Lietuvos pašto skyriai išliks tik Šilutėje ir Švėkšnoje

Šilutės rajono savivaldybėje su Šilutės rajono seniūnais susitiko Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė. Ji papasakojo, kad nuo vasaros, taupant lėšas, numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus mobilieji ateities laiškininkai. Planuojama, kad Lietuvos pašto skyriai liks veikti tik Šilutėje ir Švėkšnoje.

Šiame pastate Šilutės paštas gyvuoja nuo pat XX amžiaus pradžios.

Švėkšnos paštas turėtų veikti ir po pertvarkų.
Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Po Tarybos posėdžio salėje pasilikusiems seniūnams Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė aiškino, kad mobilieji „Ateities laiškininkai“ neaplenks net atokiausių Šilutės rajono savivaldybės kaimų. „Šiandien Lietuvos pašto teikiamos paslaugos turi tapti prieinamesnės kaimų gyventojams, kad bendrovė šalies regionuose, ypač kaimiškose vietovėse (kur itin sparčiai prastėja demografinė situacija) dirbtų efektyviai ir pateisintų klientų lūkesčius. Siūlome modernų ir šiuolaikišką pašto paslaugų teikimo būdą – „Ateities laiškininko“ koncepciją.
Tai leis pašto paslaugas padaryti kur kas prieinamesnes, nes telefonu iškviečiami „Ateities laiškininkai“ pasieks kiekvienus namus“, – kalbėjo Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė.
Ji pažymėjo, kad Šilutės rajono savivaldybės kaimiškų seniūnijų gyventojams atsiras daugiau galimybių pasinaudoti Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis. Gyventojai išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą ar įsigyti įprastai pašte parduodamų prekių galės mobiliuose „Ateities laiškininkų“ paštuose, kurie įsikurs ir reguliariai numatytu laiku klientus aptarnaus nustatytose vietose. Taip pat papildomai visas pašto ir finansines paslaugas „Ateities laiškininkai“ galės suteikti kliento namuose ar kitoje gyventojams patogioje vietoje. Tuo tarpu pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyks įprastai.

Lietuvos pašto kaimo laiškininkas.
Lietuvos pašto nuotr.

Galimybe į namus išsikviesti „Ateities laiškininką“ turės dabartinių Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio paštų aptarnaujami gyventojai. „Nuo šiol į Jūsų duris laiškininkas pasibels, ne tik kai atneš laišką, pensiją ar spaudos leidinį, bet ir tuomet, kai tik jums prireiks jo teikiamų paslaugų. Tai bus ypač patogu atokiau kaime gyvenantiems, fizinę negalią turintiems ar vyresniems žmonėms, kuriems dažnai sudėtinga be artimųjų pagalbos pasiekti artimiausią paštą“, – kalbėjo V. Pikčiūnienė. Iškviesti laiškininką į namus gyventojams nieko nekainuos.
Moderniais ir šiuolaikiškais „Ateities laiškininkais“, kurie dirbs pagal naujojo Lietuvos pašto klientų aptarnavimo standarto reikalavimus, galės tapti dabartiniai kaimuose dirbantys paštų darbuotojai.
Pašto vadovai tikina, kad šalyje diegiama „Ateities laiškininko“ koncepcija leis pagerinti darbo sąlygas laiškininkams. Esą keičiantis laiškininkų darbo pobūdžiui, bus didinamas ir atlyginimas, pagerės darbuotojų socialinės garantijos. Laiškininkus žadama aprūpinti išmaniąja įranga, palengvinsiančia atlikti kasdienes pašto ar finansines operacijas. „Darbuotojams sudarysime galimybes tobulėti, stiprinti savo kompetenciją ir kvalifikaciją. Tikimės, kad bus sustiprintas laiškininko profesijos prestižas“, – patikino V. Pikčiūnienė.
Apie „Ateities laiškininkų“ pradedamas teikti paslaugas gyventojams bus iš anksto pranešta per žiniasklaidą, bendruomenes ir kitas informavimo priemones.

Su Šilutės rajono seniūnais susitikusi Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė (kairėje) papasakojo, kad nuo vasaros numatoma uždaryti daugumą pašto skyrių, o gyventojus aptarnaus juos pakeisiantys mobilieji „Ateities laiškininkai“.
Vaidoto Vilko nuotr.

Po tokios informacijos seniūnams iškilo nemažai klausimų. Jie teiravosi, ar ši naujovė yra Lietuvos pašto sumanymas, ar taip pritaikoma užsienio šalių patirtis. Vida Pikčiūnienė paaiškino, kad tokia praktika, taikoma kaimyninėje Lenkijoje bei kitose šalyse, jau įrodė savo efektyvumą. Teirautasi, kaip pašto paslaugomis galės pasinaudoti tie žmonės, kurie neturi ryšio priemonių, arba su kuriais nepavyks susisiekti laiškininkui. Į tai atsakyta, kad mobilūs „Ateities laiškininkai“ dirbs pagal grafiką ir tam tikru laiku klientų lauks iš anksto numatytose seniūnijų vietose.
O kur tie laiškininkai laikys savo korespondenciją? Ar neteks pagalbą teikti seniūnijoms?
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite