Katytiškių pagarba valstybei ir savo krašto žmonėms

Katytiškiai svarbiausiais seniūnijos šventės akcentais pasirinko Valstybės dienos ir Etnografinių regionų metų paminėjimą. Padėkojo žmonėms, puoselėjantiems grožį, kuriantiems miestelio ateitį, apdovanojo sporto varžybų nugalėtojus, paaugino Gerumo akmenų kalną.

Šventinė eisena.

 

Ženklai
Šventės eisenoje greta valstybingumo simbolių buvo ir Katyčių seniūnijos gyvenimo akcentų. Katyčių bendruomenės pirmininko Viktoro Vaitiekovo rankose plazdėjo bendruomeniškumą simbolizuojanti ugnis, Versmininkų seniūnaitis Viktoras Pielikis nešė Katyčių seniūnijos vėliavą, Stubrių bendruomenės nario Egidijaus Stirbio rankose plevėsavo istorinė valstybės vėliava su Vyčiu. Nerūpestingą ir gražią vaikystę simbolizavo mažiausia eisenos dalyvė Karolina, vilkinti balta suknele, galvą papuošusi žolynų vainiku. Tautiniais kostiumais vilkintys Katyčių jaunimo atstovai poromis atnešė Lietuvos regionų simbolius.
Katyčių seniūnijos darbščius žemdirbius simbolizavo pagarbiai Katyčių seniūnaitės Marinos Lodusovos atnešta duona, Stubrių bendruomenės pirmininkės Alytės Stirbienės – ąsotis giros, jaunosios Versmininkų kaimo atstovės Gretos Pielikytės nešamas sūris.
Lietuvos regionai
Sugiedoję „Tautišką giesmę“, į stendą su Lietuvos kontūrais tarsi dėlionę sudėjo 5 etnografinius regionus. Pirmiausiai padėjo Mažąją Lietuvą. Katyčių jaunimas priminė, kad Mažoji Lietuva yra vienas iš mažiausių šalies regionų, ypatingas savo istorija, gamta ir čia gyvenančiais žmonėmis.
Skambant regionų melodijoms, greta Mažosios Lietuvos „gulė“ Žemaitija, Aukštaitija, Suvalkija, Dzūkija.

Jaunimo rankose – visa Lietuva.

Padėkos
Katyčių seniūnijoje gyventi gera – apie tai galima spręsti iš čia gyvenimą kuriančių jaunų šeimų, kurios buvo pasveikintos šventės metu. Simbolinės dovanos įteiktos šiemet gimusiems: Žilvinui Kostrubui iš Versmininkų, Godai Šlimakaitei iš Ulozų, Kamilei Arnašiūtei iš Stubrių.
Už visokeriopą pagalbą darant seniūnijoje gerus darbus apdovanoti Arūnas Juškevičius, Algirdas Peteraitis, Zigmas Ašmonas, Andrius Nazarovas. Padėkota savo sodybas puošiančioms Erikai Nausėdienei ir Teresei Murauskienei, už bendruomeniškumą ir draugiškumą – Alfonsui Dubinskui, už aktyvumą bendruomenės gyvenime – Aldonai Jurjonienei.

Meras Vytautas Laurinaitis dar nežinojo, kam rajono žmonės nuspręs patikėti Savivaldybės mero postą.

Sporto aistruoliams
Katyčių tinklinio aikštėje iš 11 komandų geriausiai sekėsi jungtinei komandai „Kamana“, laimėjusiai pirmąją vietą. Švėkšniškių komanda liko antra, stubriškiai – treti.
Krepšininkams įsteigtą seniūno taurę ir pirmąją vietą iškovojo katytiškiai, Švėkšnos komanda liko antra, o vainutiškiai – treti.
Prisitraukimų turnyre geriausiai sekėsi šilutiškiui Domantui Budrikiui, antra vieta atiteko Katyčių seniūnijos gyventojui Tomui Šliūpui, trečia – stubriškiui Valdui Matučiui.
Rankų lenkime tvirčiausias buvo stubriškis Evaldas Juraška, antras – Marius Kondrotas iš Kulėšų, trečiasis stipruolis – tvirčiausias rankų lenkikas D. Budrikis.
Netilo muzika
Linksmų melodijų padovanojo Katyčių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų kolektyvas (vad. V. Gečaitė ir R. Jonaitienė), Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kapela „Lolytėlė“ (vad. K. Budrys) ir folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. L. Mieliulytė), kuris buvo ką tik sugrįžęs iš tarptautinio folkloro festivalio „Baltica 2015“ Latvijoje. Pievelėje sukosi šventės svečių – senjorų šokių kolektyvo „Rusnietis“ – poros (vad. S. Mockienė).
Į šventę atvykusios kaimynės iš Laučių kaimo ypač laukė vakaro koncerto. Moterys prisipažino, kad joms labai patinka „Šeduvos bernų“ traukiamos dainos. Koncertavo ir grupė „Nemuno krantai“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Stubrių bendruomenės pirmininkė A. Stirbienė ir Katyčių seniūnaitė M. Lodusova.

Katytiškiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite