Kinestetika danų mokykloje

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos NORDPLUS projekto „Kinestetinio mokymo(si) įtaka mokinių ugdymo(si) kokybės gerinimui“ darbo grupė, vadovaujama Ivetos Ambrulaitienės, balandžio 20-24 d. Danijoje Ringsted miesto Asgard  mokykloje susitiko su savo partneriais danais ir latviais iš Jūrmalos Slokas pagrindinės mokyklos. Trijų šalių mokytojai, kuriuos vienija NORDPLUS projektas, kinestetinių metodų taikymas ugdymo procese, dalijosi patirtimi ir mokėsi vieni iš kitų. 

Danai jau ne pirmus metus taiko kinestetinius mokymo(si) metodus.

Norėdami labiau sudominti mokinius dėstomu dalyku, mokytojai naudoja ne tik populiariausius regimąjį bei girdimąjį metodą – vis plačiau pradėjo taikyti kinestetinį mokymo(si) metodą. Žinodami, kad kinestetinio tipo žmonės pasaulį pažįsta lytėdami, judėdami, dalyvaudami įvairiuose pažinimo procesuose, mokytojai pamokose, neformaliajame ugdyme taiko įvairios veiklos pratimus, modeliavimą, žaidimus.
Mokiniams, ypač judriems, toks mokymo(si) metodas patinka, nes jie mokosi veikdami, todėl greičiau įsimena žodžius (užsienio kalbų pamokose), atskiria matematines figūras (matematikos pamokose), inscenizuodami perskaitytą kūrinį, prisimena pagrindinius veikėjus, atskleidžia jų charakterius. Moksleiviams patinka emocionaliai, demonstruojant, naudojant daug gestų ir mimikos elementų, atlikti užduotis.
Taigi, šilutiškių ir latvių kelionės tikslas – darbas, keičiantis patirtimi. Visų trijų šalių mokytojai rodė kinestetinio mokymo(si) metodus. „Daktaras Vatsonas“, „Roboto valdymas“, „Raidžių medžioklė“, „Šokinėk matematiką“ – tai tik keli metodai, kuriuos visi kartu išbandėme, ieškodami naujų pritaikymo galimybių įvairių dalykų pamokose. Dirbome klasėje, salėje, kieme. Diskutavome.
Sužavėjo Asgard mokyklos jaukumas, patalpų pritaikymas mokinių poreikiams, mokyklos erdvių visapusiškas panaudojimas, tyla ir ramybė, mokinių noras ir sugebėjimas mokytis, dirbti poromis, laisvai pasirinkus vietą ir būdą. Danai jau ne pirmus metus taiko kinestetinius mokymo(si) metodus, todėl jų patirtis labai naudinga mums ir latviams. Vaikščiodami po mokyklą, stebėdami pamokų fragmentus, sėmėmės naujų idėjų savo veiklai.
Rugsėjo mėnesį Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje vyks tarptautinė konferencija „Kinestetinio mokymo(si) įtaka mokinių ugdymo(si) kokybės gerinimui“. Tuos, kurie susidomėjo ir norėtų patys išbandyti kinestetinio mokymo(si) metodus ugdymo procese, norėtų mokytis žaisdami ne tik su mumis, bet ir su danais bei latviais, maloniai kviečiame į konferenciją.

Rymantė Tylaitė, Nijolė Kungelienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite