Katytiškių pagarba valstybei ir savo krašto žmonėms

Katytiškiai svarbiausiais seniūnijos šventės akcentais pasirinko Valstybės dienos ir Etnografinių regionų metų paminėjimą. Padėkojo žmonėms, puoselėjantiems grožį, kuriantiems miestelio ateitį, apdovanojo sporto varžybų nugalėtojus, paaugino Gerumo akmenų kalną.

Šventinė eisena.

 

Ženklai
Šventės eisenoje greta valstybingumo simbolių buvo ir Katyčių seniūnijos gyvenimo akcentų. Katyčių bendruomenės pirmininko Viktoro Vaitiekovo rankose plazdėjo bendruomeniškumą simbolizuojanti ugnis, Versmininkų seniūnaitis Viktoras Pielikis nešė Katyčių seniūnijos vėliavą, Stubrių bendruomenės nario Egidijaus Stirbio rankose plevėsavo istorinė valstybės vėliava su Vyčiu. Nerūpestingą ir gražią vaikystę simbolizavo mažiausia eisenos dalyvė Karolina, vilkinti balta suknele, galvą papuošusi žolynų vainiku. Tautiniais kostiumais vilkintys Katyčių jaunimo atstovai poromis atnešė Lietuvos regionų simbolius.
Katyčių seniūnijos darbščius žemdirbius simbolizavo pagarbiai Katyčių seniūnaitės Marinos Lodusovos atnešta duona, Stubrių bendruomenės pirmininkės Alytės Stirbienės – ąsotis giros, jaunosios Versmininkų kaimo atstovės Gretos Pielikytės nešamas sūris.
Lietuvos regionai
Sugiedoję „Tautišką giesmę“, į stendą su Lietuvos kontūrais tarsi dėlionę sudėjo 5 etnografinius regionus. Pirmiausiai padėjo Mažąją Lietuvą. Katyčių jaunimas priminė, kad Mažoji Lietuva yra vienas iš mažiausių šalies regionų, ypatingas savo istorija, gamta ir čia gyvenančiais žmonėmis.
Skambant regionų melodijoms, greta Mažosios Lietuvos „gulė“ Žemaitija, Aukštaitija, Suvalkija, Dzūkija.

Jaunimo rankose – visa Lietuva.

Padėkos
Katyčių seniūnijoje gyventi gera – apie tai galima spręsti iš čia gyvenimą kuriančių jaunų šeimų, kurios buvo pasveikintos šventės metu. Simbolinės dovanos įteiktos šiemet gimusiems: Žilvinui Kostrubui iš Versmininkų, Godai Šlimakaitei iš Ulozų, Kamilei Arnašiūtei iš Stubrių.
Už visokeriopą pagalbą darant seniūnijoje gerus darbus apdovanoti Arūnas Juškevičius, Algirdas Peteraitis, Zigmas Ašmonas, Andrius Nazarovas. Padėkota savo sodybas puošiančioms Erikai Nausėdienei ir Teresei Murauskienei, už bendruomeniškumą ir draugiškumą – Alfonsui Dubinskui, už aktyvumą bendruomenės gyvenime – Aldonai Jurjonienei.

Meras Vytautas Laurinaitis dar nežinojo, kam rajono žmonės nuspręs patikėti Savivaldybės mero postą.

Sporto aistruoliams
Katyčių tinklinio aikštėje iš 11 komandų geriausiai sekėsi jungtinei komandai „Kamana“, laimėjusiai pirmąją vietą. Švėkšniškių komanda liko antra, stubriškiai – treti.
Krepšininkams įsteigtą seniūno taurę ir pirmąją vietą iškovojo katytiškiai, Švėkšnos komanda liko antra, o vainutiškiai – treti.
Prisitraukimų turnyre geriausiai sekėsi šilutiškiui Domantui Budrikiui, antra vieta atiteko Katyčių seniūnijos gyventojui Tomui Šliūpui, trečia – stubriškiui Valdui Matučiui.
Rankų lenkime tvirčiausias buvo stubriškis Evaldas Juraška, antras – Marius Kondrotas iš Kulėšų, trečiasis stipruolis – tvirčiausias rankų lenkikas D. Budrikis.
Netilo muzika
Linksmų melodijų padovanojo Katyčių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų kolektyvas (vad. V. Gečaitė ir R. Jonaitienė), Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kapela „Lolytėlė“ (vad. K. Budrys) ir folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. L. Mieliulytė), kuris buvo ką tik sugrįžęs iš tarptautinio folkloro festivalio „Baltica 2015“ Latvijoje. Pievelėje sukosi šventės svečių – senjorų šokių kolektyvo „Rusnietis“ – poros (vad. S. Mockienė).
Į šventę atvykusios kaimynės iš Laučių kaimo ypač laukė vakaro koncerto. Moterys prisipažino, kad joms labai patinka „Šeduvos bernų“ traukiamos dainos. Koncertavo ir grupė „Nemuno krantai“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Stubrių bendruomenės pirmininkė A. Stirbienė ir Katyčių seniūnaitė M. Lodusova.

Katytiškiai.

Hits: 26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Kviečia kurti VILTIES MIESTĄ drauge

Broliai pranciškonai pastatė Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir įkūrė VILTIES MIESTĄ, kur įsikūręs Šv. Pranciškaus onkologinis centras, šalia – rožynas bei vaikų darželis „Paukštelis“. Šiemet jau galėsime apsilankyti ir kunigo, pranciškono, gydytojo, botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos vardo sensoriniame sode. VILTIES MIESTAS atvykstančius pasitinka dailininko Pijaus Čeikausko piešiniais. Kadangi Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios lubos primena apversto Nojaus laivo dugną, regime po du skubančius bažnyčios link gyvius: žaismingus, spalvingus, viltingus. VILTIES GALERIJĄ planuojame papildyti iki Šv. Magdalenos nakties bėgimo liepos mėnesį. Kviečiame prisidėti tiek,

Taip pat skaitykite