Laučių kaimo šventėje pagerbta devyniasdešimtmetė Genė Kasnauskienė

Šeštadienį Laučiuose (Šilutės sen.) įvyko šventė. Pagerbta 90 metų jubiliejų šventusi Genė Kasnauskienė, apdovanotos gražiai sodybas tvarkančios šeimos, ant bendruomenės namų sienos atidengta iškaba: „Laučių kaimo bendruomenė“. Aktyvi ir sumani bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė paskelbė tikslą suburti kaimą, kad žmonės dažniau susitiktų, pavakatorų, pabendrautų, pašvęstų.

90 metų jubiliejų šventusi Genė Kasnauskienė su į šventę ją atlydėjusiais artimaisiais.

Ėjimas kibirais, kuršių slidės, svarmens laikymas, kaliošų mėtymas, virvės traukimas, karpių gaudymas… Tokie užrašai aikštės viduryje ir šioms savitoms rungtims skirti įrankiai jau buvo išdėlioti, o aplinkui prekybininkai siūlė karštų užkandžių, gaiviųjų gėrimų, kvapnios kavos, žaislų ir papuošalų, netrūko kitokių šventei tinkančių prekių, paslaugų ir pramogų vaikams.
Pamažu rinkosi laučiškiai. Kur pažvelgsi – būreliai vaikų: mažų ir ūgtelėjusių, ant tėvų rankų bei jau vaikštinėjančių, sūpuojamų vežimėliuose. Ne visose šventėse galima išvysti tiek daug mažylių.
Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis medelių sodinukais ir specialiais medaliais apdovanojo gražiai tvarkomų sodybų šeimininkus Zitą ir Algį Kurlinkus, Janiną ir Antaną Kazlauskus, Aldoną ir Vytautą Šilinskus. Kaimo šventės proga visus susirinkusius pasveikino Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė ir seniūnaitis Vaidotas Burzdžius atidengė naująją Laučių bendruomenės namų iškabą.

Bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė ir seniūnaitis Vaidotas Burzdžius atidengė naująją Laučių bendruomenės namų iškabą, į dangų paleista spalvingų balionų puokštė.
Seimo nario Artūro Skardžiaus vardu pagerbta ilgametė Laučių kaimo gyventoja Genė Kasnauskienė, švenčianti 90 metų jubiliejų.
Gimusi Gardamo seniūnijoje, augusi šeimoje, kur buvo vienintelė dukra ir keturi broliai. Kai ištekėjo, apsigyveno Laučiuose. Yra 9 vaikų motina, turi 25 vaikaičiaus ir 21 provaikaitį. Jubiliatė sakė mėgstanti gėles, šiek tiek pasidarbuoti, nes „kai nedirbu, sustingstu…“ Šiuo metu Lietuvoje gyvena jos du sūnūs, dvi dukros, o dvi dukros įsikūrusios užsienyje. Į G. Kasnauskienės jubiliejui skirtą pobūvį tądien buvo sukviesta per 65 jai brangius ir artimus žmones.
Jubiliatei Seimo nario A. Skardžiaus skirtą tautinę juostą užrišo Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, padovanota gėlių, giminei – didelis butelis šampano.
Šventėje šoko „Veiviržo“ šokių kolektyvas iš Vilkyčių, Saugų seniūnijos. Vakarop Laučiuose skambėjo ansamblio „Nerija“ atliekamos dainos, buvo uždegtas laužas, linksmybės truko iki vėlumos.

“Pamario“ inf.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis su gražiai sodybas tvarkančių šeimų atstovais Janina Kazlauskiene, Šilinskų vaikaičiu Pauliumi ir Zita Kurlinkiene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite