Kodėl kasmet kelininkus žiema užklumpa netikėtai? Ar mums tik taip atrodo?

„Keliai tragedija…“ „Šitaip neprižiūrėtas kelias – tiesiog nusikaltimas“. „Žvyrkeliai geriau prižiūrimi vasarą, nei pagrindiniai keliai žiemą“. „Sankryžos, pervažos, perėjos –  nevalyta, nebarstyta, nei kruopos…“

Tai tik dalis gyventojų replikų apie neprižiūrimus Šilutės rajono kelius. Socialiniame tinkle kraštiečiai aktyviai dalijasi nuotraukomis, kokiais keliais pastaruoju metu jiems tenka važinėti į darbą. Laimė, kad iš Lietuvos didieji šalčiai jau pasitraukė ir atslenka šiluma.

Tačiau, kodėl kasmet kelininkus žiema užklumpa netikėtai?

AB „Kelių priežiūra“ Komunikacijos skyriaus vadovės Giedrės Čekavičienės atsakymas: Keliai prižiūrimi ir valomi laiku, vadovaujantis normatyvais. Taip, kartais būna atvejų, kai gyventojų lūkesčiai nesutampa su keliamais normatyvais ar su supratimu, kaip atrodo keliai žiemą“.

Ji paaiškino, kad keliai prižiūrimi pagal skirtingus kelių priežiūros lygius.

Ką tai reiškia? Pirmiausia, daugiausiai dėmesio skiriama magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Tinkama eismo kokybė šiuose keliuose privalo būti užtikrinta visą parą. Pagal antrąjį lygį prižiūrima didžioji dalis magistralinių ir intensyviausių krašto kelių. Kelininkai šiuose keliuose budi nuo 4 iki 22 val.

Pagal trečiąjį lygį prižiūrima didžioji dalis krašto ir intensyviausių rajoninių kelių, kuriuose kelininkai budi nuo 4 iki 19 val. Krašto ir rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis kaip 1000 automobilių per parą, prižiūrimi nuo 6 iki 19 val.

Daugumą valstybinės reikšmės rajoninių kelių, kuriuose privalu užtikrinti minimalų eismo kokybės lygį ir kelio tinkamumą, kelininkai valo nuo 9 iki 18 val.

Anot G. Čekavičienės, rajoninių kelių ruožai barstomi arba taikomos suspausto sniego arba ledo šiurkštinimo priemonės tik atsiradus itin slidžiai kelio dangai, tai yra, esant lijundrai, ir tik tuomet, kai darbai baigti aukštesnio priežiūros lygio keliuose. Pavyzdžiui, magistraliniuose.

Nei savaitgalis, nei šventinė diena, anot pašnekovės, kelininkams įtakos neturi – dirbama ištisas dienas.

Su kokiais iššūkiais susiduria kelininkai?

„Pagrindiniai iššūkiai žiemą: ekstremalios oro sąlygos. Pavyzdžiui, intensyvus ilgiau nei 6 valandas trunkantis snygis, pūga, lijundra, temperatūra arti nulio bei neatsakingas vairuotojų elgesys keliuose“, – rašo AB „Kelių priežiūra“ Komunikacijos skyriaus vadovė.

Anot G. Čekavičienės, apie slidų kelią gyventojai gali pranešti Eismo

 

informacijos centro tel. 1871.

Šilutės rajone žiemos metu keliai valomi, barstomi slidumą mažinančiomis priemonėmis:  druska, druskos tirpalu, smėlio-druskos mišiniu. Pavyzdžiui, per sausio mėnesį jau sunaudota 400 t druskos, smėlio-druskos mišinio – 700 t.

Po reorganizacijos

„Praėjusių metų birželio mėnesį, siekiant efektyvumo, įmonėje buvo stambinamos kelių tarnybos: iš 45 liko 21. Kiekviena tarnyba prižiūri apie 1000 km valstybinių kelių. Šilutės meistrija yra Klaipėdos kelių tarnybos dalis“, – paaiškino AB „Kelių priežiūra“ Komunikacijos skyriaus vadovė.

 Šilutės meistrija iš viso prižiūri 555 km kelių: III priežiūros lygio (167 km),  IV (97 km) ir V (59 km) bei Vž (232 km).

Šiuo metu Šilutės meistrijoje dirba 40 žmonių, darbuotojų netrūksta.

keliuose dirba 6 valymo, barstymo mechanizmai, 4 auto greideriai, 2 ekskavatoriai, 5 valymo mechanizmai. Esant poreikiui, meistrijos ir kelių tarnybos pasidalija technika.

„Karantinas tinkamai prižiūrėti kelius įtakos nedaro – vykdome savo įsipareigojimus ir esame dėkingi už kolegų, dirbančiųjų keliuose, indėlį ir pastangas, – sakė G. Čekavičienė. – Įvertinus COVID-19 riziką, įmonėje parengti tarpusavio pagalbos planai, atliekamos pratybos. Jei viena iš kelių tarnybų ar meistrijų turėtų stabdyti veiklą dėl viruso protrūkio, kelių priežiūros darbai toliau vyktų sklandžiai“, – informavo pašnekovė.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite