Kur dėti senas padangas?

Aplinkos tvarkymo akcijų metu tai vienur, tai kitur randama senų padangų. Bešeimininkės padangos kaupiasi prie šiukšlių konteinerių, automobilių servisuose. VšĮ Padangų importuotojų organizacija surengė seminarą „Apmokestinamųjų gamtinių atliekų (padangų) tvarkymas“, kuriame kalbėta, ką daryti, kad nebenaudojamos padangos neterštų aplinkos.

VšĮ Padangų importuotojų organizacija inicijavo akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“, kuria siekiama, kad visos parduotos padangos vėliau būtų vėl surenkamos ir neterštų gamtos.

VšĮ Padangų importuotojų organizacija inicijavo akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“, kuria siekiama, kad visos parduotos padangos vėliau būtų vėl surenkamos ir neterštų gamtos.

Surenka po 50-60 tonų, išleidžia tūkstančius eurų
Seminaro pradžioje sveikinimo žodį taręs Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad VšĮ Padangų importuotojų organizacija pirmąjį tokį seminarą surengė Šilutėje. Jis palinkėjo, kad bendromis jėgomis pavyktų rasti būdų apsaugoti aplinką nuo senų padangų. Pasak mero, Šilutės rajone senų padangų surinkimui išleidžiama po 3-4 tūkstančius eurų kasmet, o šias lėšas būtų galima panaudoti kitoms reikmėms.
Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad senų padangų surinkimo problema rajone aktuali jau 15-20 metų. Nuo 2010 metų iš Savivaldybės biudžeto pradėta skirti lėšų bešeimininkėms padangoms rinkti. Pasak R. Rimkaus, bešeimininke padanga tampa tuomet, kai ji yra padedama prie šiukšlių konteinerio ar išmetama pakelėje. Tuomet ja rūpintis tenka Savivaldybei. Belieka tik pasidžiaugti, kad tokių padangų kiekis mažėja. Remigijus Rimkus paminėjo, kad pirmaisiais metais rajone buvo surinkta 160 tonų senų padangų, dabar – po 50-60 tonų.
Anot R. Rimkaus, senas padangas turi priimti tie, kurie jas parduoda. Deja, dažnai pakeitus padangas, senosios keliauja į bagažinę, o vėliau atsiduria prie konteinerio. Didelių problemų sukelia ne tik lengvųjų automobilių, bet ir sunkvežimių bei žemės ūkio technikos padangos. Šilutės rajone bešeimininkės padangos šiuo metu yra kaupiamos, bet jų nėra kur dėti. Jos sandėliuojamos ten, kur pavyksta surasti vietos, vėliau išvežamos. „Bet kas būtų, jeigu kiltų gaisras? Tokia padėtis negali tęstis. Reikia kažką daryti, surasti panašų būdą, kaip ir su taros supirkimu. Kiek žinau, tik 20 procentų įmonių yra padangų importuotojų organizacijos narės, o turėtų būti visos su padangomis reikalų turinčios įmonės. Tuomet problemos pasibaigtų. Peršasi ta mintis, kad klesti šešėlinis verslas. Oficialiai įvežamų padangų kiekiai suskaičiuoti, tačiau mikroautobusais atkeliauja neapskaičiuotos padangos, o vėliau sudėvėtos jos atsiduria prie konteinerių ir mes mokame už jų išvežimą“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad mūsų rajone kasmet surenkama po 50-60 tonų sudėvėtų padangų.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad mūsų rajone kasmet surenkama po 50-60 tonų sudėvėtų padangų.

Būkite atsakingi ir to reikalaukite iš kitų
VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė sakė, kad esamą netvarką su senomis padangomis būtina panaikinti. Visos su padangomis dirbančios įmonės turi turėti vienodas galimybes teisėtai atsikratyti senų padangų ir vėliau šios padangos turi būti saugiai sunaikintos. Šiuo metu taikomas padangų deginimas aukštoje temperatūroje gal ir nėra racionaliausia, bet vienintelė saugi išeitis. Anot D. Butkienės, nors senos padangos nėra priskiriamos prie pavojingų atliekų, tačiau nekontroliuojamai joms degant išsiskiria daug pavojingų medžiagų. Jai teko pabuvoti vietoje, kur 2004 metais kilo didelis gaisras ir sudegė daug senų padangų. Ten dirvoje susikaupė apie 70 procentų Mendelejevo cheminės lentelės elementų ir dauguma jų yra pavojingi žmogui ir gamtai.
„Pas mus gamintojai ir importuotojai parduodami didmenininkams padangas kartu įteikia sutartį, kurioje nurodoma, kas tas padangas vėliau surinks. Nelaukdami kažkokių žingsnių iš valdžios pradedame akciją „Atsakingas padangų pardavėjas“. Kiekvienas jos dalyvis gaus atitinkamus plakatus ir lipdukus. Parduodamos padangos bus pažymėtos lipdukais, kurie informuos apie senų padangų supirkėją. Jeigu padangos bus parduodamos tvarkingai, jas grąžinti galės ir nedideli automobilių remonto servisai, nepatirdami nuostolių. Jie turi gauti pakankamai informacijos ir būti išmokyti priduoti padangas nemokamai. Reikia pradėti mokyti servisus. Be šito žingsnio neištrauksime jų iš šešėlio“, – sakė VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė.

Vaidotas VILKAS

Iš kairės. VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė, Šilutės rajono savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, verslininkas Pranas Samoška, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir rajono Tarybos narys verslininkas Vladas Kainovaitis tarėsi, ką daryti, kad aplinka nebūtų teršiama senomis padangomis.

Iš kairės. VšĮ Padangų importuotojų organizacijos direktorė Danguolė Butkienė, Šilutės rajono savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, verslininkas Pranas Samoška, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir rajono Tarybos narys verslininkas Vladas Kainovaitis tarėsi, ką daryti, kad aplinka nebūtų teršiama senomis padangomis.

Hits: 229

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite