„Lietuva, Tėvyne mūsų…“– nuaidėjo per Pamario kraštą

Minint liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, su trispalve rankose 21 val. lietuviai įvairiuose pasaulio kraštuose giedojo Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“, tapusią oficialiu Lietuvos valstybės himnu. „Lietuva, Tėvyne mūsų… “ – vieningai ir galingai nuaidėjo ir Šilutės rajono savivaldybės seniūnijose.

Giedoti „Tautiškos giesmės“ Šilutėje, prie evangelikų liuteronų bažnyčios, susirinko gausus būrys šilutiškių.

„Kartu kurkime vienybės tiltus“, – toks šių metų renginio šūkis, kuriuo siekiama pabrėžti žmonių vienybę pasaulį užklupus koronaviruso pandemijai, kuri palietė kiekvieną iš mūsų, nepaisant tautybės, religijos ir rasės. Siekiant užtikrinti saugumą, bet išsaugoti unikalų bendrystės jausmą, kuris kelioms šventinėms minutėms suvienija tautiečius įvairiose pasaulio šalyse, lietuviai rinkosi giedoti prie skirtingus krantus jungiančių tiltų – gryname ore, greta upių ir kitų vandens telkinių, tarpusavyje išlaikydami saugų atstumą.

Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną radosi 2009-aisiais. „Tūkstantmečio odisėjai“ pakvietus, viso pasaulio lietuviai vienu metu giedodami „Tautišką giesmę“ pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosė gyva balsų grandine. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena. Šiemet „Tautiška giesmė“ vienu metu visame pasaulyje nuskambėjo jau 12-tą kartą.

Šventinį vakarą šilutiškiai ir miesto svečiai sugužėjo į Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią pasiklausyti Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ (vad. dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino) atliekamos muzikos. Tai buvo bendras Kintų muzikos festivalio ir „Muzikinės verdenės“ koncertas. Pilna bažnyčia prisirinkusi žiūrovų klausėsi dešimt 1996-2017 m. laikotarpio kompozicijų, kurias vienijo pavadinimas „Tau bet kokios sutemos šviesios“. Šiuo pavadinimu išleista ir pirmoji autorinė kompaktinė plokštelė.

Populiarių ir visiems gerai žinomų dainų, pritariant miestelėnams, dainavo solistas Daumantas Matulis, grojo „Pamario brass“. Petro Skutulo nuotr.

Po koncerto šilutiškiai būriavosi prie bažnyčios įėjimo laukdami 21 valandos, kai visi vieningai traukė „Tautišką giesmę“. Šilutiškiams akompanavo „Pamario brass“ pučiamųjų instrumentų muzikantai (vad. Gražvydas Raila).

Kintiškiai ir svečiai „Tautišką giesmę“ giedojo ant tilto per Miniją. Redos Cirtautienės nuotr.

Valstybės dieną rusniškiai šalies himną giedojo parkelyje prie Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios, o po kunigo Valdo Miliausko palaiminimo ir maldos dainomis ir giesmėmis susirinkusiuosius džiugino Šilutės mišrus choras „Laudamus“ (vad. I. Šemeklienė) ir Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“ (vad. A. Šlažienė).

Brigados generolo Motiejaus Pečiuliono artilerijos bataliono kariai iškilmingoje eisenoje neša trispalvę. Vilija photography nuotr.

Po Šv. Mišių Vainuto Šv. Jono krikštytojo bažnyčioje vainutiškiai ir svečiai rinkosi į turgaus aikštę, į kurią iškilmingai Brigados generolo Motiejaus Pečiuliono artilerijos bataliono kariai įnešė trispalvę. 21 val. susirinkusieji kartu su Vainuto folkloro ansambliu „Vainuta“ (vad. J. Majienė) sugiedojo Lietuvos himną.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite