Kontrolierei Jolitai Stonkuvienei – didesnė alga ir nauja penkerių metų kadencija be konkurso

Vasario 23 d. Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje priėmė du sprendimus dėl savivaldybės kontrolierės Jolitos Stonkuvienės: padidino algą ir paskyrė naujai penkerių metų kadencijai be konkurso. Nauja kontrolierės kadencija prasidės 2024 m. sausio 1 d.

Vytautas Laurinaitis, Šilutės rajono savivaldybės meras, kontrolierės Jolitos Stonkuvienės tarnybinę veiklą įvertino labai gerai ir kontrolierių į pareigas priimančiai savivaldybės Tarybai pasiūlė nuo kovo 1 d. nustatyti J. Stonkuvienei pareiginės algos koeficientą (baziniais dydžiais) 17,5. Šiuo metu kontrolierės pareiginės algos koeficientas  yra (bazinis dydis) 16,5.

Nustačius didesnį pareiginės algos koeficientą, kontrolierės darbo užmokesčiui per mėnesį papildomai reikėtų 186 Eur (su mokesčiais), per metus – 2232  Eur (su mokesčiais). Tokią informaciją savivaldybės Tarybos nariams pateikė Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Edita Serovienė. Kokio dydžio atlyginimą kontrolierė gauna dabar, posėdyje neužsiminta.

Kadangi nei dabartinio, nei būsimo kontrolierės atlyginimo skelbti be jos sutikimo negalime, pabandysime nuspėti, jog 186 Eur pareiginės algos bazinį dydį padauginus iš 17,5 koeficiento būtų 3255 Eur, galimai toks nuo kovo 1 d. būtų J. Stonkuvienės atlyginimas neišskaičiavus mokesčių.

Atkreipiame dėmesį, jog kontrolierės, kaip ir kitų valstybės tarnybos darbuotojų, alga šiemet didėja dėl nuo 181 Eur pernai iki 186 Eur šiemet padidinto pareiginės algos bazinio dydžio, o savivaldybės Taryba dar padidina ir pareiginės algos koeficientą nuo 16,5 iki 17,5 dydžio.

J. Stonkuvienei priklauso ir priedas už darbo stažą valstybės tarnyboje. E. Serovienė paaiškino, kad kontrolierei mokamas 24 proc. dydžio pareiginės algos priedas.

Savivaldybės taryba nusprendė paskirti nuo 2024 m. sausio 1 d. J.  Stonkuvienę  savivaldybės kontroliere naujai penkerių metų kadencijai be konkurso.

Paskyrus J. Stonkuvienę  į  kontrolierės pareigas, bus įgyvendintos  Valstybės tarnybos įstatymo nuostatos ir įstaigos vadovas, kurio tarnybinė veikla kadencijos metu buvo įvertinta gerai ir (arba) labai gerai, į tos pačios valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos vadovo pareigas antrai kadencijai bus paskirtas be konkurso.

Toks paaiškinimas pateiktas savivaldybės Tarybai, kuri ir šį sprendimą priėmė.

Padiskutuota

Diskusijų buvo, tačiau be priekaištų J. Stonkuvienei.  Kalbėta, kad savivaldybės kontrolierius galėtų priklausyti Valstybės kontrolieriaus institucijai, gal verta inicijuoti tokį pakeitimą. Meras V. Laurinaitis  paaiškino, kad savivaldybės kontrolierius tikrina savivaldybės administraciją, savivaldybės įmones, įstaigas, tačiau ne savivaldybės Tarybos veiklą. Todėl tik savivaldybės Taryba kontrolierių priima į darbą, atleidžia, nustato atlyginimą.

Nauja kontrolierės J. Stonkuvienės kadencija prasidės tik 2024 m. sausio 1 d., po dešimties mėnesių. Kovo 5 d. vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai, po jų darbą pradės naujos sudėties Taryba ir tiesiogiai išrinktas meras.

Galbūt dabartinės Tarybos sprendimas dėl J. Stonkuvienės paskyrimo naujai penkerių metų kadencijai be konkurso būsimai rajono valdžiai netiks?

Stasė Skutulienė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite