Lietuvos gyventojai noriai atostogauja gamtoje

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ atliko tyrimą, kuris atskleidė, kad lietuvių susidomėjimas kelionėmis Lietuvoje auga. Mūsų krašto gyventojai noriai atostogauja gamtoje. Vieni labiau domisi žinomais objektais, kiti ieško dar neatrastų vietų. Neseniai pristatytoje kampanijoje „Atrask tai, kas sava“ pasiūlyta daugybė lankytinų vietų saugomose teritorijose.

Čia Merkys įteka į Nemuną. Petro Skutulo nuotr.

Vietiniai Lietuvos turistai kelionių metu įprastai renkasi ramų poilsį gamtoje (48 proc.) bei gamtos objektų lankymą (44 proc.). Poilsiautojai gerai vertina lankytinų gamtos, kultūros objektų pasiūlą Lietuvoje, bendrą lankytinų vietų infrastruktūrą ir kt.

Turistų pomėgiai

Analizuojant pasirenkamas kelionių vietas, matoma, kad 1 iš 2 keliautojų pirmenybę teikia populiarioms, žinomoms vietoms lankyti, o panaši dalis apklaustųjų atvirkščiai – ieško mažiau žinomų turistinių objektų. Bendrai 55 proc. apklaustųjų planuoja ateityje po Lietuvą keliauti vis daugiau.

Įsibėgėjus vasarai ir atostogų sezonui, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ pristatė kampaniją „Atrask tai, kas sava“, kuri kviečia keliauti po gimtą kraštą ir naršyti originalių keliavimo idėjų jūroje, priklausomai nuo savo pomėgių, vietos ar nuotaikos.

Šioje kampanijoje yra daugybė siūlomų vietų saugomose teritorijose. Tai ir Ladakalnis Aukštaitijos nacionaliniame parke, ir Dubingių piliavietė Asvejos regioniniame parke, ir Kadagių slėnis Kauno marių regioniniame parke, ir Šilėnų pažintinis takas Neries regioniniame parke bei daug kitų vietų.

Apžvalgos bokštai

Siūloma aplankyti daug apžvalgos bokštų: Siberijos bokštą Žemaitijos nacionaliniame parke, Labanoro regioninio parko bokštą Mindūnuose, aukščiausią apžvalgos bokštą Nemuno kilpų regioniniame parke, na ir, aišku, dar kartą pamatyti populiarųjį Medžių lajų taką Anykščių regioniniame parke.

Šią vasarą kviečiama aplankyti įsimintinus gamtos paveldo objektus: senąjį Stelmužės ąžuolą, mistinę Velnio duobę, romantiškąją Olando kepurę, taip pat pažygiuoti Aukštumalos pelkės, Mūšos tyrelio pelkės, Ščiūrio rago ir kitais pažintiniais takais.

Vasara tik įpusėja, tad pažinkite gimtąjį kraštą ir jo vertingiausias vietas – saugomas teritorijas!

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Taip pat skaitykite