Lauko šviestuvų tipai: kurį rinktis?

Kieme ar sode sukurti jaukesnę aplinką padeda lauko šviestuvai. Jų šviesa išryškina tam tikrus objektus, užtikrina didesnį saugumą, tamsiuoju paros metu kur kas maloniau leisti laiką lauke. Šių gaminių įvairovė didelė, todėl gali būti sudėtinga išsirinkti. Siūlome susipažinti su dažniausiai sutinkamais šviestuvų tipais ir jų pritaikymo galimybėmis.

 

Pastatomi

Tokio tipo šviestuvai yra kone mažiausiai įpareigojantys, kadangi juos užtenka pastatyti pageidaujamoje vietoje, ją nuolat galima keisti ir taip eksperimentuoti su visa kiemo aplinka.

Šie gaminiai gali būti įvairiausių formų ir stilių, todėl jie taip pat ženkliai prisideda prie bendro eksterjero. Tiesa, jeigu tokius šviestuvus naudosite norėdami apšviesti takelį ir įvažiavimą, jie taip pat užtikrins patogesnį judėjimą ir atliks praktinę funkciją. Pastatomas šviestuvas puikiai tiks ir didesniems gėlynams, o vienam augalui toks tipas nėra rekomenduojamas.

Pakabinami

Šiuos šviestuvus patogiai galima pritvirtinti prie sienų, lubų ar kitų panašių vietų.

Ypač populiaru rinktis girliandas, kurios leidžia sukurti jaukią atmosferą terasoje ar kitoje lauko pasisėdėjimų vietoje. Jų šviesa dažniausiai būna jauki ir švelni, todėl neerzina, tačiau priešingai – padeda atsipalaiduoti ir leidžia sukurti pašnekesiui pritaikytą atmosferą. Jei rinksitės būtent girliandos tipo pakabinamus šviestuvus, turėtumėte iš anksto pagalvoti, kur ir kaip juos kabinsite, nes nuo to priklausys ir jų ilgis.

Įsmeigiami                        

Tokie lauko šviestuvai savo patogumu tik minimaliai nusileidžia pastatomiems – kadangi juos reikia įsmeigti, paviršius turi būti pakankamai minkštas. Ant kieto grindinio jų panaudoti nepavyks, tačiau į žemę tokius gaminius turėtumėte įsmeigti be jokių problemų.

Jie puikiai tinka takelių ir pravažiavimų apšvietimui. Dizaino įvairovė yra pakankamai plati, todėl tokie šviestuvai gali atlikti dekoratyvinę funkciją – šiaip ar taip, jie bus ganėtinai pastebimi ir šviesiuoju paros metu.

 Sieniniai

Sieniniai lauko šviestuvai labai dažnai atlieka apsauginę funkciją.

Jie yra tvirtinami prie namo ar garažo ir gali apšviesti pakankamai didelę teritorijos dalį. Dažniausiai jie nėra labai pastebimi, tačiau puikiai tinka tais atvejais, kai tamsiuoju paros metu norisi stebėti aplinką.

Tarp šio tipo šviestuvų labai dažnai galima išvysti modelius su judesio davikliu: jie suveikia ir įsijungia tik tuomet, kai atitinkamoje teritorijoje aptinkamas judesys, kurį gali sukelti žmogus, gyvūnas ar transporto priemonė. Jei tamsiuoju paros metu norisi jaustis saugiau, apie tokį variantą iš tiesų verta pagalvoti.

Prožektoriai

Nuo prieš tai aptartų sieninių šviestuvų šie gaminiai skiriasi tuo, jog yra kur kas masyvesni. Jų šviesa dažniausiai nukreipta į apačią, todėl geriausia tokius modelius montuoti ant sienų ar medžio. Jie šviečia ryškiai ir gali apšviesti pakankamai didelį plotą. Prožektorius taip pat galima naudoti įvairių objektų išryškinimui ir apšvietimui: jei šiek tiek paeksperimentuosite keisdami kampus, kieme pavyks sukurti labai įdomias šešėlių kompozicijas. Galimybių šiuo atveju turėsite daug, tad galutinis rezultatas priklausys tik nuo Jūsų fantazijos.

Įleidžiami

Dar kitaip žinomi kaip grindiniai. Šio tipo šviestuvai montuojami į grindų paviršių. Pasitelkus juos, galima apšviesti takelius, įvažiavimus, laiptus, slenksčius, terasas ar bet kokius kitus panašius objektus. Jie visiškai susilygina su grindų paviršiumi, todėl neužima papildomos vietos, netrukdo patogiam judėjimui ir gali atlaikyti pakankamai didelį svorį.

Tokie šviestuvai atlieka ir dekoratyvinę, ir praktinę funkciją – net ir tamsiuoju paros metu vaikščioti galima ir drąsiau, ir saugiau. Platų jų pasirinkimą rasite spustelėję ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/lauko-sviestuvai.

LED juostos

LED juostas galima naudoti ne tik viduje, bet ir lauke. Žinoma, prieš tai įsitikinus, jog jos tam yra pritaikytos. Šio tipo gaminiai yra alternatyva įleidžiamiems šviestuvams: jei norite, kad šviesa sklistų vientisai, be jokių tarpų, tai bus vienas geriausių sprendimų.

Tokias juostas galima pritaikyti takeliams, terasoms ar laiptams. Jas lengva išvingiuoti pageidaujamomis kryptimis, tad galėsite kurti pačias įvairiausias kompozicijas – rezultatai turėtų pranokti lūkesčius.

Su saulės baterija

Saulės bateriją turintys šviestuvai yra sparčiai populiarėjantis prietaisas, todėl nieko keisto, kad ir jų įvairovė vis didėja. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, tokie gaminiai pasikrauna nuo saulės, todėl papildomai nereikia rūpintis baterijomis ar elektros laidais.

Saulės energija vis dažniau naudojama ne tik apšvietimui, bet ir kitoms buities reikmėms. Jei nuspręsite išbandyti tokias idėjas, platus tam pritaikytos įrangos asortimentas Jūsų lauks elektroninėje parduotuvėje Pigu.lt .

Tarp visų šių šviestuvų tipų tikrai surasite bent kelis, kurie tiks Jūsų kiemui.

Pr2022/025

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite