmų koordinavimą priimant nuo karo bėgančius Ukrainos piliečius ir užtikrinant jiems kuo palankesnes gyvenimo, švietimo ir darbo sąlygas.

LRV Spaudos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite