Kitąmet ugniagesių gretas papildys savanoriai

Ateinančiais metais įsigalios Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisos ir ugniagesių gretas galės papildyti savanoriai. Dalį nuolatinių etatų pakeitus savanoriais, būtų sutaupyta nemažai lėšų. Jas būtų galima panaudoti esamai įrangai atnaujinti ir naujai įsigyti. Apie ugniagesių savanorių veiklos privalumus Pagėgių savivaldybės tarybos nariai buvo informuoti rugsėjo 9 d. vykusiame Tarybos posėdyje.

Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Alvydo Mikašausko, etatinius gaisrinės darbuotojus pakeitus savanoriais, būtų sutaupoma nemažai lėšų.

Mokės už valandas
Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Alvydas Mikašauskas patvirtino, kad etatinius gaisrinės darbuotojus pakeitus savanoriais, būtų sutaupoma nemažai lėšų, kurių trūksta priešgaisrinei ir technikai atnaujinti.
Šiuo metu Pagėgių savivaldybės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, įskaitant Stoniškių ir Vilkyškių ugniagesių komandas, pamainomis dirba 19 žmonių. Esamiems darbuotojams palikus savo darbo vietas, ar išėjus į pensiją, naujų nebus priimama, o jų vietas užims savanoriai.
Šiuo metu vienoje pamainoje dirba po du ugniagesius. Palikus dirbti po 1 ir priėmus po 3 savanorius, būtų galimą sutaupyti nemažai pinigų. Vienai ugniagesių komadai išlaikyti metams skiriama per 58 tūkst. eurų, iš kurių net 55 tūkst. € sudaro darbuotojų darbo užmokestis. Liekančių 3000 nepakanka nei technikai atnaujinti, nei naujai įrangai įsigyti.
Palikus dirbti po vieną etatinį darbuotoją ir į pagalbą pasitelkus po tris savanorius kas pamainą, per metus būtų galima sutaupyti apie 10 tūkst. €. Savanoriai gautų užmokestį tik už išdirbtas valandas, todėl būtų sutaupyta nemažai lėšų.
Gaisrų negesins
„Šiemet savivaldybės skirtas finansavimas vienai ugniagesių komandai padidėjo tik todėl, kad buvo padidintas minimalusis atlyginimas. Pagrindinė lėšų dalis skiriama etatinių darbuotojų algoms, o priešgaisrinės tarnybos plėtrai ir investicijoms lėšų nebelieka. Savivaldybė negali skirti papildomų lėšų, nes nebeturi skolinimosi limito. Antai vienas ugniagesio vadinamųjų kovinių rūbų komplektas kainuoja apie 1000 €. Taigi pasitelkus savanorius ir taip sutaupius lėšų, atsirastų galimybė pagerinti ir atnaujinti mūsų turimą materealinę bazę, kuri laikui bėgant tik dėvisi“, – sakė A. Mikašaukas.
Anot A. Mikašausko, PGT bus palikti pagrindiniai ugniagesių etatai. Jie reaguos į iškvietimus kaip įprasta, atvykę lokalizuos gaisrą, o į pagalbą pagal poreikį bus kviečiami tuo metu budintys savanoriai. Pasak A. Mikašausko, greičiausiai jiems nebus liepiama gesinti gaisrus. Savanoriai padės likviduoti gaisro padarinius.
Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko A. Mikašausko, savanoriu ugniagesiu panoręs tapti žmogus turi kreiptis su prašymu į Savivaldybės administraciją. Pagėgiuose šią funkciją atliks Pagėgių savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos skyrius. Kandidatai turės sudaryti rašytinę savanoriškos veiklos sutartį.
Išlaidas kompensuos
Savanoriais ugniagesiais galės tapti LR piliečiai nuo 18 iki 65 m. Jiems taip pat reikės pateikti sveikatos patikros dokumentą, išklausyti įvadinius kursus, atitikti bendrojo fizinio parengimo reikalavimus. Įvadinius kursus Pagėgiuose organizuos Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisose nurodoma, kad savanoriams ugniagesiams bus sudarytos sąlygos dalyvauti gesinant gaisrus, atliekant gelbėjimo darbus. Savanoriaudami jie būtų atleidžiami nuo tarnybos, darbo ar studijų.
Planuojama, kad savanoriams ugniagesiams bus mokamas ne didesnis kaip 1 proc. Lietuvos statistikos departamento paskutinio paskelbto šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas už kiekvieną išdirbtą valandą. Jiems taip pat bus kompensuojamos su atlikta veikla susijusios išlaidos. Darbo apranga ir reikalingomis priemonėmis savanorius aprūpins ugniagesių veiklos organizatoriui, šiuo atveju Pagėgių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Ji taip pat rūpinsis savanorių gyvybės ir sveikatos draudimu.

Simonas SKUTULAS

Hits: 49

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite