Lietuva vėl tuštėja: lietuvių išvyksta daugiau negu jų grįžta

Statistikos departamentas skelbia, kad pastaruosius aštuonis mėnesius iš Lietuvos išvyksta daugiau gyventojų, negu sugrįžta.

Emigracija. S. Žumbio nuotr.

Gyventojų išvykimą iš Lietuvos stabdė pandemija. Kai COVID-19 ėmė slūgti, Europos valstybės vėl atsivėrė atvykėliams be suvaržymų, vėl radosi daug darbo vietų.

Naujausi Statistikos departamento duomenys rodo, kad Lietuvos piliečių migracijos balansas išlieka neigiamas. Išvykstančiųjų iš Lietuvos yra daugiau negu sugrįžtančių į Lietuvą. Tai fiksuojama jau aštuntą mėnesį.

2021-ųjų rugsėjį Lietuvos piliečių migracijos balansas sudarė -342 asmenis, spalį -286, o lapkritį ir gruodį mažėjo iki -74 ir -36 asmenų. Tačiau 2022-ųjų sausį išvykstančiųjų vėl ėmė reikšmingai gausėti. Būtent pirmą šių  metų mėnesį iš šalies daugiau išvyko nei parvyko 769 lietuviais, o vasarį šis skaičius siekė 832 žmones. Kovą iš šalies išvyko 925 asmenimis daugiau nei parvyko. Tai buvo vienas didžiausių neigiamų balansų nuo pat 2019-ųjų rugsėjo, kai neigiamas migracijos balansas siekė -973.

Balansas – ir vėl neigiamas

Statistikos departamento duomenys rodo, kad migracijos balansas balandį ir toliau išlieka neigiamas. Būtent praėjusį mėnesį į šalies išvyko 2343 lietuviai, tuo tarpu atvyko 1711 žmonės. Tai reiškia, kad vėl buvo fiksuotas neigiamas balansas, kuris siekė -632 asmenis.

Šalies ekonomistai primena, kad skaičiuojant į Lietuvą atvykstančius ukrainiečius bei kitų šalių gyventojus duomenys būtų kitokie. Tačiau ar ilgai?

Ukrainiečiai grįš namo

Atstatyti Ukrainos dauguma karo pabėgėlių sugrįš į savo valstybę, tad dera susirūpinti dėl Lietuvos nuolatinių gyventojų išvykimo svetur. Tam pasitarnavo panaikinti karantino ribojimai Vakarų Europos šalyse. Atsigavo ir darbo rinkos, taip pat sumažėjo imigrantų srautas iš trečiųjų šalių į ES. Tai reiškia, kad susirasti darbą užsienyje, ypač Skandinavijos šalyse, dabar dar lengviau. Taip pat poveikį daro ir būstų kainų kilimas Lietuvoje. Svarbu ir dar darbo per nuotolį populiarėjimas.

Parengta pagal Statistikos departamento inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite