L. Graužinienė žada didesnį minimalų atlyginimą ir tiesioginius merų rinkimus

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė vakar lankėsi Šilutės rajone, kur susitiko su Savivaldybės vadovais ir darbuotojais, kelių įmonių bei įstaigų darbuotojais, visuomenės atstovais, žiniasklaida. LR Seimo Pirmininkė patikino, kad nuo 2015 m. bus padidintas minimalus atlyginimas bei parengta tiesioginių merų rinkimų metodika.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad prieš prasidedant pavasarinei LR Seimo sesijai stengiasi aplankyti kuo daugiau savivaldybių ir betarpiškai pabendrauti su vietos žmonėmis. Stengiamasi susipažinti su aktualiausiomis kiekvienos savivaldybės problemomis, sužinoti, su kokiais sunkumais susiduriama taikant įstatymų pakeitimus, ką reikėtų tobulinti. Po to žadama susitikti su LR Seimo komitetų pirmininkais ir Vyriausybės atstovais ir patikslinti, kuriomis kryptimis dirbs įstatymų leidėjai prasidėjus pavasario sesijai.

Atvykusi į Šilutę Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pirmiausiai susitiko ir pabendravo su meru Šarūnu Laužiku.

L. Graužinienė informavo, kad valdančioje koalicijoje sutarta, jog nuo kitų metų turėtų būti rengiami tiesioginiai merų rinkimai. Iki kovo 10 d. dėl to turinčios susitarti LR Seimo partijų frakcijos. Didžiausios diskusijos kol kas kyla dėl įgaliojimų, kuriuos turės pagal naująją tvarką išrinkti merai. Pasak Seimo Pirmininkės, šiuo metu intensyviai rengiamasi euro įvedimui, kuriami su tuo susiję įstatymai. Balandžio mėnesį bus vertinami paskutiniai mūsų šalies ekonominiai bei finansiniai rodikliai ir mes sužinosime, ar atitinkame visus kriterijus, kad galėtume pereiti prie  euro. Įvedant eurą turėsią kilti ir atlyginimai.

Seimo Pirmininkė patvirtino, kad neatsisakoma ketinimų 2015 metais minimalų atlyginimą padidinti iki 1500 Lt ir iki euro įvedimo grąžinti sumažintas pensijas. Galbūt atlyginimai didėsią palaipsniui, skirtingais tempais įvairiuose regionuose. Tačiau daugumoje ES šalių, minimalus atlyginimas sudaro apie 60 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Lietuvoje – mažiau kaip 50 proc. „Jau šiuo metu minimalus atlyginimas turėtų būti padidėjęs 100 litų, ekonominės sąlygos minimaliam atlyginimui didinti yra. Kiek sudėtingiau tai bus padaryti paslaugų teikimo sektoriuje“,  – sakė L. Graužinienė.

Didžiojoje Savivaldybės posėdžių salėje įvyko susitikimas su Savivaldybės administracijos darbuotojais.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas informatikai Antanas Balvočius teiravosi, iš kokių lėšų bus pritaikytos darbui su eurais informacinės sistemos, nes Šilutės savivaldybėje tam reikia apie 200 tūkst. Lt. Kas atliks įdiegtų informacinių sistemų priežiūrą, nes šiuos darbus atlikusios įmonės gali bankrutuoti. Pasak Seimo Pirmininkės, lėšos perėjimui prie apskaitos eurais numatytos ir savivaldybėms bus skiriamos centralizuotai. Kalbėdama apie informacinių sistemų ūkį, ji sakė, kad čia susiduriama su didelėmis problemomis. Dirba skirtingos projektus laimėjusios įmonės ir bandant sujungti kelias sistemas bendram paslaugų teikimui susiduriama su dideliais sunkumais. Be to tolimesne tų sistemų priežiūra užsiima jų kūrėjai ir jeigu tokios įmonės bankrutuotų, nežinia ką reikėtų daryti toliau.

Kalbėdama apie referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad parašų jam rengti surinkta pakankamai. Ar sprendimas neparduoti užsieniečiams žemės neprieštaraus ES direktyvoms, sunku pasakyti, nes vieningos nuomonės dėl to neturintys ir Konstitucinio teismo teisėjai. Koks bebūtų tautos sprendimas, patinkinta, kad sankcijų iš ES už tai nesulauksime. Antai, Lenkija išsiderėjusi žemės užsieniečiams pardavimą atidėti dar 4 metams. Kartu L. Graužinienė priminė, kad 2014-2020 m. ES paramos etapas bus paskutinis ir reikia gerai pasvarstyti, kur naudingiau investuoti numatomus gauti 40 milijardų eurų. Negalima pamiršti, kad po 2020 metų už ES lėšas pastatytus objektus teks išlaikyti patiems, o nebegaunant paramos apie 7 proc. sumažės ir visos šalies biudžetas.

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas teiravosi, ar bus teikiama daugiau paramos savivaldybių ugniagesių komandoms ir pasiruošimui potvyniui, bei darbui jo metu. Seimo Pirmininkė sakė, kad lėšos viena biudžeto eilute skiriamos Vidaus reikalų ministerijai, o toliau jas skirsto ministerija. L. Graužinienė žadėjo pasikalbėti tuo klausimu su vidaus reikalų ministru.

Atsakydama į mero Šarūno Laužiko klausimą, ar ne per daug turime saugomų kultūros ir istorinio paveldo objektų, kurių priežiūrai nepakanka lėšų, L. Graužinienė kalbėjo, kad šiuo klausimu taip pat domimasi ir saugomų objektų sąrašas bus koreguojamas.

Seimo Pirmininkė nustebino Švietimo skyriaus vedėją Birutę Tekorienę,  sakydama, kad, jos žiniomis, Šilutės rajone mokyklos nelanko 1415 vaikų. Pasak B. Tekorienės, tai galėtų būti nebent su tėvais į užsienį išvykę vaikai. Šiaip mūsų rajone mokyklą nuolat vengia lankyti tik keli mokiniai.

Susitikime dar kalbėta apie Lietuvos – Rusijos sienos kirtimo supaprastinimą, glaudesnį Vyriausybės ir savivaldybių bendradarbiavimą ir t. t.

Seimo vadovė taip pat planavo apsilankyti Macikų socialinės globos namuose, susitikti su Šilutės ligoninės medikais, AB „Šilutės baldai“ kolektyvu, pabuvoti Šilutės muziejuje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite