Kuo baigsis europinių milijonų žvejyba?

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariams buvo pateiktas svarstyti sprendimo projektas dėl dalyvavimo asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ veikloje. Pritarus šiam Tarybos sprendimo projektui, atsirastų tikimybė, kad Šilutės rajonui pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 m. veiksmų programą būtų skirta mažesnė paramos dalis nei dalyvaujant Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žuvėjų kraštas“ veikloje.

Apie galimą pavojų, kad Šilutės r. savivaldybės atstovai bus verčiami dalyvauti Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės veikloje, susitikime su LR Seimo nariu Artūru Skardžiumi bei žemės ūkio viceministre Lina Kujalyte kalbėjo žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Kai spalio 2 d. Šilutėje lankėsi LR Seimo narys Artūras Skardžius ir žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė su padėjėjų komanda, žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ nariai ir rajono vadovai išreiškė susirūpinimą, kad steigiama asociacija „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ gali pasinaudoti įstatymo spragomis ir priversti Šilutės r. savivaldybės atstovus dalyvauti šios VVG veikloje. Tai sukeltų realų pavojų, kad 1,6 mln. eurų, skirtų vietos plėtros strategijai įgyvendinti, tektų dalintis su Klaipėdos ir Tauragės rajonų bei Palangos miesto savivaldybėmis.
Susitikime su svečiais iš Vilniaus asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis nuogąstavo, kad, remiantis galiojančiu Vyriausybės nutarimu, Savivaldybė gali būti priversta deleguoti savo atstovus į asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ valdybą atstovauti Šilutės rajono savivaldybės interesams. Asociacijos tikslas, – vadovaujantis Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014 – 2020 metų veiksmų programa, parengti ir įgyvendinti Šilutės, Klaipėdos, Tauragės rajonų ir Palangos miesto savivaldybių teritorijoje, kaip žuvininkystės regione, plėtros strategiją. Mat Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė atlieka panašias funkcijas kaip ir rugsėjo mėnesį įsteigta Šilutės žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“.
Delegavus Šilutės r. savivaldybės atstovą į Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės valdybą, ši asociacija įgytų teisę rengti žuvininkystės regiono vietos plėtros strategiją. Gavus finansavimą šios asociacijos strategijai rengti, Šilutės rajonui dabar tenkanti parama strategijai įgyvendinti (apie 1,6 milijono eurų) nebūtinai atitektų Šilutės rajonui. Pinigus galėtų įsisavinti ir kitų rajonų pareiškėjai.
Tąkart tiek LR Seimo narys Artūras Skardžius, tiek žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė nuramino šilutiškius, kad jokio pavojaus nėra, nes naujoji VVG neatitinka reikalavimų, todėl strategijos įgyvendinime dalyvauti negalės ir konkurencijos „Žuvėjų kraštui“ nesudarys. Svečiai paprašė pateikti savo pageidavimus ir pastabas raštu ir pažadėjo į jas atsižvelgti rengiant paraiškų vertinimo tvarką.
Po to susitikimo nepraėjo nė mėnuo ir niūrios prognozės, kad bus bandoma įtraukti Šilutės rajono savivaldybę į Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės veiklą, ėmė pildytis. Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje sprendimo projektą pristatęs Planavimo ir plėtros skyriaus specialistas Ignas Paulius ir šio skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas neslėpė, kad delegavus atstovą, Šilutės rajonui strategijos įgyvendinimui skirtų lėšų krepšelis gali sumažėti. „Mūsų rajonas tampa Klaipėdos, Tauragės ir Palangos rėmėjais. Aš tikrai nepritarčiau šios firmos (turima galvoje „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė“) sprendimui“, – tąkart sakė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas, tad šis komitetas nepritarė projekto svarstymui rajono Taryboje.
Rašant šį straipsnį, dar nebuvo įvykę Socialinių reikalų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komitetų posėdžiai. Tik vėliau paaiškėjo, kad Socialinių reikalų komitetas nusprendė teikti svarstyti Tarybai sprendimo projektą „Dėl pritarimo dalyvauti asociacijos „Vakarų Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veikos grupė“ veikloje“. Jei bent vienas komitetas pritaria, toks sprendimo projektas įtraukiamas į Tarybos posėdžio darbotvarkę. Taip ir atsitiko, tad galutinį žodį balsuodami vakar tarė visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai. Rengiant laikraščio numerį spaudai, sužinota, kad Savivaldybės taryba posėdyje šiam sprendimo projektui nepritarė.

Vaidotas VILKAS

Hits: 42

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Taip pat skaitykite