Klausimas liko be atsakymo

Grįžtame prie istorijos Šilutės kapinėse, kai Klaipėdos rajone gyvenanti Virginija L., atvykusi prie trijų artimųjų kapavietės, ją rado užklotą granito plokšte. Spalva tinka prie paminklo. Gal ką palaidojo, gal ir paminklas dings?..  

Tuokart moteris pasinaudojo prie kapinių nurodytais telefono numeriais: skambino kapinių prižiūrėtojui, bet niekas neatsiliepė. Skambino kitu numeriu, atsiliepusi moteris bendravusi labai nenoriai, vėliau nebeatsiliepusi. Kas ta atsiliepusioji esanti, ką bendro turi su kapinių reikalais, kodėl jos telefono numeris nurodytas viešai, liko neaišku.

Klaipėdiškė iš seniūno išgirdo patarimą kreiptis į policiją.

Intriguojanti istorija

Istorija sudomino. Ją paviešinome. Tikėjomės, gal atsilieps ką nors žinantieji.

Nurodėme, kad istorija yra apie Virginijos L. tėvo Bronislovo Cibausko, brolio Gedimino Cibausko ir senelio Mykolo Remeikio kapavietę.

Sulaukėme tik poros nemalonių komentarų: užkliuvo tai, kad Virginija L. buvo išvykusi į užsienį, ilgokai nelankė artimųjų kapo. Tik tiek. Virginija L. komentatoriams atkirto, kad, nežinant aplinkybių, nedera kaltinti, smerkti. Pritariame jai, nes nežinome jos gyvenimo reikalų, aplinkybių ir visa kita. Į užsienį iš Lietuvos žmonės bėgo ir bėga, tačiau ne todėl, kad yra išlepę ar tinginiai. Dažnai slegia skolos, reikia pinigų, o neturi darbo. Visaip būna. Ir palikime tai kaip privataus gyvenimo detales.

Su Virginija L. bei kapinių prižiūrėtoju daugiau bendravo ir šią istoriją aiškinosi Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas.  Sulaukėme jo atsakymo: „Kalbėjausi su kapinių prižiūrėtoju. Aiškinomės, tačiau taip ir liko nežinia, kas tą kapavietę uždengė granito plokšte. Tokie darbai nėra registruojami. Užkloti plokštę, pastatyti paminklą leidimų nereikia. Tik jau aišku, kad toje kapavietėje nieko kito nepalaidojo.  Surasti darbų užsakovus ir juos atlikusius asmenis mums nepavyko. Šilutės kapinėse tokias paslaugas teikia ne tik Šilutės rajone esantys paminklų gamintojai, atvyksta ir dirba iš Tauragės, Gargždų ir kitų vietų. Taip yra visoje Lietuvoje. Manau, kad kapaviete greičiausiai bus pasirūpinę kas iš ponios Virginijos giminės“.

A.Ivanauskas pridūrė, kad kapinių prižiūrėtojas jau nebedirba, žmogus gydosi, o Virginijai L. telefonu atsiliepusi moteris buvo kapinių prižiūrėtojo žmona, kuri dirbo kapinių valytoja.

„Uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės komunalininkas“  tvarko ir prižiūri Šilutės kapines, jie keičia priežiūros tvarką“, – informavo A. Ivanauskas.

Nauja tvarka

„Šilutės komunalininko“ bendrovės direktorius Audrius Benkunskas paaiškino, kad kapinių priežiūros, laidotuvių reikalais galima skambinti interneto svetainėje bei prie kapinių skelbiamu telefono numeriu 8 685 35 694, bus ir atsakyta, prireikus, atvyks specialistas.

„Kapinių priežiūros reikalais rūpinsimės iš bendrovės kontoros. Su laidojimo namų darbuotojais tvarka suderinta. Kada vyksta laidotuvės, informuojama. Kapinių vartų užrakinimas bei atrakinimas irgi aptartas. Jau įprasta, kad mūsų kelių darbininkų grupė du kartus per savaitę vyksta ir tvarko kapines, tad atskirai valytojų nereikia“, – paaiškino A. Benkunskas. Matyt, jau atgyveno senoji tvarka, kad kapinių prižiūrėtojas turėdavo gyventi netoli kapinių, kad ir jo žmona galėdavo atsiliepti telefonu.

Dar kartą telefonu pasikalbėjome su Virginija L. Moteris sakė jau sulaukusi A. Ivanausko skambučio ir viską žinanti. Jai esą svarbiausia, kad kapavietėje naujai nieko nepalaidota ir leidimo laidoti neduota. Virginija L. tiki, kad ateityje kas nors paaiškės, tik reikia tam laiko.

Beliko priminti, kad kapų priežiūra irgi pakeista, tad nesusipratimų dėl skambučių Šilutėje gal jau nebus.

Pamąstymai

Ši istorija verčia susimąstyti apie bet kurio iš mūsų ryšius su giminėmis. Kai pasvarstai: proseneliai, seneliai, tėvai, vaikai, anūkai… Čia kaip šimtametis ąžuolas su šakomis, šakelėmis ir atžalomis… Ar vieną palietus atsakysite, apie kokį giminaitį kalba?

Ar visus, visus, visus artimus ir tolimus giminaičius bežinome, su visais susitinkame, bendraujame, džiaugsme ar bėdoje būname šalia? Būkime atviri, tikrai ne. Ir ne vien nesutarimai išskiria. Išskiria laikas, savi rūpesčiai.

Virginija L., kai po jos istorijos aprašymo dar kartą bendravome, sakė, jog labai norėtų sužinoti, kas granito plokšte užklojo kapavietę. Bent padėkotų, kad pasirūpino, juk tai ir kainavo…

Užbaikime šią istoriją padėka: ačiū pasirūpinusiems šia kapaviete.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite