Kur kreiptis, jei įtariate neteisėtą miško kirtimą?

Nors aplinkosaugininkai pastebi, kad didėja visuomenės atsakingas požiūris į miško kirtimus, vis dar pasitaiko atvejų, kai norima neteisėtai pasipelnyti vagiant iš miško medieną.

Aplinkosaugininkai paaiškina kokius veiksmus reikėtų atlikti įtarus vagystę.

Baudos atgraso vagis

Pasak Miškų kontrolės departamento direktoriaus Tadeušo Ablačinskio, didesnės baudos už miško vagystę tikrai efektyvios. Dabar Administracinių nusižengimų kodekso 272 ir 273 straipsniai ne tik numato baudas iki 6000 eurų. Kartu gali būti skiriamas nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių, iškirstos medienos arba iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimas.

„Rimtos rangos įmonės turi įsigijusios modernią medžių pjovimo techniką, galinčią kainuoti 0,5-1 mln. eurų. Ar joms verta  rizikuoti? Juk ne visais atvejais bus konfiskuotas tik rankinis pjūklas. Taigi teisinis reglamentas daug kam atmušė norą neteisėtai kirsti mišką“, – kalba T. Ablačinskij.

Galima pasitikrinti virtualiame žemėlapyje

Kadangi paprastam piliečiui sunkiau suprasti, ar kirtimai teisėti, aplinkosaugininkas pataria atkreipti dėmesį, kaip vykdomi darbai. Turint galimybę verta patikrinti virtualiame žemėlapyje.

„Visur, kur vyksta kirtimai, kirtimo biržę privalu paženklinti informaciniais ženklais „Dėmesio, kertamas miškas“. Jei kertama legaliai, teritorijoje kas 100-200 metrų tie ženklai yra. Jei miškas kertamas savavališkai, ženklų greičiausiai niekas nedėlios – neturės tam laiko“, – aiškina Miškų kontrolės departamento direktorius.

Kai kirtimai teisėti, darbininkai dėvi šviesą atspindinčias liemenes, šalmus. Mediena tvarkingai sandėliuojama ir kraunama.

„Dar viena paprasta detalė – vagiant medieną, nesinorės stipriai apšviesti teritorijos, ypač naktį. Be abejo, tai nėra neginčijama taisyklė, bet dėmesį atkreipti verta“, – pataria T. Ablačinskij.

Jo žodžiais, savavališki kirtimai dažniausiai vyksta naktį ir paimami tik vertingiausi rąstai: „Medžių viršūnių niekas nedoroja (jos lieka miške) ir malkų nekrauna – pasiima pjautinius rąstus, su smulkia mediena nežaidžia (neracionalu finansiškai) ir dingsta. Juk ir vagis, įėjęs į namus, nenusiaus batų, nepasikabins striukės, nepasisveikins.“

Suabejojus, ar miškas kertamas teisėtai, apie kirtimus galima sužinoti internete. Kadangi VMT išduoda leidimus, galima bent preliminariai pažiūrėti, ar leidimas išduotas – informacija pateikiama interaktyviame žemėlapyje.

Jei informacijos čia nerandate, skambinkite skubios pagalbos tel. 112.

Tam, kad būtų galima greičiau nustatyti tikruosius pažeidėjus, reikėtų nufotografuoti matomo automobilio numerį, nustatyti tikslią vietovę (koordinates), nufotografuoti ar nufilmuoti vietovę, kirtimą, darbus, galimus pažeidimus ir turimą medžiagą siųsti el. p. ppt@aad.am.lt arba paskambinti minėtais numeriais.

„Turėdami šią informaciją, mes bet kuriuo metu galėsime patikrinti darbų teisėtumą“, – sako T. Ablačinskij.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite