Kokį turtą deklaruoja kandidatai į Seimą

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad į vieną Seimo nario mandatą vidutiniškai pretenduoja net 10 asmenų. 32-oje Šilutės rinkimų apygardoje dėl vieno Seimo nario mandato tarpusavyje varžysis net 8 asmenys: 7 vyrai ir 1 moteris. „Pamarys“ informuoja, ką šie 8 asmenys skelbia apie save, ką nurodo turto deklaracijose.

Amžius, partiškumas, pareigos
Jauniausia kandidatų aštuonetuke yra Šilutės Vydūno gimnazijos mokytoja, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Sandra Tamašauskienė. Jai rugsėjo 25 d. sukaks 46-eri. UAB „Concierge Lt“ projektų vadovui Arvydui Jakui, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatui,– 49 metai. Penki vyrai yra perkopę 50 metų slenkstį. Tai LR Liberalų sąjūdžio atstovas, Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojas Algirdas Gečas (53 metai), UAB „Atrastėja“ direktorius Rimantas Jaruškevičius, Lietuvos centro partijos kandidatas (53 metai). Spalio 22 d. 53 metai sukaks ir Seimo Pirmininko pavaduotojui, partijos Tvarka ir teisingumas atstovui Kęstui Komskiui. Seimo narys socialdemokratas Artūras Skardžius yra 55 metų, Darbo partijos atstovas pedagogas Aloyzas Ignašius – 57 metų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas ūkininkas Alfredas Stasys Nausėda – 66-erių.
5 kandidatai gyvena Šilutėje ar Šilutės rajone, A. Skardžius – Vilniuje, K. Komskis – Žukuose, Vilkyškių seniūnijoje, Pagėgių savivaldybėje, A. Ignašius – Klaipėdoje.

Vietos partijų sąrašuose
Seimo rinkimuose dalyvauja 14 politinių partijų, sąjungų ir koalicijų (kai jungtinį sąrašą sudaro partijos ar sąjungos). Iš 141 Seimo nario 70 bus išrinkta pagal šiuos sąrašus, atsižvelgus į gautų balsų skaičių. Sąrašai bus iškabinti balsavimo vietose, tad rinkėjas, balsuodamas už konkretų sąrašą, iš jo galės išrinkti kandidatus, jų numerius surašydamas į biuletenio apačioje esančius 5 langelius. Tiesa, galima įrašyti tik vieno politiko numerį, galima ir daugiau, taip pat galima visai nieko neįrašyti. Tačiau pažymėtas politikas gauna pirmumo balsą, kuris gali pakeisti jo vietą sąraše. Šie reitingo balsai reikalingi ir Šilutės rinkimų apygardoje siekiantiems tiesiogiai laimėti Seimo nario mandatą – visi šie 8 politikai yra ir juos delegavusių partijų ar koalicijų sąrašuose. Iš 141 net 71 Seimo narį balsavimo teisę turintys asmenys išrenka tiesiogiai.
Partijų ar koalicijų sąrašuose įrašyti: A. Gečas – 92-as, A. Ignašius – 78-as, A. Jakas – 17-as, R. Jaruškevičius – 63-ias, K. Komskis – antras, A. S. Nausėda – 65-as, A. Skardžius – 23-ias, S. Tamašauskienė – 61-a.

Apie kandidatų dalyvavimą politikoje
A. Gečas yra Šilutės r. savivaldybės Tarybos narys nuo 2003 m., jau ketvirtą kadenciją, yra dirbęs mero pavaduotoju visuomeniniais pagrindais. A. Jakas nuo 2000 m. buvo Šilutės rajono meras, nuo 2007 m. – Savivaldybės tarybos narys. A. Ignašius anketoje apie save nepateikia jokios informacijos, iš biografijos matyti, kad politinių pareigų nėra turėjęs. R. Jaruškevičius nurodo, kad į rinkimus eina su antikorupcine N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija, politinių pareigų nėra anksčiau užėmęs. K. Komskis politikoje – nuo 2000 m. – buvo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas, meras, nuo 2008 – Seimo narys, dabar – Seimo Pirmininko pavaduotojas. A. S. Nausėda 1995 m. vieną kadenciją buvo Savivaldybės tarybos narys, nuo 2015 m. – vėl yra šios Tarybos narys. A. Skardžius nuo 2000 m. – Seimo narys, buvo Seimo Pirmininko pavaduotojas, nuo 2004 m. – vieną kadenciją buvo Seimo Audito komiteto pirmininkas, nuo 2012 m. – Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas, S. Tamašauskienė – šios kadencijos Savivaldybės tarybos narė.

Šeima ir pomėgiai
A. Gečas su žmona Loreta turi sūnų Simoną ir dukrą Rūtą. Pomėgiai – skaitymas, sportas, sodininkystė, filatelija, nurodo mokąs dvi užsienio kalbas – rusų ir anglų. A. Jakas su žmona Vilma turi tris vaikus – Robertą, Karolį ir Gabrielę, užsienio kalbos – rusų ir anglų. A. Ignašius anketoje duomenų apie šeimą, užsienio kalbas nepateikia. R. Jaruškevičius – išsiskyręs, vaikai Laurynas ir Ovidija, pomėgiai – skaitymas ir lauko tenisas. K. Komskis – našlys, vaikai Kęstutis, Algirdas, Vaiva, užsienio kalba – rusų, pomėgiai – literatūra, gamta. A. S. Nausėdos žmona – Vilija, vaikai – Daiva, Laima, Rima, Saulius, užsienio kalba – anglų, mėgsta literatūrą, kultūros renginius, keliones, buvimą gamtoje. A. Skardžius su žmona Snieguole turi vaikus Tautvydą, Kotryną ir Mantą, užsienio kalba – anglų, domisi sveika gyvensena, sportu, kelionėmis, knygomis. S. Tamašauskienė su vyru Arenijumi turi dukras Vėjūnę ir Viltę, užsienio kalbos – rusų, anglų, pomėgiai – sportas, skaitymas.
Iš turto deklaracijų
A. Gečas deklaruoja 72 463 Eur vertės privalomo deklaruoti turtą: 17 296 Eur piniginių lėšų, pe metus gavęs 13 876 Eur pajamų, sumokėjęs 2082 Eur mokesčių.
A. Jako deklaruoto turto vertė – 415 111 Eur, vertybinių popierių, meno, juvelyrinių dirbinių vertė – 18 760 Eur , suteikta paskolų – 151 500 Eur, gauta paskolų – 314 820 Eur, pajamos – 14 012 Eur, sumokėta mokesčių – 1647 Eur.
A. Ignašius nurodo 45 600 Eur vertės turtą, 20 tūkst. Eur piniginių lėšų, gavęs 8054 Eur pajamų, sumokėjęs 926 Eur mokesčių.
R. Jaruškevičius deklaruoja 234 000 Eur vertės turtą, 176 400 Eur vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, 11 334 Eur piniginių lėšų, 27 000 suteiktų paskolų, gavęs 15 468 Eur pajamų, sumokėjęs 2245 Eur mokesčių.
K. Komskio deklaruoja 24 902 Eur vertės turtą, 307 024 Eur vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, 12 424 Eur piniginių lėšų, suteikta 128 381 Eur paskolų, gavęs 89 507 Eur pajamų, sumokėjęs 5730 Eur mokesčių.
A. S. Nausėdos deklaruoto turto vertė – 230 780 Eur, piniginės lėšos – 14 665 Eur, gauta 18 435 Eur paskola, gauta 93 896 Eur pajamų, sumokėta 2029 Eur mokesčių.
A. Skardžius nurodo 106 038 Eur vertės turtą, 20 353 Eur vertės vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, 53 613 Eur piniginių lėšų, 120 191 Eur suteiktų paskolų, gavo 44 582 Eur pajamų, sumokėjo 3973 Eur mokesčių.
S. Tamašauskienė nurodo 28 650 Eur vertės turtą, gavusi 13 033 Eur pajamų, sumokėjusi 1797 Eur mokesčių.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite