Kokį turtą deklaruoja kandidatai į Seimą

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad į vieną Seimo nario mandatą vidutiniškai pretenduoja net 10 asmenų. 32-oje Šilutės rinkimų apygardoje dėl vieno Seimo nario mandato tarpusavyje varžysis net 8 asmenys: 7 vyrai ir 1 moteris. „Pamarys“ informuoja, ką šie 8 asmenys skelbia apie save, ką nurodo turto deklaracijose.

Amžius, partiškumas, pareigos
Jauniausia kandidatų aštuonetuke yra Šilutės Vydūno gimnazijos mokytoja, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Sandra Tamašauskienė. Jai rugsėjo 25 d. sukaks 46-eri. UAB „Concierge Lt“ projektų vadovui Arvydui Jakui, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatui,– 49 metai. Penki vyrai yra perkopę 50 metų slenkstį. Tai LR Liberalų sąjūdžio atstovas, Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojas Algirdas Gečas (53 metai), UAB „Atrastėja“ direktorius Rimantas Jaruškevičius, Lietuvos centro partijos kandidatas (53 metai). Spalio 22 d. 53 metai sukaks ir Seimo Pirmininko pavaduotojui, partijos Tvarka ir teisingumas atstovui Kęstui Komskiui. Seimo narys socialdemokratas Artūras Skardžius yra 55 metų, Darbo partijos atstovas pedagogas Aloyzas Ignašius – 57 metų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas ūkininkas Alfredas Stasys Nausėda – 66-erių.
5 kandidatai gyvena Šilutėje ar Šilutės rajone, A. Skardžius – Vilniuje, K. Komskis – Žukuose, Vilkyškių seniūnijoje, Pagėgių savivaldybėje, A. Ignašius – Klaipėdoje.

Vietos partijų sąrašuose
Seimo rinkimuose dalyvauja 14 politinių partijų, sąjungų ir koalicijų (kai jungtinį sąrašą sudaro partijos ar sąjungos). Iš 141 Seimo nario 70 bus išrinkta pagal šiuos sąrašus, atsižvelgus į gautų balsų skaičių. Sąrašai bus iškabinti balsavimo vietose, tad rinkėjas, balsuodamas už konkretų sąrašą, iš jo galės išrinkti kandidatus, jų numerius surašydamas į biuletenio apačioje esančius 5 langelius. Tiesa, galima įrašyti tik vieno politiko numerį, galima ir daugiau, taip pat galima visai nieko neįrašyti. Tačiau pažymėtas politikas gauna pirmumo balsą, kuris gali pakeisti jo vietą sąraše. Šie reitingo balsai reikalingi ir Šilutės rinkimų apygardoje siekiantiems tiesiogiai laimėti Seimo nario mandatą – visi šie 8 politikai yra ir juos delegavusių partijų ar koalicijų sąrašuose. Iš 141 net 71 Seimo narį balsavimo teisę turintys asmenys išrenka tiesiogiai.
Partijų ar koalicijų sąrašuose įrašyti: A. Gečas – 92-as, A. Ignašius – 78-as, A. Jakas – 17-as, R. Jaruškevičius – 63-ias, K. Komskis – antras, A. S. Nausėda – 65-as, A. Skardžius – 23-ias, S. Tamašauskienė – 61-a.

Apie kandidatų dalyvavimą politikoje
A. Gečas yra Šilutės r. savivaldybės Tarybos narys nuo 2003 m., jau ketvirtą kadenciją, yra dirbęs mero pavaduotoju visuomeniniais pagrindais. A. Jakas nuo 2000 m. buvo Šilutės rajono meras, nuo 2007 m. – Savivaldybės tarybos narys. A. Ignašius anketoje apie save nepateikia jokios informacijos, iš biografijos matyti, kad politinių pareigų nėra turėjęs. R. Jaruškevičius nurodo, kad į rinkimus eina su antikorupcine N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija, politinių pareigų nėra anksčiau užėmęs. K. Komskis politikoje – nuo 2000 m. – buvo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas, meras, nuo 2008 – Seimo narys, dabar – Seimo Pirmininko pavaduotojas. A. S. Nausėda 1995 m. vieną kadenciją buvo Savivaldybės tarybos narys, nuo 2015 m. – vėl yra šios Tarybos narys. A. Skardžius nuo 2000 m. – Seimo narys, buvo Seimo Pirmininko pavaduotojas, nuo 2004 m. – vieną kadenciją buvo Seimo Audito komiteto pirmininkas, nuo 2012 m. – Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas, S. Tamašauskienė – šios kadencijos Savivaldybės tarybos narė.

Šeima ir pomėgiai
A. Gečas su žmona Loreta turi sūnų Simoną ir dukrą Rūtą. Pomėgiai – skaitymas, sportas, sodininkystė, filatelija, nurodo mokąs dvi užsienio kalbas – rusų ir anglų. A. Jakas su žmona Vilma turi tris vaikus – Robertą, Karolį ir Gabrielę, užsienio kalbos – rusų ir anglų. A. Ignašius anketoje duomenų apie šeimą, užsienio kalbas nepateikia. R. Jaruškevičius – išsiskyręs, vaikai Laurynas ir Ovidija, pomėgiai – skaitymas ir lauko tenisas. K. Komskis – našlys, vaikai Kęstutis, Algirdas, Vaiva, užsienio kalba – rusų, pomėgiai – literatūra, gamta. A. S. Nausėdos žmona – Vilija, vaikai – Daiva, Laima, Rima, Saulius, užsienio kalba – anglų, mėgsta literatūrą, kultūros renginius, keliones, buvimą gamtoje. A. Skardžius su žmona Snieguole turi vaikus Tautvydą, Kotryną ir Mantą, užsienio kalba – anglų, domisi sveika gyvensena, sportu, kelionėmis, knygomis. S. Tamašauskienė su vyru Arenijumi turi dukras Vėjūnę ir Viltę, užsienio kalbos – rusų, anglų, pomėgiai – sportas, skaitymas.
Iš turto deklaracijų
A. Gečas deklaruoja 72 463 Eur vertės privalomo deklaruoti turtą: 17 296 Eur piniginių lėšų, pe metus gavęs 13 876 Eur pajamų, sumokėjęs 2082 Eur mokesčių.
A. Jako deklaruoto turto vertė – 415 111 Eur, vertybinių popierių, meno, juvelyrinių dirbinių vertė – 18 760 Eur , suteikta paskolų – 151 500 Eur, gauta paskolų – 314 820 Eur, pajamos – 14 012 Eur, sumokėta mokesčių – 1647 Eur.
A. Ignašius nurodo 45 600 Eur vertės turtą, 20 tūkst. Eur piniginių lėšų, gavęs 8054 Eur pajamų, sumokėjęs 926 Eur mokesčių.
R. Jaruškevičius deklaruoja 234 000 Eur vertės turtą, 176 400 Eur vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, 11 334 Eur piniginių lėšų, 27 000 suteiktų paskolų, gavęs 15 468 Eur pajamų, sumokėjęs 2245 Eur mokesčių.
K. Komskio deklaruoja 24 902 Eur vertės turtą, 307 024 Eur vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, 12 424 Eur piniginių lėšų, suteikta 128 381 Eur paskolų, gavęs 89 507 Eur pajamų, sumokėjęs 5730 Eur mokesčių.
A. S. Nausėdos deklaruoto turto vertė – 230 780 Eur, piniginės lėšos – 14 665 Eur, gauta 18 435 Eur paskola, gauta 93 896 Eur pajamų, sumokėta 2029 Eur mokesčių.
A. Skardžius nurodo 106 038 Eur vertės turtą, 20 353 Eur vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, 53 613 Eur piniginių lėšų, 120 191 Eur suteiktų paskolų, gavo 44 582 Eur pajamų, sumokėjo 3973 Eur mokesčių.
S. Tamašauskienė nurodo 28 650 Eur vertės turtą, gavusi 13 033 Eur pajamų, sumokėjusi 1797 Eur mokesčių.

„Pamario“ inf.

Hits: 106

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite