„Lietuviško žodžio šviesoje“ – Žemaičių Naumiesčio jaunimas

Gegužės 9 d. Klaipėdos dramos teatre vyko tradicinis respublikinis mokinių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti.

Žemaičių Naumiesčio gimnazija interneto svetainėje skelbia, kad šiame konkurse dalyvavo gimnazijos dramos studijos skaitovai: Daiva Šeputytė, Emilija Mačijauskaitė, Amanda Preikšaitytė, Arnas Jonas Vingis, kurie pristatė literatūrinę kompoziciją ,,Vanduo yra danguje” (Romualdas Granauskas, Dalia Urnevičiūtė) – mokytoja Jūratė Daugalienė.

Jaunesniųjų skaitovų grupėje dalyvavo 40 skaitovų, o vyresniųjų – 32.

Skaitovus vertino šie komisijos nariai: Virginija Kochanskytė – aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė, Jūratė Sučylaitė – poetė, Klaipėdos universiteto profesorė, Dainius Sobeckis – poetas, mokslų daktaras, Inga Norkūnienė – kultūros, švietimo, mokslo ir meno projektų kuratorė, Kęstutis Macijauskas – Klaipėdos dramos teatro aktorius, režisierius, Jonas Baltokas – autorinių dainų kūrėjas ir atlikėjas.

Iš kiekvienos grupės buvo atrinkta po 8 geriausiuosius. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos skaitovai pateko į laimingųjų sąrašą ir buvo pasveikinti su laimėjimu bei apdovanoti laureatų diplomais.

Mokytoja J. Daugalienė teigia: „Klaipėdos dramos teatras – magiška vieta. Čia daug grožio ir išminties, klausimų ir atsakymų, ramybės ir jaudulio … Visa tai bandai sutalpinti savo širdyje, o ypač tada, kai šių rūmų scenoje prabyla tavo mokiniai…“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite