Katytiškių pagarba valstybei ir savo krašto žmonėms

Katytiškiai svarbiausiais seniūnijos šventės akcentais pasirinko Valstybės dienos ir Etnografinių regionų metų paminėjimą. Padėkojo žmonėms, puoselėjantiems grožį, kuriantiems miestelio ateitį, apdovanojo sporto varžybų nugalėtojus, paaugino Gerumo akmenų kalną.

Šventinė eisena.

 

Ženklai
Šventės eisenoje greta valstybingumo simbolių buvo ir Katyčių seniūnijos gyvenimo akcentų. Katyčių bendruomenės pirmininko Viktoro Vaitiekovo rankose plazdėjo bendruomeniškumą simbolizuojanti ugnis, Versmininkų seniūnaitis Viktoras Pielikis nešė Katyčių seniūnijos vėliavą, Stubrių bendruomenės nario Egidijaus Stirbio rankose plevėsavo istorinė valstybės vėliava su Vyčiu. Nerūpestingą ir gražią vaikystę simbolizavo mažiausia eisenos dalyvė Karolina, vilkinti balta suknele, galvą papuošusi žolynų vainiku. Tautiniais kostiumais vilkintys Katyčių jaunimo atstovai poromis atnešė Lietuvos regionų simbolius.
Katyčių seniūnijos darbščius žemdirbius simbolizavo pagarbiai Katyčių seniūnaitės Marinos Lodusovos atnešta duona, Stubrių bendruomenės pirmininkės Alytės Stirbienės – ąsotis giros, jaunosios Versmininkų kaimo atstovės Gretos Pielikytės nešamas sūris.
Lietuvos regionai
Sugiedoję „Tautišką giesmę“, į stendą su Lietuvos kontūrais tarsi dėlionę sudėjo 5 etnografinius regionus. Pirmiausiai padėjo Mažąją Lietuvą. Katyčių jaunimas priminė, kad Mažoji Lietuva yra vienas iš mažiausių šalies regionų, ypatingas savo istorija, gamta ir čia gyvenančiais žmonėmis.
Skambant regionų melodijoms, greta Mažosios Lietuvos „gulė“ Žemaitija, Aukštaitija, Suvalkija, Dzūkija.

Jaunimo rankose – visa Lietuva.

Padėkos
Katyčių seniūnijoje gyventi gera – apie tai galima spręsti iš čia gyvenimą kuriančių jaunų šeimų, kurios buvo pasveikintos šventės metu. Simbolinės dovanos įteiktos šiemet gimusiems: Žilvinui Kostrubui iš Versmininkų, Godai Šlimakaitei iš Ulozų, Kamilei Arnašiūtei iš Stubrių.
Už visokeriopą pagalbą darant seniūnijoje gerus darbus apdovanoti Arūnas Juškevičius, Algirdas Peteraitis, Zigmas Ašmonas, Andrius Nazarovas. Padėkota savo sodybas puošiančioms Erikai Nausėdienei ir Teresei Murauskienei, už bendruomeniškumą ir draugiškumą – Alfonsui Dubinskui, už aktyvumą bendruomenės gyvenime – Aldonai Jurjonienei.

Meras Vytautas Laurinaitis dar nežinojo, kam rajono žmonės nuspręs patikėti Savivaldybės mero postą.

Sporto aistruoliams
Katyčių tinklinio aikštėje iš 11 komandų geriausiai sekėsi jungtinei komandai „Kamana“, laimėjusiai pirmąją vietą. Švėkšniškių komanda liko antra, stubriškiai – treti.
Krepšininkams įsteigtą seniūno taurę ir pirmąją vietą iškovojo katytiškiai, Švėkšnos komanda liko antra, o vainutiškiai – treti.
Prisitraukimų turnyre geriausiai sekėsi šilutiškiui Domantui Budrikiui, antra vieta atiteko Katyčių seniūnijos gyventojui Tomui Šliūpui, trečia – stubriškiui Valdui Matučiui.
Rankų lenkime tvirčiausias buvo stubriškis Evaldas Juraška, antras – Marius Kondrotas iš Kulėšų, trečiasis stipruolis – tvirčiausias rankų lenkikas D. Budrikis.
Netilo muzika
Linksmų melodijų padovanojo Katyčių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų kolektyvas (vad. V. Gečaitė ir R. Jonaitienė), Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kapela „Lolytėlė“ (vad. K. Budrys) ir folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. L. Mieliulytė), kuris buvo ką tik sugrįžęs iš tarptautinio folkloro festivalio „Baltica 2015“ Latvijoje. Pievelėje sukosi šventės svečių – senjorų šokių kolektyvo „Rusnietis“ – poros (vad. S. Mockienė).
Į šventę atvykusios kaimynės iš Laučių kaimo ypač laukė vakaro koncerto. Moterys prisipažino, kad joms labai patinka „Šeduvos bernų“ traukiamos dainos. Koncertavo ir grupė „Nemuno krantai“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Stubrių bendruomenės pirmininkė A. Stirbienė ir Katyčių seniūnaitė M. Lodusova.

Katytiškiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite