Kitąmet ugniagesių gretas papildys savanoriai

Ateinančiais metais įsigalios Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisos ir ugniagesių gretas galės papildyti savanoriai. Dalį nuolatinių etatų pakeitus savanoriais, būtų sutaupyta nemažai lėšų. Jas būtų galima panaudoti esamai įrangai atnaujinti ir naujai įsigyti. Apie ugniagesių savanorių veiklos privalumus Pagėgių savivaldybės tarybos nariai buvo informuoti rugsėjo 9 d. vykusiame Tarybos posėdyje.

Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Alvydo Mikašausko, etatinius gaisrinės darbuotojus pakeitus savanoriais, būtų sutaupoma nemažai lėšų.

Mokės už valandas
Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Alvydas Mikašauskas patvirtino, kad etatinius gaisrinės darbuotojus pakeitus savanoriais, būtų sutaupoma nemažai lėšų, kurių trūksta priešgaisrinei ir technikai atnaujinti.
Šiuo metu Pagėgių savivaldybės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, įskaitant Stoniškių ir Vilkyškių ugniagesių komandas, pamainomis dirba 19 žmonių. Esamiems darbuotojams palikus savo darbo vietas, ar išėjus į pensiją, naujų nebus priimama, o jų vietas užims savanoriai.
Šiuo metu vienoje pamainoje dirba po du ugniagesius. Palikus dirbti po 1 ir priėmus po 3 savanorius, būtų galimą sutaupyti nemažai pinigų. Vienai ugniagesių komadai išlaikyti metams skiriama per 58 tūkst. eurų, iš kurių net 55 tūkst. € sudaro darbuotojų darbo užmokestis. Liekančių 3000 nepakanka nei technikai atnaujinti, nei naujai įrangai įsigyti.
Palikus dirbti po vieną etatinį darbuotoją ir į pagalbą pasitelkus po tris savanorius kas pamainą, per metus būtų galima sutaupyti apie 10 tūkst. €. Savanoriai gautų užmokestį tik už išdirbtas valandas, todėl būtų sutaupyta nemažai lėšų.
Gaisrų negesins
„Šiemet savivaldybės skirtas finansavimas vienai ugniagesių komandai padidėjo tik todėl, kad buvo padidintas minimalusis atlyginimas. Pagrindinė lėšų dalis skiriama etatinių darbuotojų algoms, o priešgaisrinės tarnybos plėtrai ir investicijoms lėšų nebelieka. Savivaldybė negali skirti papildomų lėšų, nes nebeturi skolinimosi limito. Antai vienas ugniagesio vadinamųjų kovinių rūbų komplektas kainuoja apie 1000 €. Taigi pasitelkus savanorius ir taip sutaupius lėšų, atsirastų galimybė pagerinti ir atnaujinti mūsų turimą materealinę bazę, kuri laikui bėgant tik dėvisi“, – sakė A. Mikašaukas.
Anot A. Mikašausko, PGT bus palikti pagrindiniai ugniagesių etatai. Jie reaguos į iškvietimus kaip įprasta, atvykę lokalizuos gaisrą, o į pagalbą pagal poreikį bus kviečiami tuo metu budintys savanoriai. Pasak A. Mikašausko, greičiausiai jiems nebus liepiama gesinti gaisrus. Savanoriai padės likviduoti gaisro padarinius.
Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko A. Mikašausko, savanoriu ugniagesiu panoręs tapti žmogus turi kreiptis su prašymu į Savivaldybės administraciją. Pagėgiuose šią funkciją atliks Pagėgių savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos skyrius. Kandidatai turės sudaryti rašytinę savanoriškos veiklos sutartį.
Išlaidas kompensuos
Savanoriais ugniagesiais galės tapti LR piliečiai nuo 18 iki 65 m. Jiems taip pat reikės pateikti sveikatos patikros dokumentą, išklausyti įvadinius kursus, atitikti bendrojo fizinio parengimo reikalavimus. Įvadinius kursus Pagėgiuose organizuos Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisose nurodoma, kad savanoriams ugniagesiams bus sudarytos sąlygos dalyvauti gesinant gaisrus, atliekant gelbėjimo darbus. Savanoriaudami jie būtų atleidžiami nuo tarnybos, darbo ar studijų.
Planuojama, kad savanoriams ugniagesiams bus mokamas ne didesnis kaip 1 proc. Lietuvos statistikos departamento paskutinio paskelbto šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas už kiekvieną išdirbtą valandą. Jiems taip pat bus kompensuojamos su atlikta veikla susijusios išlaidos. Darbo apranga ir reikalingomis priemonėmis savanorius aprūpins ugniagesių veiklos organizatoriui, šiuo atveju Pagėgių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Ji taip pat rūpinsis savanorių gyvybės ir sveikatos draudimu.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite