Kartais nugriauti geriau nei rekonstruoti

Visiškai nugriauti seną namą bei ūkinį pastatą ir vietoje jų statyti naują būstą gana įprasta Vakarų šalyse, tačiau dar ne pas mus. Vis dėlto tokį sprendimą pasirinko viena šilutiškių šeima, kurių seną namą ir ūkinį pastatą su žeme šiuo metu lygina UAB „Stamela“ darbininkai.

UAB „Stamela“ darbuotojai baigia nugriauti Žalgirio g. 29 buvusius senus pastatus.

UAB „Stamela“ darbuotojai baigia nugriauti Žalgirio g. 29 buvusius senus pastatus.

Žalgirio g. 29, kur iškils naujas namas ir dabar darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai, anksčiau buvo maždaug prieš 50 metų pastatytas apie 100 kvadratinių metrų ploto gyvenamasis namas su 5-6 nedidelėmis patalpomis. Mirus savininkei, dabartiniams šeimininkams jis buvo padovanotas. Namą įsigijusi šeima gyvena savo bute, jos narių profesinė veikla su statybomis nesusijusi, todėl mintis viską pradėti iš naujo kilo ne jiems patiems, o architektams, kuriuos susirado Klaipėdoje. Į klaipėdiškius šeima kreipėsi todėl, kad šie turėjo A klasės energetinio efektyvumo namų statybos patirties žadėjo ilgai neužtrukti.
Gerai pamąsčius, paaiškėjo, kad architektai teisūs. Norint pasiekti geidžiamo rezultato rekonstruojant senąjį pastatą, reikėjo išgriauti ir perstatyti didžiąją dalį sienų, pertvarkyti vidinių patalpų išplanavimą keičiant pertvaras, vienose vietose užmūryti, kitose iškirsti naujus langus. Be to, senose sienose buvo oro tarpų, kuriuos taip pat reikėjo kažkuo užpildyti, mat ateityje ten gali įsimesti graužikų.
Senojo namo sienos buvo apie 0,5 metro storio. Šiltinant jos būtų pastorėjusios dvigubai ir tapusios itin gremėzdiškos. Anot namo savininkų, iš seno daikto naujo nepadarysi, be to, nežinia, ar pavyktų pasiekti norimo šiluminio efektyvumo. Kad ir seno, bet šilto, gražaus, patogaus pastato niekas nebūtų griovęs, tačiau šis daugeliu požiūriu buvo menkavertis. O šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę pastatyti naują namą greičiau ir paprasčiau – tai ir padėjo šeimininkams apsispręsti.
Šiuo metu pastatas tik griaunamas. Kol kas neaišku, kas statys naują. Taip pat šeimininkai nelabai žino, kiek tos statybos jiems atsieis, tačiau mano, kad tai būsią tikrai ne brangiau, negu rekonstruoti senąjį pastatą.
Šilutės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas sakė žinąs apie Žalgirio gatvėje vykstančius darbus ir pritaria savininkų sprendimui nugriauti seną pastatą ir jo vietoje pastatyti naują. Pasak V. Bičkausko, taip padaryti kartais išeina vos ne trigubai pigiau, negu rekonstruoti seną pastatą. Jis atkreipė dėmesį, kad prieš 50-60 metų naudotos tarybinių standartų statybinės medžiagos visiškai nebeatitinka nūdienos patvarumo ir energetinių reikalavimų.
Anot V. Bičkausko, šiai šilutiškių šeimai aplinkybės buvo palankios ir tuo atžvilgiu, kad žmonės turi kur gyventi, kol vyksta statybų darbai. Neretai vien tai, kad reikia gyventi rekonstruojamame pastate, neleidžia visko pradėti iš naujo. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas mano, kad praktika, kai senas namas nugriaunamas ir jo vietoje statomas naujas, pamažu vis labiau paplis ir pas mus.

Vaidotas VILKASUkinisPamataiGriauna

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite