„Knygų Kalėdų“ karavanas „Diemedžio“ ugdymo centre

Vienas iš keturių keliaujančio „Knygų Kalėdų“ karavano maršrutų atvedė į Švėkšną. „Knygų Kalėdų“ logotipais pažymėtas autobusiukas pasuko prie „Diemedžio“ ugdymo centro. Pirmą kartą į šį ugdymo centrą atvykę bibliotekininkai pakvietė jaunimą dalyvauti azartiškose žinių žaidynėse.

Pasakų herojai atvyko su dovanomis.

Pasakų herojai atvyko su dovanomis.

Į žinių žaidynes atvyko „Knygų Kalėdų“ pasakų herojai: Sniego karalienė, Gerosios fėjos, Nykštukai, Raudonkepuraitė. Sniego karalienė kvietė burtis į komandas, jų radosi net penkios. Varžytuvėse aiškintasi, kurios komandos nariai geriausiai yra susipažinę su knygų pasauliu ir daugiausiai skaito. Drąsiausiai į komandą susibūrė „Inteligentai“ (mokytoja Asta Lukauskienė). Komandos išskirtinis ženklas – visi nariai pasipuošę baltais marškinėliais, pasirišę kaklaraiščius. Jiems nusileisti neketino ir kitos komandos: „Superšviesuoliai“ (mokytoja Jurgita Rauktytė), „Juodučiai“ (mokytoja Inga Žąsytienė), „Pakalikai“ (mokytoja Aurelija Riterienė) ir „Vėjas nupūstas“ (mokytojas Jonas Girskis).
Pirmajame žinių žaidynių ture paaiškėjo, kas yra skaitęs knygas apie mergaitę, kuri viena gyvena didžiuliame name, turi arklį, beždžionėlę, su kaimynystėje gyvenančiais vaikais patiria begalę nuotykių. Pirmasis turas sekėsi komandoms, žinojusioms, kas geriausias Kempiniuko draugas, už ko ištekėjo Coliukė, kas parašė eiliuotą pasaką „Grybų karas“, koks danų poetas sukūrė pasakas „Sniego karalienė“, „Bjaurusis ančiukas“, „Mergaitė su degtukais“ ir dar daug kitų.

Artėjančių šv. Kalėdų proga pasveikino Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus.

Artėjančių šv. Kalėdų proga pasveikino Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus.

Komandos, įspėjusios, kas slepiasi už paveikslėlio, ir atsakiusios į dar keletą klausimų, buvo pakviestos dalyvauti kituose turuose. Azarto netrūko žaidime TAIP ir NE, kur buvo galima pelnyti net 3 taškus. O kas slepiasi po gaubtu? Komandos per minutę išsiaiškino, kad po gaubtu yra apvalus ir valgomas obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
Linksmiausias turas – muzikinis. Muzikos netrūko ir pertraukų metu, kai komisija skaičiavo komandų surinktus balus.
Komanda „Vėjas nupūstas“ išsiskyrė ne tik stilingomis, vėjo sutaršytomis šukuosenomis, bet ir kūrybingumu. Komandos nariai paruošė netikėtą staigmeną – žaidynių dalyviams ir svečiams pateikė penkis klausimus apie ugdymo centrą.
Žaidynių dalyviai demonstravo puikias žinias, tad sunku buvo išrinkti geriausius, pasak Sniego karalienės, visi buvo šaunuoliai. Vis dėlto nedidele persvara nugalėtojais pripažinti ir pagrindinis prizas įteiktas komandai „Superšviesuoliai“. Kitoms komandoms atiteko bendras saldus prizas ir akcijos „Knygų Kalėdos“ metu paaukotos knygos.

„Inteligentų“ komanda.

„Inteligentų“ komanda.

Žaidynes stebėjęs Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasidžiaugė, kad „Diemedžio“ ugdymo centro durys yra atviros, kad čia gyventi tapo jaukiau, linkėjo gyvuoti dar ne vienerius metus ir neprarasti vilties. Prie seniūno sveikinimų prisidėjo Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus. Svečiai padovanojo ir saldumynų. Sveikinimo žodį ir dovanų atsiuntė Šilutės miškų urėdas, Savivaldybės tarybos narys Vaidas Bendaravičius.
Audringais plojimais padėkoję „Knygų Kalėdų“ karavano „Prakalbink Kalėdas“ pasakų herojams „Diemedžio“ ugdymo centro žaidynių dalyviai išreiškė viltį, kad pirmas bibliotekininkų vizitas nebus paskutinis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite