Laisvės gynėjų dieną donorai aukojo savo kraują

Ketvirtus metus iš eilės būtent Sausio 13-ąją Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo komanda vyksta į Pagėgius. Minint Laisvės gynėjų dieną čia gausiai susirenka žmonės, norintys padėti kitiems. Šiemet Kultūros centro patalpose kraujo donorais tapo net 54 žmonės.

Kraujo donorystės akcijoje aktyviai dalyvavo Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ketvirtokai.

Geras darbas
Pasak Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo gydytojo Gintaro Jankausko, donorų kraujo kasdien Lietuvoje laukia per 400 ligonių, kuriems jis gyvybiškai svarbus. Tad savanoriai kraujo donorai yra labai svarbūs.
Neatlygintinai kraujo davusios A. Mackaus gimnazijos moksleivės Ingrida ir Lina sakė tai darančios pirmą kartą. „Mintis duoti kraujo kilo todėl, kad kartą vienam mano draugui buvo blogai ir jam prireikė donorų kraujo. Pamaniau, kad esam sveikos ir galėtumėm duoti kraujo. Pasikviečiau savo draugę Ingridą ir padarėme gerą darbą“, – „Pamariui“ sakė gimnazistė Lina.
„Džiaugiamės matydami gausų pagėgiškių būrį. Ypač džiugina, kad donorystės akcijoje dalyvauja ir moksleiviai. Tikimės – jie taps nuolatiniais kraujo donorais ir tuo ne tik padės Lietuvos žmonėms, bet ir jausis atlikę gerą darbą“, – kalbėjo Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo gydytojas G. Jankauskas.
Procedūra neskausminga
Jis taip pat sakė, kad pastaruoju metu žmonės vis dažniau duoda kraujo neatlygintinai. Kiekvienas davusysis kraujo iš karto padeda trims kitiems, kuriems reikia tokios pagalbos. Sveiko žmogaus organizmui kraujo donorystė nedaro jokio neigiamo poveikio. Procedūra yra saugi ir neskausminga, jos metu paimamas standartinis kraujo kiekis – 450 ml. Paimto kraujo tūris donoro organizme atsistato per dvi paras.

A. Mackaus gimnazijos moksleivės Lina ir Ingrida kraujo aukojo pirmą kartą.

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams.
Vienintelis kraujo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, paimtas iš sveikų donorų.
Kraujo donorais gali tapti sulaukusieji 18 metų, bet būti ne vyresni negu 65-erių. Jie turi būti sveiki, nesergantys tam tikromis ligomis. Baimintis duoti kraujo nevertėtų, mat ši procedūra neskausminga.
Nacionalinio kraujo centro filialai yra Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Jų veikla apima visą Lietuvos teritoriją. Pasak Klaipėdos filialo atstovų, juos atvykti kviečia į įvairius miestelius, o apie savo vizitus jie informuoja iš anksto.

Simonas SKUTULAS

Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo komanda Pagėgiuose apsilankė jau ketvirtą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite