Lietuvos pašto skyriai išliks tik Šilutėje ir Švėkšnoje

Šilutės rajono savivaldybėje su Šilutės rajono seniūnais susitiko Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė. Ji papasakojo, kad nuo vasaros, taupant lėšas, numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus mobilieji ateities laiškininkai. Planuojama, kad Lietuvos pašto skyriai liks veikti tik Šilutėje ir Švėkšnoje.

Šiame pastate Šilutės paštas gyvuoja nuo pat XX amžiaus pradžios.

Švėkšnos paštas turėtų veikti ir po pertvarkų.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Po Tarybos posėdžio salėje pasilikusiems seniūnams Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė aiškino, kad mobilieji „Ateities laiškininkai“ neaplenks net atokiausių Šilutės rajono savivaldybės kaimų. „Šiandien Lietuvos pašto teikiamos paslaugos turi tapti prieinamesnės kaimų gyventojams, kad bendrovė šalies regionuose, ypač kaimiškose vietovėse (kur itin sparčiai prastėja demografinė situacija) dirbtų efektyviai ir pateisintų klientų lūkesčius. Siūlome modernų ir šiuolaikišką pašto paslaugų teikimo būdą – „Ateities laiškininko“ koncepciją.
Tai leis pašto paslaugas padaryti kur kas prieinamesnes, nes telefonu iškviečiami „Ateities laiškininkai“ pasieks kiekvienus namus“, – kalbėjo Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė.
Ji pažymėjo, kad Šilutės rajono savivaldybės kaimiškų seniūnijų gyventojams atsiras daugiau galimybių pasinaudoti Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis. Gyventojai išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą ar įsigyti įprastai pašte parduodamų prekių galės mobiliuose „Ateities laiškininkų“ paštuose, kurie įsikurs ir reguliariai numatytu laiku klientus aptarnaus nustatytose vietose. Taip pat papildomai visas pašto ir finansines paslaugas „Ateities laiškininkai“ galės suteikti kliento namuose ar kitoje gyventojams patogioje vietoje. Tuo tarpu pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyks įprastai.

Lietuvos pašto kaimo laiškininkas.
Lietuvos pašto nuotr.

Galimybe į namus išsikviesti „Ateities laiškininką“ turės dabartinių Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio paštų aptarnaujami gyventojai. „Nuo šiol į Jūsų duris laiškininkas pasibels, ne tik kai atneš laišką, pensiją ar spaudos leidinį, bet ir tuomet, kai tik jums prireiks jo teikiamų paslaugų. Tai bus ypač patogu atokiau kaime gyvenantiems, fizinę negalią turintiems ar vyresniems žmonėms, kuriems dažnai sudėtinga be artimųjų pagalbos pasiekti artimiausią paštą“, – kalbėjo V. Pikčiūnienė. Iškviesti laiškininką į namus gyventojams nieko nekainuos.
Moderniais ir šiuolaikiškais „Ateities laiškininkais“, kurie dirbs pagal naujojo Lietuvos pašto klientų aptarnavimo standarto reikalavimus, galės tapti dabartiniai kaimuose dirbantys paštų darbuotojai.
Pašto vadovai tikina, kad šalyje diegiama „Ateities laiškininko“ koncepcija leis pagerinti darbo sąlygas laiškininkams. Esą keičiantis laiškininkų darbo pobūdžiui, bus didinamas ir atlyginimas, pagerės darbuotojų socialinės garantijos. Laiškininkus žadama aprūpinti išmaniąja įranga, palengvinsiančia atlikti kasdienes pašto ar finansines operacijas. „Darbuotojams sudarysime galimybes tobulėti, stiprinti savo kompetenciją ir kvalifikaciją. Tikimės, kad bus sustiprintas laiškininko profesijos prestižas“, – patikino V. Pikčiūnienė.
Apie „Ateities laiškininkų“ pradedamas teikti paslaugas gyventojams bus iš anksto pranešta per žiniasklaidą, bendruomenes ir kitas informavimo priemones.

Su Šilutės rajono seniūnais susitikusi Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė (kairėje) papasakojo, kad nuo vasaros numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus juos pakeisiantys mobilieji „Ateities laiškininkai“.
Vaidoto Vilko nuotr.

Po tokios informacijos seniūnams iškilo nemažai klausimų. Jie teiravosi, ar ši naujovė yra Lietuvos pašto sumanymas, ar taip pritaikoma užsienio šalių patirtis. Vida Pikčiūnienė paaiškino, kad tokia praktika, taikoma kaimyninėje Lenkijoje bei kitose šalyse, jau įrodė savo efektyvumą. Teirautasi, kaip pašto paslaugomis galės pasinaudoti tie žmonės, kurie neturi ryšio priemonių, arba su kuriais nepavyks susisiekti laiškininkui. Į tai atsakyta, kad mobilūs „Ateities laiškininkai“ dirbs pagal grafiką ir tam tikru laiku klientų lauks iš anksto numatytose seniūnijų vietose.
O kur tie laiškininkai laikys savo korespondenciją? Ar neteks pagalbą teikti seniūnijoms?
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite