Katyčių mokyklą jungs prie Vainuto gimnazijos?

Katyčių mokyklą siūloma jungti prie Vainuto gimnazijos.

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai svarstys ir posėdyje kovo pabaigoje apsispręs, ar nuo šių metų rugpjūčio 31 d. Katyčių pagrindinė mokykla būtų reorganizuojama ir prijungiama prie Vainuto gimnazijos.

Liktų gimnazijos skyrius

Tokiu atveju Vainuto gimnazija turėtų Katyčių skyrių. Sumažėtų valdymo išlaidų, galima būtų racionaliau ir efektyviau naudoti finansinius ir žmogiškuosius išteklius. Bus vykdomi teisės aktų reikalavimai įgyvendinant Šilutės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2022–2026 metų bendrąjį planą. Tokių argumentų vietos politikams pateikė Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Vainuto gimnazijos Katyčių skyriuje vyktų ikimokyklinis, priešmokyklinis vaikų ugdymas, būtų mokomi pradinukai, o pagrindinio ugdymo klasės išliktų, jeigu jose būtų ne mažiau kaip po 8 mokinius. Žinoma, dalis mokytojų netektų darbo, tačiau jo būtų pasiūlyta kitur. Mokinius  pavėžėtų į kitas mokyklas.

Vyriausybės patvirtinta rajono mokyklų tinklo pertvarka, kaip ir buvo minėta, paliečia Katyčių pagrindinę mokyklą. 36 metus šiai mokyklai vadovauja Algirdas Plaipa, šis direktorius dirba ilgiausiai iš visų čia buvusių. Šia proga štai ką aptikome Katyčių mokyklos vadovo 2021 metų veiklos ataskaitoje.

Mokėsi 110 mokinių

Katyčių pagrindinėje mokykloje 2020-2021 m. m. sukomplektuota mišri priešmokyklinio ugdymo grupė, du pradinių ir penki 5-10 klasių komplektai (5-6 klasės – jungtinė). Iš viso mokėsi 110 mokinių. Ikimokyklinio ugdymo grupę lankė 16 vaikų. Vykdytos ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir neformaliojo ugdymo programos. Mokyklą baigė 10 dešimtokų, 6 iš jų mokosi gimnazijoje. Dirbo 35 darbuotojai, iš jų 17 mokytojų, 3 pagalbos specialistai – socialinis pedagogas, 2 mokytojo padėjėjai.

Iš mokyklos istorijos

Šis tas iš Katyčių mokyklos istorijos. „Parapinės mokyklos atidarymo data išlikusiuose dokumentuose neaptikta, tačiau ji, be abejonės, viena seniausių Klaipėdos krašte. Manytina, kad jos veiklos pradžia – XVI a. devintasis dešimtmetis. Šį teiginį grindžiame žinoma bažnyčios atidarymo data – ta veikė jau prieš 1574 m.“ Tai citata iš Alberto Juškos knygos „Mažosios Lietuvos mokykla“, Klaipėda, 2003 m.

Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad jau XVII a. viduryje Katyčiuose veikė dvi pradinės mokyklos: lietuvių ir vokiečių. 1935 m. buvo pastatytas naujas lietuviškos pradžios mokyklos pastatas. Pradžios mokyklos veikė ir daugelyje aplinkinių kaimų.

Po Antrojo pasaulinio karo miestelyje vėl atkurta lietuviška mokykla. Iki 1949 m. ji vadinosi progimnazija, o nuo 1949 m. iki 1959 m. – septynmetė mokykla. Tais pačiais metais buvo įsteigta internatinė mokykla, kuri 1963 m. uždaroma. Nuo 1963 m. iki 1967 m. Katyčiuose veikė aštuonmetė mokykla, kuri 1967 m. reorganizuota į vidurinę mokyklą.

Senasis mokyklos pastatas pastatytas 1910 m. Dabartinė mokykla pastatyta 1978 m.

Nuo 1967 iki 2001 m. Katyčiuose veikė vidurinė mokykla. Per šį laikotarpį išleistos 32 abiturientų laidos. Brandos atestatus gavo 571 mokinys. Nuo 2001m. mokykla reorganizuota į dešimtmetę mokyklą.

Parengta pagal Savivaldybės ir Katyčių mokyklos inf.

2 komentarai

  • Vilijs

    Kažkaip labai įdomu iš Katyčių į Vainutą? O kodėl ne į Žemaičių Naumiestį ir arčiau, ir patogiau

  • Žydrūnas

    Prasideda verslas mokiniai tampa perkama prekė tik vienas klausimas ar valios Vainutas įpirkti ir kitas su tėvais šneka nenoriai ir su uzuominom neva vaikus ves su persedimais ir tttt. Ar sutiks tėvai su apsurdiskom salygom kurias siūlo 🤣🤣🤣🤣

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite