„Knygų Kalėdų“ karavanas „Diemedžio“ ugdymo centre

Vienas iš keturių keliaujančio „Knygų Kalėdų“ karavano maršrutų atvedė į Švėkšną. „Knygų Kalėdų“ logotipais pažymėtas autobusiukas pasuko prie „Diemedžio“ ugdymo centro. Pirmą kartą į šį ugdymo centrą atvykę bibliotekininkai pakvietė jaunimą dalyvauti azartiškose žinių žaidynėse.

Pasakų herojai atvyko su dovanomis.

Pasakų herojai atvyko su dovanomis.

Į žinių žaidynes atvyko „Knygų Kalėdų“ pasakų herojai: Sniego karalienė, Gerosios fėjos, Nykštukai, Raudonkepuraitė. Sniego karalienė kvietė burtis į komandas, jų radosi net penkios. Varžytuvėse aiškintasi, kurios komandos nariai geriausiai yra susipažinę su knygų pasauliu ir daugiausiai skaito. Drąsiausiai į komandą susibūrė „Inteligentai“ (mokytoja Asta Lukauskienė). Komandos išskirtinis ženklas – visi nariai pasipuošę baltais marškinėliais, pasirišę kaklaraiščius. Jiems nusileisti neketino ir kitos komandos: „Superšviesuoliai“ (mokytoja Jurgita Rauktytė), „Juodučiai“ (mokytoja Inga Žąsytienė), „Pakalikai“ (mokytoja Aurelija Riterienė) ir „Vėjas nupūstas“ (mokytojas Jonas Girskis).
Pirmajame žinių žaidynių ture paaiškėjo, kas yra skaitęs knygas apie mergaitę, kuri viena gyvena didžiuliame name, turi arklį, beždžionėlę, su kaimynystėje gyvenančiais vaikais patiria begalę nuotykių. Pirmasis turas sekėsi komandoms, žinojusioms, kas geriausias Kempiniuko draugas, už ko ištekėjo Coliukė, kas parašė eiliuotą pasaką „Grybų karas“, koks danų poetas sukūrė pasakas „Sniego karalienė“, „Bjaurusis ančiukas“, „Mergaitė su degtukais“ ir dar daug kitų.

Artėjančių šv. Kalėdų proga pasveikino Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus.

Artėjančių šv. Kalėdų proga pasveikino Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus.

Komandos, įspėjusios, kas slepiasi už paveikslėlio, ir atsakiusios į dar keletą klausimų, buvo pakviestos dalyvauti kituose turuose. Azarto netrūko žaidime TAIP ir NE, kur buvo galima pelnyti net 3 taškus. O kas slepiasi po gaubtu? Komandos per minutę išsiaiškino, kad po gaubtu yra apvalus ir valgomas obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
Linksmiausias turas – muzikinis. Muzikos netrūko ir pertraukų metu, kai komisija skaičiavo komandų surinktus balus.
Komanda „Vėjas nupūstas“ išsiskyrė ne tik stilingomis, vėjo sutaršytomis šukuosenomis, bet ir kūrybingumu. Komandos nariai paruošė netikėtą staigmeną – žaidynių dalyviams ir svečiams pateikė penkis klausimus apie ugdymo centrą.
Žaidynių dalyviai demonstravo puikias žinias, tad sunku buvo išrinkti geriausius, pasak Sniego karalienės, visi buvo šaunuoliai. Vis dėlto nedidele persvara nugalėtojais pripažinti ir pagrindinis prizas įteiktas komandai „Superšviesuoliai“. Kitoms komandoms atiteko bendras saldus prizas ir akcijos „Knygų Kalėdos“ metu paaukotos knygos.

„Inteligentų“ komanda.

„Inteligentų“ komanda.

Žaidynes stebėjęs Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasidžiaugė, kad „Diemedžio“ ugdymo centro durys yra atviros, kad čia gyventi tapo jaukiau, linkėjo gyvuoti dar ne vienerius metus ir neprarasti vilties. Prie seniūno sveikinimų prisidėjo Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus. Svečiai padovanojo ir saldumynų. Sveikinimo žodį ir dovanų atsiuntė Šilutės miškų urėdas, Savivaldybės tarybos narys Vaidas Bendaravičius.
Audringais plojimais padėkoję „Knygų Kalėdų“ karavano „Prakalbink Kalėdas“ pasakų herojams „Diemedžio“ ugdymo centro žaidynių dalyviai išreiškė viltį, kad pirmas bibliotekininkų vizitas nebus paskutinis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 67

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite