Kintų muzikos festivalyje garsiąją Ž. Martinaitytės „Hado zoną“ atliks ansamblis „Synaesthesis“

Kintų Didžiojoje bažnyčioje liepos 29-ąją – labai laukiamas koncertas. Išvakarėse Vilniuje atliktą Nacionalinės premijos laureatės, kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės „Hado zoną“ Pamaryje pristatys šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“.

„Synaesthesis“ komanda – Artūras Kažimėkas (bosinis klarnetas), Simonas Kaupinis (tūba),
Arnas Kmieliauskas (violončelė), Donatas Butkevičius (kontrabosas), Marta Finkelštein (fortepijonas) – „Hado zoną“ gegužę atliko kultiniame Niujorko šiuolaikinės muzikos festivalyje „Long Play“. Kelionės į Ameriką ansamblis laukė nuo 2020-ųjų, nes tąsyk planus sujaukė pandemija. Prieš amerikietiškąją premjerą „Hado zona“ išėjo prestižinės amerikiečių leidybos kompanijos „Cantaloupe Music“ išleistame albume.

„Hado zona“ – valandos trukmės potyriminis koncertas, kurio centre – kompozitorės Ž. Martinaitytės kūrinys kameriniam ansambliui ir elektronikai, o jo koncepcija erdvėje pratęsiama Akvilės Aglickaitės šviesos instaliacija. Palaipsnis nėrimo į vandenyno gelmes pojūtis atsiskleidžia per garsų ir vaizdų dėmenis.

„Hado zona – tai giliausia vandenyno vieta. Mokslininkai yra suskirstę vandenyno gelmę į penkias zonas pagal šviesos prasiskverbimo laipsnį. Šios zonos yra ir kūrinio dalių pavadinimai. Giliausia jų ir yra Hado zona. Ten nėra nei šviesos, nei gyvybės – tik tamsa. Paskaičius visų zonų aprašymus mane apėmė smalsumas, kas gi yra toje nematomoje, juodojoje zonoje“, – pasakoja Niujorke gyvenanti prestižinės J. S. Guggenheimo atminimo fondo stipendijos laureatė Ž. Martinaitytė.

Tarp vienos ryškiausių dabarties lietuvių kompozitorių ir ansamblio „Synaesthesis“ yra užsimezgusi kūrybinė bičiulystė, gražus ryšys. „Aš ansamblį gerai jaučiu ir juo pasitikiu. Manau, kad jie taip pat gerai jaučia mano muziką. Taigi, kūrinys mane įtraukė, paskendau kažkokiame kitame pasaulyje, lyg klausyčiausi ne savo muzikos“, – po koncerto Niujorke kalbėjo autorė.

„Mintys apie bendradarbiavimą kilo iš abipusės kūrybinės simpatijos. Susitikus pasikalbėti apie galimas kūrybines kryptis, Žibuoklės pasakojimas apie „Hado zonos“ koncepciją mane iš karto užkabino. Tai Žibuoklės ypatybė, – ji ne tik talentingai kalba kompozicijomis, tačiau moka aplink jas suformuoti pasakojimus, kurie nardina tiek į garsinę tiek į emocinę patirtį. Šis kūrinys būtent toks – žiūrovas panardinamas į ypatingą būseną. To neįmanoma nupasakoti, bet dėl labai norisi kviesti patirti gyvai“, – šypsosi ansamblio pianistė M. Finkelštein.

2020 m. „Synaesthesis“ buvo suteiktas Ernsto von Siemenso ansamblių prizas. Taip pat 2021 m. ansamblis pelnė Šv. Kristoforo prizą už nuopelnus šiuolaikinei muzikai bei buvo nominuotas LRT metų apdovanojimuose kaip vienas iš ryškiausių kultūros reiškinių.

Visa Kintų muzikos festivalio programa: https://kintaiarts.lt/muzikos-festivalis/

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite