Kova su rūkymu kitaip

Kol šalies valdžia su rūkymu ir alkoholio vartojimu kovoja draudimais ir akcizų didinimu, savo indėlį į sveikos gyvensenos propagavimą įneša ir Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Ignas ir Martyna Paviloniai prie ramiai lopšyje miegančios naujagimės Agotos su jų pasveikinti ir įteikti dovanų atvykusia VSB direktore Virginija Vaivadaite (viduryje).

„Miela mažyle, sveikiname tave, gimus Pasaulinę nerūkymo dieną“, – jau aštuntus metus iš eilės lankydama birželio 1-ąją ar išvakarėse gimusius naujagimius, sakė Šilutės visuomenės sveikatos biuro (VSB) direktorė Virginija Vaivadaitė. Šiemet jai pasitaikė proga pasveikinti šilutiškių Igno ir Martynos Pavilonių pirmagimę Agotą. Mergytė gimė 3,3 kg svorio ir 53 cm ūgio. Nors nei Ignas, nei Martyna nerūko, Sveikatos biuro vadovė jiems įteikė akcijos organizatorių – Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro ir partnerio – Sveikatos biuro, akcijos globėjo – LR sveikatos apsaugos ministerijos dovanų.
Jauniems tėveliams atiteko ir po obuolį, bet tai jau kitos akcijos simbolis. Gegužės 31-ąją – Pasaulinę dieną be tabako – Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos lankėsi Šilutės ir Pagėgių savivaldybių įstaigose ir įmonėse, kalbino žmones gatvėse. Tos dienos devizas: OBUOLYS VIETOJ CIGARETĖS. Šilutėje išdalinta 10, o Pagėgiuose – 5 kg obuolių.
Šilutės VSB direktorė V. Vaivadaitė papasakojo apie Šilutėje, prie H. Šojaus dvaro, užkalbintą rūkantį vyrą. Pasiūlius mesti rūkyti arba bent sumažinti surūkomų cigarečių kiekį, šis prisipažino, kad to paties jo prašanti ir žmona. Pašnekovas pažadėjo mažiau berūkyti, nes rūkymas neigiamai atsiliepiąs ir jo sveikatai, ir piniginei…
Kasmet gegužės 31 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir jos partneriai mini Pasaulinę dieną be tabako. Jos metu siekiama atkreipti dėmesį į žalą sveikatai bei kitas su tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas, taip pat viešai palaikomos su tabako gaminių vartojimo mažinimu susijusios iniciatyvos. Šių metų Pasaulinės dienos be tabako tema: „Tabakas – grėsmė vystymuisi“. Kasmet dėl tabako vartojimo sukeliamų padarinių miršta apie 6 mln. žmonių.

Gegužės 31d. Šilutės VSB atstovės lankėsi Šilutės ir Pagėgių įstaigose, siūlydamos obuolį vietoj cigaretės.

Prognozuojama, kad jei nebus imtasi sustiprintų priemonių, šis skaičius iki 2030 metų gali viršyti 8 milijonus mirčių per metus. Tabako gaminių vartojimas kelia grėsmę visiems, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, rasės, kultūros ar išsilavinimo. Jis sukelia sveikatos sutrikimų, net mirtį, alindamas šeimos biudžetą. Tabako gaminių vartojimas sukelia neigiamų pasekmių valstybėms dėl išaugančių išlaidų sveikatos priežiūrai bei sumažėjusio produktyvumo. Jis didina skurdo rodiklius, kadangi skurdžiausiai gyvenantieji išleidžia mažiau pinigų būtiniausioms reikmėms, pavyzdžiui, maistui, išsilavinimui, sveikatos priežiūrai. Apie 80 proc. ankstyvų mirčių, susijusių su tabako gaminių vartojimu, būna menko ar vidutinio pragyvenimo lygio valstybėse.
Tabakui auginti reikalingi dideli kiekiai trąšų ir pesticidų, kurie gali būti kenksmingi aplinkai bei užteršti vandens telkinius. Tabakui auginti kasmet reikia 4,3 mln. ha žemės, tai sumažina pasaulio miškingumo lygį 2-4 proc. Tabako gamyba taip pat generuoja apie 2 mln. tonų kietųjų atliekų.
Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Laura

    Daug metu bandziau mesti rukyti, man fiziskai to reikejo, galvojau, kad niekada nepavyks mesti. Taciau, tada pradejau dirbti su savimi, uzirasiau i reiki mokykla, o dabar ne tik nerukau, bet ir negeriu alkoholio. Todel, draudimai nieko nepakeis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite