Laučių kaimo šventėje pagerbta devyniasdešimtmetė Genė Kasnauskienė

Šeštadienį Laučiuose (Šilutės sen.) įvyko šventė. Pagerbta 90 metų jubiliejų šventusi Genė Kasnauskienė, apdovanotos gražiai sodybas tvarkančios šeimos, ant bendruomenės namų sienos atidengta iškaba: „Laučių kaimo bendruomenė“. Aktyvi ir sumani bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė paskelbė tikslą suburti kaimą, kad žmonės dažniau susitiktų, pavakatorų, pabendrautų, pašvęstų.

90 metų jubiliejų šventusi Genė Kasnauskienė su į šventę ją atlydėjusiais artimaisiais.

Ėjimas kibirais, kuršių slidės, svarmens laikymas, kaliošų mėtymas, virvės traukimas, karpių gaudymas… Tokie užrašai aikštės viduryje ir šioms savitoms rungtims skirti įrankiai jau buvo išdėlioti, o aplinkui prekybininkai siūlė karštų užkandžių, gaiviųjų gėrimų, kvapnios kavos, žaislų ir papuošalų, netrūko kitokių šventei tinkančių prekių, paslaugų ir pramogų vaikams.
Pamažu rinkosi laučiškiai. Kur pažvelgsi – būreliai vaikų: mažų ir ūgtelėjusių, ant tėvų rankų bei jau vaikštinėjančių, sūpuojamų vežimėliuose. Ne visose šventėse galima išvysti tiek daug mažylių.
Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis medelių sodinukais ir specialiais medaliais apdovanojo gražiai tvarkomų sodybų šeimininkus Zitą ir Algį Kurlinkus, Janiną ir Antaną Kazlauskus, Aldoną ir Vytautą Šilinskus. Kaimo šventės proga visus susirinkusius pasveikino Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė ir seniūnaitis Vaidotas Burzdžius atidengė naująją Laučių bendruomenės namų iškabą.

Bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė ir seniūnaitis Vaidotas Burzdžius atidengė naująją Laučių bendruomenės namų iškabą, į dangų paleista spalvingų balionų puokštė.
Seimo nario Artūro Skardžiaus vardu pagerbta ilgametė Laučių kaimo gyventoja Genė Kasnauskienė, švenčianti 90 metų jubiliejų.
Gimusi Gardamo seniūnijoje, augusi šeimoje, kur buvo vienintelė dukra ir keturi broliai. Kai ištekėjo, apsigyveno Laučiuose. Yra 9 vaikų motina, turi 25 vaikaičiaus ir 21 provaikaitį. Jubiliatė sakė mėgstanti gėles, šiek tiek pasidarbuoti, nes „kai nedirbu, sustingstu…“ Šiuo metu Lietuvoje gyvena jos du sūnūs, dvi dukros, o dvi dukros įsikūrusios užsienyje. Į G. Kasnauskienės jubiliejui skirtą pobūvį tądien buvo sukviesta per 65 jai brangius ir artimus žmones.
Jubiliatei Seimo nario A. Skardžiaus skirtą tautinę juostą užrišo Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, padovanota gėlių, giminei – didelis butelis šampano.
Šventėje šoko „Veiviržo“ šokių kolektyvas iš Vilkyčių, Saugų seniūnijos. Vakarop Laučiuose skambėjo ansamblio „Nerija“ atliekamos dainos, buvo uždegtas laužas, linksmybės truko iki vėlumos.

“Pamario“ inf.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis su gražiai sodybas tvarkančių šeimų atstovais Janina Kazlauskiene, Šilinskų vaikaičiu Pauliumi ir Zita Kurlinkiene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite