Katyčiuose skambėjo evangeliškos giesmės

Kiekvienais metais vis kitoje vietoje rengiamos Lietuvos evangeliškų bažnytinių chorų ir ansamblių giesmių šventės. Šiemet giesmės skambėjo 1994 metais atgimusioje jaukioje Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Bažnyčioje skamba jungtinė chorų giesmė.

Bažnyčioje skamba jungtinė chorų giesmė.

Į mūrine tvora nuo centrinės miestelio aikštės apjuostą šventorių į šventę susirinkę puošniais rūbais tviskantys chorai žengė iškilminga eisena, kurios priekyje ėjo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Katyčių parapiją aptarnaujantis kunigas Valdas Miliauskas, Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis.
Priešais evangelikų bažnyčią, kurios ištakos Katyčiuose siekia net XVI amžių, vyskupas su talkininkais giesmių šventės proga pasodino ažuoliuką – priešais į dangų šakas keliančiu kitu ąžuolų, 1994 m. pasodintu vyskupo Jono Kalvano. Iš Vilniaus, Tauragės, Jurbarko, Klaipėdos, Šilutės ir Pagėgių suvažiavę chorai bendrai sugiedojo porą evangeliškų giesmių, akompanavo Šilutės pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“, vaovaujamas Gražvydo Railos.

Grojo Gražvydo Railos vadovaujamas pučiamųjų ansamblis „Pamario Brass“.

Grojo Gražvydo Railos vadovaujamas pučiamųjų ansamblis „Pamario Brass“.

Po to giesmių šventė persikėlė į Katyčių bažnyčios, kuri sovietiniais metais buvo griaunama ir perstatoma, bet lankomais kultūros namais taip ir netapusi, vidų. Kelias valandas čia skambėjo evangeliškos giesmės.
Po šventės kunigas Valdas Miliauskas pasidžiaugė, kad pirmą kartą Katyčiuose vykęs toks renginys puikiai pasisekė. „Giesmių šventė – puiki proga mažų parapijų atstovams išvykti ir susitikti, pasikalbėti apie savo džiaugsmus ir rūpesčius“, – sakė kunigas.

„Pamario“ inf.

Svečio teisėmis giesmių šventėje dalyvavo šilutiškių choras „Vox Libri“, vadovė Rasa Golubovskienė.

Svečio teisėmis giesmių šventėje dalyvavo šilutiškių choras „Vox Libri“, vadovė Rasa Golubovskienė.

Giesmių šventės garbei pasodintas ąžuoliukas.

Giesmių šventės garbei pasodintas ąžuoliukas.

Per akmenimis grįsta Katyčių miestelio aikštę žygiavo evangeliškų bažnytinių chorų eisena. Jos priekyje – vyskupas Mindaugas Sabutis.

Per akmenimis grįsta Katyčių miestelio aikštę žygiavo evangeliškų bažnytinių chorų eisena. Jos priekyje – vyskupas Mindaugas Sabutis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite