Kas įtakoja mūsų laimės jausmą?

Visi nori ir siekia padidinti savo laimės jausmą. Net pats Dalai Lama sakė, kad gyvenimo tikslas yra siekti laimės ir vengti kančių. O kas, jei pasakytume, kad laimės nereikėtų laikyti tikslu ar į ką nors siekti?

Ir dar: nebūsi laimingi, jei numesite 10 kg, gausite paaukštinimą, pagimdysite vaiką, ištekėsite, nusipirksite naują mašiną, pasistatysite namą, gausite atlyginimą ar išvyksite į Zanzibarą. Gerai, kurį laiką jausitės geriau, deja, galime priprasti prie beveik visko. Taip pat ir prie gerų dalykų. Ir dar greičiau nei manote.

Kaip gyventi? O svarbiausia – kaip gyventi laimingai be depresijos?

Dauguma mūsų nežino, kas juos daro laimingus. Labai dažnai laimę matome dalykuose, pasiekimuose, tiksluose, kurie iš tikrųjų nėra laimė, ir bent jau ilgainiui jie laimės jausmo nepadidins. Be to, beveik visada pervertiname dalykų, kurių norime, vertę. Manome, kad tai, ko siekiame, suteiks mums daugiau džiaugsmo, nei iš tikrųjų suteikia.

Kas yra laimė ir nuo ko ji priklauso?

Dažniausiai tai suprantama kaip džiaugsmo, pasitenkinimo ir gerovės patyrimas kartu su suvokimu, kad mūsų gyvenimas yra geras, vertingas ir prasmingas. Tačiau iš tikrųjų čia nereikia jokio apibrėžimo. Dažniausiai mes žinome, kada esame laimingi, o kada – ne.

Mes neabejotinai skiriamės savo lygiu, ir tai jau yra mūsų gimimo momentu. 50 procentų laimės lygių skirtumų galima paaiškinti genetiškai užprogramuota individualia norma, prie kurios grįžtame po krizių ir sėkmių. Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų ateina į pasaulį turėdamas iš anksto nustatytą gerovės standartą, kuris priklauso nuo mūsų tėvų savybių.

Tik 10 procentų skirtumų galima paaiškinti gyvenimo situacija ir aplinkybėmis. Aplinkybės ir materialinė padėtis nėra raktas į klestėjimą ir gerovę. Žinoma, nelengva susitaikyti su tuo, kad brangus automobilis, didesnis namas ar didelės pinigų sumos laimėjimas mums neatneš laimės ilgam. Už tai atsakinga hedoninė adaptacija, tiksliau – du veiksniai, kurie prie to prisideda:

  • Pirmas yra siekių padidėjimas – jei nusipirksite savo svajonių automobilį,

butą ar bet ką, po kurio laiko jūsų nauja turėjimo būsena taps normali ir pradėsite norėti ko nors dar geresnio.

  • Antrasis – polinkis lyginti save su kitais – persikėlus gyventi į išskirtinį

gyvenamąjį kvartalą, kuriame beveik visi kaimynai turi „Mercedes“, pajusite, kad ir jums su tokiu automobiliu reikėtų važiuoti. Apetitas didėja valgant, bet laimė – ne.

Mes neturime įtakos nei gimimo genofondui, nei mūsų gyvenimo situacijai visada. Tai, ką galime paveikti, yra likę 40 procentų, kuriuos sudaro mūsų elgesys ir mąstymas. Raktas į laimingą gyvenimą yra pakeisti mūsų kasdienius sąmoningus veiksmus.

pr2023/201

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Fejerverkų grožis ir pavojai

Nepaisant to, apie kokią šventę bebūtų kalbama, fejerverkai paprastai užima labai svarbią vietą. Tačiau nors fejerverkų šou gali būti gražus reginys, jie taip pat gali kelti ir įvairių grėsmių. Todėl prieš uždegant fejerverkus, vertėtų daugiau sužinoti apie tai, kaip užtikrinti fejerverkų saugą. Kaip veikia fejerverkai? Norint suprasti, kodėl fejerverkai gali kelti pavojų sveikatai, svarbu žinoti, kaip jie veikia. Pagrindinė fejerverkų sudedamoji dalis yra juodieji milteliai. Jie dar vadinami šaunamaisiais milteliais, mat užsidegę sprogsta. Fejerverkus sudaro žvaigždės, kurių sudėtyje yra cheminių

Online logopedo paslaugos – naujos galimybės efektyviai spręsti kalbos sutrikimus

Internetinės kalbos terapijos paslaugos turi daug pranašumų, lyginant su tradicine asmenine terapija. O patogumas ir prieinamumas yra vieni svarbiausių. Naudodami internetinę terapiją asmenys gali gauti konsultacijas patogiai savo namuose. Nebereikia keliauti į susitikimus, sudaromos sąlygos lanksčiau planuoti susitikimus. Šis patogumas ypač naudingas asmenims, gyvenantiems atokiose arba nepakankamai transportu aptarnaujamose vietovėse. Logopedo paslaugos online taip pat gali būti ekonomiškesnė galimybė, nes ji pašalina poreikį keliauti ir sumažina terapeutų pridėtines išlaidas. Vienas iš pagrindinių online logopedo terapijos paslaugų pranašumų yra galimybė teikti

Pamatavo švietimo paslaugų rodiklius šalies savivaldybėse. Pirmauja ne vien didmiesčiai

Didžiausią proveržį švietimo paslaugų klausimu per pastaruosius metus pademonstravo gerokai mažesnės savivaldybės. Taip rodo Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) bendradarbiaujant su finansų ministerija sudarytas švietimo paslaugų sub-indeksas, kuris yra sudėtinė bendro gyvenimo kokybės indekso dalis.   LSA ŠKK pirmininko, Šilutės r.  savivaldybės mero V. Laurinaičio nuomonė Pasak Lietuvos savivaldybių asociacijos Švietimo ir kultūros komiteto (LSA ŠKK) pirmininko, Šilutės r.  savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, situacija tarp šalies savivaldybių yra nevienoda, tad vertinant atskirus rodiklius būtina atsižvelgti ir į savivaldybės galimybes bei

Lietuvos paštas perspėja: sukčiai keičia taktiką, plinta nauji pranešimai

Lietuvos paštas įspėja gyventojus apie sukčių vėl platinamas apgaulingas SMS žinutes ir el. laiškus. Sukčiai keičia taktiką ir dabar platina žinutes su tekstu, pranešančiu, kad sistema negali atpažinti užsakymo informacijos, todėl siunta negali būti pristatyta. Prašoma atnaujinti informaciją ir pateikti duomenis. Kitas atvejis – el. laiške nurodoma, kad gauta siunta ir būtina sumokėti mokesčius už jos pristatymą nurodytu adresu. Trečias atvejis – pranešama apie apgadintą siuntą, prašoma atnaujinti adresą ir mokėjimo informaciją, net žadama atlyginti tris kartus didesnę žalą. Ketvirta

Taip pat skaitykite