Kur kreiptis, jei įtariate neteisėtą miško kirtimą?

Nors aplinkosaugininkai pastebi, kad didėja visuomenės atsakingas požiūris į miško kirtimus, vis dar pasitaiko atvejų, kai norima neteisėtai pasipelnyti vagiant iš miško medieną.

Aplinkosaugininkai paaiškina kokius veiksmus reikėtų atlikti įtarus vagystę.

Baudos atgraso vagis

Pasak Miškų kontrolės departamento direktoriaus Tadeušo Ablačinskio, didesnės baudos už miško vagystę tikrai efektyvios. Dabar Administracinių nusižengimų kodekso 272 ir 273 straipsniai ne tik numato baudas iki 6000 eurų. Kartu gali būti skiriamas nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių, iškirstos medienos arba iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimas.

„Rimtos rangos įmonės turi įsigijusios modernią medžių pjovimo techniką, galinčią kainuoti 0,5-1 mln. eurų. Ar joms verta  rizikuoti? Juk ne visais atvejais bus konfiskuotas tik rankinis pjūklas. Taigi teisinis reglamentas daug kam atmušė norą neteisėtai kirsti mišką“, – kalba T. Ablačinskij.

Galima pasitikrinti virtualiame žemėlapyje

Kadangi paprastam piliečiui sunkiau suprasti, ar kirtimai teisėti, aplinkosaugininkas pataria atkreipti dėmesį, kaip vykdomi darbai. Turint galimybę verta patikrinti virtualiame žemėlapyje.

„Visur, kur vyksta kirtimai, kirtimo biržę privalu paženklinti informaciniais ženklais „Dėmesio, kertamas miškas“. Jei kertama legaliai, teritorijoje kas 100-200 metrų tie ženklai yra. Jei miškas kertamas savavališkai, ženklų greičiausiai niekas nedėlios – neturės tam laiko“, – aiškina Miškų kontrolės departamento direktorius.

Kai kirtimai teisėti, darbininkai dėvi šviesą atspindinčias liemenes, šalmus. Mediena tvarkingai sandėliuojama ir kraunama.

„Dar viena paprasta detalė – vagiant medieną, nesinorės stipriai apšviesti teritorijos, ypač naktį. Be abejo, tai nėra neginčijama taisyklė, bet dėmesį atkreipti verta“, – pataria T. Ablačinskij.

Jo žodžiais, savavališki kirtimai dažniausiai vyksta naktį ir paimami tik vertingiausi rąstai: „Medžių viršūnių niekas nedoroja (jos lieka miške) ir malkų nekrauna – pasiima pjautinius rąstus, su smulkia mediena nežaidžia (neracionalu finansiškai) ir dingsta. Juk ir vagis, įėjęs į namus, nenusiaus batų, nepasikabins striukės, nepasisveikins.“

Suabejojus, ar miškas kertamas teisėtai, apie kirtimus galima sužinoti internete. Kadangi VMT išduoda leidimus, galima bent preliminariai pažiūrėti, ar leidimas išduotas – informacija pateikiama interaktyviame žemėlapyje.

Jei informacijos čia nerandate, skambinkite skubios pagalbos tel. 112.

Tam, kad būtų galima greičiau nustatyti tikruosius pažeidėjus, reikėtų nufotografuoti matomo automobilio numerį, nustatyti tikslią vietovę (koordinates), nufotografuoti ar nufilmuoti vietovę, kirtimą, darbus, galimus pažeidimus ir turimą medžiagą siųsti el. p. ppt@aad.am.lt arba paskambinti minėtais numeriais.

„Turėdami šią informaciją, mes bet kuriuo metu galėsime patikrinti darbų teisėtumą“, – sako T. Ablačinskij.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Smulkiojo verslo paskolų patarimai: rinkitės protingai

Laikai, kai smulkusis verslas buvo laikomas antraeilio svarbumo ekonomikos dalimi, jau seniai praėjo. Šiandien smulkieji verslininkai atlieka neabejotinai svarbų vaidmenį kuriant darbo vietas ir skatinant inovacijas. Tačiau kiekvienas verslo augimo etapas neišvengiamai susiduria su finansavimo poreikiu – tai gali būti paskolos smulkiajam verslui. Taip galima padidinti įmonės konkurencingumą. Investicijos į modernią technologiją leidžia efektyviau pasiekti nustatytus tikslus. Finansinis verslo planavimas ir jo finansavimas yra pagrindas, ant kurio gali būti statomas ilgalaikis sėkmingo verslo pagrindas. Efektyvus investavimas ir protingai parinktos finansavimo

Gimę vasario 29-ąją: kiek gyventojų savo gimtadienius švenčia kas ketverius metus?

Kas ketverius metus kalendoriuose atsirandanti papildoma diena (29 d.) vasario mėnesio pabaigoje yra išskirtinė – tai ypatinga diena minint įvairias sukaktuves ar kitas įsimintinas progas. Rečiausia metų ne vienam Lietuvos gyventojui yra vienintelė diena per ketverius metus, kai galima atšvęsti savo gimtadienį tikrąją gimimo dieną – vasario 29-ąją. Registrų centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje iš viso yra beveik 1,9 tūkst. gyventojų, gimusių būtent vasario 29 dieną. Pagal lytį šie gyventojai pasiskirsto beveik tolygiai: iš minėto skaičiaus moterų yra 950, vyrų

Daugiau nei penktadaliu mažės gamtinių dujų kainos

Keičiasi gamtinių dujų kaina buitiniams vartotojams – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naujus gamtinių dujų tarifus, kurie įsigalios nuo  š. m. balandžio 1 d. „Sutartinai dirbant pavyko pasiekti, kad dujų kainos gyventojams būtų perskaičiuojamos dabar, o ne liepą. Rinkoje jos mažėja, matydami kainų pokyčius rinkoje inicijavome pokalbius su VERT ir su „Ignitis“. Paraleliai dirbame su teisiniais dokumentais, kad rinkos reguliuotojas galėtų lanksčiau reaguoti į kainų pokyčius rinkoje – t. y. kainas tvirtinti ne dukart per metus ir remdamasis prognoze,

Kodėl šių metų pradžia vairuotojų nedžiugino?

Draudikai pastebi, kad ši žiema vairuotojams buvo brangesnė nei praėjusiais metais – išaugo ir transporto žalų skaičius, ir vidutinės šių žalų išmokos. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, šių metų sausio mėnesį bendra išmokų suma, skirta kompensuoti transporto žalas, išaugo 22 proc. ir pasiekė 12 mln. eurų. Tuo metu privačių ir komercinio transporto priemonių žalų skaičius sausį augo 16 proc. iki 7600 vnt. Didžiausia transporto žalos išmoka už šių metų pradžioje įvykusį autoįvykį siekė beveik 98 tūkst. eurų, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Kaip

Taip pat skaitykite