L. Graužinienė žada didesnį minimalų atlyginimą ir tiesioginius merų rinkimus

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė vakar lankėsi Šilutės rajone, kur susitiko su Savivaldybės vadovais ir darbuotojais, kelių įmonių bei įstaigų darbuotojais, visuomenės atstovais, žiniasklaida. LR Seimo Pirmininkė patikino, kad nuo 2015 m. bus padidintas minimalus atlyginimas bei parengta tiesioginių merų rinkimų metodika.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad prieš prasidedant pavasarinei LR Seimo sesijai stengiasi aplankyti kuo daugiau savivaldybių ir betarpiškai pabendrauti su vietos žmonėmis. Stengiamasi susipažinti su aktualiausiomis kiekvienos savivaldybės problemomis, sužinoti, su kokiais sunkumais susiduriama taikant įstatymų pakeitimus, ką reikėtų tobulinti. Po to žadama susitikti su LR Seimo komitetų pirmininkais ir Vyriausybės atstovais ir patikslinti, kuriomis kryptimis dirbs įstatymų leidėjai prasidėjus pavasario sesijai.

Atvykusi į Šilutę Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pirmiausiai susitiko ir pabendravo su meru Šarūnu Laužiku.

L. Graužinienė informavo, kad valdančioje koalicijoje sutarta, jog nuo kitų metų turėtų būti rengiami tiesioginiai merų rinkimai. Iki kovo 10 d. dėl to turinčios susitarti LR Seimo partijų frakcijos. Didžiausios diskusijos kol kas kyla dėl įgaliojimų, kuriuos turės pagal naująją tvarką išrinkti merai. Pasak Seimo Pirmininkės, šiuo metu intensyviai rengiamasi euro įvedimui, kuriami su tuo susiję įstatymai. Balandžio mėnesį bus vertinami paskutiniai mūsų šalies ekonominiai bei finansiniai rodikliai ir mes sužinosime, ar atitinkame visus kriterijus, kad galėtume pereiti prie  euro. Įvedant eurą turėsią kilti ir atlyginimai.

Seimo Pirmininkė patvirtino, kad neatsisakoma ketinimų 2015 metais minimalų atlyginimą padidinti iki 1500 Lt ir iki euro įvedimo grąžinti sumažintas pensijas. Galbūt atlyginimai didėsią palaipsniui, skirtingais tempais įvairiuose regionuose. Tačiau daugumoje ES šalių, minimalus atlyginimas sudaro apie 60 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Lietuvoje – mažiau kaip 50 proc. „Jau šiuo metu minimalus atlyginimas turėtų būti padidėjęs 100 litų, ekonominės sąlygos minimaliam atlyginimui didinti yra. Kiek sudėtingiau tai bus padaryti paslaugų teikimo sektoriuje“,  – sakė L. Graužinienė.

Didžiojoje Savivaldybės posėdžių salėje įvyko susitikimas su Savivaldybės administracijos darbuotojais.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas informatikai Antanas Balvočius teiravosi, iš kokių lėšų bus pritaikytos darbui su eurais informacinės sistemos, nes Šilutės savivaldybėje tam reikia apie 200 tūkst. Lt. Kas atliks įdiegtų informacinių sistemų priežiūrą, nes šiuos darbus atlikusios įmonės gali bankrutuoti. Pasak Seimo Pirmininkės, lėšos perėjimui prie apskaitos eurais numatytos ir savivaldybėms bus skiriamos centralizuotai. Kalbėdama apie informacinių sistemų ūkį, ji sakė, kad čia susiduriama su didelėmis problemomis. Dirba skirtingos projektus laimėjusios įmonės ir bandant sujungti kelias sistemas bendram paslaugų teikimui susiduriama su dideliais sunkumais. Be to tolimesne tų sistemų priežiūra užsiima jų kūrėjai ir jeigu tokios įmonės bankrutuotų, nežinia ką reikėtų daryti toliau.

Kalbėdama apie referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad parašų jam rengti surinkta pakankamai. Ar sprendimas neparduoti užsieniečiams žemės neprieštaraus ES direktyvoms, sunku pasakyti, nes vieningos nuomonės dėl to neturintys ir Konstitucinio teismo teisėjai. Koks bebūtų tautos sprendimas, patinkinta, kad sankcijų iš ES už tai nesulauksime. Antai, Lenkija išsiderėjusi žemės užsieniečiams pardavimą atidėti dar 4 metams. Kartu L. Graužinienė priminė, kad 2014-2020 m. ES paramos etapas bus paskutinis ir reikia gerai pasvarstyti, kur naudingiau investuoti numatomus gauti 40 milijardų eurų. Negalima pamiršti, kad po 2020 metų už ES lėšas pastatytus objektus teks išlaikyti patiems, o nebegaunant paramos apie 7 proc. sumažės ir visos šalies biudžetas.

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas teiravosi, ar bus teikiama daugiau paramos savivaldybių ugniagesių komandoms ir pasiruošimui potvyniui, bei darbui jo metu. Seimo Pirmininkė sakė, kad lėšos viena biudžeto eilute skiriamos Vidaus reikalų ministerijai, o toliau jas skirsto ministerija. L. Graužinienė žadėjo pasikalbėti tuo klausimu su vidaus reikalų ministru.

Atsakydama į mero Šarūno Laužiko klausimą, ar ne per daug turime saugomų kultūros ir istorinio paveldo objektų, kurių priežiūrai nepakanka lėšų, L. Graužinienė kalbėjo, kad šiuo klausimu taip pat domimasi ir saugomų objektų sąrašas bus koreguojamas.

Seimo Pirmininkė nustebino Švietimo skyriaus vedėją Birutę Tekorienę,  sakydama, kad, jos žiniomis, Šilutės rajone mokyklos nelanko 1415 vaikų. Pasak B. Tekorienės, tai galėtų būti nebent su tėvais į užsienį išvykę vaikai. Šiaip mūsų rajone mokyklą nuolat vengia lankyti tik keli mokiniai.

Susitikime dar kalbėta apie Lietuvos – Rusijos sienos kirtimo supaprastinimą, glaudesnį Vyriausybės ir savivaldybių bendradarbiavimą ir t. t.

Seimo vadovė taip pat planavo apsilankyti Macikų socialinės globos namuose, susitikti su Šilutės ligoninės medikais, AB „Šilutės baldai“ kolektyvu, pabuvoti Šilutės muziejuje.

Vaidotas VILKAS

Hits: 74

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Taip pat skaitykite