Kokių mitybos taisyklių svarbu laikytis žiemą?

Šaltuoju metų laiku organizmui tenka priprasti prie pakitusių oro sąlygų. Nors mitybos įpročiai visais metų laikais turėtų išlikti gana panašūs, tačiau ekspertai pasidalino keliomis įžvalgomis, kokių mitybos taisyklių vertėtų laikytis šaltuoju metų laiku.

Naudingi angliavandeniai

Žiemą gana dažnai pasireiškia laimės hormono serotonino trūkumas, todėl daugumai mūsų norisi kažko saldaus. Būtent todėl mitybos specialistai rekomenduoja rinktis naudingus angliavandenius, pvz., nesmulkintų grūdų duoną, vaisius, avižas, moliūgus ir t.t.

Papildykite vitamino C atsargas

Imuniteto stiprinimas aktualu visais metų laikais, todėl būtina pasirūpinti, kad su maistu gautumėte pakankamą vitamino C kiekį. Šio svarbaus vitamino gausu geltonuosiuose kiviuose, apelsinuose, saldžiosiose paprikose, citrinose bei raugintose daržovėse. Jei raugintas daržoves pirksite parduotuvėje, tokiu atveju svarbu įsitikinti, ar šiame produkte nėra per daug cukraus. Rinkitės tokį produktą, kurio 100 g kiekyje yra ne daugiau nei 3 g cukraus.

Šildantys prieskoniai

Žiemą žmonės neretai skundžiasi šilumos trūkumu, todėl į savo mitybos racioną vertėtų įtraukti įvairių šildančių prieskonių. Pavyzdžiui, galite rinktis arbatą su imbieru ir cinamonu, virtus kiaušinius ar mėsą galite pagardinti garstyčiomis arba krienais, ir t.t. 

Vitamino D šaltiniai

Žiemą gana dažnai diagnozuojamas vitamino D trūkumas, todėl šaltuoju metų laiku reikėtų dažniau rinktis riebią žuvį: upėtakį, lašišą, silkę ar skumbrę. Žuvį geriausia kepti ne keptuvėje, bet orkaitėje, tuomet žuvyje išliks daugiau naudingų maistinių medžiagų. Šaltuoju metų laiku taip pat naudinga vartoti kokybiškus žuvų taukus (geriausia – pagamintus iš šaltosiose jūrose plaukiojančių žuvų).

Migdolai – puikus vitamino B šaltinis

Jei norite papildyti vitamino B atsargas, rinkitės migdolus. Jų per dieną galima suvalgyti apie 50 gramų. Geriausia rinktis neapdorotus ar ekologiškus riešutus, kurie yra ne tik sotesni, bet ir maistingesni. Vitamino B atsargas galėsite papildyti valgydami ir kitus maistus produktus. Rinkitės liesą mėsą, lęšius, avižinius dribsnius, grikius, perlines kruopas ir viso grūdo duoną.

Vitaminas A – aštriai regai ir imunitetui

Imunitetui, odos ląstelių atsinaujinimui ir regos palaikymui yra svarbus vitaminas A, kurio gausu morkose, riebioje žuvyje, varškėje, kiaušiniuose, kepenėlėse, špinatuose ir brokoliuose.

Gerkite pakankamai skysčių

Nors žiemos laikotarpiu troškulys kankina gerokai rečiau nei vasarą, tačiau šiuo metų laiku taip pat yra labai svarbu gerti pakankamai skysčių. Vertėtų nepamiršti, kad smegenys mums kartais siunčia klaidingus signalus, todėl troškulį palaikome alkiu. Jei per žiemą nenorite priaugti papildomų kilogramų, prieš valgį išgerkite stiklinę vandens.

Jei organizmui stinga tam tikrų vitaminų, dauguma žmonių yra linkę gerti specialius papildus, tačiau nereikėtų pamiršti, kad daugumos vitaminų galime gauti su  maistu. Maxima akcijos tikrai padės įvairių maisto produktų įsigyti geriausiomis kainomis. Taigi, visuomet galėsite džiaugtis puikia savijauta.

pr2022/221

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite