Kas vyksta Saugų vaikų globos namuose?

Pirmadienį į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius daugiausia dėmesio skyrė Saugų vaikų globos namams. Praėjusiais metais Šilutės policija iš Saugų vaikų globos namų sulaukė 116 pranešimų telefonu, kad iš šios įstaigos pabėgo ir laiku nesugrįžo nepilnamečiai globotiniai. Ir tai dar ne viskas.

Seimo narys Artūras Skardžius su Saugų vaikų globos namų direktoriumi Eugenijumi Judeikiu apžiūrėjo globotinių kambarius ir kitas patalpas.

Saugų vaikų globos namai turi 74 įregistruotus globotinius, iš jų 10 įkurdinta Rusnėje. Iš viso įstaiga turi 52 darbuotojus, iš šio skaičiaus 10 dirba administracijoje, 42 tiesiogiai dirba su vaikais. 38 globotiniai yra didelių ir vidutinių specialiųjų poreikių, yra neįgalių, yra sunkios negalios vaikų. Pasitaiko, kad vienu metu iš įstaigos pabėga net keli globotiniai.
Pokalbį su Saugų vaikų globos namų direktoriumi Eugenijumi Judeikiu ir kitais įstaigos atstovais Seimo narys A. Skardžius pradėjo priminimu, kad sąvadavimo ir prostitucijos skandalas Švėkšnos specialiojo ugdymo centre tarsi ratilais sklinda po visą Lietuvą, didesnio dėmesio sulaukia visos panašios globos įstaigos, o Saugų vaikų globos namai irgi turi problemų. Čia gyvena trys nepilnametės motinos, auginančios po vaikelį. Tačiau ši informacija vargu ar pasiekia Šilutės r. savivaldybės Tarybą. Viena nepilnametė pagimdė vos prieš mėnesį. Šių trijų motinų amžius toks, kad galima kalbėti ir apie baudžiamąją atsakomybę už lytinius santykius su nepilnamete.
„Kaip sekasi tvarkytis? Kodėl neieškoma sprendimų kartu su Savivaldybės taryba, vadovais? Gal susitvarkote patys?“ – klausimą po klausimo kėlė A. Skardžius, priminęs ir 116 skambučių policijai, kai iš įstaigos pabėgdavo globotiniai. Be to, Seimo narys neslėpė girdėjęs, kad globos namų mergaitės Saugose stabdo vyrų vairuojamus automobilius, važiuojančius keliu Šilutė – Klaipėda.
Direktorius E. Judeikis į tai atsakė, kad įstaigos teritoriją juosia aukšta metalinė tvora, tačiau įstaiga nėra uždara, vartai – atviri, vaikai – neužrakinti.
E. Judeikis papasakojo visų trijų nepilnamečių mamyčių istorijas. Jos labai liūdnos. Galbūt kol kas tikslinga jas nutylėti, nors kyla abejonių… Juk Švėkšnos specialiojo ugdymo centre prostitucija buvo slepiama dvejus metus.
Vaikai gyvena šeimynomis. Naktį dviem šeimynoms prižiūrėti skiriamas vienas darbuotojas, kai panašiose įstaigose naktį kiekvieną šeimyną prižiūri po darbuotoją. Trūksta stebėjimo kamerų. Iki 2007 metų čia įkurdintiems vaikams lėšų skiria Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Pernai trylikai vaikų buvo gauta 540 tūkst. Lt. Kitus vaikus daug kukliau išlaiko Šilutės r. savivaldybė, šią įstaigą iš panaikintos apskrities perėmusi 2010 metais. Iš 1,7 mln. Lt praėjusių metų įstaigos biudžeto 70 proc. teko įstaigos darbuotojų atlyginimams. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis priminė, kad pernai Savivaldybė papildomai skyrė 160 tūkst. Lt. 73 globotiniai yra iš Šilutės rajono šeimų.
Tačiau Seimo narys E. Judeikį grąžino prie pokalbio pradžioje kilusių klausimų: „Kokia yra globotinių kontrolė? Mergaitės gali bet kada išeiti, išvažiuoti? Paprasta apie tai tik pranešti policijai…“
E. Judeikis aiškino, kad globotinis privalo informuoti socialinį darbuotoją, kad išeina. Jeigu dingsta neinformavę, skambinama policijai.
Policijos duomenys
Pernai Šilutės policija iš Saugų vaikų globos namų sulaukė 116 pranešimų telefonu, kad dingo globotiniai. Kartais dingdavo po kelis. Buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai dėl globotinių dingimo, 7 atvejais nuspręsta nepradėti ikiteisminio tyrimo. Pabėgę nepilnamečiai kartais valkataudavo net iki 10 dienų. Saugų J. Mikšo pagrindinė mokykla, Šilutės ligoninė, privatūs asmenys dėl globotinių netinkamo elgesio į policiją kreipėsi 6 kartus, Saugų vaikų globos namų administracija – 15 kartų. Už administracinius teisės pažeidimus pernai globotiniai buvo nubausti 8 kartus.
Kiti susitikimai
Seimo narys apžiūrėjo Vydūno gimnazijos sporto salės statybą. Direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė, kad statybininkai dirba kruopščiai, jau suvežtos reikalingos medžiagos. Mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis įsitikinę, kad įkurtuvių naujoje salėje galima tikėtis šių metų pabaigoje.
Taikos gatvėje, Šilutėje, iš Norvegijos sugrįžę Jolanta ir Raimondas Petraičiai atidarė šokolado, suvenyrų krautuvėlę „Riktė“. A. Skardžius pasidžiaugė jaunųjų verslininkų užmojais, sugrįžimu į Lietuvą ir pripažino, kad mažos krautuvėlės traukia pirkėjus jaukumu, mandagiu aptarnavimu. „Riktė“ – būtent toks pavyzdys.
Seimo narys apžiūrėjo Taikos g. 10, Šilutėje, renovuojamą daugiabutį. Po to užsuko į Šilutės senelių globos namus. 42 globojami seneliai jau nebevaikšto – visus tenka slaugyti lovose. Po remonto ši įstaiga atrodo pavyzdingai – jauku, šilta, švaru. Nebėra pelėsio, kuris juodavo pirmajame aukšte. Įrengti patogūs dušai, parūpinta naujo inventoriaus. Direktorė Danutė Valodskienė ir kolektyvo moterys Seimo nariui džiaugėsi, kad didelių rūpesčių nėra. Diskutuota ir apie tai, kad valstybės įstaigoje seneliai atsiduria jau be savo namų, žemės, miško ir kito turto… Vaikai jų nelanko, niekada nė vieno neišsiveža per šventes į namus. Vietos senelių namuose laukia jau 17 garbaus amžiaus žmonių. Žodžiu, eilė…

„Pamario“ inf.

6 komentarai

 • Pranis

  O kada krikštynos?

 • Praniui

  Kai valdziuke tam pinigu paskirs. Atskira eilute is biudzeto.

 • Vaje

  Kaip baisu kai pacios dar vaikai o jau vaikeliu turi. kaip jos gyvens ateity? Ar cia globotiniu tokia prieziura, po galais.

 • "Liberalas"

  Tai kad tas Judeikis vel susirupines del rinkimu. Mazai jam tie vaikai berupi. Ant kiek kedziu jis sedi. Be direktoriaus, dar mokytojauja. Suspeja, o vaikai be priziuros sunkeliais eina. Nera rajone valdzios, nera. Gerai tokiems “liberalams”- ir vaikai gyvena liberaliai.

 • jo

  Gal seimo narys ka pajudins, nes niekam tai nerupi.

 • Iš Švėkšnos

  Švėkšnos spec. ugdymo centras informacijos apie mergaičių galimą prostituciją neslėpė, policijoje parašyti pareiškimai, pradėti ikiteisminiai tyrimai. 2014 m. pavasarį informuotas savivaldybės Socialinių reikalų komitetas ( posėdis vyko centre), kurio metu šios problemos buvo iškeltos. Apie šią problemą ir pagalbos prašyta seimo nario R. Žemaitaičio, kuris kreipėsi ir į tą pačią policiją. Informacijos nebuvo spaudoje ir p. Judeikiui asmeniškai.
  Gaila, kad asmenines problemas bandoma slėpti po svetimais marškiniais, mėtant akmenis į kitų daržą, nepasižvalgius po savo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite