Laiškininkai atvyks naujomis pašto mašinomis

Šilutės rajono savivaldybės vadovai ir seniūnai susitiko su AB Lietuvos pašto tinklo direktoriumi Jonu Sadausku ir Klaipėdos filialo direktore Vida Pikčiūniene. Už pašto teikiamas paslaugas ir jo operacijas atsakingas J. Sadauskas pristatė Lietuvos pašto naujoves ir kas keisis Šilutės rajone.

Šilutės rajono savivaldybėje su seniūnais ir Savivaldybės vadovais bendravo AB Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas ir Klaipėdos filialo direktorė Vida Pikčiūnienė.

Švėkšnoje ir Šilutėje
Šilutės rajone beliks stacionarūs Šilutės ir Švėkšnos paštai, visur kitur gyventojams paslaugas teiks mobilieji paštininkai, pas klientus vyksiantys automobiliais. Tokia pertvarka numatyta kitų metų pradžioje.
Dvejus metus dvylikoje Lietuvos savivaldybių teritorijų jau veikia tokia paslauga, šiuo metu ji aprėpė beveik pusę Lietuvos. Iki vasario pabaigos mobilieji laiškininkai dirbs visoje Lietuvoje, taip pat ir Šilutės rajone.

Lietuvos pašto bendrovės tinklo direktorius Jonas Sadauskas permainas sieja su vis mažėjančiu kaimo gyventojų skaičiumi, kai į paštą per dieną beužsuka 5-7 žmonės. Anot jo, kaimuose paštai veikia apleistose „bakūžėse“, kur net iškaba netinka… Tačiau pašto paslaugos yra reikalingos. Be to, norima kelti pašto darbuotojams atlyginimus, aprūpinti juos geru tarnybiniu transportu ir kitomis šiuolaikinėmis darbo priemonėmis.

Esą itin svarbu didinti pašto paslaugų prieinamumą: pensininkas, neįgalus asmuo ar bet kuris kitas gyventojas nuo šiol pašto paslaugas galės gauti savo namuose. Visus gyventojus pasieks skrajutės su paaiškinimais, kokiu numeriu kur skambinti, jeigu nori išsikviesti laiškininką, kuris atvyks į namus be papildomo mokesčio. Žadama, kad pas paskambinusįjį paštininkas atvyks per vieną dieną. Jis atveš siuntą ar paims ją išsiųsti, užprenumeruos spaudą ir ją pristatys, priims siunčiamus laiškus ir įteiks gautuosius ir t. t.

Anot J. Sadausko, jeigu gyventojui svarbu pačiam ateiti į paštą, dar metus po pertvarkos jis galės užsukti į artimiausią paštą, kur po pusę valandos kasdien lauks teritoriją aptarnaujantis paštininkas. Kur patalpos prastos, bus ieškoma kitų, o per dideles bei prastas parduos.
Tikimasi, kad kaimo gyventojai per metus apsipras su naujove išsikviesti laiškininką telefonu arba elektroniniu paštu.

Patikinta, kad mobilieji laiškininkai bus suinteresuoti užprenumeruoti kuo daugiau leidinių, mat dalis prenumeratos kainos atiteks ją užprenumeravusiam ir pristatančiam paštininkui.

Apklausų duomenimis, mobiliųjų laiškininkų paslaugą, kurią jau teikia dvylikoje šalies rajonų, trys ketvirtadaliai gyventojų prilygina buvusiai ar net vertina geriau. Ten padidėjo laiškininkų atlyginimai.

Šilutės rajone
Pasak J. Sadausko, dabar laiškininkai turi ne po visą etatą, o nuo ateinančio sausio bus įdarbinti visai darbo dienai. Lietuvos pašto atstovas Savivaldybės vadovus ir į susitikimą sukviestus seniūnus patikino, kad didės paštininkų atlyginimai, jie bus aprūpinti naujais tarnybiniais automobiliais ir visomis darbui reikalingomis priemonėmis: planšetiniais kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais. Pašto transportas bus laikomas Šilutėje, už keliones į Šilutę kaimo laiškininkai gaus kompensacijas. Planuojama, kad iš viso rajone sumažės 2,55 laiškininko etato.
Meras Vytautas Laurinaitis atkreipė dėmesį, jog kaimo žmogui labai svarbu išsaugoti tuos ryšius su laiškininkais, prie kurių jie pripratę.

Klaipėdos filialo direktorė V. Pikčiūnienė patikino, kad norima išsaugoti dabar dirbančius laiškininkus, kartu norima ir padidinti jiems algas, sudaryti geresnes darbo sąlygas.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus klausė, ar po permainų laiškininkai pardavinės prekių, kurių dabar yra pašte? Atsakyta, kad bus prekių katalogai, nurodytos kainos, tad gyventojas galės jų užsisakyti ir gaus į namus.

Seniūnai atidžiai išklausė Lietuvos pašto atstovų pateiktą informaciją.

Vasario pabaigoje Lietuvoje dirbs 440 mobiliųjų laiškininkų, kuriuos gyventojai išsikvies paskambinę operatoriams arba ir laiškininko mobiliojo ryšio telefonu.

J. Sadauskas informavo, kad Lietuvos paštas išnuomojo 440 padidinto pravažumo, paaukštintų automobilių laiškininkams. Jeigu automobilis sugestų, bemat būtų parūpintas kitas.

Seniūnai abejojo, ar Klaipėdoje dirbsiantys operatoriai, kurie atsiliepinės į gyventojų skambučius, priiminės pageidavimus, suspės atlikti darbą, ar neteks paskambinus ilgai laukti…

J. Sadauskas patikino, kad Klaipėdoje suformuota dvylikos operatorių komanda, jeigu kas, gali būti jų įdarbinta ir daugiau. Be to, laiškininko automobilyje sumontuota stebėjimo kamera, jeigu paaiškėtų, kad darbuotojas nespėja, būtų ieškoma sprendimo. Laiškininkas kompiuteryje turės dienos darbų sąrašą, visus iškvietimus, tad jeigu krūviai išaugtų, būtų ir pokyčių.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė svarstė, kad salos pašto patalpos geros, kaimo žmonės nori užeiti ir pasikalbėti, nori susitikti saviškius laiškininkus, o pertvarkoje taupymo neįžvelgianti, kai net tarnybinio transporto Rusnėje laiškininkas negalės laikyti, teks į Šilutę parvairuoti ir iš ten pasiimti. Į skeptišką D. Drobnienės pastebėjimą buvo atsakyta, kad metus veiks ir paštas Rusnėje, ir dirbs mobilusis laiškininkas, o vėliau paštas gali likti toje pačioje vietoje ar kur nors kitur, žodžiu, vienu mostu kaimuose paštų nenaikinama…

Seniūnai stebėjosi, jog Šilutės paštas darbą pradeda 9 val., kai visose įstaigose dirbama nuo 8 val. Meras V. Laurinaitis atkreipė dėmesį, jog Šilutės paštas yra įsikūręs kultūros paveldo pastate, o mero pavaduotojas Sigitas Šeputis sakė, kad pašto fasadą jau verkiant reikia tvarkyti. J. Sadauskas atsakė, kad šie darbai įtraukti į kitų metų remontų sąrašą.
Seniūnai abejojo, ar taupu laiškininkų tarnybinius automobilius laikyti tik Šilutėje. Atsakyta, kad šiuose automobiliuose bus daug šiuolaikinės įrangos, taip pat ir surinktų iš gyventojų pinigų, siuntų, laiškų… Tai tarsi paštas ant ratų, todėl būtinos ir saugumo priemonės.

Tiesa, banko kortele gyventojas atsiskaityti negalės, tik grynaisiais pinigais. Mat prekyba užsisakytomis prekėmis nėra paštui svarbiausia.
Tai kada neliks pašto Šilutėje? Į tai atsakymo nebuvo… Tik per 7 metus tokia pertvarka Lietuvos paštui turėtų atnešti beveik 23 milijonus eurų naudos. Anot Lietuvos pašto atstovo, iš šių lėšų didės darbuotojų atlyginimai, bus investuota į paštų patalpas, plečiamas paštomatų tinklas.

Kur skambinti?
Norint išsikviesti mobilųjį paštininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos tel. 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose.

Jeigu laiškininkui pirmą kartą nepavyko pristatyti siuntos, jis atspausdins informacinį pranešimą ir paliks jį gaunamų laiškų dėžutėje. Siuntą galima atsiimti keliais būdais: išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus, užregistruojant telefonu 8 700 55 400 pakartotinį siuntos pristatymą. Ši paslauga papildomai nekainuoja arba galima nuvykti į paštą jo darbo metu.
Mobilieji laiškininkai, dirbdami savo darbą, per dieną turi apvažiuoti numatytą maršrutą: aplankyti juos telefonu išsikvietusius gyventojus ir tuos, pas kuriuos turi užsukti įprastai, pristatydami pašto korespondenciją ir prenumeruojamus spaudos leidinius, pensijas. Dėl suplanuoto grafiko ir laiko planavimo mobilieji laiškininkai tą pačią dieną pakartotinai siuntos nepristatys, tai jie padarys kitą darbo dieną.

Stasė SKUTULIENĖ, Petro Skutulo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Taip pat skaitykite