Laisvės gynėjų dieną donorai aukojo savo kraują

Ketvirtus metus iš eilės būtent Sausio 13-ąją Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo komanda vyksta į Pagėgius. Minint Laisvės gynėjų dieną čia gausiai susirenka žmonės, norintys padėti kitiems. Šiemet Kultūros centro patalpose kraujo donorais tapo net 54 žmonės.

Kraujo donorystės akcijoje aktyviai dalyvavo Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ketvirtokai.

Geras darbas
Pasak Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo gydytojo Gintaro Jankausko, donorų kraujo kasdien Lietuvoje laukia per 400 ligonių, kuriems jis gyvybiškai svarbus. Tad savanoriai kraujo donorai yra labai svarbūs.
Neatlygintinai kraujo davusios A. Mackaus gimnazijos moksleivės Ingrida ir Lina sakė tai darančios pirmą kartą. „Mintis duoti kraujo kilo todėl, kad kartą vienam mano draugui buvo blogai ir jam prireikė donorų kraujo. Pamaniau, kad esam sveikos ir galėtumėm duoti kraujo. Pasikviečiau savo draugę Ingridą ir padarėme gerą darbą“, – „Pamariui“ sakė gimnazistė Lina.
„Džiaugiamės matydami gausų pagėgiškių būrį. Ypač džiugina, kad donorystės akcijoje dalyvauja ir moksleiviai. Tikimės – jie taps nuolatiniais kraujo donorais ir tuo ne tik padės Lietuvos žmonėms, bet ir jausis atlikę gerą darbą“, – kalbėjo Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo gydytojas G. Jankauskas.
Procedūra neskausminga
Jis taip pat sakė, kad pastaruoju metu žmonės vis dažniau duoda kraujo neatlygintinai. Kiekvienas davusysis kraujo iš karto padeda trims kitiems, kuriems reikia tokios pagalbos. Sveiko žmogaus organizmui kraujo donorystė nedaro jokio neigiamo poveikio. Procedūra yra saugi ir neskausminga, jos metu paimamas standartinis kraujo kiekis – 450 ml. Paimto kraujo tūris donoro organizme atsistato per dvi paras.

A. Mackaus gimnazijos moksleivės Lina ir Ingrida kraujo aukojo pirmą kartą.

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams.
Vienintelis kraujo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, paimtas iš sveikų donorų.
Kraujo donorais gali tapti sulaukusieji 18 metų, bet būti ne vyresni negu 65-erių. Jie turi būti sveiki, nesergantys tam tikromis ligomis. Baimintis duoti kraujo nevertėtų, mat ši procedūra neskausminga.
Nacionalinio kraujo centro filialai yra Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Jų veikla apima visą Lietuvos teritoriją. Pasak Klaipėdos filialo atstovų, juos atvykti kviečia į įvairius miestelius, o apie savo vizitus jie informuoja iš anksto.

Simonas SKUTULAS

Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo komanda Pagėgiuose apsilankė jau ketvirtą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite