Kuo baigsis europinių milijonų žvejyba?

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariams buvo pateiktas svarstyti sprendimo projektas dėl dalyvavimo asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ veikloje. Pritarus šiam Tarybos sprendimo projektui, atsirastų tikimybė, kad Šilutės rajonui pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 m. veiksmų programą būtų skirta mažesnė paramos dalis nei dalyvaujant Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žuvėjų kraštas“ veikloje.

Apie galimą pavojų, kad Šilutės r. savivaldybės atstovai bus verčiami dalyvauti Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės veikloje, susitikime su LR Seimo nariu Artūru Skardžiumi bei žemės ūkio viceministre Lina Kujalyte kalbėjo žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Kai spalio 2 d. Šilutėje lankėsi LR Seimo narys Artūras Skardžius ir žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė su padėjėjų komanda, žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ nariai ir rajono vadovai išreiškė susirūpinimą, kad steigiama asociacija „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ gali pasinaudoti įstatymo spragomis ir priversti Šilutės r. savivaldybės atstovus dalyvauti šios VVG veikloje. Tai sukeltų realų pavojų, kad 1,6 mln. eurų, skirtų vietos plėtros strategijai įgyvendinti, tektų dalintis su Klaipėdos ir Tauragės rajonų bei Palangos miesto savivaldybėmis.
Susitikime su svečiais iš Vilniaus asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis nuogąstavo, kad, remiantis galiojančiu Vyriausybės nutarimu, Savivaldybė gali būti priversta deleguoti savo atstovus į asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ valdybą atstovauti Šilutės rajono savivaldybės interesams. Asociacijos tikslas, – vadovaujantis Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014 – 2020 metų veiksmų programa, parengti ir įgyvendinti Šilutės, Klaipėdos, Tauragės rajonų ir Palangos miesto savivaldybių teritorijoje, kaip žuvininkystės regione, plėtros strategiją. Mat Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė atlieka panašias funkcijas kaip ir rugsėjo mėnesį įsteigta Šilutės žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“.
Delegavus Šilutės r. savivaldybės atstovą į Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės valdybą, ši asociacija įgytų teisę rengti žuvininkystės regiono vietos plėtros strategiją. Gavus finansavimą šios asociacijos strategijai rengti, Šilutės rajonui dabar tenkanti parama strategijai įgyvendinti (apie 1,6 milijono eurų) nebūtinai atitektų Šilutės rajonui. Pinigus galėtų įsisavinti ir kitų rajonų pareiškėjai.
Tąkart tiek LR Seimo narys Artūras Skardžius, tiek žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė nuramino šilutiškius, kad jokio pavojaus nėra, nes naujoji VVG neatitinka reikalavimų, todėl strategijos įgyvendinime dalyvauti negalės ir konkurencijos „Žuvėjų kraštui“ nesudarys. Svečiai paprašė pateikti savo pageidavimus ir pastabas raštu ir pažadėjo į jas atsižvelgti rengiant paraiškų vertinimo tvarką.
Po to susitikimo nepraėjo nė mėnuo ir niūrios prognozės, kad bus bandoma įtraukti Šilutės rajono savivaldybę į Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės veiklą, ėmė pildytis. Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje sprendimo projektą pristatęs Planavimo ir plėtros skyriaus specialistas Ignas Paulius ir šio skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas neslėpė, kad delegavus atstovą, Šilutės rajonui strategijos įgyvendinimui skirtų lėšų krepšelis gali sumažėti. „Mūsų rajonas tampa Klaipėdos, Tauragės ir Palangos rėmėjais. Aš tikrai nepritarčiau šios firmos (turima galvoje „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė“) sprendimui“, – tąkart sakė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas, tad šis komitetas nepritarė projekto svarstymui rajono Taryboje.
Rašant šį straipsnį, dar nebuvo įvykę Socialinių reikalų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komitetų posėdžiai. Tik vėliau paaiškėjo, kad Socialinių reikalų komitetas nusprendė teikti svarstyti Tarybai sprendimo projektą „Dėl pritarimo dalyvauti asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ veikloje“. Jei bent vienas komitetas pritaria, toks sprendimo projektas įtraukiamas į Tarybos posėdžio darbotvarkę. Taip ir atsitiko, tad galutinį žodį balsuodami vakar tarė visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai. Rengiant laikraščio numerį spaudai, sužinota, kad Savivaldybės taryba posėdyje šiam sprendimo projektui nepritarė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite