Laisvės gynėjų dieną donorai aukojo savo kraują

Ketvirtus metus iš eilės būtent Sausio 13-ąją Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo komanda vyksta į Pagėgius. Minint Laisvės gynėjų dieną čia gausiai susirenka žmonės, norintys padėti kitiems. Šiemet Kultūros centro patalpose kraujo donorais tapo net 54 žmonės.

Kraujo donorystės akcijoje aktyviai dalyvavo Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ketvirtokai.

Geras darbas
Pasak Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo gydytojo Gintaro Jankausko, donorų kraujo kasdien Lietuvoje laukia per 400 ligonių, kuriems jis gyvybiškai svarbus. Tad savanoriai kraujo donorai yra labai svarbūs.
Neatlygintinai kraujo davusios A. Mackaus gimnazijos moksleivės Ingrida ir Lina sakė tai darančios pirmą kartą. „Mintis duoti kraujo kilo todėl, kad kartą vienam mano draugui buvo blogai ir jam prireikė donorų kraujo. Pamaniau, kad esam sveikos ir galėtumėm duoti kraujo. Pasikviečiau savo draugę Ingridą ir padarėme gerą darbą“, – „Pamariui“ sakė gimnazistė Lina.
„Džiaugiamės matydami gausų pagėgiškių būrį. Ypač džiugina, kad donorystės akcijoje dalyvauja ir moksleiviai. Tikimės – jie taps nuolatiniais kraujo donorais ir tuo ne tik padės Lietuvos žmonėms, bet ir jausis atlikę gerą darbą“, – kalbėjo Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo gydytojas G. Jankauskas.
Procedūra neskausminga
Jis taip pat sakė, kad pastaruoju metu žmonės vis dažniau duoda kraujo neatlygintinai. Kiekvienas davusysis kraujo iš karto padeda trims kitiems, kuriems reikia tokios pagalbos. Sveiko žmogaus organizmui kraujo donorystė nedaro jokio neigiamo poveikio. Procedūra yra saugi ir neskausminga, jos metu paimamas standartinis kraujo kiekis – 450 ml. Paimto kraujo tūris donoro organizme atsistato per dvi paras.

A. Mackaus gimnazijos moksleivės Lina ir Ingrida kraujo aukojo pirmą kartą.

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams.
Vienintelis kraujo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, paimtas iš sveikų donorų.
Kraujo donorais gali tapti sulaukusieji 18 metų, bet būti ne vyresni negu 65-erių. Jie turi būti sveiki, nesergantys tam tikromis ligomis. Baimintis duoti kraujo nevertėtų, mat ši procedūra neskausminga.
Nacionalinio kraujo centro filialai yra Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Jų veikla apima visą Lietuvos teritoriją. Pasak Klaipėdos filialo atstovų, juos atvykti kviečia į įvairius miestelius, o apie savo vizitus jie informuoja iš anksto.

Simonas SKUTULAS

Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo komanda Pagėgiuose apsilankė jau ketvirtą kartą.

Hits: 16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite