„Knygų Kalėdų“ karavanas „Diemedžio“ ugdymo centre

Vienas iš keturių keliaujančio „Knygų Kalėdų“ karavano maršrutų atvedė į Švėkšną. „Knygų Kalėdų“ logotipais pažymėtas autobusiukas pasuko prie „Diemedžio“ ugdymo centro. Pirmą kartą į šį ugdymo centrą atvykę bibliotekininkai pakvietė jaunimą dalyvauti azartiškose žinių žaidynėse.

Pasakų herojai atvyko su dovanomis.

Pasakų herojai atvyko su dovanomis.

Į žinių žaidynes atvyko „Knygų Kalėdų“ pasakų herojai: Sniego karalienė, Gerosios fėjos, Nykštukai, Raudonkepuraitė. Sniego karalienė kvietė burtis į komandas, jų radosi net penkios. Varžytuvėse aiškintasi, kurios komandos nariai geriausiai yra susipažinę su knygų pasauliu ir daugiausiai skaito. Drąsiausiai į komandą susibūrė „Inteligentai“ (mokytoja Asta Lukauskienė). Komandos išskirtinis ženklas – visi nariai pasipuošę baltais marškinėliais, pasirišę kaklaraiščius. Jiems nusileisti neketino ir kitos komandos: „Superšviesuoliai“ (mokytoja Jurgita Rauktytė), „Juodučiai“ (mokytoja Inga Žąsytienė), „Pakalikai“ (mokytoja Aurelija Riterienė) ir „Vėjas nupūstas“ (mokytojas Jonas Girskis).
Pirmajame žinių žaidynių ture paaiškėjo, kas yra skaitęs knygas apie mergaitę, kuri viena gyvena didžiuliame name, turi arklį, beždžionėlę, su kaimynystėje gyvenančiais vaikais patiria begalę nuotykių. Pirmasis turas sekėsi komandoms, žinojusioms, kas geriausias Kempiniuko draugas, už ko ištekėjo Coliukė, kas parašė eiliuotą pasaką „Grybų karas“, koks danų poetas sukūrė pasakas „Sniego karalienė“, „Bjaurusis ančiukas“, „Mergaitė su degtukais“ ir dar daug kitų.

Artėjančių šv. Kalėdų proga pasveikino Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus.

Artėjančių šv. Kalėdų proga pasveikino Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus.

Komandos, įspėjusios, kas slepiasi už paveikslėlio, ir atsakiusios į dar keletą klausimų, buvo pakviestos dalyvauti kituose turuose. Azarto netrūko žaidime TAIP ir NE, kur buvo galima pelnyti net 3 taškus. O kas slepiasi po gaubtu? Komandos per minutę išsiaiškino, kad po gaubtu yra apvalus ir valgomas obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
Linksmiausias turas – muzikinis. Muzikos netrūko ir pertraukų metu, kai komisija skaičiavo komandų surinktus balus.
Komanda „Vėjas nupūstas“ išsiskyrė ne tik stilingomis, vėjo sutaršytomis šukuosenomis, bet ir kūrybingumu. Komandos nariai paruošė netikėtą staigmeną – žaidynių dalyviams ir svečiams pateikė penkis klausimus apie ugdymo centrą.
Žaidynių dalyviai demonstravo puikias žinias, tad sunku buvo išrinkti geriausius, pasak Sniego karalienės, visi buvo šaunuoliai. Vis dėlto nedidele persvara nugalėtojais pripažinti ir pagrindinis prizas įteiktas komandai „Superšviesuoliai“. Kitoms komandoms atiteko bendras saldus prizas ir akcijos „Knygų Kalėdos“ metu paaukotos knygos.

„Inteligentų“ komanda.

„Inteligentų“ komanda.

Žaidynes stebėjęs Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasidžiaugė, kad „Diemedžio“ ugdymo centro durys yra atviros, kad čia gyventi tapo jaukiau, linkėjo gyvuoti dar ne vienerius metus ir neprarasti vilties. Prie seniūno sveikinimų prisidėjo Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus. Svečiai padovanojo ir saldumynų. Sveikinimo žodį ir dovanų atsiuntė Šilutės miškų urėdas, Savivaldybės tarybos narys Vaidas Bendaravičius.
Audringais plojimais padėkoję „Knygų Kalėdų“ karavano „Prakalbink Kalėdas“ pasakų herojams „Diemedžio“ ugdymo centro žaidynių dalyviai išreiškė viltį, kad pirmas bibliotekininkų vizitas nebus paskutinis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite