Kuo baigsis europinių milijonų žvejyba?

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariams buvo pateiktas svarstyti sprendimo projektas dėl dalyvavimo asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ veikloje. Pritarus šiam Tarybos sprendimo projektui, atsirastų tikimybė, kad Šilutės rajonui pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 m. veiksmų programą būtų skirta mažesnė paramos dalis nei dalyvaujant Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žuvėjų kraštas“ veikloje.

Apie galimą pavojų, kad Šilutės r. savivaldybės atstovai bus verčiami dalyvauti Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės veikloje, susitikime su LR Seimo nariu Artūru Skardžiumi bei žemės ūkio viceministre Lina Kujalyte kalbėjo žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Kai spalio 2 d. Šilutėje lankėsi LR Seimo narys Artūras Skardžius ir žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė su padėjėjų komanda, žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ nariai ir rajono vadovai išreiškė susirūpinimą, kad steigiama asociacija „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ gali pasinaudoti įstatymo spragomis ir priversti Šilutės r. savivaldybės atstovus dalyvauti šios VVG veikloje. Tai sukeltų realų pavojų, kad 1,6 mln. eurų, skirtų vietos plėtros strategijai įgyvendinti, tektų dalintis su Klaipėdos ir Tauragės rajonų bei Palangos miesto savivaldybėmis.
Susitikime su svečiais iš Vilniaus asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis nuogąstavo, kad, remiantis galiojančiu Vyriausybės nutarimu, Savivaldybė gali būti priversta deleguoti savo atstovus į asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ valdybą atstovauti Šilutės rajono savivaldybės interesams. Asociacijos tikslas, – vadovaujantis Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014 – 2020 metų veiksmų programa, parengti ir įgyvendinti Šilutės, Klaipėdos, Tauragės rajonų ir Palangos miesto savivaldybių teritorijoje, kaip žuvininkystės regione, plėtros strategiją. Mat Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė atlieka panašias funkcijas kaip ir rugsėjo mėnesį įsteigta Šilutės žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“.
Delegavus Šilutės r. savivaldybės atstovą į Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės valdybą, ši asociacija įgytų teisę rengti žuvininkystės regiono vietos plėtros strategiją. Gavus finansavimą šios asociacijos strategijai rengti, Šilutės rajonui dabar tenkanti parama strategijai įgyvendinti (apie 1,6 milijono eurų) nebūtinai atitektų Šilutės rajonui. Pinigus galėtų įsisavinti ir kitų rajonų pareiškėjai.
Tąkart tiek LR Seimo narys Artūras Skardžius, tiek žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė nuramino šilutiškius, kad jokio pavojaus nėra, nes naujoji VVG neatitinka reikalavimų, todėl strategijos įgyvendinime dalyvauti negalės ir konkurencijos „Žuvėjų kraštui“ nesudarys. Svečiai paprašė pateikti savo pageidavimus ir pastabas raštu ir pažadėjo į jas atsižvelgti rengiant paraiškų vertinimo tvarką.
Po to susitikimo nepraėjo nė mėnuo ir niūrios prognozės, kad bus bandoma įtraukti Šilutės rajono savivaldybę į Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės veiklą, ėmė pildytis. Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje sprendimo projektą pristatęs Planavimo ir plėtros skyriaus specialistas Ignas Paulius ir šio skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas neslėpė, kad delegavus atstovą, Šilutės rajonui strategijos įgyvendinimui skirtų lėšų krepšelis gali sumažėti. „Mūsų rajonas tampa Klaipėdos, Tauragės ir Palangos rėmėjais. Aš tikrai nepritarčiau šios firmos (turima galvoje „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė“) sprendimui“, – tąkart sakė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas, tad šis komitetas nepritarė projekto svarstymui rajono Taryboje.
Rašant šį straipsnį, dar nebuvo įvykę Socialinių reikalų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komitetų posėdžiai. Tik vėliau paaiškėjo, kad Socialinių reikalų komitetas nusprendė teikti svarstyti Tarybai sprendimo projektą „Dėl pritarimo dalyvauti asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ veikloje“. Jei bent vienas komitetas pritaria, toks sprendimo projektas įtraukiamas į Tarybos posėdžio darbotvarkę. Taip ir atsitiko, tad galutinį žodį balsuodami vakar tarė visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai. Rengiant laikraščio numerį spaudai, sužinota, kad Savivaldybės taryba posėdyje šiam sprendimo projektui nepritarė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite