Lauko šviestuvų tipai: kurį rinktis?

Kieme ar sode sukurti jaukesnę aplinką padeda lauko šviestuvai. Jų šviesa išryškina tam tikrus objektus, užtikrina didesnį saugumą, tamsiuoju paros metu kur kas maloniau leisti laiką lauke. Šių gaminių įvairovė didelė, todėl gali būti sudėtinga išsirinkti. Siūlome susipažinti su dažniausiai sutinkamais šviestuvų tipais ir jų pritaikymo galimybėmis.

 

Pastatomi

Tokio tipo šviestuvai yra kone mažiausiai įpareigojantys, kadangi juos užtenka pastatyti pageidaujamoje vietoje, ją nuolat galima keisti ir taip eksperimentuoti su visa kiemo aplinka.

Šie gaminiai gali būti įvairiausių formų ir stilių, todėl jie taip pat ženkliai prisideda prie bendro eksterjero. Tiesa, jeigu tokius šviestuvus naudosite norėdami apšviesti takelį ir įvažiavimą, jie taip pat užtikrins patogesnį judėjimą ir atliks praktinę funkciją. Pastatomas šviestuvas puikiai tiks ir didesniems gėlynams, o vienam augalui toks tipas nėra rekomenduojamas.

Pakabinami

Šiuos šviestuvus patogiai galima pritvirtinti prie sienų, lubų ar kitų panašių vietų.

Ypač populiaru rinktis girliandas, kurios leidžia sukurti jaukią atmosferą terasoje ar kitoje lauko pasisėdėjimų vietoje. Jų šviesa dažniausiai būna jauki ir švelni, todėl neerzina, tačiau priešingai – padeda atsipalaiduoti ir leidžia sukurti pašnekesiui pritaikytą atmosferą. Jei rinksitės būtent girliandos tipo pakabinamus šviestuvus, turėtumėte iš anksto pagalvoti, kur ir kaip juos kabinsite, nes nuo to priklausys ir jų ilgis.

Įsmeigiami                        

Tokie lauko šviestuvai savo patogumu tik minimaliai nusileidžia pastatomiems – kadangi juos reikia įsmeigti, paviršius turi būti pakankamai minkštas. Ant kieto grindinio jų panaudoti nepavyks, tačiau į žemę tokius gaminius turėtumėte įsmeigti be jokių problemų.

Jie puikiai tinka takelių ir pravažiavimų apšvietimui. Dizaino įvairovė yra pakankamai plati, todėl tokie šviestuvai gali atlikti dekoratyvinę funkciją – šiaip ar taip, jie bus ganėtinai pastebimi ir šviesiuoju paros metu.

 Sieniniai

Sieniniai lauko šviestuvai labai dažnai atlieka apsauginę funkciją.

Jie yra tvirtinami prie namo ar garažo ir gali apšviesti pakankamai didelę teritorijos dalį. Dažniausiai jie nėra labai pastebimi, tačiau puikiai tinka tais atvejais, kai tamsiuoju paros metu norisi stebėti aplinką.

Tarp šio tipo šviestuvų labai dažnai galima išvysti modelius su judesio davikliu: jie suveikia ir įsijungia tik tuomet, kai atitinkamoje teritorijoje aptinkamas judesys, kurį gali sukelti žmogus, gyvūnas ar transporto priemonė. Jei tamsiuoju paros metu norisi jaustis saugiau, apie tokį variantą iš tiesų verta pagalvoti.

Prožektoriai

Nuo prieš tai aptartų sieninių šviestuvų šie gaminiai skiriasi tuo, jog yra kur kas masyvesni. Jų šviesa dažniausiai nukreipta į apačią, todėl geriausia tokius modelius montuoti ant sienų ar medžio. Jie šviečia ryškiai ir gali apšviesti pakankamai didelį plotą. Prožektorius taip pat galima naudoti įvairių objektų išryškinimui ir apšvietimui: jei šiek tiek paeksperimentuosite keisdami kampus, kieme pavyks sukurti labai įdomias šešėlių kompozicijas. Galimybių šiuo atveju turėsite daug, tad galutinis rezultatas priklausys tik nuo Jūsų fantazijos.

Įleidžiami

Dar kitaip žinomi kaip grindiniai. Šio tipo šviestuvai montuojami į grindų paviršių. Pasitelkus juos, galima apšviesti takelius, įvažiavimus, laiptus, slenksčius, terasas ar bet kokius kitus panašius objektus. Jie visiškai susilygina su grindų paviršiumi, todėl neužima papildomos vietos, netrukdo patogiam judėjimui ir gali atlaikyti pakankamai didelį svorį.

Tokie šviestuvai atlieka ir dekoratyvinę, ir praktinę funkciją – net ir tamsiuoju paros metu vaikščioti galima ir drąsiau, ir saugiau. Platų jų pasirinkimą rasite spustelėję ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/lauko-sviestuvai.

LED juostos

LED juostas galima naudoti ne tik viduje, bet ir lauke. Žinoma, prieš tai įsitikinus, jog jos tam yra pritaikytos. Šio tipo gaminiai yra alternatyva įleidžiamiems šviestuvams: jei norite, kad šviesa sklistų vientisai, be jokių tarpų, tai bus vienas geriausių sprendimų.

Tokias juostas galima pritaikyti takeliams, terasoms ar laiptams. Jas lengva išvingiuoti pageidaujamomis kryptimis, tad galėsite kurti pačias įvairiausias kompozicijas – rezultatai turėtų pranokti lūkesčius.

Su saulės baterija

Saulės bateriją turintys šviestuvai yra sparčiai populiarėjantis prietaisas, todėl nieko keisto, kad ir jų įvairovė vis didėja. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, tokie gaminiai pasikrauna nuo saulės, todėl papildomai nereikia rūpintis baterijomis ar elektros laidais.

Saulės energija vis dažniau naudojama ne tik apšvietimui, bet ir kitoms buities reikmėms. Jei nuspręsite išbandyti tokias idėjas, platus tam pritaikytos įrangos asortimentas Jūsų lauks elektroninėje parduotuvėje Pigu.lt .

Tarp visų šių šviestuvų tipų tikrai surasite bent kelis, kurie tiks Jūsų kiemui.

Pr2022/025

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite