Lietuva vėl tuštėja: lietuvių išvyksta daugiau negu jų grįžta

Statistikos departamentas skelbia, kad pastaruosius aštuonis mėnesius iš Lietuvos išvyksta daugiau gyventojų, negu sugrįžta.

Emigracija. S. Žumbio nuotr.

Gyventojų išvykimą iš Lietuvos stabdė pandemija. Kai COVID-19 ėmė slūgti, Europos valstybės vėl atsivėrė atvykėliams be suvaržymų, vėl radosi daug darbo vietų.

Naujausi Statistikos departamento duomenys rodo, kad Lietuvos piliečių migracijos balansas išlieka neigiamas. Išvykstančiųjų iš Lietuvos yra daugiau negu sugrįžtančių į Lietuvą. Tai fiksuojama jau aštuntą mėnesį.

2021-ųjų rugsėjį Lietuvos piliečių migracijos balansas sudarė -342 asmenis, spalį -286, o lapkritį ir gruodį mažėjo iki -74 ir -36 asmenų. Tačiau 2022-ųjų sausį išvykstančiųjų vėl ėmė reikšmingai gausėti. Būtent pirmą šių  metų mėnesį iš šalies daugiau išvyko nei parvyko 769 lietuviais, o vasarį šis skaičius siekė 832 žmones. Kovą iš šalies išvyko 925 asmenimis daugiau nei parvyko. Tai buvo vienas didžiausių neigiamų balansų nuo pat 2019-ųjų rugsėjo, kai neigiamas migracijos balansas siekė -973.

Balansas – ir vėl neigiamas

Statistikos departamento duomenys rodo, kad migracijos balansas balandį ir toliau išlieka neigiamas. Būtent praėjusį mėnesį į šalies išvyko 2343 lietuviai, tuo tarpu atvyko 1711 žmonės. Tai reiškia, kad vėl buvo fiksuotas neigiamas balansas, kuris siekė -632 asmenis.

Šalies ekonomistai primena, kad skaičiuojant į Lietuvą atvykstančius ukrainiečius bei kitų šalių gyventojus duomenys būtų kitokie. Tačiau ar ilgai?

Ukrainiečiai grįš namo

Atstatyti Ukrainos dauguma karo pabėgėlių sugrįš į savo valstybę, tad dera susirūpinti dėl Lietuvos nuolatinių gyventojų išvykimo svetur. Tam pasitarnavo panaikinti karantino ribojimai Vakarų Europos šalyse. Atsigavo ir darbo rinkos, taip pat sumažėjo imigrantų srautas iš trečiųjų šalių į ES. Tai reiškia, kad susirasti darbą užsienyje, ypač Skandinavijos šalyse, dabar dar lengviau. Taip pat poveikį daro ir būstų kainų kilimas Lietuvoje. Svarbu ir dar darbo per nuotolį populiarėjimas.

Parengta pagal Statistikos departamento inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite