Koncertas „Bernelis gime Bethlehem“
Gruodžio 10 d., 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijos salėje skambės Advento ir Kalėdų giesmės XVI-XVII a. Prūsijoje ir Mažojoje Lietuvoje koncerte „Bernelis gime Bethlehem“.
Kamerinio choro „Brevis“ solistai: Ieva Gaidamavičiūtė-Barkauskė, Edita Bagdonaitė-Venislovienė, Povilas Vanžodis, Gintautas Venislovas, Nerijus Masevičius.
Senosios muzikos ansamblis „Morgaine“: Alina Rotaru – klavesinas (Vokietija, Lietuva), Darius Stabinskas – viola da gamba, Mirjam-Luise Münzel – išilginės fleitos (Vokietija), Fernando Olivas – teorba (Meksika, Vokietija).
Kamerinio choro „Brevis“ solistai ir tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ kviečia drauge švęsti gražiausias metų pabaigos šventes. Savo naujoje programoje, atliekamoje senąja lietuvių kalba, ansambliai pristatys muziką, skambėjusią mūsų kaimyninėje Prūsijoje ir Mažojoje Lietuvoje.
Albrechtas Brandenburgietis, paskutinis Vokiečių ordino didysis magistras 1525 m. Krokuvos sutartimi Mažosios Lietuvos žemes, kurios tuo metu buvo Vokiečių ordino valstybė, reorganizavo į pasaulietinę Prūsijos kunigaikštystę. Taip Europoje atsirado pirmoji progresyvi, atvira pokyčiams, protestantiška valstybė, kuriai nebuvo svetimas ir lietuvių kalbos puoselėjimas. Kunigaikščio Albrechto pavedimu lietuviškos pamaldos buvo įvestos Tilžėje, Karaliaučiuje, vėliau ir kituose miestuose. 1544 m. įkurtas Karaliaučiaus universitetas (Albertina), vienas svarbiausių protestantizmo židinių Europos rytuose, kartu ir lietuvių raštijos darbuotojų rengimo centras. Tarp 1566 ir 1666 metų Mažojoje Lietuvoje buvo išleisti svarbiausi lietuviški giesmynai, kurių struktūra ir ypatumai buvo glaudžiai susiję su liuteroniškos muzikos raida Vokietijoje. Iš šių minėtų giesmynų atrinktos advento ir Kalėdų laikotarpiui skirtos giesmės tapo šios programos pagrindu, senieji lietuviški tekstai buvo pritaikyti garsių vokiečių kompozitorių partitūroms, suteikiant naują semantinį atspalvį. Programoje skambės Prūsijos kunigaikštystėje dirbusių ir su Karališkąja Prūsija susijusių kompozitorių polifoninė muzika.
Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ (vadovai Alina Rotaru ir Darius Stabinskas) susibūrė tam, kad profesionaliai pristatytų Europos muzikinį paveldą Lietuvoje, taip pat skleistų negausų XVI-XVII a. muzikinį palikimą Europos koncertų salėse ir festivaliuose. Daugiausia dėmesio skirdami vėlyvojo Renesanso ir ankstyvojo Baroko repertuarui, jie pasirenka ne visada įprastas muzikines formas. Pasitelkę muzikos, vaizdų ir poezijos sintezę, atlikėjai tiria Elžbietos laikų melancholijos fenomeną, persmelktą šešėlių ir šviesos, bei reformacijos ir kontrreformacijos įtaką Europos muzikos raidai. Nors ansamblyje groja tik vienas lietuvis, užsienio scenose kolektyvas atstovauja Lietuvai. Visi ansamblio nariai yra patyrę senosios muzikos atlikėjai, dalijasi savo šalyse sukaupta patirtimi.
Kamerinis choras „Brevis“ (vadovas Gintautas Venislovas) susibūrė 1990 metais. Jau 1996 m. jis tapo absoliučiu nugalėtoju ir iškovojo Didįjį prizą Slovėnijoje vykusiame konkurse, o vadovui Gintautui Venislovui buvo įteiktas geriausio konkurso dirigento prizas. Vėliau choras laimėjo pirmąsias vietas įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, o 2003 m. Prancūzijoje buvo apdovanotas Europos Didžiuoju prizu – chorams skiriamu aukščiausiu apdovanojimu. 2011 m. Arece (Italija) kolektyvas gavo „Guidoneum“ apdovanojimą už pastarųjų kelerių metų meninę kūrybinę veiklą ir chorinio dainavimo tradicijų plėtrą Lietuvoje bei Europoje. Choras „Brevis“ koncertavo daugelyje Europos valstybių bei Japonijoje, o Lietuvoje pasirodė su garsiausiais šalies kolektyvais.
Hits: 272