Katyčių mokyklą jungs prie Vainuto gimnazijos?

Katyčių mokyklą siūloma jungti prie Vainuto gimnazijos.

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai svarstys ir posėdyje kovo pabaigoje apsispręs, ar nuo šių metų rugpjūčio 31 d. Katyčių pagrindinė mokykla būtų reorganizuojama ir prijungiama prie Vainuto gimnazijos.

Liktų gimnazijos skyrius

Tokiu atveju Vainuto gimnazija turėtų Katyčių skyrių. Sumažėtų valdymo išlaidų, galima būtų racionaliau ir efektyviau naudoti finansinius ir žmogiškuosius išteklius. Bus vykdomi teisės aktų reikalavimai įgyvendinant Šilutės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2022–2026 metų bendrąjį planą. Tokių argumentų vietos politikams pateikė Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Vainuto gimnazijos Katyčių skyriuje vyktų ikimokyklinis, priešmokyklinis vaikų ugdymas, būtų mokomi pradinukai, o pagrindinio ugdymo klasės išliktų, jeigu jose būtų ne mažiau kaip po 8 mokinius. Žinoma, dalis mokytojų netektų darbo, tačiau jo būtų pasiūlyta kitur. Mokinius  pavėžėtų į kitas mokyklas.

Vyriausybės patvirtinta rajono mokyklų tinklo pertvarka, kaip ir buvo minėta, paliečia Katyčių pagrindinę mokyklą. 36 metus šiai mokyklai vadovauja Algirdas Plaipa, šis direktorius dirba ilgiausiai iš visų čia buvusių. Šia proga štai ką aptikome Katyčių mokyklos vadovo 2021 metų veiklos ataskaitoje.

Mokėsi 110 mokinių

Katyčių pagrindinėje mokykloje 2020-2021 m. m. sukomplektuota mišri priešmokyklinio ugdymo grupė, du pradinių ir penki 5-10 klasių komplektai (5-6 klasės – jungtinė). Iš viso mokėsi 110 mokinių. Ikimokyklinio ugdymo grupę lankė 16 vaikų. Vykdytos ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir neformaliojo ugdymo programos. Mokyklą baigė 10 dešimtokų, 6 iš jų mokosi gimnazijoje. Dirbo 35 darbuotojai, iš jų 17 mokytojų, 3 pagalbos specialistai – socialinis pedagogas, 2 mokytojo padėjėjai.

Iš mokyklos istorijos

Šis tas iš Katyčių mokyklos istorijos. „Parapinės mokyklos atidarymo data išlikusiuose dokumentuose neaptikta, tačiau ji, be abejonės, viena seniausių Klaipėdos krašte. Manytina, kad jos veiklos pradžia – XVI a. devintasis dešimtmetis. Šį teiginį grindžiame žinoma bažnyčios atidarymo data – ta veikė jau prieš 1574 m.“ Tai citata iš Alberto Juškos knygos „Mažosios Lietuvos mokykla“, Klaipėda, 2003 m.

Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad jau XVII a. viduryje Katyčiuose veikė dvi pradinės mokyklos: lietuvių ir vokiečių. 1935 m. buvo pastatytas naujas lietuviškos pradžios mokyklos pastatas. Pradžios mokyklos veikė ir daugelyje aplinkinių kaimų.

Po Antrojo pasaulinio karo miestelyje vėl atkurta lietuviška mokykla. Iki 1949 m. ji vadinosi progimnazija, o nuo 1949 m. iki 1959 m. – septynmetė mokykla. Tais pačiais metais buvo įsteigta internatinė mokykla, kuri 1963 m. uždaroma. Nuo 1963 m. iki 1967 m. Katyčiuose veikė aštuonmetė mokykla, kuri 1967 m. reorganizuota į vidurinę mokyklą.

Senasis mokyklos pastatas pastatytas 1910 m. Dabartinė mokykla pastatyta 1978 m.

Nuo 1967 iki 2001 m. Katyčiuose veikė vidurinė mokykla. Per šį laikotarpį išleistos 32 abiturientų laidos. Brandos atestatus gavo 571 mokinys. Nuo 2001m. mokykla reorganizuota į dešimtmetę mokyklą.

Parengta pagal Savivaldybės ir Katyčių mokyklos inf.

2 komentarai

  • Vilijs

    Kažkaip labai įdomu iš Katyčių į Vainutą? O kodėl ne į Žemaičių Naumiestį ir arčiau, ir patogiau

  • Žydrūnas

    Prasideda verslas mokiniai tampa perkama prekė tik vienas klausimas ar valios Vainutas įpirkti ir kitas su tėvais šneka nenoriai ir su uzuominom neva vaikus ves su persedimais ir tttt. Ar sutiks tėvai su apsurdiskom salygom kurias siūlo 🤣🤣🤣🤣

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite