Laisvės gynėjų dieną donorai aukojo savo kraują

Ketvirtus metus iš eilės būtent Sausio 13-ąją Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo komanda vyksta į Pagėgius. Minint Laisvės gynėjų dieną čia gausiai susirenka žmonės, norintys padėti kitiems. Šiemet Kultūros centro patalpose kraujo donorais tapo net 54 žmonės.

Kraujo donorystės akcijoje aktyviai dalyvavo Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ketvirtokai.

Geras darbas
Pasak Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo gydytojo Gintaro Jankausko, donorų kraujo kasdien Lietuvoje laukia per 400 ligonių, kuriems jis gyvybiškai svarbus. Tad savanoriai kraujo donorai yra labai svarbūs.
Neatlygintinai kraujo davusios A. Mackaus gimnazijos moksleivės Ingrida ir Lina sakė tai darančios pirmą kartą. „Mintis duoti kraujo kilo todėl, kad kartą vienam mano draugui buvo blogai ir jam prireikė donorų kraujo. Pamaniau, kad esam sveikos ir galėtumėm duoti kraujo. Pasikviečiau savo draugę Ingridą ir padarėme gerą darbą“, – „Pamariui“ sakė gimnazistė Lina.
„Džiaugiamės matydami gausų pagėgiškių būrį. Ypač džiugina, kad donorystės akcijoje dalyvauja ir moksleiviai. Tikimės – jie taps nuolatiniais kraujo donorais ir tuo ne tik padės Lietuvos žmonėms, bet ir jausis atlikę gerą darbą“, – kalbėjo Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo gydytojas G. Jankauskas.
Procedūra neskausminga
Jis taip pat sakė, kad pastaruoju metu žmonės vis dažniau duoda kraujo neatlygintinai. Kiekvienas davusysis kraujo iš karto padeda trims kitiems, kuriems reikia tokios pagalbos. Sveiko žmogaus organizmui kraujo donorystė nedaro jokio neigiamo poveikio. Procedūra yra saugi ir neskausminga, jos metu paimamas standartinis kraujo kiekis – 450 ml. Paimto kraujo tūris donoro organizme atsistato per dvi paras.

A. Mackaus gimnazijos moksleivės Lina ir Ingrida kraujo aukojo pirmą kartą.

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams.
Vienintelis kraujo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, paimtas iš sveikų donorų.
Kraujo donorais gali tapti sulaukusieji 18 metų, bet būti ne vyresni negu 65-erių. Jie turi būti sveiki, nesergantys tam tikromis ligomis. Baimintis duoti kraujo nevertėtų, mat ši procedūra neskausminga.
Nacionalinio kraujo centro filialai yra Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Jų veikla apima visą Lietuvos teritoriją. Pasak Klaipėdos filialo atstovų, juos atvykti kviečia į įvairius miestelius, o apie savo vizitus jie informuoja iš anksto.

Simonas SKUTULAS

Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo komanda Pagėgiuose apsilankė jau ketvirtą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite