L. Graužinienė žada didesnį minimalų atlyginimą ir tiesioginius merų rinkimus

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė vakar lankėsi Šilutės rajone, kur susitiko su Savivaldybės vadovais ir darbuotojais, kelių įmonių bei įstaigų darbuotojais, visuomenės atstovais, žiniasklaida. LR Seimo Pirmininkė patikino, kad nuo 2015 m. bus padidintas minimalus atlyginimas bei parengta tiesioginių merų rinkimų metodika.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad prieš prasidedant pavasarinei LR Seimo sesijai stengiasi aplankyti kuo daugiau savivaldybių ir betarpiškai pabendrauti su vietos žmonėmis. Stengiamasi susipažinti su aktualiausiomis kiekvienos savivaldybės problemomis, sužinoti, su kokiais sunkumais susiduriama taikant įstatymų pakeitimus, ką reikėtų tobulinti. Po to žadama susitikti su LR Seimo komitetų pirmininkais ir Vyriausybės atstovais ir patikslinti, kuriomis kryptimis dirbs įstatymų leidėjai prasidėjus pavasario sesijai.

Atvykusi į Šilutę Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pirmiausiai susitiko ir pabendravo su meru Šarūnu Laužiku.

L. Graužinienė informavo, kad valdančioje koalicijoje sutarta, jog nuo kitų metų turėtų būti rengiami tiesioginiai merų rinkimai. Iki kovo 10 d. dėl to turinčios susitarti LR Seimo partijų frakcijos. Didžiausios diskusijos kol kas kyla dėl įgaliojimų, kuriuos turės pagal naująją tvarką išrinkti merai. Pasak Seimo Pirmininkės, šiuo metu intensyviai rengiamasi euro įvedimui, kuriami su tuo susiję įstatymai. Balandžio mėnesį bus vertinami paskutiniai mūsų šalies ekonominiai bei finansiniai rodikliai ir mes sužinosime, ar atitinkame visus kriterijus, kad galėtume pereiti prie  euro. Įvedant eurą turėsią kilti ir atlyginimai.

Seimo Pirmininkė patvirtino, kad neatsisakoma ketinimų 2015 metais minimalų atlyginimą padidinti iki 1500 Lt ir iki euro įvedimo grąžinti sumažintas pensijas. Galbūt atlyginimai didėsią palaipsniui, skirtingais tempais įvairiuose regionuose. Tačiau daugumoje ES šalių, minimalus atlyginimas sudaro apie 60 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Lietuvoje – mažiau kaip 50 proc. „Jau šiuo metu minimalus atlyginimas turėtų būti padidėjęs 100 litų, ekonominės sąlygos minimaliam atlyginimui didinti yra. Kiek sudėtingiau tai bus padaryti paslaugų teikimo sektoriuje“,  – sakė L. Graužinienė.

Didžiojoje Savivaldybės posėdžių salėje įvyko susitikimas su Savivaldybės administracijos darbuotojais.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas informatikai Antanas Balvočius teiravosi, iš kokių lėšų bus pritaikytos darbui su eurais informacinės sistemos, nes Šilutės savivaldybėje tam reikia apie 200 tūkst. Lt. Kas atliks įdiegtų informacinių sistemų priežiūrą, nes šiuos darbus atlikusios įmonės gali bankrutuoti. Pasak Seimo Pirmininkės, lėšos perėjimui prie apskaitos eurais numatytos ir savivaldybėms bus skiriamos centralizuotai. Kalbėdama apie informacinių sistemų ūkį, ji sakė, kad čia susiduriama su didelėmis problemomis. Dirba skirtingos projektus laimėjusios įmonės ir bandant sujungti kelias sistemas bendram paslaugų teikimui susiduriama su dideliais sunkumais. Be to tolimesne tų sistemų priežiūra užsiima jų kūrėjai ir jeigu tokios įmonės bankrutuotų, nežinia ką reikėtų daryti toliau.

Kalbėdama apie referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad parašų jam rengti surinkta pakankamai. Ar sprendimas neparduoti užsieniečiams žemės neprieštaraus ES direktyvoms, sunku pasakyti, nes vieningos nuomonės dėl to neturintys ir Konstitucinio teismo teisėjai. Koks bebūtų tautos sprendimas, patinkinta, kad sankcijų iš ES už tai nesulauksime. Antai, Lenkija išsiderėjusi žemės užsieniečiams pardavimą atidėti dar 4 metams. Kartu L. Graužinienė priminė, kad 2014-2020 m. ES paramos etapas bus paskutinis ir reikia gerai pasvarstyti, kur naudingiau investuoti numatomus gauti 40 milijardų eurų. Negalima pamiršti, kad po 2020 metų už ES lėšas pastatytus objektus teks išlaikyti patiems, o nebegaunant paramos apie 7 proc. sumažės ir visos šalies biudžetas.

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas teiravosi, ar bus teikiama daugiau paramos savivaldybių ugniagesių komandoms ir pasiruošimui potvyniui, bei darbui jo metu. Seimo Pirmininkė sakė, kad lėšos viena biudžeto eilute skiriamos Vidaus reikalų ministerijai, o toliau jas skirsto ministerija. L. Graužinienė žadėjo pasikalbėti tuo klausimu su vidaus reikalų ministru.

Atsakydama į mero Šarūno Laužiko klausimą, ar ne per daug turime saugomų kultūros ir istorinio paveldo objektų, kurių priežiūrai nepakanka lėšų, L. Graužinienė kalbėjo, kad šiuo klausimu taip pat domimasi ir saugomų objektų sąrašas bus koreguojamas.

Seimo Pirmininkė nustebino Švietimo skyriaus vedėją Birutę Tekorienę,  sakydama, kad, jos žiniomis, Šilutės rajone mokyklos nelanko 1415 vaikų. Pasak B. Tekorienės, tai galėtų būti nebent su tėvais į užsienį išvykę vaikai. Šiaip mūsų rajone mokyklą nuolat vengia lankyti tik keli mokiniai.

Susitikime dar kalbėta apie Lietuvos – Rusijos sienos kirtimo supaprastinimą, glaudesnį Vyriausybės ir savivaldybių bendradarbiavimą ir t. t.

Seimo vadovė taip pat planavo apsilankyti Macikų socialinės globos namuose, susitikti su Šilutės ligoninės medikais, AB „Šilutės baldai“ kolektyvu, pabuvoti Šilutės muziejuje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite