Kur dėti senas padangas?

Aplinkos tvarkymo akcijų metu tai vienur, tai kitur randama senų padangų. Bešeimininkės padangos kaupiasi prie šiukšlių konteinerių, automobilių servisuose. VšĮ Padangų importuotojų organizacija surengė seminarą „Apmokestinamųjų gamtinių atliekų (padangų) tvarkymas“, kuriame kalbėta, ką daryti, kad nebenaudojamos padangos neterštų aplinkos.

VšĮ Padangų importuotojų organizacija inicijavo akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“, kuria siekiama, kad visos parduotos padangos vėliau būtų vėl surenkamos ir neterštų gamtos.

VšĮ Padangų importuotojų organizacija inicijavo akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“, kuria siekiama, kad visos parduotos padangos vėliau būtų vėl surenkamos ir neterštų gamtos.

Surenka po 50-60 tonų, išleidžia tūkstančius eurų
Seminaro pradžioje sveikinimo žodį taręs Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad VšĮ Padangų importuotojų organizacija pirmąjį tokį seminarą surengė Šilutėje. Jis palinkėjo, kad bendromis jėgomis pavyktų rasti būdų apsaugoti aplinką nuo senų padangų. Pasak mero, Šilutės rajone senų padangų surinkimui išleidžiama po 3-4 tūkstančius eurų kasmet, o šias lėšas būtų galima panaudoti kitoms reikmėms.
Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad senų padangų surinkimo problema rajone aktuali jau 15-20 metų. Nuo 2010 metų iš Savivaldybės biudžeto pradėta skirti lėšų bešeimininkėms padangoms rinkti. Pasak R. Rimkaus, bešeimininke padanga tampa tuomet, kai ji yra padedama prie šiukšlių konteinerio ar išmetama pakelėje. Tuomet ja rūpintis tenka Savivaldybei. Belieka tik pasidžiaugti, kad tokių padangų kiekis mažėja. Remigijus Rimkus paminėjo, kad pirmaisiais metais rajone buvo surinkta 160 tonų senų padangų, dabar – po 50-60 tonų.
Anot R. Rimkaus, senas padangas turi priimti tie, kurie jas parduoda. Deja, dažnai pakeitus padangas, senosios keliauja į bagažinę, o vėliau atsiduria prie konteinerio. Didelių problemų sukelia ne tik lengvųjų automobilių, bet ir sunkvežimių bei žemės ūkio technikos padangos. Šilutės rajone bešeimininkės padangos šiuo metu yra kaupiamos, bet jų nėra kur dėti. Jos sandėliuojamos ten, kur pavyksta surasti vietos, vėliau išvežamos. „Bet kas būtų, jeigu kiltų gaisras? Tokia padėtis negali tęstis. Reikia kažką daryti, surasti panašų būdą, kaip ir su taros supirkimu. Kiek žinau, tik 20 procentų įmonių yra padangų importuotojų organizacijos narės, o turėtų būti visos su padangomis reikalų turinčios įmonės. Tuomet problemos pasibaigtų. Peršasi ta mintis, kad klesti šešėlinis verslas. Oficialiai įvežamų padangų kiekiai suskaičiuoti, tačiau mikroautobusais atkeliauja neapskaičiuotos padangos, o vėliau sudėvėtos jos atsiduria prie konteinerių ir mes mokame už jų išvežimą“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad mūsų rajone kasmet surenkama po 50-60 tonų sudėvėtų padangų.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad mūsų rajone kasmet surenkama po 50-60 tonų sudėvėtų padangų.

Būkite atsakingi ir to reikalaukite iš kitų
VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė sakė, kad esamą netvarką su senomis padangomis būtina panaikinti. Visos su padangomis dirbančios įmonės turi turėti vienodas galimybes teisėtai atsikratyti senų padangų ir vėliau šios padangos turi būti saugiai sunaikintos. Šiuo metu taikomas padangų deginimas aukštoje temperatūroje gal ir nėra racionaliausia, bet vienintelė saugi išeitis. Anot D. Butkienės, nors senos padangos nėra priskiriamos prie pavojingų atliekų, tačiau nekontroliuojamai joms degant išsiskiria daug pavojingų medžiagų. Jai teko pabuvoti vietoje, kur 2004 metais kilo didelis gaisras ir sudegė daug senų padangų. Ten dirvoje susikaupė apie 70 procentų Mendelejevo cheminės lentelės elementų ir dauguma jų yra pavojingi žmogui ir gamtai.
„Pas mus gamintojai ir importuotojai parduodami didmenininkams padangas kartu įteikia sutartį, kurioje nurodoma, kas tas padangas vėliau surinks. Nelaukdami kažkokių žingsnių iš valdžios pradedame akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“. Kiekvienas jos dalyvis gaus atitinkamus plakatus ir lipdukus. Parduodamos padangos bus pažymėtos lipdukais, kurie informuos apie senų padangų supirkėją. Jeigu padangos bus parduodamos tvarkingai, jas grąžinti galės ir nedideli automobilių remonto servisai, nepatirdami nuostolių. Jie turi gauti pakankamai informacijos ir būti išmokyti priduoti padangas nemokamai. Reikia pradėti mokyti servisus. Be šito žingsnio neištrauksime jų iš šešėlio“, – sakė VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė, Šilutės rajono savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, verslininkas Pranas Samoška, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir rajono Tarybos narys verslininkas Vladas Kainovaitis tarėsi, ką daryti, kad aplinka nebūtų teršiama senomis padangomis.

Iš kairės. VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė, Šilutės rajono savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, verslininkas Pranas Samoška, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir rajono Tarybos narys verslininkas Vladas Kainovaitis tarėsi, ką daryti, kad aplinka nebūtų teršiama senomis padangomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite