Kuo gyvena Žemaičių Naumiesčio žmonės?

Visą savaitę Savivaldybės vadovai keliauja po seniūnijas, teikdami praėjusių metų veiklos ataskaitas, bendraudami su gyventojais, atsakydami į klausimus. Neseniai toks susitikimas įvyko Žemaičių Naumiesčio seniūnijos salėje, kur susitikti su atvykusiais vadovais atėjo apie 30 žmonių.

Pasiklausyti vadovų ataskaitų į Žemaičių Naumiesčio seniūniją susirinko apie 30 žmonių.

Naujas seniūnas
Prieš suteikdamas žodį svečiams, kalbėjo Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis. Jis sakė seniūnu dirbąs neseniai, tai ir kalba būsianti trumpa. Seniūnas pranešė, kad per praėjusius metus seniūnijoje sumažėjo 54 gyventojais. Suremontuota Žemaičių gatvė, bet ne visa dar tėra išasfaltuota. Gauta lėšų medžiams pjauti. 16 medžių nurėžta kapinėse, dar 26 neliko miestelyje. Ne visus nedžius įmanoma pašalinti, kad virsdami jie nepakenktų aplinkai, todėl laukiama keltuvo. Seniūnas sakė, kad gatvių apšvietimą stengiasi reguliuoti pagal gyventojų pageidavimus – antai miestelio aikštė per Naujųjų sutiktuves buvo apšviesta visą parą.
Žemaičių Naumiestyje ramu
Kalbėjusi Šilutės policijos komisariato atstovė, Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė informavo, kad Žemaičių Naumiestyje lyginat su kitomis seniūnijomis ramu. Per metus iš čia gauta 218 pranešimų, kai iš viso rajone – per 7000. Iš jų 51 pranešimas buvo dėl smurto šeimoje. Pareigūnė paaiškino, kad dabar tokiais atvejais per 48 valandas kreipiamasi į teismą ir smurtautojas izoliuojamas nuo šeimos. Tačiau dažniausiai viskas baigiasi susitaikymu, nes žmonos atleidžia, o ir konflikto kaltininkais neretai būna abi pusės.

Šilutės policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė sakė, kad lyginant su kitomis seniūnijomis, Žemaičių Naumiestyje ramu.

Taip pat gauta 17 pranešimų dėl vagysčių, 6 turto sugadinimo atvejai, 3 kūno sužalojimai. J. Nausėdienė atkreipė dėmesį į naują sukčiavimo būdą. Dabar nusikaltėliai skelbimuose siūlo gerą žemės ūkio techniką mažesnėmis nei rinkos kainomis. Norinčiųjų pirkti paprašoma pervesti apie 500 eurų avansą. Pirkėjai žadėtos technikos nesulaukia, į skambučius niekas nebeatsiliepia. Išaiškinta, kad taip sukčiauja kaliniai iš Pravieniškių. Kitas populiarus atvejis, kai paskambinę sukčiai pasako, kad anūkas ar kita atžala netyčia nustūmė nuo laiptų mergaitę ir reikia pinigų jai gydyti, priešingu atveju nukentėjusiosios tėvai kreipsis į teismą. Kalbėta ir apie plintantį paauglių žaidimą „Mėlynasis banginis“, atėjusį iš Rusijos. Jį žaidžiantieji turi save žalotis ir pateikti internete savo veiksmų įrodymus. Taip einama iki savižudybės. Nebenorintiesiems toliau žaisti grasinama, kad nukentės jų šeimos nariai…
Žemaičių Naumiesčio gyventojai pareigūnės teiravosi, ką daryti su aikštėje susirenkančiais ir triukšmaujančiais jaunuoliais. Paskambinus bendrosios pagalbos telefono numeriu, policija neskuba atvažiuoti. Nuovados nebeliko, tai gal bent kameras pastatys? Deja, žmonės nieko paguodžiamo neišgirdo. Kameras pastatyti brangu, o jas pastačius, nėra kam stebėti… Kol kas jos įrengtos mokymosi įstaigose, vėliau gal atsiras ir kitur.
Šioje seniūnijoje gyvenantis Savivaldybės tarybos narys Antanas Kubaitis teiravosi, ką daryti su aplinkiniams ramiai gyventi trukdančiais piliečiais. Vienas toks nuolat elgetauja prie miestelio prekybos centro, o kitas dažnai apsvaigęs su invalido vežimėliu be atšvaitų bastosi po Degučius. Abu turi kur gyventi, gauna pensijas, tačiau ramiai gyventi nenori. Pareigūnė žadėjo pasidomėti tais piliečiais.
Vadovai ir džiugino, ir liūdino
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis kalbas pradėjo nuo gerų žinių, tačiau kuo toliau, tuo labiau gerų naujienų srautas seko. Meras pasidžiaugė, kad sėkmingai įvykdytas praėjusių metų biudžetas. Nuolat mažėja Savivaldybės skola ir per 3 metus nuo maždaug 15 milijonų eurų sumažėjo per pusę. Mažėja ir toliau. Rengiama 15 įvairių techninių projektų: apšvietimo sistemų modernizavimo, aplinkos tvarkymo ir t. t. Šilutėje tuoj bus pradėta statyti naują autobusų stotį su prekybos centru bei naują autobusų parką. Pateikta paraiška dėl Šyšos upės valymo.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis pasakojo apie nuveiktus ir būsimus darbus.

 

Meras dar kalbėjo apie švietimo sistemos optimizavimą, investicijas naujoms vietoms vaikų darželiuose. Atsirado dar viena paramos programa, skirta miesteliams, kur gyvena iki 1000 gyventojų.
853 tūkst. eurų savo reikmėms gaus ir Žemaičių Naumiestis. Čia bus įrengtos lauko treniruoklių aikštelės, kurios jau pasiteisino Šilutėje. Tiriamas ir stebimas tvenkinių vanduo, planuojama sutvarkyti Žemaičių Naumiesčio tvenkinio paplūdimį. Norima perimti atsilaisvinusias Žemaičių Naumiesčio policijos nuovados patalpas. Ten įsikurtų greitosios medicininės pagalbos centras, gal atsirastų ir stomatologijos kabinetas, kurio miestelyje labai trūksta. Kol kas gydyti dantų tenka važiuoti į Šilutę.
Tai buvo gerosios naujienos. Prastesnė naujiena: kelio į Šilutę artimiausiu metu niekas neremontuos, nors buvo žadėta ir jau yra parengtas projektas…
Kalbėta ir apie seną miestelio bėdą – griūvančios sinagogos likučius. Išskyrus priestato griovimą ir sinagogos aptvėrimą, daugiau padaryti nieko neišeina – kultūros paveldo objektas. Taip pat priminta ūkininkams, kad jie gali kreiptis dėl bebrų užtvankų naikinimo.
Kartu su savivaldybės vadovais atvykęs UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas kalbėjo, kad Žemaičių Naumiestyje labai dideli geriamojo vandens nuostoliai. Kodėl taip yra, iki galo išsiaiškinti nepavyksta, todėl gyventojų prašė pastebėjus kur nors be reikalo tekantį vandenį informuoti vandentiekio darbuotojus.
Kalbėta ir apie kanalizacijos sistemos rengimą. Šiais metais skirtos lėšos Degučių kaimo kanalizacijos sistemoms ir nuotekoms valyti. Vyksta darbų rangovų konkursas. Jeigu viskas praeis sklandžiai ir nebus įsivelta į teismus, Degučiuose šie darbai bus atlikti šiais metais.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite