Kitąmet ugniagesių gretas papildys savanoriai

Ateinančiais metais įsigalios Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisos ir ugniagesių gretas galės papildyti savanoriai. Dalį nuolatinių etatų pakeitus savanoriais, būtų sutaupyta nemažai lėšų. Jas būtų galima panaudoti esamai įrangai atnaujinti ir naujai įsigyti. Apie ugniagesių savanorių veiklos privalumus Pagėgių savivaldybės tarybos nariai buvo informuoti rugsėjo 9 d. vykusiame Tarybos posėdyje.

Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Alvydo Mikašausko, etatinius gaisrinės darbuotojus pakeitus savanoriais, būtų sutaupoma nemažai lėšų.

Mokės už valandas
Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Alvydas Mikašauskas patvirtino, kad etatinius gaisrinės darbuotojus pakeitus savanoriais, būtų sutaupoma nemažai lėšų, kurių trūksta priešgaisrinei ir technikai atnaujinti.
Šiuo metu Pagėgių savivaldybės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, įskaitant Stoniškių ir Vilkyškių ugniagesių komandas, pamainomis dirba 19 žmonių. Esamiems darbuotojams palikus savo darbo vietas, ar išėjus į pensiją, naujų nebus priimama, o jų vietas užims savanoriai.
Šiuo metu vienoje pamainoje dirba po du ugniagesius. Palikus dirbti po 1 ir priėmus po 3 savanorius, būtų galimą sutaupyti nemažai pinigų. Vienai ugniagesių komadai išlaikyti metams skiriama per 58 tūkst. eurų, iš kurių net 55 tūkst. € sudaro darbuotojų darbo užmokestis. Liekančių 3000 nepakanka nei technikai atnaujinti, nei naujai įrangai įsigyti.
Palikus dirbti po vieną etatinį darbuotoją ir į pagalbą pasitelkus po tris savanorius kas pamainą, per metus būtų galima sutaupyti apie 10 tūkst. €. Savanoriai gautų užmokestį tik už išdirbtas valandas, todėl būtų sutaupyta nemažai lėšų.
Gaisrų negesins
„Šiemet savivaldybės skirtas finansavimas vienai ugniagesių komandai padidėjo tik todėl, kad buvo padidintas minimalusis atlyginimas. Pagrindinė lėšų dalis skiriama etatinių darbuotojų algoms, o priešgaisrinės tarnybos plėtrai ir investicijoms lėšų nebelieka. Savivaldybė negali skirti papildomų lėšų, nes nebeturi skolinimosi limito. Antai vienas ugniagesio vadinamųjų kovinių rūbų komplektas kainuoja apie 1000 €. Taigi pasitelkus savanorius ir taip sutaupius lėšų, atsirastų galimybė pagerinti ir atnaujinti mūsų turimą materealinę bazę, kuri laikui bėgant tik dėvisi“, – sakė A. Mikašaukas.
Anot A. Mikašausko, PGT bus palikti pagrindiniai ugniagesių etatai. Jie reaguos į iškvietimus kaip įprasta, atvykę lokalizuos gaisrą, o į pagalbą pagal poreikį bus kviečiami tuo metu budintys savanoriai. Pasak A. Mikašausko, greičiausiai jiems nebus liepiama gesinti gaisrus. Savanoriai padės likviduoti gaisro padarinius.
Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko A. Mikašausko, savanoriu ugniagesiu panoręs tapti žmogus turi kreiptis su prašymu į Savivaldybės administraciją. Pagėgiuose šią funkciją atliks Pagėgių savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos skyrius. Kandidatai turės sudaryti rašytinę savanoriškos veiklos sutartį.
Išlaidas kompensuos
Savanoriais ugniagesiais galės tapti LR piliečiai nuo 18 iki 65 m. Jiems taip pat reikės pateikti sveikatos patikros dokumentą, išklausyti įvadinius kursus, atitikti bendrojo fizinio parengimo reikalavimus. Įvadinius kursus Pagėgiuose organizuos Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisose nurodoma, kad savanoriams ugniagesiams bus sudarytos sąlygos dalyvauti gesinant gaisrus, atliekant gelbėjimo darbus. Savanoriaudami jie būtų atleidžiami nuo tarnybos, darbo ar studijų.
Planuojama, kad savanoriams ugniagesiams bus mokamas ne didesnis kaip 1 proc. Lietuvos statistikos departamento paskutinio paskelbto šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas už kiekvieną išdirbtą valandą. Jiems taip pat bus kompensuojamos su atlikta veikla susijusios išlaidos. Darbo apranga ir reikalingomis priemonėmis savanorius aprūpins ugniagesių veiklos organizatoriui, šiuo atveju Pagėgių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Ji taip pat rūpinsis savanorių gyvybės ir sveikatos draudimu.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite