Katyčių mokyklą jungs prie Vainuto gimnazijos?

Katyčių mokyklą siūloma jungti prie Vainuto gimnazijos.

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai svarstys ir posėdyje kovo pabaigoje apsispręs, ar nuo šių metų rugpjūčio 31 d. Katyčių pagrindinė mokykla būtų reorganizuojama ir prijungiama prie Vainuto gimnazijos.

Liktų gimnazijos skyrius

Tokiu atveju Vainuto gimnazija turėtų Katyčių skyrių. Sumažėtų valdymo išlaidų, galima būtų racionaliau ir efektyviau naudoti finansinius ir žmogiškuosius išteklius. Bus vykdomi teisės aktų reikalavimai įgyvendinant Šilutės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2022–2026 metų bendrąjį planą. Tokių argumentų vietos politikams pateikė Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Vainuto gimnazijos Katyčių skyriuje vyktų ikimokyklinis, priešmokyklinis vaikų ugdymas, būtų mokomi pradinukai, o pagrindinio ugdymo klasės išliktų, jeigu jose būtų ne mažiau kaip po 8 mokinius. Žinoma, dalis mokytojų netektų darbo, tačiau jo būtų pasiūlyta kitur. Mokinius  pavėžėtų į kitas mokyklas.

Vyriausybės patvirtinta rajono mokyklų tinklo pertvarka, kaip ir buvo minėta, paliečia Katyčių pagrindinę mokyklą. 36 metus šiai mokyklai vadovauja Algirdas Plaipa, šis direktorius dirba ilgiausiai iš visų čia buvusių. Šia proga štai ką aptikome Katyčių mokyklos vadovo 2021 metų veiklos ataskaitoje.

Mokėsi 110 mokinių

Katyčių pagrindinėje mokykloje 2020-2021 m. m. sukomplektuota mišri priešmokyklinio ugdymo grupė, du pradinių ir penki 5-10 klasių komplektai (5-6 klasės – jungtinė). Iš viso mokėsi 110 mokinių. Ikimokyklinio ugdymo grupę lankė 16 vaikų. Vykdytos ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir neformaliojo ugdymo programos. Mokyklą baigė 10 dešimtokų, 6 iš jų mokosi gimnazijoje. Dirbo 35 darbuotojai, iš jų 17 mokytojų, 3 pagalbos specialistai – socialinis pedagogas, 2 mokytojo padėjėjai.

Iš mokyklos istorijos

Šis tas iš Katyčių mokyklos istorijos. „Parapinės mokyklos atidarymo data išlikusiuose dokumentuose neaptikta, tačiau ji, be abejonės, viena seniausių Klaipėdos krašte. Manytina, kad jos veiklos pradžia – XVI a. devintasis dešimtmetis. Šį teiginį grindžiame žinoma bažnyčios atidarymo data – ta veikė jau prieš 1574 m.“ Tai citata iš Alberto Juškos knygos „Mažosios Lietuvos mokykla“, Klaipėda, 2003 m.

Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad jau XVII a. viduryje Katyčiuose veikė dvi pradinės mokyklos: lietuvių ir vokiečių. 1935 m. buvo pastatytas naujas lietuviškos pradžios mokyklos pastatas. Pradžios mokyklos veikė ir daugelyje aplinkinių kaimų.

Po Antrojo pasaulinio karo miestelyje vėl atkurta lietuviška mokykla. Iki 1949 m. ji vadinosi progimnazija, o nuo 1949 m. iki 1959 m. – septynmetė mokykla. Tais pačiais metais buvo įsteigta internatinė mokykla, kuri 1963 m. uždaroma. Nuo 1963 m. iki 1967 m. Katyčiuose veikė aštuonmetė mokykla, kuri 1967 m. reorganizuota į vidurinę mokyklą.

Senasis mokyklos pastatas pastatytas 1910 m. Dabartinė mokykla pastatyta 1978 m.

Nuo 1967 iki 2001 m. Katyčiuose veikė vidurinė mokykla. Per šį laikotarpį išleistos 32 abiturientų laidos. Brandos atestatus gavo 571 mokinys. Nuo 2001m. mokykla reorganizuota į dešimtmetę mokyklą.

Parengta pagal Savivaldybės ir Katyčių mokyklos inf.

2 komentarai

  • Vilijs

    Kažkaip labai įdomu iš Katyčių į Vainutą? O kodėl ne į Žemaičių Naumiestį ir arčiau, ir patogiau

  • Žydrūnas

    Prasideda verslas mokiniai tampa perkama prekė tik vienas klausimas ar valios Vainutas įpirkti ir kitas su tėvais šneka nenoriai ir su uzuominom neva vaikus ves su persedimais ir tttt. Ar sutiks tėvai su apsurdiskom salygom kurias siūlo 🤣🤣🤣🤣

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite