Lietuvos pašto skyriai išliks tik Šilutėje ir Švėkšnoje

Šilutės rajono savivaldybėje su Šilutės rajono seniūnais susitiko Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė. Ji papasakojo, kad nuo vasaros, taupant lėšas, numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus mobilieji ateities laiškininkai. Planuojama, kad Lietuvos pašto skyriai liks veikti tik Šilutėje ir Švėkšnoje.

Šiame pastate Šilutės paštas gyvuoja nuo pat XX amžiaus pradžios.

Švėkšnos paštas turėtų veikti ir po pertvarkų.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Po Tarybos posėdžio salėje pasilikusiems seniūnams Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė aiškino, kad mobilieji „Ateities laiškininkai“ neaplenks net atokiausių Šilutės rajono savivaldybės kaimų. „Šiandien Lietuvos pašto teikiamos paslaugos turi tapti prieinamesnės kaimų gyventojams, kad bendrovė šalies regionuose, ypač kaimiškose vietovėse (kur itin sparčiai prastėja demografinė situacija) dirbtų efektyviai ir pateisintų klientų lūkesčius. Siūlome modernų ir šiuolaikišką pašto paslaugų teikimo būdą – „Ateities laiškininko“ koncepciją.
Tai leis pašto paslaugas padaryti kur kas prieinamesnes, nes telefonu iškviečiami „Ateities laiškininkai“ pasieks kiekvienus namus“, – kalbėjo Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė.
Ji pažymėjo, kad Šilutės rajono savivaldybės kaimiškų seniūnijų gyventojams atsiras daugiau galimybių pasinaudoti Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis. Gyventojai išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą ar įsigyti įprastai pašte parduodamų prekių galės mobiliuose „Ateities laiškininkų“ paštuose, kurie įsikurs ir reguliariai numatytu laiku klientus aptarnaus nustatytose vietose. Taip pat papildomai visas pašto ir finansines paslaugas „Ateities laiškininkai“ galės suteikti kliento namuose ar kitoje gyventojams patogioje vietoje. Tuo tarpu pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyks įprastai.

Lietuvos pašto kaimo laiškininkas.
Lietuvos pašto nuotr.

Galimybe į namus išsikviesti „Ateities laiškininką“ turės dabartinių Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio paštų aptarnaujami gyventojai. „Nuo šiol į Jūsų duris laiškininkas pasibels, ne tik kai atneš laišką, pensiją ar spaudos leidinį, bet ir tuomet, kai tik jums prireiks jo teikiamų paslaugų. Tai bus ypač patogu atokiau kaime gyvenantiems, fizinę negalią turintiems ar vyresniems žmonėms, kuriems dažnai sudėtinga be artimųjų pagalbos pasiekti artimiausią paštą“, – kalbėjo V. Pikčiūnienė. Iškviesti laiškininką į namus gyventojams nieko nekainuos.
Moderniais ir šiuolaikiškais „Ateities laiškininkais“, kurie dirbs pagal naujojo Lietuvos pašto klientų aptarnavimo standarto reikalavimus, galės tapti dabartiniai kaimuose dirbantys paštų darbuotojai.
Pašto vadovai tikina, kad šalyje diegiama „Ateities laiškininko“ koncepcija leis pagerinti darbo sąlygas laiškininkams. Esą keičiantis laiškininkų darbo pobūdžiui, bus didinamas ir atlyginimas, pagerės darbuotojų socialinės garantijos. Laiškininkus žadama aprūpinti išmaniąja įranga, palengvinsiančia atlikti kasdienes pašto ar finansines operacijas. „Darbuotojams sudarysime galimybes tobulėti, stiprinti savo kompetenciją ir kvalifikaciją. Tikimės, kad bus sustiprintas laiškininko profesijos prestižas“, – patikino V. Pikčiūnienė.
Apie „Ateities laiškininkų“ pradedamas teikti paslaugas gyventojams bus iš anksto pranešta per žiniasklaidą, bendruomenes ir kitas informavimo priemones.

Su Šilutės rajono seniūnais susitikusi Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė (kairėje) papasakojo, kad nuo vasaros numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus juos pakeisiantys mobilieji „Ateities laiškininkai“.
Vaidoto Vilko nuotr.

Po tokios informacijos seniūnams iškilo nemažai klausimų. Jie teiravosi, ar ši naujovė yra Lietuvos pašto sumanymas, ar taip pritaikoma užsienio šalių patirtis. Vida Pikčiūnienė paaiškino, kad tokia praktika, taikoma kaimyninėje Lenkijoje bei kitose šalyse, jau įrodė savo efektyvumą. Teirautasi, kaip pašto paslaugomis galės pasinaudoti tie žmonės, kurie neturi ryšio priemonių, arba su kuriais nepavyks susisiekti laiškininkui. Į tai atsakyta, kad mobilūs „Ateities laiškininkai“ dirbs pagal grafiką ir tam tikru laiku klientų lauks iš anksto numatytose seniūnijų vietose.
O kur tie laiškininkai laikys savo korespondenciją? Ar neteks pagalbą teikti seniūnijoms?
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite