L. Graužinienė žada didesnį minimalų atlyginimą ir tiesioginius merų rinkimus

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė vakar lankėsi Šilutės rajone, kur susitiko su Savivaldybės vadovais ir darbuotojais, kelių įmonių bei įstaigų darbuotojais, visuomenės atstovais, žiniasklaida. LR Seimo Pirmininkė patikino, kad nuo 2015 m. bus padidintas minimalus atlyginimas bei parengta tiesioginių merų rinkimų metodika.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad prieš prasidedant pavasarinei LR Seimo sesijai stengiasi aplankyti kuo daugiau savivaldybių ir betarpiškai pabendrauti su vietos žmonėmis. Stengiamasi susipažinti su aktualiausiomis kiekvienos savivaldybės problemomis, sužinoti, su kokiais sunkumais susiduriama taikant įstatymų pakeitimus, ką reikėtų tobulinti. Po to žadama susitikti su LR Seimo komitetų pirmininkais ir Vyriausybės atstovais ir patikslinti, kuriomis kryptimis dirbs įstatymų leidėjai prasidėjus pavasario sesijai.

Atvykusi į Šilutę Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pirmiausiai susitiko ir pabendravo su meru Šarūnu Laužiku.

L. Graužinienė informavo, kad valdančioje koalicijoje sutarta, jog nuo kitų metų turėtų būti rengiami tiesioginiai merų rinkimai. Iki kovo 10 d. dėl to turinčios susitarti LR Seimo partijų frakcijos. Didžiausios diskusijos kol kas kyla dėl įgaliojimų, kuriuos turės pagal naująją tvarką išrinkti merai. Pasak Seimo Pirmininkės, šiuo metu intensyviai rengiamasi euro įvedimui, kuriami su tuo susiję įstatymai. Balandžio mėnesį bus vertinami paskutiniai mūsų šalies ekonominiai bei finansiniai rodikliai ir mes sužinosime, ar atitinkame visus kriterijus, kad galėtume pereiti prie  euro. Įvedant eurą turėsią kilti ir atlyginimai.

Seimo Pirmininkė patvirtino, kad neatsisakoma ketinimų 2015 metais minimalų atlyginimą padidinti iki 1500 Lt ir iki euro įvedimo grąžinti sumažintas pensijas. Galbūt atlyginimai didėsią palaipsniui, skirtingais tempais įvairiuose regionuose. Tačiau daugumoje ES šalių, minimalus atlyginimas sudaro apie 60 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Lietuvoje – mažiau kaip 50 proc. „Jau šiuo metu minimalus atlyginimas turėtų būti padidėjęs 100 litų, ekonominės sąlygos minimaliam atlyginimui didinti yra. Kiek sudėtingiau tai bus padaryti paslaugų teikimo sektoriuje“,  – sakė L. Graužinienė.

Didžiojoje Savivaldybės posėdžių salėje įvyko susitikimas su Savivaldybės administracijos darbuotojais.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas informatikai Antanas Balvočius teiravosi, iš kokių lėšų bus pritaikytos darbui su eurais informacinės sistemos, nes Šilutės savivaldybėje tam reikia apie 200 tūkst. Lt. Kas atliks įdiegtų informacinių sistemų priežiūrą, nes šiuos darbus atlikusios įmonės gali bankrutuoti. Pasak Seimo Pirmininkės, lėšos perėjimui prie apskaitos eurais numatytos ir savivaldybėms bus skiriamos centralizuotai. Kalbėdama apie informacinių sistemų ūkį, ji sakė, kad čia susiduriama su didelėmis problemomis. Dirba skirtingos projektus laimėjusios įmonės ir bandant sujungti kelias sistemas bendram paslaugų teikimui susiduriama su dideliais sunkumais. Be to tolimesne tų sistemų priežiūra užsiima jų kūrėjai ir jeigu tokios įmonės bankrutuotų, nežinia ką reikėtų daryti toliau.

Kalbėdama apie referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad parašų jam rengti surinkta pakankamai. Ar sprendimas neparduoti užsieniečiams žemės neprieštaraus ES direktyvoms, sunku pasakyti, nes vieningos nuomonės dėl to neturintys ir Konstitucinio teismo teisėjai. Koks bebūtų tautos sprendimas, patinkinta, kad sankcijų iš ES už tai nesulauksime. Antai, Lenkija išsiderėjusi žemės užsieniečiams pardavimą atidėti dar 4 metams. Kartu L. Graužinienė priminė, kad 2014-2020 m. ES paramos etapas bus paskutinis ir reikia gerai pasvarstyti, kur naudingiau investuoti numatomus gauti 40 milijardų eurų. Negalima pamiršti, kad po 2020 metų už ES lėšas pastatytus objektus teks išlaikyti patiems, o nebegaunant paramos apie 7 proc. sumažės ir visos šalies biudžetas.

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas teiravosi, ar bus teikiama daugiau paramos savivaldybių ugniagesių komandoms ir pasiruošimui potvyniui, bei darbui jo metu. Seimo Pirmininkė sakė, kad lėšos viena biudžeto eilute skiriamos Vidaus reikalų ministerijai, o toliau jas skirsto ministerija. L. Graužinienė žadėjo pasikalbėti tuo klausimu su vidaus reikalų ministru.

Atsakydama į mero Šarūno Laužiko klausimą, ar ne per daug turime saugomų kultūros ir istorinio paveldo objektų, kurių priežiūrai nepakanka lėšų, L. Graužinienė kalbėjo, kad šiuo klausimu taip pat domimasi ir saugomų objektų sąrašas bus koreguojamas.

Seimo Pirmininkė nustebino Švietimo skyriaus vedėją Birutę Tekorienę,  sakydama, kad, jos žiniomis, Šilutės rajone mokyklos nelanko 1415 vaikų. Pasak B. Tekorienės, tai galėtų būti nebent su tėvais į užsienį išvykę vaikai. Šiaip mūsų rajone mokyklą nuolat vengia lankyti tik keli mokiniai.

Susitikime dar kalbėta apie Lietuvos – Rusijos sienos kirtimo supaprastinimą, glaudesnį Vyriausybės ir savivaldybių bendradarbiavimą ir t. t.

Seimo vadovė taip pat planavo apsilankyti Macikų socialinės globos namuose, susitikti su Šilutės ligoninės medikais, AB „Šilutės baldai“ kolektyvu, pabuvoti Šilutės muziejuje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Taip pat skaitykite