Kitąmet ugniagesių gretas papildys savanoriai

Ateinančiais metais įsigalios Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisos ir ugniagesių gretas galės papildyti savanoriai. Dalį nuolatinių etatų pakeitus savanoriais, būtų sutaupyta nemažai lėšų. Jas būtų galima panaudoti esamai įrangai atnaujinti ir naujai įsigyti. Apie ugniagesių savanorių veiklos privalumus Pagėgių savivaldybės tarybos nariai buvo informuoti rugsėjo 9 d. vykusiame Tarybos posėdyje.

Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Alvydo Mikašausko, etatinius gaisrinės darbuotojus pakeitus savanoriais, būtų sutaupoma nemažai lėšų.

Mokės už valandas
Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Alvydas Mikašauskas patvirtino, kad etatinius gaisrinės darbuotojus pakeitus savanoriais, būtų sutaupoma nemažai lėšų, kurių trūksta priešgaisrinei ir technikai atnaujinti.
Šiuo metu Pagėgių savivaldybės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, įskaitant Stoniškių ir Vilkyškių ugniagesių komandas, pamainomis dirba 19 žmonių. Esamiems darbuotojams palikus savo darbo vietas, ar išėjus į pensiją, naujų nebus priimama, o jų vietas užims savanoriai.
Šiuo metu vienoje pamainoje dirba po du ugniagesius. Palikus dirbti po 1 ir priėmus po 3 savanorius, būtų galimą sutaupyti nemažai pinigų. Vienai ugniagesių komadai išlaikyti metams skiriama per 58 tūkst. eurų, iš kurių net 55 tūkst. € sudaro darbuotojų darbo užmokestis. Liekančių 3000 nepakanka nei technikai atnaujinti, nei naujai įrangai įsigyti.
Palikus dirbti po vieną etatinį darbuotoją ir į pagalbą pasitelkus po tris savanorius kas pamainą, per metus būtų galima sutaupyti apie 10 tūkst. €. Savanoriai gautų užmokestį tik už išdirbtas valandas, todėl būtų sutaupyta nemažai lėšų.
Gaisrų negesins
„Šiemet savivaldybės skirtas finansavimas vienai ugniagesių komandai padidėjo tik todėl, kad buvo padidintas minimalusis atlyginimas. Pagrindinė lėšų dalis skiriama etatinių darbuotojų algoms, o priešgaisrinės tarnybos plėtrai ir investicijoms lėšų nebelieka. Savivaldybė negali skirti papildomų lėšų, nes nebeturi skolinimosi limito. Antai vienas ugniagesio vadinamųjų kovinių rūbų komplektas kainuoja apie 1000 €. Taigi pasitelkus savanorius ir taip sutaupius lėšų, atsirastų galimybė pagerinti ir atnaujinti mūsų turimą materealinę bazę, kuri laikui bėgant tik dėvisi“, – sakė A. Mikašaukas.
Anot A. Mikašausko, PGT bus palikti pagrindiniai ugniagesių etatai. Jie reaguos į iškvietimus kaip įprasta, atvykę lokalizuos gaisrą, o į pagalbą pagal poreikį bus kviečiami tuo metu budintys savanoriai. Pasak A. Mikašausko, greičiausiai jiems nebus liepiama gesinti gaisrus. Savanoriai padės likviduoti gaisro padarinius.
Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko A. Mikašausko, savanoriu ugniagesiu panoręs tapti žmogus turi kreiptis su prašymu į Savivaldybės administraciją. Pagėgiuose šią funkciją atliks Pagėgių savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos skyrius. Kandidatai turės sudaryti rašytinę savanoriškos veiklos sutartį.
Išlaidas kompensuos
Savanoriais ugniagesiais galės tapti LR piliečiai nuo 18 iki 65 m. Jiems taip pat reikės pateikti sveikatos patikros dokumentą, išklausyti įvadinius kursus, atitikti bendrojo fizinio parengimo reikalavimus. Įvadinius kursus Pagėgiuose organizuos Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisose nurodoma, kad savanoriams ugniagesiams bus sudarytos sąlygos dalyvauti gesinant gaisrus, atliekant gelbėjimo darbus. Savanoriaudami jie būtų atleidžiami nuo tarnybos, darbo ar studijų.
Planuojama, kad savanoriams ugniagesiams bus mokamas ne didesnis kaip 1 proc. Lietuvos statistikos departamento paskutinio paskelbto šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas už kiekvieną išdirbtą valandą. Jiems taip pat bus kompensuojamos su atlikta veikla susijusios išlaidos. Darbo apranga ir reikalingomis priemonėmis savanorius aprūpins ugniagesių veiklos organizatoriui, šiuo atveju Pagėgių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Ji taip pat rūpinsis savanorių gyvybės ir sveikatos draudimu.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite