Laučių kaimo šventėje pagerbta devyniasdešimtmetė Genė Kasnauskienė

Šeštadienį Laučiuose (Šilutės sen.) įvyko šventė. Pagerbta 90 metų jubiliejų šventusi Genė Kasnauskienė, apdovanotos gražiai sodybas tvarkančios šeimos, ant bendruomenės namų sienos atidengta iškaba: „Laučių kaimo bendruomenė“. Aktyvi ir sumani bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė paskelbė tikslą suburti kaimą, kad žmonės dažniau susitiktų, pavakatorų, pabendrautų, pašvęstų.

90 metų jubiliejų šventusi Genė Kasnauskienė su į šventę ją atlydėjusiais artimaisiais.

Ėjimas kibirais, kuršių slidės, svarmens laikymas, kaliošų mėtymas, virvės traukimas, karpių gaudymas… Tokie užrašai aikštės viduryje ir šioms savitoms rungtims skirti įrankiai jau buvo išdėlioti, o aplinkui prekybininkai siūlė karštų užkandžių, gaiviųjų gėrimų, kvapnios kavos, žaislų ir papuošalų, netrūko kitokių šventei tinkančių prekių, paslaugų ir pramogų vaikams.
Pamažu rinkosi laučiškiai. Kur pažvelgsi – būreliai vaikų: mažų ir ūgtelėjusių, ant tėvų rankų bei jau vaikštinėjančių, sūpuojamų vežimėliuose. Ne visose šventėse galima išvysti tiek daug mažylių.
Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis medelių sodinukais ir specialiais medaliais apdovanojo gražiai tvarkomų sodybų šeimininkus Zitą ir Algį Kurlinkus, Janiną ir Antaną Kazlauskus, Aldoną ir Vytautą Šilinskus. Kaimo šventės proga visus susirinkusius pasveikino Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė ir seniūnaitis Vaidotas Burzdžius atidengė naująją Laučių bendruomenės namų iškabą.

Bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė ir seniūnaitis Vaidotas Burzdžius atidengė naująją Laučių bendruomenės namų iškabą, į dangų paleista spalvingų balionų puokštė.
Seimo nario Artūro Skardžiaus vardu pagerbta ilgametė Laučių kaimo gyventoja Genė Kasnauskienė, švenčianti 90 metų jubiliejų.
Gimusi Gardamo seniūnijoje, augusi šeimoje, kur buvo vienintelė dukra ir keturi broliai. Kai ištekėjo, apsigyveno Laučiuose. Yra 9 vaikų motina, turi 25 vaikaičiaus ir 21 provaikaitį. Jubiliatė sakė mėgstanti gėles, šiek tiek pasidarbuoti, nes „kai nedirbu, sustingstu…“ Šiuo metu Lietuvoje gyvena jos du sūnūs, dvi dukros, o dvi dukros įsikūrusios užsienyje. Į G. Kasnauskienės jubiliejui skirtą pobūvį tądien buvo sukviesta per 65 jai brangius ir artimus žmones.
Jubiliatei Seimo nario A. Skardžiaus skirtą tautinę juostą užrišo Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, padovanota gėlių, giminei – didelis butelis šampano.
Šventėje šoko „Veiviržo“ šokių kolektyvas iš Vilkyčių, Saugų seniūnijos. Vakarop Laučiuose skambėjo ansamblio „Nerija“ atliekamos dainos, buvo uždegtas laužas, linksmybės truko iki vėlumos.

“Pamario“ inf.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis su gražiai sodybas tvarkančių šeimų atstovais Janina Kazlauskiene, Šilinskų vaikaičiu Pauliumi ir Zita Kurlinkiene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite