Kelias į Rusnę – vėl dėmesio centre

Medžių alėjos palei Rusnės kelią medžiai visi pažymėti – jų amžius baigėsi. Petro Skutulo nuotr.

Kovo 5 d. kelio Šilutė – Rusnė 400 m ilgio ruože vandens nebuvo, automobiliai važiavo be trikdžių. Smalsuolius traukė ledo vainikais tarsi sijonais saulėje spindėję medžiai, tai priminė, jog medžiai iki šalčių buvo beveik metro gylio potvynio vandenyje. Tiek vandens tuomet sėmė ir kelią.

Šią savaitę kelyje Šilutė–Rusnė prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti kelio ruože statybų rangovo AB „Kauno tiltai“ darbininkai pradėjo kirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augančius senus uosius, beržus, liepas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos praneša, kad rengiantis rekonstrukcijos darbams bus iškirsti eismo saugai pavojų keliantys 288 seni, alėją sudarantys  medžiai. Pranešime akcentuojama, kad kraštovaizdžiui atkurti tiek pat medžių bus pasodinta abipus kelio palei visą rekonstruotą kelio ruožą, išskyrus estakadą.

Memorandumas dėl medžių

„Medžių atsodinimo ir vėliau nuolatinės jų priežiūros bei apsaugos klausimai numatyti šiandien (2018.03.05 – red. pastaba) pasirašytame Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos memorandume.

Memorandume numatyta, kad Kelių direkcija ne tik užtikrins medžių prie kelio Šilutė–Rusnė atsodinimą, bet rūpinsis ir kitų unikalių, su keliais susijusių Nemuno deltos regioninio parko kraštovaizdžio elementų išsaugojimu. Medžių juostos bus saugomos, prižiūrimos ir atnaujinamos prie regioniniame parke esančių Kintų–Ventės, Rusnės–Pakalnės ir kitų kelių“, – teigiama Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos pranešime.

Susisiekimo ministerija primena, kad Rusnės estakada bus statoma krašto kelyje Nr. 206 Šilutė–Rusnė, kuris vienintelis veda į Rusnės salą. Rekonstruojamame 5 km ilgio kelio ruože bus įrengta nauja kelio dangos konstrukcija, apie 1,8 km ilgio kelio atkarpa prie estakados bus paaukštinta. Atsižvelgiant į Šilutės rajono turizmo ir rekreacijos poreikius, ties rekonstruojamu keliu ir per estakadą bus nutiestas 4,5 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas. Pačiame žemiausiame, kasmet užliejamame kelio ruože bus pastatyta gelžbetoninė sijinė 750 m ilgio dviejų eismo juostų estakada.

Potvynis prasidėjo 2017 m. spalio 16 d.

Pamario krašto gyventojai puikiai žino, kad žemiausią 400 m ilgio šio kelio ruožą kiekvieną pavasarį (kartais ir rudenį) užlieja Nemuno žemupio upių potvynis, todėl apie 40 dienų per metus kelias būna nepravažiuojamas lengvaisiais automobiliais. Lengvieji automobiliai užliejamu ruožu važiuoja, kol vandens gylis neviršija 15 cm. Iki 80 cm gylio užlietu ruožu automobilius perkelia traktoriai, jei gylis dar didesnis – transporto eismas keliu draudžiamas.

Valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ duomenimis, dar tęsiasi pernai spalio 16 d. prasidėjęs potvynis. Šiuo metu kelias Šilutė–Rusnė yra pravažiuojamas. Ekstremali situacija buvo susidariusi šių metų vasario 1–6 ir  9–12 d., kai vandens gyliui viršijus 80 cm automobiliai nebuvo keliami.

Parengta pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite