Kur dėti senas padangas?

Aplinkos tvarkymo akcijų metu tai vienur, tai kitur randama senų padangų. Bešeimininkės padangos kaupiasi prie šiukšlių konteinerių, automobilių servisuose. VšĮ Padangų importuotojų organizacija surengė seminarą „Apmokestinamųjų gamtinių atliekų (padangų) tvarkymas“, kuriame kalbėta, ką daryti, kad nebenaudojamos padangos neterštų aplinkos.

VšĮ Padangų importuotojų organizacija inicijavo akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“, kuria siekiama, kad visos parduotos padangos vėliau būtų vėl surenkamos ir neterštų gamtos.

VšĮ Padangų importuotojų organizacija inicijavo akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“, kuria siekiama, kad visos parduotos padangos vėliau būtų vėl surenkamos ir neterštų gamtos.

Surenka po 50-60 tonų, išleidžia tūkstančius eurų
Seminaro pradžioje sveikinimo žodį taręs Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad VšĮ Padangų importuotojų organizacija pirmąjį tokį seminarą surengė Šilutėje. Jis palinkėjo, kad bendromis jėgomis pavyktų rasti būdų apsaugoti aplinką nuo senų padangų. Pasak mero, Šilutės rajone senų padangų surinkimui išleidžiama po 3-4 tūkstančius eurų kasmet, o šias lėšas būtų galima panaudoti kitoms reikmėms.
Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad senų padangų surinkimo problema rajone aktuali jau 15-20 metų. Nuo 2010 metų iš Savivaldybės biudžeto pradėta skirti lėšų bešeimininkėms padangoms rinkti. Pasak R. Rimkaus, bešeimininke padanga tampa tuomet, kai ji yra padedama prie šiukšlių konteinerio ar išmetama pakelėje. Tuomet ja rūpintis tenka Savivaldybei. Belieka tik pasidžiaugti, kad tokių padangų kiekis mažėja. Remigijus Rimkus paminėjo, kad pirmaisiais metais rajone buvo surinkta 160 tonų senų padangų, dabar – po 50-60 tonų.
Anot R. Rimkaus, senas padangas turi priimti tie, kurie jas parduoda. Deja, dažnai pakeitus padangas, senosios keliauja į bagažinę, o vėliau atsiduria prie konteinerio. Didelių problemų sukelia ne tik lengvųjų automobilių, bet ir sunkvežimių bei žemės ūkio technikos padangos. Šilutės rajone bešeimininkės padangos šiuo metu yra kaupiamos, bet jų nėra kur dėti. Jos sandėliuojamos ten, kur pavyksta surasti vietos, vėliau išvežamos. „Bet kas būtų, jeigu kiltų gaisras? Tokia padėtis negali tęstis. Reikia kažką daryti, surasti panašų būdą, kaip ir su taros supirkimu. Kiek žinau, tik 20 procentų įmonių yra padangų importuotojų organizacijos narės, o turėtų būti visos su padangomis reikalų turinčios įmonės. Tuomet problemos pasibaigtų. Peršasi ta mintis, kad klesti šešėlinis verslas. Oficialiai įvežamų padangų kiekiai suskaičiuoti, tačiau mikroautobusais atkeliauja neapskaičiuotos padangos, o vėliau sudėvėtos jos atsiduria prie konteinerių ir mes mokame už jų išvežimą“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad mūsų rajone kasmet surenkama po 50-60 tonų sudėvėtų padangų.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad mūsų rajone kasmet surenkama po 50-60 tonų sudėvėtų padangų.

Būkite atsakingi ir to reikalaukite iš kitų
VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė sakė, kad esamą netvarką su senomis padangomis būtina panaikinti. Visos su padangomis dirbančios įmonės turi turėti vienodas galimybes teisėtai atsikratyti senų padangų ir vėliau šios padangos turi būti saugiai sunaikintos. Šiuo metu taikomas padangų deginimas aukštoje temperatūroje gal ir nėra racionaliausia, bet vienintelė saugi išeitis. Anot D. Butkienės, nors senos padangos nėra priskiriamos prie pavojingų atliekų, tačiau nekontroliuojamai joms degant išsiskiria daug pavojingų medžiagų. Jai teko pabuvoti vietoje, kur 2004 metais kilo didelis gaisras ir sudegė daug senų padangų. Ten dirvoje susikaupė apie 70 procentų Mendelejevo cheminės lentelės elementų ir dauguma jų yra pavojingi žmogui ir gamtai.
„Pas mus gamintojai ir importuotojai parduodami didmenininkams padangas kartu įteikia sutartį, kurioje nurodoma, kas tas padangas vėliau surinks. Nelaukdami kažkokių žingsnių iš valdžios pradedame akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“. Kiekvienas jos dalyvis gaus atitinkamus plakatus ir lipdukus. Parduodamos padangos bus pažymėtos lipdukais, kurie informuos apie senų padangų supirkėją. Jeigu padangos bus parduodamos tvarkingai, jas grąžinti galės ir nedideli automobilių remonto servisai, nepatirdami nuostolių. Jie turi gauti pakankamai informacijos ir būti išmokyti priduoti padangas nemokamai. Reikia pradėti mokyti servisus. Be šito žingsnio neištrauksime jų iš šešėlio“, – sakė VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė, Šilutės rajono savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, verslininkas Pranas Samoška, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir rajono Tarybos narys verslininkas Vladas Kainovaitis tarėsi, ką daryti, kad aplinka nebūtų teršiama senomis padangomis.

Iš kairės. VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė, Šilutės rajono savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, verslininkas Pranas Samoška, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir rajono Tarybos narys verslininkas Vladas Kainovaitis tarėsi, ką daryti, kad aplinka nebūtų teršiama senomis padangomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite