Kur statyti lauko treniruoklius?

Artimiausiu metu Šilutės rajono savivaldybės tinklalapyje planuojama skelbti apklausą ir teirautis bendruomenės, kur Šilutės mieste geriausiai būtų sumontuoti lauko treniruoklius. Pačius treniruoklius netrukus bus galima pamatyti Šilutės seniūnijos salėje.

Panašūs lauko treniruokliai jau įrengti Šilutės pirmosios gimnazijos kieme.

Panašūs lauko treniruokliai jau įrengti Šilutės pirmosios gimnazijos kieme.

 

Pasak Šilutės rajono Komunikacijos skyriaus vedėjo Romualdo Eglinsko, savivaldybės svetainėje artimiausiu metu bus paskelbta apklausa.
Tinklalapio lankytojų bus klausiama: „Kur įrengti lauko sporto treniruoklius? – miesto parke, prie Šilutės kultūros ir pramogų centro, prie Šilutės stadiono, Pylimo gatvėje, prie Šyšos, ties vasaros maudykle ir tinklinio aikštelių, Šyšos vingio pusiasalyje, ties senojo turgaus aikšte, Šeimos skverelyje, Lietuvininkų gatvėje ar prie jau įrengtų multifunkcinių sporto aikštelių: Pirmosios gimnazijos, sporto komplekso „Atėnai“, Pamario ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų“.
Jeigu nė vienas iš pasiūlymų netiktų, galima pateikti savo idėją. Kai nupirkti treniruokliai pasieks Šilutę, siūloma juos patalpinti Šilutės seniūnijos salėje, kad su nauju sportiniu inventoriumi galėtų susipažinti visuomenė.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus siūlo lauko treniruoklius įrengti tokiose Šilutės vietose, kur mažesnė oro tarša.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus siūlo lauko treniruoklius įrengti tokiose Šilutės vietose, kur mažesnė oro tarša.

Patys lauko treniruokliai nupirkti skubos tvarka. Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus paaiškino, kad 2015 metų pabaigoje atsirado galimybė 20 procentų Specialiosios aplinkos rėmimo programos lėšų skirti specialiajai visuomenės sveikatos programai. Susidarė apie 20 tūkstančių eurų, kuriuos reikėjo skubiai panaudoti. Pritarus politikams, nupirkta 15 lauko treniruoklių – tam išleista per 18 tūkstančių eurų. Panašią sumą įsigyti ir daugiau lauko treniruoklių planuojama skirti ir šiais metais, tad jais pamažu bus aprūpintos ir rajono seniūnijos. Dabar nupirkta šiaurietišką ėjimą ir važiavimą slidėmis imituojančių treniruoklių, taip pat kitų, skirtų lavinti įvairias kūno raumenų grupes.
„Dabar turime apsispręsti, kur tuos treniruoklius pastatyti ir kaip sugrupuoti. Galima įrengti 5 treniruoklių aikšteles, kuriose būtų po 3 įrankius, arba 3 aikšteles, kurių kiekvienoje turėtume po 5 įrankius. Aš labiau linkęs palaikyti antrąjį variantą, nes sportuoti bus geriau, kai vienoje aikštelėje bus sukoncentruota kuo daugiau inventoriaus“, – sakė savivaldybės gydytojas Marius Bartkus. Kalbėdamas apie jų įrengimo vietas, gydytojas atkreipė dėmesį, kad nereikėtų treniruoklių montuoti prie judrių gatvių. Pavyzdžiui, jeigu miestiečiai pageidautų treniruoklių Šeimos skverelyje, Lietuvininkų gatvėje, tai juos reikėtų įrengti kuo toliau nuo pačios gatvės ir arčiau Pamario pagrindinės mokyklos sporto aikštyno. Bent vieną treniruoklių komplektą reikėtų pastatyti prie Šyšos pylimo, kur jau įrengti naujieji pėsčiųjų ir dviračių takai bei tinklinio aikštelė. Ši vieta savaime tapo patrauklia sveiko gyvenimo būdo puoselėtojams, tad ir treniruokliai čia tiktų.

Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas tikisi visuomenės aktyvumo dalyvaujant apklausoje dėl vietos lauko treniruokliams parinkimo.

Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas tikisi visuomenės aktyvumo dalyvaujant apklausoje dėl vietos lauko treniruokliams parinkimo.

Tiek R. Rimkus, tiek M. Bartkus siūlo pagalvoti ir apie vietą tarp H. Šojaus, Gluosnių bei Dariaus ir Girėno gatvių. Čia jau yra stadionas, riedučių ir futbolo aikštelės, tad treniruokliai puikiai papildytų esamą įrangą. Anot Savivaldybės gydytojo, lauko treniruoklius jau įsirengė daugelis kaimyninių savivaldybių ir bendruomenių, tad nereikėtų atsilikti ir mums. Naujieji treniruokliai Šilutėje bus sumontuoti pavasarį, kai tik atšils orai.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite