Kokią arbatą rinktis rytais, o kurią geriau gerti vakare?

Šiais metais žiema itin lepina sniegu ir pūgomis, todėl grįžus iš lauko – vienas greičiausių ir maloniausių būdų sušilti yra kvapnios arbatos puodelis.

Renkantis, kokios rūšies arbatą plikyti, svarbu atkreipti dėmesį į skirtingas jų savybes. Vienos jų – ramina, kitos – tonizuoja, trečios padeda nuo įvairiausių negalavimų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šaltuoju sezonu arbatos pardavimai šokteli į viršų, o šventiniu laikotarpiu įvairiausių rūšių arbatos ir jų rinkiniai dažnai tampa ir kalėdinėmis dovanomis.

 

Anot prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Vaidos Budrienės,  populiariausia išlieka juodoji arbata – jos parduodama maždaug trečdalį visų arbatų. Antroje vietoje rikiuojasi žalioji arbata. Pastebima, kad didėja susidomėjimas ir įvairiausiomis žolelių arbatomis. Iš pastarųjų populiariausios  yra ramunėlių arbata ir funkciniai žolelių mišiniai.

Gruodžio 15-ąją, pasaulyje buvo minima Tarptautinė arbatos diena. Šia proga, Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, dalijasi patarimais, kokios rūšies arbatą rinktis skirtingomis progomis, ir kaip geriausiai ją paruošti.

Padės užmigti ar suteiks energijos?

Anot V. Juodkazienės, norint, kad arbata suteiktų jėgų, arba atvirkščiai – nuramintų prieš miegą, svarbu žinoti, kokiu poveikiu pasižymi pasirinktos žolelės.

Kofeinas – ne tik kavoje. Kavos mėgėjai puikiai žino, kad išgėrus puodelį šio gėrimo, žvalumo jiems suteiks joje esantis kofeinas. Tačiau jo rasti galime ir įvairiausių rūšių arbatose. Didžiausias jo kiekis yra juodojoje arba matcha arbatoje, todėl jomis geriausia mėgautis pirmojoje dienos pusėje.

Pridės energijos. „Iki“ atstovė sako, kad per dieną tikrai  galima pasimėgauti ir keliais skirtingų rūšių arbatos puodeliais. Kaip minėta, pirmojoje dienos pusėje reikėtų rinktis turinčias daugiau kofeino arbatas: matcha, juodąją, žaliąją, ulongo lapų, matės arbatą. Visos šios arbatos ne tik skanios, bet ir naudingos organizmui. Jos kupinos antioksidantų, be to, jų vartojimas skatina ir geresnį smegenų darbą.

Padės atsipalaiduoti. Jeigu vakare norite atsipalaiduoti – mėgaukitės įvairiausiais vaistažolių mišiniais. Labiausiai atpalaiduojančios ir lengviau užmigti padėsiančios žolelės yra ramunėlės, levandos, citrinžolės. Vakarui puikiai tinka ir raudonoji arbata, kurioje nėra kofeino. Pastaroji prieš miegą dažnai vartojama Afrikos šalyse.

Kaip tinkamai paruošti?

Norint, kad arbatoje išliktų kuo daugiau naudingų jos savybių, svarbu tinkamai ją paruošti.

Jeigu planuojate mėgautis baltąja arbata, geriausia ją plikyti ne verdančiu, o 80-ies laipsnių temperatūros vandeniu.

Geriausią skonį ši arbata įgauna plikoma labai trumpai, vos kelias minutes. Labai panašiu būdu plikoma ir žalioji arbata. Tiesa, jai, priklausomai nuo rūšies,  naudoti galima ir dar vėsesnį, maždaug 60-70 laipsnių temperatūros, vandenį.

O štai plikant juodąją arbatą, naudojamas verdantis, 100 laipsnių temperatūros vanduo. Šios rūšies arbatai pritraukti reikia ir šiek tiek daugiau laiko – ją plikyti reikėtų apie 5 min.

Įvairiausių vaisinių arbatų mišinius užpilti geriausia 80-ies laipsnių temperatūros vandeniu. O jų plikymo trukmė priklauso nuo to, kokio intensyvumo skonio norėsite.

Norint, kad įvairiausių rūšių arbatos įgautų dar geresnį skonį – joms gaminant svarbu naudoti šviežią, filtruotą vandenį. Be to, arbatas galima paįvairinti ir prieskoniais. Žiemą ypatingo skonio joms suteiks cinamonas, gvazdikėliai, kardamonas, imbieras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite