Lietuvos pašto skyriai išliks tik Šilutėje ir Švėkšnoje

Šilutės rajono savivaldybėje su Šilutės rajono seniūnais susitiko Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė. Ji papasakojo, kad nuo vasaros, taupant lėšas, numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus mobilieji ateities laiškininkai. Planuojama, kad Lietuvos pašto skyriai liks veikti tik Šilutėje ir Švėkšnoje.

Šiame pastate Šilutės paštas gyvuoja nuo pat XX amžiaus pradžios.

Švėkšnos paštas turėtų veikti ir po pertvarkų.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Po Tarybos posėdžio salėje pasilikusiems seniūnams Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė aiškino, kad mobilieji „Ateities laiškininkai“ neaplenks net atokiausių Šilutės rajono savivaldybės kaimų. „Šiandien Lietuvos pašto teikiamos paslaugos turi tapti prieinamesnės kaimų gyventojams, kad bendrovė šalies regionuose, ypač kaimiškose vietovėse (kur itin sparčiai prastėja demografinė situacija) dirbtų efektyviai ir pateisintų klientų lūkesčius. Siūlome modernų ir šiuolaikišką pašto paslaugų teikimo būdą – „Ateities laiškininko“ koncepciją.
Tai leis pašto paslaugas padaryti kur kas prieinamesnes, nes telefonu iškviečiami „Ateities laiškininkai“ pasieks kiekvienus namus“, – kalbėjo Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė.
Ji pažymėjo, kad Šilutės rajono savivaldybės kaimiškų seniūnijų gyventojams atsiras daugiau galimybių pasinaudoti Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis. Gyventojai išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą ar įsigyti įprastai pašte parduodamų prekių galės mobiliuose „Ateities laiškininkų“ paštuose, kurie įsikurs ir reguliariai numatytu laiku klientus aptarnaus nustatytose vietose. Taip pat papildomai visas pašto ir finansines paslaugas „Ateities laiškininkai“ galės suteikti kliento namuose ar kitoje gyventojams patogioje vietoje. Tuo tarpu pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyks įprastai.

Lietuvos pašto kaimo laiškininkas.
Lietuvos pašto nuotr.

Galimybe į namus išsikviesti „Ateities laiškininką“ turės dabartinių Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio paštų aptarnaujami gyventojai. „Nuo šiol į Jūsų duris laiškininkas pasibels, ne tik kai atneš laišką, pensiją ar spaudos leidinį, bet ir tuomet, kai tik jums prireiks jo teikiamų paslaugų. Tai bus ypač patogu atokiau kaime gyvenantiems, fizinę negalią turintiems ar vyresniems žmonėms, kuriems dažnai sudėtinga be artimųjų pagalbos pasiekti artimiausią paštą“, – kalbėjo V. Pikčiūnienė. Iškviesti laiškininką į namus gyventojams nieko nekainuos.
Moderniais ir šiuolaikiškais „Ateities laiškininkais“, kurie dirbs pagal naujojo Lietuvos pašto klientų aptarnavimo standarto reikalavimus, galės tapti dabartiniai kaimuose dirbantys paštų darbuotojai.
Pašto vadovai tikina, kad šalyje diegiama „Ateities laiškininko“ koncepcija leis pagerinti darbo sąlygas laiškininkams. Esą keičiantis laiškininkų darbo pobūdžiui, bus didinamas ir atlyginimas, pagerės darbuotojų socialinės garantijos. Laiškininkus žadama aprūpinti išmaniąja įranga, palengvinsiančia atlikti kasdienes pašto ar finansines operacijas. „Darbuotojams sudarysime galimybes tobulėti, stiprinti savo kompetenciją ir kvalifikaciją. Tikimės, kad bus sustiprintas laiškininko profesijos prestižas“, – patikino V. Pikčiūnienė.
Apie „Ateities laiškininkų“ pradedamas teikti paslaugas gyventojams bus iš anksto pranešta per žiniasklaidą, bendruomenes ir kitas informavimo priemones.

Su Šilutės rajono seniūnais susitikusi Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė (kairėje) papasakojo, kad nuo vasaros numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus juos pakeisiantys mobilieji „Ateities laiškininkai“.
Vaidoto Vilko nuotr.

Po tokios informacijos seniūnams iškilo nemažai klausimų. Jie teiravosi, ar ši naujovė yra Lietuvos pašto sumanymas, ar taip pritaikoma užsienio šalių patirtis. Vida Pikčiūnienė paaiškino, kad tokia praktika, taikoma kaimyninėje Lenkijoje bei kitose šalyse, jau įrodė savo efektyvumą. Teirautasi, kaip pašto paslaugomis galės pasinaudoti tie žmonės, kurie neturi ryšio priemonių, arba su kuriais nepavyks susisiekti laiškininkui. Į tai atsakyta, kad mobilūs „Ateities laiškininkai“ dirbs pagal grafiką ir tam tikru laiku klientų lauks iš anksto numatytose seniūnijų vietose.
O kur tie laiškininkai laikys savo korespondenciją? Ar neteks pagalbą teikti seniūnijoms?
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite