Kinestetika danų mokykloje

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos NORDPLUS projekto „Kinestetinio mokymo(si) įtaka mokinių ugdymo(si) kokybės gerinimui“ darbo grupė, vadovaujama Ivetos Ambrulaitienės, balandžio 20-24 d. Danijoje Ringsted miesto Asgard  mokykloje susitiko su savo partneriais danais ir latviais iš Jūrmalos Slokas pagrindinės mokyklos. Trijų šalių mokytojai, kuriuos vienija NORDPLUS projektas, kinestetinių metodų taikymas ugdymo procese, dalijosi patirtimi ir mokėsi vieni iš kitų. 

Danai jau ne pirmus metus taiko kinestetinius mokymo(si) metodus.

Norėdami labiau sudominti mokinius dėstomu dalyku, mokytojai naudoja ne tik populiariausius regimąjį bei girdimąjį metodą – vis plačiau pradėjo taikyti kinestetinį mokymo(si) metodą. Žinodami, kad kinestetinio tipo žmonės pasaulį pažįsta lytėdami, judėdami, dalyvaudami įvairiuose pažinimo procesuose, mokytojai pamokose, neformaliajame ugdyme taiko įvairios veiklos pratimus, modeliavimą, žaidimus.
Mokiniams, ypač judriems, toks mokymo(si) metodas patinka, nes jie mokosi veikdami, todėl greičiau įsimena žodžius (užsienio kalbų pamokose), atskiria matematines figūras (matematikos pamokose), inscenizuodami perskaitytą kūrinį, prisimena pagrindinius veikėjus, atskleidžia jų charakterius. Moksleiviams patinka emocionaliai, demonstruojant, naudojant daug gestų ir mimikos elementų, atlikti užduotis.
Taigi, šilutiškių ir latvių kelionės tikslas – darbas, keičiantis patirtimi. Visų trijų šalių mokytojai rodė kinestetinio mokymo(si) metodus. „Daktaras Vatsonas“, „Roboto valdymas“, „Raidžių medžioklė“, „Šokinėk matematiką“ – tai tik keli metodai, kuriuos visi kartu išbandėme, ieškodami naujų pritaikymo galimybių įvairių dalykų pamokose. Dirbome klasėje, salėje, kieme. Diskutavome.
Sužavėjo Asgard mokyklos jaukumas, patalpų pritaikymas mokinių poreikiams, mokyklos erdvių visapusiškas panaudojimas, tyla ir ramybė, mokinių noras ir sugebėjimas mokytis, dirbti poromis, laisvai pasirinkus vietą ir būdą. Danai jau ne pirmus metus taiko kinestetinius mokymo(si) metodus, todėl jų patirtis labai naudinga mums ir latviams. Vaikščiodami po mokyklą, stebėdami pamokų fragmentus, sėmėmės naujų idėjų savo veiklai.
Rugsėjo mėnesį Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje vyks tarptautinė konferencija „Kinestetinio mokymo(si) įtaka mokinių ugdymo(si) kokybės gerinimui“. Tuos, kurie susidomėjo ir norėtų patys išbandyti kinestetinio mokymo(si) metodus ugdymo procese, norėtų mokytis žaisdami ne tik su mumis, bet ir su danais bei latviais, maloniai kviečiame į konferenciją.

Rymantė Tylaitė, Nijolė Kungelienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite