Kas vyksta Saugų vaikų globos namuose?

Pirmadienį į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius daugiausia dėmesio skyrė Saugų vaikų globos namams. Praėjusiais metais Šilutės policija iš Saugų vaikų globos namų sulaukė 116 pranešimų telefonu, kad iš šios įstaigos pabėgo ir laiku nesugrįžo nepilnamečiai globotiniai. Ir tai dar ne viskas.

Seimo narys Artūras Skardžius su Saugų vaikų globos namų direktoriumi Eugenijumi Judeikiu apžiūrėjo globotinių kambarius ir kitas patalpas.

Saugų vaikų globos namai turi 74 įregistruotus globotinius, iš jų 10 įkurdinta Rusnėje. Iš viso įstaiga turi 52 darbuotojus, iš šio skaičiaus 10 dirba administracijoje, 42 tiesiogiai dirba su vaikais. 38 globotiniai yra didelių ir vidutinių specialiųjų poreikių, yra neįgalių, yra sunkios negalios vaikų. Pasitaiko, kad vienu metu iš įstaigos pabėga net keli globotiniai.
Pokalbį su Saugų vaikų globos namų direktoriumi Eugenijumi Judeikiu ir kitais įstaigos atstovais Seimo narys A. Skardžius pradėjo priminimu, kad sąvadavimo ir prostitucijos skandalas Švėkšnos specialiojo ugdymo centre tarsi ratilais sklinda po visą Lietuvą, didesnio dėmesio sulaukia visos panašios globos įstaigos, o Saugų vaikų globos namai irgi turi problemų. Čia gyvena trys nepilnametės motinos, auginančios po vaikelį. Tačiau ši informacija vargu ar pasiekia Šilutės r. savivaldybės Tarybą. Viena nepilnametė pagimdė vos prieš mėnesį. Šių trijų motinų amžius toks, kad galima kalbėti ir apie baudžiamąją atsakomybę už lytinius santykius su nepilnamete.
„Kaip sekasi tvarkytis? Kodėl neieškoma sprendimų kartu su Savivaldybės taryba, vadovais? Gal susitvarkote patys?“ – klausimą po klausimo kėlė A. Skardžius, priminęs ir 116 skambučių policijai, kai iš įstaigos pabėgdavo globotiniai. Be to, Seimo narys neslėpė girdėjęs, kad globos namų mergaitės Saugose stabdo vyrų vairuojamus automobilius, važiuojančius keliu Šilutė – Klaipėda.
Direktorius E. Judeikis į tai atsakė, kad įstaigos teritoriją juosia aukšta metalinė tvora, tačiau įstaiga nėra uždara, vartai – atviri, vaikai – neužrakinti.
E. Judeikis papasakojo visų trijų nepilnamečių mamyčių istorijas. Jos labai liūdnos. Galbūt kol kas tikslinga jas nutylėti, nors kyla abejonių… Juk Švėkšnos specialiojo ugdymo centre prostitucija buvo slepiama dvejus metus.
Vaikai gyvena šeimynomis. Naktį dviem šeimynoms prižiūrėti skiriamas vienas darbuotojas, kai panašiose įstaigose naktį kiekvieną šeimyną prižiūri po darbuotoją. Trūksta stebėjimo kamerų. Iki 2007 metų čia įkurdintiems vaikams lėšų skiria Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Pernai trylikai vaikų buvo gauta 540 tūkst. Lt. Kitus vaikus daug kukliau išlaiko Šilutės r. savivaldybė, šią įstaigą iš panaikintos apskrities perėmusi 2010 metais. Iš 1,7 mln. Lt praėjusių metų įstaigos biudžeto 70 proc. teko įstaigos darbuotojų atlyginimams. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis priminė, kad pernai Savivaldybė papildomai skyrė 160 tūkst. Lt. 73 globotiniai yra iš Šilutės rajono šeimų.
Tačiau Seimo narys E. Judeikį grąžino prie pokalbio pradžioje kilusių klausimų: „Kokia yra globotinių kontrolė? Mergaitės gali bet kada išeiti, išvažiuoti? Paprasta apie tai tik pranešti policijai…“
E. Judeikis aiškino, kad globotinis privalo informuoti socialinį darbuotoją, kad išeina. Jeigu dingsta neinformavę, skambinama policijai.
Policijos duomenys
Pernai Šilutės policija iš Saugų vaikų globos namų sulaukė 116 pranešimų telefonu, kad dingo globotiniai. Kartais dingdavo po kelis. Buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai dėl globotinių dingimo, 7 atvejais nuspręsta nepradėti ikiteisminio tyrimo. Pabėgę nepilnamečiai kartais valkataudavo net iki 10 dienų. Saugų J. Mikšo pagrindinė mokykla, Šilutės ligoninė, privatūs asmenys dėl globotinių netinkamo elgesio į policiją kreipėsi 6 kartus, Saugų vaikų globos namų administracija – 15 kartų. Už administracinius teisės pažeidimus pernai globotiniai buvo nubausti 8 kartus.
Kiti susitikimai
Seimo narys apžiūrėjo Vydūno gimnazijos sporto salės statybą. Direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė, kad statybininkai dirba kruopščiai, jau suvežtos reikalingos medžiagos. Mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis įsitikinę, kad įkurtuvių naujoje salėje galima tikėtis šių metų pabaigoje.
Taikos gatvėje, Šilutėje, iš Norvegijos sugrįžę Jolanta ir Raimondas Petraičiai atidarė šokolado, suvenyrų krautuvėlę „Riktė“. A. Skardžius pasidžiaugė jaunųjų verslininkų užmojais, sugrįžimu į Lietuvą ir pripažino, kad mažos krautuvėlės traukia pirkėjus jaukumu, mandagiu aptarnavimu. „Riktė“ – būtent toks pavyzdys.
Seimo narys apžiūrėjo Taikos g. 10, Šilutėje, renovuojamą daugiabutį. Po to užsuko į Šilutės senelių globos namus. 42 globojami seneliai jau nebevaikšto – visus tenka slaugyti lovose. Po remonto ši įstaiga atrodo pavyzdingai – jauku, šilta, švaru. Nebėra pelėsio, kuris juodavo pirmajame aukšte. Įrengti patogūs dušai, parūpinta naujo inventoriaus. Direktorė Danutė Valodskienė ir kolektyvo moterys Seimo nariui džiaugėsi, kad didelių rūpesčių nėra. Diskutuota ir apie tai, kad valstybės įstaigoje seneliai atsiduria jau be savo namų, žemės, miško ir kito turto… Vaikai jų nelanko, niekada nė vieno neišsiveža per šventes į namus. Vietos senelių namuose laukia jau 17 garbaus amžiaus žmonių. Žodžiu, eilė…

„Pamario“ inf.

Hits: 330

6 komentarai

 • Pranis

  O kada krikštynos?

 • Praniui

  Kai valdziuke tam pinigu paskirs. Atskira eilute is biudzeto.

 • Vaje

  Kaip baisu kai pacios dar vaikai o jau vaikeliu turi. kaip jos gyvens ateity? Ar cia globotiniu tokia prieziura, po galais.

 • "Liberalas"

  Tai kad tas Judeikis vel susirupines del rinkimu. Mazai jam tie vaikai berupi. Ant kiek kedziu jis sedi. Be direktoriaus, dar mokytojauja. Suspeja, o vaikai be priziuros sunkeliais eina. Nera rajone valdzios, nera. Gerai tokiems “liberalams”- ir vaikai gyvena liberaliai.

 • jo

  Gal seimo narys ka pajudins, nes niekam tai nerupi.

 • Iš Švėkšnos

  Švėkšnos spec. ugdymo centras informacijos apie mergaičių galimą prostituciją neslėpė, policijoje parašyti pareiškimai, pradėti ikiteisminiai tyrimai. 2014 m. pavasarį informuotas savivaldybės Socialinių reikalų komitetas ( posėdis vyko centre), kurio metu šios problemos buvo iškeltos. Apie šią problemą ir pagalbos prašyta seimo nario R. Žemaitaičio, kuris kreipėsi ir į tą pačią policiją. Informacijos nebuvo spaudoje ir p. Judeikiui asmeniškai.
  Gaila, kad asmenines problemas bandoma slėpti po svetimais marškiniais, mėtant akmenis į kitų daržą, nepasižvalgius po savo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti karšius

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti karšius (išskyrus karšių žvejybą polderiuose). Karšių žvejyba draudžiama iki gegužės 20 d. „Kaip ir kiekvienais metais, norime atkreipti žvejų dėmesį, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas žvejoti karšius. Aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skirs tiems ruožams, kuriuose yra pagrindinės šių žuvų nerštavietės“, – teigė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Pasak aplinkosaugininko, karšiai – viena gausiausių žuvų populiacijų. Tai vyraujanti Kuršių

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Taip pat skaitykite