Kokia bus „Šilutė“ – taranuojanti ar braškanti?..

Spalio 7 d. prasideda Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2016-2017 metų čempionatas. Dalyvauja 14 klubų. Atjaunėjusią „Šilutę“ į kovą ves nauja komandos vadovybė: vyr. treneris Robertas Kuncaitis, treneris Laimonas Eglinskas ir jau pernai dirbęs vadybininkas Jonas Gavėnia. 

Šilutės vėliava ant Didžiosios kinų sienos.

Šilutės vėliava ant Didžiosios kinų sienos.

Italijoje ir Kinijoje
Draugiškų rungtynių seriją „Šilutė“ praturtino išvykomis į Italiją ir Kiniją. Italijoje „Šilutės“ varžovais buvo 4 JAV universitetų komandos ir viena italų. Amerikiečių ekipos atstovavo Vašingtono, Kanzaso, Misūrio ir Misisipės valstijoms. Varžovai buvo itin pajėgūs, šilutiškiai pralaimėjo penkerias rungtynes, tačiau pasisėmė naudingos patirties. Tiesa, amerikiečiai „Šilutės“ nesupeikė, kai kurių mūsiškių žaidimas svečių treneriams patiko. Paprastai JAV treneriai neskuba avansu girti, džiugu, jog pamariškiai buvo išimtis.
Skrydis į Kiniją – istorinė ir egzotiška „Šilutės“ kelionė. Pamariškių delegacija – 16 atstovų. Į kelionę leidosi ir Šilutės savivaldybės tarybos narys, verslininkas, komandos rėmėjas Steponas Kazlauskas. Kinijoje „Šilutė“ žaidė trejas rungtynes su amerikiečių komandomis ir dvi su kinų ekipomis. Šeštos užplanuotos rungtynės neįvyko.
„Šilutė“ įveikė visus varžovus. Po pirmos lietuvių pergalės varžovai lažinosi, jog daugiau pergalių „Šilutė“ nebepelnys, tačiau šeimininkai neatspėjo. Jie padengė „Šilutės“ išlaidas.
Kad taip sektųsi mūsiškiams spalio 7-8 d. pradėti NKL čempionatą. Pirmas rungtynes pamariškiai žais Jonavoje su „Petrochema-Dextera”, antras – namuose su Raseinių „Rasais”.
Eurais nelyja
„Šilutė“ lipdoma nuo liepos. Klubo biudžetas – apie 70 tūkst. eurų. Toks buvo ir pernai. Savivaldybės dalis – 30 tūkst. Likę pinigai – kitų rėmėjų. Pusiau profesionaliai komandai kukli tai tėra suma. Kaip vaizdžiai pasakė VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius, teks „iškvėpuoti“.
Klubo vadovybė žada ieškoti papildomų rezervų. Bet provincijoje net krepšiniui pinigais nelyja. Klubo piniginės storis lemia, kokio lygio krepšininkų gali prisivilioti. „Šilutė“ šiuo atžvilgiu toli gražu neprilygsta Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“, todėl nemažai vilčių deda į savo ugdytinius. „Šilutės“ gretas nuolat papildo Sporto mokyklos trenerių K. Šerniaus, A. Rauluševičiaus, P. Joniko auklėtiniai.
Žaidėjai
Iš pernykštės komandos sudėties liko trys legionieriai: iš Šilalės kilęs 23 metų centro puolėjas Aurelijus Pūkelis (205 cm), gerai kovojęs dėl atšokusių kamuolių; atakuojantysis gynėjas Darius Kibildis (180 cm), džiuginęs taikliais tritaškiais bei prasiveržimais; gynėjas Modestas Žaunierūnas (182 cm).
Šilutiškių pulkelis: puolėjas Gvidas Galinauskas (treneris K. Šernius), atakuojantysis gynėjas Adomas Vitkauskas (treneris P. Jonikas) jau turi NKL patirties, prie jų prisijungė Sporto mokyklos trenerio A. Rauluševičiaus perspektyvūs auklėtiniai Erikas Mikužis ir Mantas Balčiauskas. Erikas ir Mantas – 17-mečiai, Adomui – 18-a, Gvidui – 19-a. „Šilutės“ naujokas – švėkšniškis Justas Nausėdas, jam 24-eri.
Gaila, komandą paliko daug vilčių teikęs itin techniškas 18-metis įžaidėjas Tauras Ulevičius, pernykštis „Šilutės“ debiutantas. Jis išvyko į Vilnių. Kiti žaidėjai: Simas Raupys (23 m., 198 cm), Tomas Zdanevičius (20 m., 205 cm), Augustas Šuliauskas (21 m., 180 cm), Samuel Deguara (25 m., 225 cm). Ar šis milžinas, avintis 56 dydžio batus, taps „Šilutės“ žaidimo koziriu?
Iš Maltos kilęs Samuelis 9-erius metus gynė garsaus Europoje klubo Trevizo „Benetton“ garbę. Klubas du kartus laimėjo Italijos čempionatą. 140 kilogramų sveriantis S. Deguara – ne krepšinio naujokas, turėtų duoti garo, be to, vyriausias amžiumi „Šilutės“ žaidėjas. Tiesa, konkurencija tarp krepšininkų, kurie paklius į starto penketą, tebevyksta.
Štabas ir komandos tikslas
„Šilutės“ strategas 52 metų pamariškis R. Kuncaitis – krepšinio specialistas, žinomas Lietuvoje ir užsienyje. Yra talkinęs K. Kemzūrai treniruoti Lietuvos vyrų rinktinę. Šis trenerių tandemas Čekijoje nuvedė Nymburko komandą CEŽ į šalies čempionus. R. Kuncaitis pats yra gynęs „Šilutės“ garbę, o 2002-2004 metais jai vadovavęs. Karjerą tęsė dirbdamas su Klaipėdos „Neptūnu“, „Šiauliais“, du kartus triūsė antruoju treneriu Vilniaus „Lietuvos ryte“, 2013-aisiais padėjo treniruoti Alytaus „Dzūkiją”. Šią vasarą atidavė pažangą darančiai Austrijos rinktinei, kurią treniruoja jo bičiulis minėtasis K. Kemzūra. R. Kuncaitis turi daug sportinių apdovanojimų bei titulų: LKAL čempionas, LKL vicečempionas ir čempionas, BBL čempionas, ULEB Europos taurės čempionas. Jo patirtis pravers „Šilutei“. Be to, R.Kuncaičiui „Šilutė“ sava, už ją žaidė ir jo sūnus Arnoldas, pradėjęs studijas Kauno KKA.
Šį sezoną „Šilutei“ nekeliama aukštų tikslų. Svarbiausia, užgrūdinti jaunimą, neiškristi iš NKL. R. Kuncaitis, regis, sieks iš komandos išspausti daugiau. Juk tai darė daugelį kartų. Geležiniu charakteriu pasižyminti „Šilutė“ ketina visus varžovus priversti skaitytis su ja. Anot R. Kuncaičio, lengvų rungtynių nebūna.

Romualdas Mažutis

„Šilutės“ delegacija prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis per 5000 km.

„Šilutės“ delegacija prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis per 5000 km.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite