Kur dėti senas padangas?

Aplinkos tvarkymo akcijų metu tai vienur, tai kitur randama senų padangų. Bešeimininkės padangos kaupiasi prie šiukšlių konteinerių, automobilių servisuose. VšĮ Padangų importuotojų organizacija surengė seminarą „Apmokestinamųjų gamtinių atliekų (padangų) tvarkymas“, kuriame kalbėta, ką daryti, kad nebenaudojamos padangos neterštų aplinkos.

VšĮ Padangų importuotojų organizacija inicijavo akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“, kuria siekiama, kad visos parduotos padangos vėliau būtų vėl surenkamos ir neterštų gamtos.

VšĮ Padangų importuotojų organizacija inicijavo akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“, kuria siekiama, kad visos parduotos padangos vėliau būtų vėl surenkamos ir neterštų gamtos.

Surenka po 50-60 tonų, išleidžia tūkstančius eurų
Seminaro pradžioje sveikinimo žodį taręs Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad VšĮ Padangų importuotojų organizacija pirmąjį tokį seminarą surengė Šilutėje. Jis palinkėjo, kad bendromis jėgomis pavyktų rasti būdų apsaugoti aplinką nuo senų padangų. Pasak mero, Šilutės rajone senų padangų surinkimui išleidžiama po 3-4 tūkstančius eurų kasmet, o šias lėšas būtų galima panaudoti kitoms reikmėms.
Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad senų padangų surinkimo problema rajone aktuali jau 15-20 metų. Nuo 2010 metų iš Savivaldybės biudžeto pradėta skirti lėšų bešeimininkėms padangoms rinkti. Pasak R. Rimkaus, bešeimininke padanga tampa tuomet, kai ji yra padedama prie šiukšlių konteinerio ar išmetama pakelėje. Tuomet ja rūpintis tenka Savivaldybei. Belieka tik pasidžiaugti, kad tokių padangų kiekis mažėja. Remigijus Rimkus paminėjo, kad pirmaisiais metais rajone buvo surinkta 160 tonų senų padangų, dabar – po 50-60 tonų.
Anot R. Rimkaus, senas padangas turi priimti tie, kurie jas parduoda. Deja, dažnai pakeitus padangas, senosios keliauja į bagažinę, o vėliau atsiduria prie konteinerio. Didelių problemų sukelia ne tik lengvųjų automobilių, bet ir sunkvežimių bei žemės ūkio technikos padangos. Šilutės rajone bešeimininkės padangos šiuo metu yra kaupiamos, bet jų nėra kur dėti. Jos sandėliuojamos ten, kur pavyksta surasti vietos, vėliau išvežamos. „Bet kas būtų, jeigu kiltų gaisras? Tokia padėtis negali tęstis. Reikia kažką daryti, surasti panašų būdą, kaip ir su taros supirkimu. Kiek žinau, tik 20 procentų įmonių yra padangų importuotojų organizacijos narės, o turėtų būti visos su padangomis reikalų turinčios įmonės. Tuomet problemos pasibaigtų. Peršasi ta mintis, kad klesti šešėlinis verslas. Oficialiai įvežamų padangų kiekiai suskaičiuoti, tačiau mikroautobusais atkeliauja neapskaičiuotos padangos, o vėliau sudėvėtos jos atsiduria prie konteinerių ir mes mokame už jų išvežimą“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad mūsų rajone kasmet surenkama po 50-60 tonų sudėvėtų padangų.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad mūsų rajone kasmet surenkama po 50-60 tonų sudėvėtų padangų.

Būkite atsakingi ir to reikalaukite iš kitų
VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė sakė, kad esamą netvarką su senomis padangomis būtina panaikinti. Visos su padangomis dirbančios įmonės turi turėti vienodas galimybes teisėtai atsikratyti senų padangų ir vėliau šios padangos turi būti saugiai sunaikintos. Šiuo metu taikomas padangų deginimas aukštoje temperatūroje gal ir nėra racionaliausia, bet vienintelė saugi išeitis. Anot D. Butkienės, nors senos padangos nėra priskiriamos prie pavojingų atliekų, tačiau nekontroliuojamai joms degant išsiskiria daug pavojingų medžiagų. Jai teko pabuvoti vietoje, kur 2004 metais kilo didelis gaisras ir sudegė daug senų padangų. Ten dirvoje susikaupė apie 70 procentų Mendelejevo cheminės lentelės elementų ir dauguma jų yra pavojingi žmogui ir gamtai.
„Pas mus gamintojai ir importuotojai parduodami didmenininkams padangas kartu įteikia sutartį, kurioje nurodoma, kas tas padangas vėliau surinks. Nelaukdami kažkokių žingsnių iš valdžios pradedame akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“. Kiekvienas jos dalyvis gaus atitinkamus plakatus ir lipdukus. Parduodamos padangos bus pažymėtos lipdukais, kurie informuos apie senų padangų supirkėją. Jeigu padangos bus parduodamos tvarkingai, jas grąžinti galės ir nedideli automobilių remonto servisai, nepatirdami nuostolių. Jie turi gauti pakankamai informacijos ir būti išmokyti priduoti padangas nemokamai. Reikia pradėti mokyti servisus. Be šito žingsnio neištrauksime jų iš šešėlio“, – sakė VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė, Šilutės rajono savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, verslininkas Pranas Samoška, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir rajono Tarybos narys verslininkas Vladas Kainovaitis tarėsi, ką daryti, kad aplinka nebūtų teršiama senomis padangomis.

Iš kairės. VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė, Šilutės rajono savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, verslininkas Pranas Samoška, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir rajono Tarybos narys verslininkas Vladas Kainovaitis tarėsi, ką daryti, kad aplinka nebūtų teršiama senomis padangomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Taip pat skaitykite