Lietuvos pašto skyriai išliks tik Šilutėje ir Švėkšnoje

Šilutės rajono savivaldybėje su Šilutės rajono seniūnais susitiko Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė. Ji papasakojo, kad nuo vasaros, taupant lėšas, numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus mobilieji ateities laiškininkai. Planuojama, kad Lietuvos pašto skyriai liks veikti tik Šilutėje ir Švėkšnoje.

Šiame pastate Šilutės paštas gyvuoja nuo pat XX amžiaus pradžios.

Švėkšnos paštas turėtų veikti ir po pertvarkų.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Po Tarybos posėdžio salėje pasilikusiems seniūnams Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė aiškino, kad mobilieji „Ateities laiškininkai“ neaplenks net atokiausių Šilutės rajono savivaldybės kaimų. „Šiandien Lietuvos pašto teikiamos paslaugos turi tapti prieinamesnės kaimų gyventojams, kad bendrovė šalies regionuose, ypač kaimiškose vietovėse (kur itin sparčiai prastėja demografinė situacija) dirbtų efektyviai ir pateisintų klientų lūkesčius. Siūlome modernų ir šiuolaikišką pašto paslaugų teikimo būdą – „Ateities laiškininko“ koncepciją.
Tai leis pašto paslaugas padaryti kur kas prieinamesnes, nes telefonu iškviečiami „Ateities laiškininkai“ pasieks kiekvienus namus“, – kalbėjo Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė.
Ji pažymėjo, kad Šilutės rajono savivaldybės kaimiškų seniūnijų gyventojams atsiras daugiau galimybių pasinaudoti Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis. Gyventojai išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą ar įsigyti įprastai pašte parduodamų prekių galės mobiliuose „Ateities laiškininkų“ paštuose, kurie įsikurs ir reguliariai numatytu laiku klientus aptarnaus nustatytose vietose. Taip pat papildomai visas pašto ir finansines paslaugas „Ateities laiškininkai“ galės suteikti kliento namuose ar kitoje gyventojams patogioje vietoje. Tuo tarpu pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyks įprastai.

Lietuvos pašto kaimo laiškininkas.
Lietuvos pašto nuotr.

Galimybe į namus išsikviesti „Ateities laiškininką“ turės dabartinių Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio paštų aptarnaujami gyventojai. „Nuo šiol į Jūsų duris laiškininkas pasibels, ne tik kai atneš laišką, pensiją ar spaudos leidinį, bet ir tuomet, kai tik jums prireiks jo teikiamų paslaugų. Tai bus ypač patogu atokiau kaime gyvenantiems, fizinę negalią turintiems ar vyresniems žmonėms, kuriems dažnai sudėtinga be artimųjų pagalbos pasiekti artimiausią paštą“, – kalbėjo V. Pikčiūnienė. Iškviesti laiškininką į namus gyventojams nieko nekainuos.
Moderniais ir šiuolaikiškais „Ateities laiškininkais“, kurie dirbs pagal naujojo Lietuvos pašto klientų aptarnavimo standarto reikalavimus, galės tapti dabartiniai kaimuose dirbantys paštų darbuotojai.
Pašto vadovai tikina, kad šalyje diegiama „Ateities laiškininko“ koncepcija leis pagerinti darbo sąlygas laiškininkams. Esą keičiantis laiškininkų darbo pobūdžiui, bus didinamas ir atlyginimas, pagerės darbuotojų socialinės garantijos. Laiškininkus žadama aprūpinti išmaniąja įranga, palengvinsiančia atlikti kasdienes pašto ar finansines operacijas. „Darbuotojams sudarysime galimybes tobulėti, stiprinti savo kompetenciją ir kvalifikaciją. Tikimės, kad bus sustiprintas laiškininko profesijos prestižas“, – patikino V. Pikčiūnienė.
Apie „Ateities laiškininkų“ pradedamas teikti paslaugas gyventojams bus iš anksto pranešta per žiniasklaidą, bendruomenes ir kitas informavimo priemones.

Su Šilutės rajono seniūnais susitikusi Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė (kairėje) papasakojo, kad nuo vasaros numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus juos pakeisiantys mobilieji „Ateities laiškininkai“.
Vaidoto Vilko nuotr.

Po tokios informacijos seniūnams iškilo nemažai klausimų. Jie teiravosi, ar ši naujovė yra Lietuvos pašto sumanymas, ar taip pritaikoma užsienio šalių patirtis. Vida Pikčiūnienė paaiškino, kad tokia praktika, taikoma kaimyninėje Lenkijoje bei kitose šalyse, jau įrodė savo efektyvumą. Teirautasi, kaip pašto paslaugomis galės pasinaudoti tie žmonės, kurie neturi ryšio priemonių, arba su kuriais nepavyks susisiekti laiškininkui. Į tai atsakyta, kad mobilūs „Ateities laiškininkai“ dirbs pagal grafiką ir tam tikru laiku klientų lauks iš anksto numatytose seniūnijų vietose.
O kur tie laiškininkai laikys savo korespondenciją? Ar neteks pagalbą teikti seniūnijoms?
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Žemės ūkis: paverskite savo darbą ekologiškesniu su nauja elektronine įranga

Šalies ūkininkai nėjo ilgą kelią tobulindami ūkininkavimą, ieškodami ekologiškų sprendimų ir geros įrangos. Pagrindinė ir sunkiausia užduotis – palengvinti ūkininkavimą ir ekonomiškiau dirbti.  Šią tinkamo ūkininkavimo užduotį puikiai vykdo UAB „Audrokesta“. Įmonės būstinė yra Šakiuose, su atsarginių detalių parduotuve, eksponuojama nauja ir sena žemės ūkio technika, naujausios gręžimo mašinos, purkštuvai, žemės dirbimo mašinos ir kt. Teikiamos ir logistikos paslaugos. UAB „Audrokesta“ atidarė atsarginių detalių parduotuvę Šiauliuose ir turi tolesnių plėtros planų-su filialais kituose regionuose. UAB „Audrokesta“ taip pat yra vienintelis

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Taip pat skaitykite