Kokia bus „Šilutė“ – taranuojanti ar braškanti?..

Spalio 7 d. prasideda Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2016-2017 metų čempionatas. Dalyvauja 14 klubų. Atjaunėjusią „Šilutę“ į kovą ves nauja komandos vadovybė: vyr. treneris Robertas Kuncaitis, treneris Laimonas Eglinskas ir jau pernai dirbęs vadybininkas Jonas Gavėnia. 

Šilutės vėliava ant Didžiosios kinų sienos.

Šilutės vėliava ant Didžiosios kinų sienos.

Italijoje ir Kinijoje
Draugiškų rungtynių seriją „Šilutė“ praturtino išvykomis į Italiją ir Kiniją. Italijoje „Šilutės“ varžovais buvo 4 JAV universitetų komandos ir viena italų. Amerikiečių ekipos atstovavo Vašingtono, Kanzaso, Misūrio ir Misisipės valstijoms. Varžovai buvo itin pajėgūs, šilutiškiai pralaimėjo penkerias rungtynes, tačiau pasisėmė naudingos patirties. Tiesa, amerikiečiai „Šilutės“ nesupeikė, kai kurių mūsiškių žaidimas svečių treneriams patiko. Paprastai JAV treneriai neskuba avansu girti, džiugu, jog pamariškiai buvo išimtis.
Skrydis į Kiniją – istorinė ir egzotiška „Šilutės“ kelionė. Pamariškių delegacija – 16 atstovų. Į kelionę leidosi ir Šilutės savivaldybės tarybos narys, verslininkas, komandos rėmėjas Steponas Kazlauskas. Kinijoje „Šilutė“ žaidė trejas rungtynes su amerikiečių komandomis ir dvi su kinų ekipomis. Šeštos užplanuotos rungtynės neįvyko.
„Šilutė“ įveikė visus varžovus. Po pirmos lietuvių pergalės varžovai lažinosi, jog daugiau pergalių „Šilutė“ nebepelnys, tačiau šeimininkai neatspėjo. Jie padengė „Šilutės“ išlaidas.
Kad taip sektųsi mūsiškiams spalio 7-8 d. pradėti NKL čempionatą. Pirmas rungtynes pamariškiai žais Jonavoje su „Petrochema-Dextera”, antras – namuose su Raseinių „Rasais”.
Eurais nelyja
„Šilutė“ lipdoma nuo liepos. Klubo biudžetas – apie 70 tūkst. eurų. Toks buvo ir pernai. Savivaldybės dalis – 30 tūkst. Likę pinigai – kitų rėmėjų. Pusiau profesionaliai komandai kukli tai tėra suma. Kaip vaizdžiai pasakė VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius, teks „iškvėpuoti“.
Klubo vadovybė žada ieškoti papildomų rezervų. Bet provincijoje net krepšiniui pinigais nelyja. Klubo piniginės storis lemia, kokio lygio krepšininkų gali prisivilioti. „Šilutė“ šiuo atžvilgiu toli gražu neprilygsta Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“, todėl nemažai vilčių deda į savo ugdytinius. „Šilutės“ gretas nuolat papildo Sporto mokyklos trenerių K. Šerniaus, A. Rauluševičiaus, P. Joniko auklėtiniai.
Žaidėjai
Iš pernykštės komandos sudėties liko trys legionieriai: iš Šilalės kilęs 23 metų centro puolėjas Aurelijus Pūkelis (205 cm), gerai kovojęs dėl atšokusių kamuolių; atakuojantysis gynėjas Darius Kibildis (180 cm), džiuginęs taikliais tritaškiais bei prasiveržimais; gynėjas Modestas Žaunierūnas (182 cm).
Šilutiškių pulkelis: puolėjas Gvidas Galinauskas (treneris K. Šernius), atakuojantysis gynėjas Adomas Vitkauskas (treneris P. Jonikas) jau turi NKL patirties, prie jų prisijungė Sporto mokyklos trenerio A. Rauluševičiaus perspektyvūs auklėtiniai Erikas Mikužis ir Mantas Balčiauskas. Erikas ir Mantas – 17-mečiai, Adomui – 18-a, Gvidui – 19-a. „Šilutės“ naujokas – švėkšniškis Justas Nausėdas, jam 24-eri.
Gaila, komandą paliko daug vilčių teikęs itin techniškas 18-metis įžaidėjas Tauras Ulevičius, pernykštis „Šilutės“ debiutantas. Jis išvyko į Vilnių. Kiti žaidėjai: Simas Raupys (23 m., 198 cm), Tomas Zdanevičius (20 m., 205 cm), Augustas Šuliauskas (21 m., 180 cm), Samuel Deguara (25 m., 225 cm). Ar šis milžinas, avintis 56 dydžio batus, taps „Šilutės“ žaidimo koziriu?
Iš Maltos kilęs Samuelis 9-erius metus gynė garsaus Europoje klubo Trevizo „Benetton“ garbę. Klubas du kartus laimėjo Italijos čempionatą. 140 kilogramų sveriantis S. Deguara – ne krepšinio naujokas, turėtų duoti garo, be to, vyriausias amžiumi „Šilutės“ žaidėjas. Tiesa, konkurencija tarp krepšininkų, kurie paklius į starto penketą, tebevyksta.
Štabas ir komandos tikslas
„Šilutės“ strategas 52 metų pamariškis R. Kuncaitis – krepšinio specialistas, žinomas Lietuvoje ir užsienyje. Yra talkinęs K. Kemzūrai treniruoti Lietuvos vyrų rinktinę. Šis trenerių tandemas Čekijoje nuvedė Nymburko komandą CEŽ į šalies čempionus. R. Kuncaitis pats yra gynęs „Šilutės“ garbę, o 2002-2004 metais jai vadovavęs. Karjerą tęsė dirbdamas su Klaipėdos „Neptūnu“, „Šiauliais“, du kartus triūsė antruoju treneriu Vilniaus „Lietuvos ryte“, 2013-aisiais padėjo treniruoti Alytaus „Dzūkiją”. Šią vasarą atidavė pažangą darančiai Austrijos rinktinei, kurią treniruoja jo bičiulis minėtasis K. Kemzūra. R. Kuncaitis turi daug sportinių apdovanojimų bei titulų: LKAL čempionas, LKL vicečempionas ir čempionas, BBL čempionas, ULEB Europos taurės čempionas. Jo patirtis pravers „Šilutei“. Be to, R.Kuncaičiui „Šilutė“ sava, už ją žaidė ir jo sūnus Arnoldas, pradėjęs studijas Kauno KKA.
Šį sezoną „Šilutei“ nekeliama aukštų tikslų. Svarbiausia, užgrūdinti jaunimą, neiškristi iš NKL. R. Kuncaitis, regis, sieks iš komandos išspausti daugiau. Juk tai darė daugelį kartų. Geležiniu charakteriu pasižyminti „Šilutė“ ketina visus varžovus priversti skaitytis su ja. Anot R. Kuncaičio, lengvų rungtynių nebūna.

Romualdas Mažutis

„Šilutės“ delegacija prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis per 5000 km.

„Šilutės“ delegacija prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis per 5000 km.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite