Kokia bus „Šilutė“ – taranuojanti ar braškanti?..

Spalio 7 d. prasideda Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2016-2017 metų čempionatas. Dalyvauja 14 klubų. Atjaunėjusią „Šilutę“ į kovą ves nauja komandos vadovybė: vyr. treneris Robertas Kuncaitis, treneris Laimonas Eglinskas ir jau pernai dirbęs vadybininkas Jonas Gavėnia. 

Šilutės vėliava ant Didžiosios kinų sienos.

Šilutės vėliava ant Didžiosios kinų sienos.

Italijoje ir Kinijoje
Draugiškų rungtynių seriją „Šilutė“ praturtino išvykomis į Italiją ir Kiniją. Italijoje „Šilutės“ varžovais buvo 4 JAV universitetų komandos ir viena italų. Amerikiečių ekipos atstovavo Vašingtono, Kanzaso, Misūrio ir Misisipės valstijoms. Varžovai buvo itin pajėgūs, šilutiškiai pralaimėjo penkerias rungtynes, tačiau pasisėmė naudingos patirties. Tiesa, amerikiečiai „Šilutės“ nesupeikė, kai kurių mūsiškių žaidimas svečių treneriams patiko. Paprastai JAV treneriai neskuba avansu girti, džiugu, jog pamariškiai buvo išimtis.
Skrydis į Kiniją – istorinė ir egzotiška „Šilutės“ kelionė. Pamariškių delegacija – 16 atstovų. Į kelionę leidosi ir Šilutės savivaldybės tarybos narys, verslininkas, komandos rėmėjas Steponas Kazlauskas. Kinijoje „Šilutė“ žaidė trejas rungtynes su amerikiečių komandomis ir dvi su kinų ekipomis. Šeštos užplanuotos rungtynės neįvyko.
„Šilutė“ įveikė visus varžovus. Po pirmos lietuvių pergalės varžovai lažinosi, jog daugiau pergalių „Šilutė“ nebepelnys, tačiau šeimininkai neatspėjo. Jie padengė „Šilutės“ išlaidas.
Kad taip sektųsi mūsiškiams spalio 7-8 d. pradėti NKL čempionatą. Pirmas rungtynes pamariškiai žais Jonavoje su „Petrochema-Dextera”, antras – namuose su Raseinių „Rasais”.
Eurais nelyja
„Šilutė“ lipdoma nuo liepos. Klubo biudžetas – apie 70 tūkst. eurų. Toks buvo ir pernai. Savivaldybės dalis – 30 tūkst. Likę pinigai – kitų rėmėjų. Pusiau profesionaliai komandai kukli tai tėra suma. Kaip vaizdžiai pasakė VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius, teks „iškvėpuoti“.
Klubo vadovybė žada ieškoti papildomų rezervų. Bet provincijoje net krepšiniui pinigais nelyja. Klubo piniginės storis lemia, kokio lygio krepšininkų gali prisivilioti. „Šilutė“ šiuo atžvilgiu toli gražu neprilygsta Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“, todėl nemažai vilčių deda į savo ugdytinius. „Šilutės“ gretas nuolat papildo Sporto mokyklos trenerių K. Šerniaus, A. Rauluševičiaus, P. Joniko auklėtiniai.
Žaidėjai
Iš pernykštės komandos sudėties liko trys legionieriai: iš Šilalės kilęs 23 metų centro puolėjas Aurelijus Pūkelis (205 cm), gerai kovojęs dėl atšokusių kamuolių; atakuojantysis gynėjas Darius Kibildis (180 cm), džiuginęs taikliais tritaškiais bei prasiveržimais; gynėjas Modestas Žaunierūnas (182 cm).
Šilutiškių pulkelis: puolėjas Gvidas Galinauskas (treneris K. Šernius), atakuojantysis gynėjas Adomas Vitkauskas (treneris P. Jonikas) jau turi NKL patirties, prie jų prisijungė Sporto mokyklos trenerio A. Rauluševičiaus perspektyvūs auklėtiniai Erikas Mikužis ir Mantas Balčiauskas. Erikas ir Mantas – 17-mečiai, Adomui – 18-a, Gvidui – 19-a. „Šilutės“ naujokas – švėkšniškis Justas Nausėdas, jam 24-eri.
Gaila, komandą paliko daug vilčių teikęs itin techniškas 18-metis įžaidėjas Tauras Ulevičius, pernykštis „Šilutės“ debiutantas. Jis išvyko į Vilnių. Kiti žaidėjai: Simas Raupys (23 m., 198 cm), Tomas Zdanevičius (20 m., 205 cm), Augustas Šuliauskas (21 m., 180 cm), Samuel Deguara (25 m., 225 cm). Ar šis milžinas, avintis 56 dydžio batus, taps „Šilutės“ žaidimo koziriu?
Iš Maltos kilęs Samuelis 9-erius metus gynė garsaus Europoje klubo Trevizo „Benetton“ garbę. Klubas du kartus laimėjo Italijos čempionatą. 140 kilogramų sveriantis S. Deguara – ne krepšinio naujokas, turėtų duoti garo, be to, vyriausias amžiumi „Šilutės“ žaidėjas. Tiesa, konkurencija tarp krepšininkų, kurie paklius į starto penketą, tebevyksta.
Štabas ir komandos tikslas
„Šilutės“ strategas 52 metų pamariškis R. Kuncaitis – krepšinio specialistas, žinomas Lietuvoje ir užsienyje. Yra talkinęs K. Kemzūrai treniruoti Lietuvos vyrų rinktinę. Šis trenerių tandemas Čekijoje nuvedė Nymburko komandą CEŽ į šalies čempionus. R. Kuncaitis pats yra gynęs „Šilutės“ garbę, o 2002-2004 metais jai vadovavęs. Karjerą tęsė dirbdamas su Klaipėdos „Neptūnu“, „Šiauliais“, du kartus triūsė antruoju treneriu Vilniaus „Lietuvos ryte“, 2013-aisiais padėjo treniruoti Alytaus „Dzūkiją”. Šią vasarą atidavė pažangą darančiai Austrijos rinktinei, kurią treniruoja jo bičiulis minėtasis K. Kemzūra. R. Kuncaitis turi daug sportinių apdovanojimų bei titulų: LKAL čempionas, LKL vicečempionas ir čempionas, BBL čempionas, ULEB Europos taurės čempionas. Jo patirtis pravers „Šilutei“. Be to, R.Kuncaičiui „Šilutė“ sava, už ją žaidė ir jo sūnus Arnoldas, pradėjęs studijas Kauno KKA.
Šį sezoną „Šilutei“ nekeliama aukštų tikslų. Svarbiausia, užgrūdinti jaunimą, neiškristi iš NKL. R. Kuncaitis, regis, sieks iš komandos išspausti daugiau. Juk tai darė daugelį kartų. Geležiniu charakteriu pasižyminti „Šilutė“ ketina visus varžovus priversti skaitytis su ja. Anot R. Kuncaičio, lengvų rungtynių nebūna.

Romualdas Mažutis

„Šilutės“ delegacija prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis per 5000 km.

„Šilutės“ delegacija prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis per 5000 km.

Hits: 62

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite