Kontrolierei Jolitai Stonkuvienei – didesnė alga ir nauja penkerių metų kadencija be konkurso

Vasario 23 d. Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje priėmė du sprendimus dėl savivaldybės kontrolierės Jolitos Stonkuvienės: padidino algą ir paskyrė naujai penkerių metų kadencijai be konkurso. Nauja kontrolierės kadencija prasidės 2024 m. sausio 1 d.

Vytautas Laurinaitis, Šilutės rajono savivaldybės meras, kontrolierės Jolitos Stonkuvienės tarnybinę veiklą įvertino labai gerai ir kontrolierių į pareigas priimančiai savivaldybės Tarybai pasiūlė nuo kovo 1 d. nustatyti J. Stonkuvienei pareiginės algos koeficientą (baziniais dydžiais) 17,5. Šiuo metu kontrolierės pareiginės algos koeficientas  yra (bazinis dydis) 16,5.

Nustačius didesnį pareiginės algos koeficientą, kontrolierės darbo užmokesčiui per mėnesį papildomai reikėtų 186 Eur (su mokesčiais), per metus – 2232  Eur (su mokesčiais). Tokią informaciją savivaldybės Tarybos nariams pateikė Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Edita Serovienė. Kokio dydžio atlyginimą kontrolierė gauna dabar, posėdyje neužsiminta.

Kadangi nei dabartinio, nei būsimo kontrolierės atlyginimo skelbti be jos sutikimo negalime, pabandysime nuspėti, jog 186 Eur pareiginės algos bazinį dydį padauginus iš 17,5 koeficiento būtų 3255 Eur, galimai toks nuo kovo 1 d. būtų J. Stonkuvienės atlyginimas neišskaičiavus mokesčių.

Atkreipiame dėmesį, jog kontrolierės, kaip ir kitų valstybės tarnybos darbuotojų, alga šiemet didėja dėl nuo 181 Eur pernai iki 186 Eur šiemet padidinto pareiginės algos bazinio dydžio, o savivaldybės Taryba dar padidina ir pareiginės algos koeficientą nuo 16,5 iki 17,5 dydžio.

J. Stonkuvienei priklauso ir priedas už darbo stažą valstybės tarnyboje. E. Serovienė paaiškino, kad kontrolierei mokamas 24 proc. dydžio pareiginės algos priedas.

Savivaldybės taryba nusprendė paskirti nuo 2024 m. sausio 1 d. J.  Stonkuvienę  savivaldybės kontroliere naujai penkerių metų kadencijai be konkurso.

Paskyrus J. Stonkuvienę  į  kontrolierės pareigas, bus įgyvendintos  Valstybės tarnybos įstatymo nuostatos ir įstaigos vadovas, kurio tarnybinė veikla kadencijos metu buvo įvertinta gerai ir (arba) labai gerai, į tos pačios valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos vadovo pareigas antrai kadencijai bus paskirtas be konkurso.

Toks paaiškinimas pateiktas savivaldybės Tarybai, kuri ir šį sprendimą priėmė.

Padiskutuota

Diskusijų buvo, tačiau be priekaištų J. Stonkuvienei.  Kalbėta, kad savivaldybės kontrolierius galėtų priklausyti Valstybės kontrolieriaus institucijai, gal verta inicijuoti tokį pakeitimą. Meras V. Laurinaitis  paaiškino, kad savivaldybės kontrolierius tikrina savivaldybės administraciją, savivaldybės įmones, įstaigas, tačiau ne savivaldybės Tarybos veiklą. Todėl tik savivaldybės Taryba kontrolierių priima į darbą, atleidžia, nustato atlyginimą.

Nauja kontrolierės J. Stonkuvienės kadencija prasidės tik 2024 m. sausio 1 d., po dešimties mėnesių. Kovo 5 d. vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai, po jų darbą pradės naujos sudėties Taryba ir tiesiogiai išrinktas meras.

Galbūt dabartinės Tarybos sprendimas dėl J. Stonkuvienės paskyrimo naujai penkerių metų kadencijai be konkurso būsimai rajono valdžiai netiks?

Stasė Skutulienė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite