„Knygų Kalėdų“ karavanas „Diemedžio“ ugdymo centre

Vienas iš keturių keliaujančio „Knygų Kalėdų“ karavano maršrutų atvedė į Švėkšną. „Knygų Kalėdų“ logotipais pažymėtas autobusiukas pasuko prie „Diemedžio“ ugdymo centro. Pirmą kartą į šį ugdymo centrą atvykę bibliotekininkai pakvietė jaunimą dalyvauti azartiškose žinių žaidynėse.

Pasakų herojai atvyko su dovanomis.

Pasakų herojai atvyko su dovanomis.

Į žinių žaidynes atvyko „Knygų Kalėdų“ pasakų herojai: Sniego karalienė, Gerosios fėjos, Nykštukai, Raudonkepuraitė. Sniego karalienė kvietė burtis į komandas, jų radosi net penkios. Varžytuvėse aiškintasi, kurios komandos nariai geriausiai yra susipažinę su knygų pasauliu ir daugiausiai skaito. Drąsiausiai į komandą susibūrė „Inteligentai“ (mokytoja Asta Lukauskienė). Komandos išskirtinis ženklas – visi nariai pasipuošę baltais marškinėliais, pasirišę kaklaraiščius. Jiems nusileisti neketino ir kitos komandos: „Superšviesuoliai“ (mokytoja Jurgita Rauktytė), „Juodučiai“ (mokytoja Inga Žąsytienė), „Pakalikai“ (mokytoja Aurelija Riterienė) ir „Vėjas nupūstas“ (mokytojas Jonas Girskis).
Pirmajame žinių žaidynių ture paaiškėjo, kas yra skaitęs knygas apie mergaitę, kuri viena gyvena didžiuliame name, turi arklį, beždžionėlę, su kaimynystėje gyvenančiais vaikais patiria begalę nuotykių. Pirmasis turas sekėsi komandoms, žinojusioms, kas geriausias Kempiniuko draugas, už ko ištekėjo Coliukė, kas parašė eiliuotą pasaką „Grybų karas“, koks danų poetas sukūrė pasakas „Sniego karalienė“, „Bjaurusis ančiukas“, „Mergaitė su degtukais“ ir dar daug kitų.

Artėjančių šv. Kalėdų proga pasveikino Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus.

Artėjančių šv. Kalėdų proga pasveikino Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus.

Komandos, įspėjusios, kas slepiasi už paveikslėlio, ir atsakiusios į dar keletą klausimų, buvo pakviestos dalyvauti kituose turuose. Azarto netrūko žaidime TAIP ir NE, kur buvo galima pelnyti net 3 taškus. O kas slepiasi po gaubtu? Komandos per minutę išsiaiškino, kad po gaubtu yra apvalus ir valgomas obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
Linksmiausias turas – muzikinis. Muzikos netrūko ir pertraukų metu, kai komisija skaičiavo komandų surinktus balus.
Komanda „Vėjas nupūstas“ išsiskyrė ne tik stilingomis, vėjo sutaršytomis šukuosenomis, bet ir kūrybingumu. Komandos nariai paruošė netikėtą staigmeną – žaidynių dalyviams ir svečiams pateikė penkis klausimus apie ugdymo centrą.
Žaidynių dalyviai demonstravo puikias žinias, tad sunku buvo išrinkti geriausius, pasak Sniego karalienės, visi buvo šaunuoliai. Vis dėlto nedidele persvara nugalėtojais pripažinti ir pagrindinis prizas įteiktas komandai „Superšviesuoliai“. Kitoms komandoms atiteko bendras saldus prizas ir akcijos „Knygų Kalėdos“ metu paaukotos knygos.

„Inteligentų“ komanda.

„Inteligentų“ komanda.

Žaidynes stebėjęs Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasidžiaugė, kad „Diemedžio“ ugdymo centro durys yra atviros, kad čia gyventi tapo jaukiau, linkėjo gyvuoti dar ne vienerius metus ir neprarasti vilties. Prie seniūno sveikinimų prisidėjo Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus. Svečiai padovanojo ir saldumynų. Sveikinimo žodį ir dovanų atsiuntė Šilutės miškų urėdas, Savivaldybės tarybos narys Vaidas Bendaravičius.
Audringais plojimais padėkoję „Knygų Kalėdų“ karavano „Prakalbink Kalėdas“ pasakų herojams „Diemedžio“ ugdymo centro žaidynių dalyviai išreiškė viltį, kad pirmas bibliotekininkų vizitas nebus paskutinis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite