Kartais nugriauti geriau nei rekonstruoti

Visiškai nugriauti seną namą bei ūkinį pastatą ir vietoje jų statyti naują būstą gana įprasta Vakarų šalyse, tačiau dar ne pas mus. Vis dėlto tokį sprendimą pasirinko viena šilutiškių šeima, kurių seną namą ir ūkinį pastatą su žeme šiuo metu lygina UAB „Stamela“ darbininkai.

UAB „Stamela“ darbuotojai baigia nugriauti Žalgirio g. 29 buvusius senus pastatus.

UAB „Stamela“ darbuotojai baigia nugriauti Žalgirio g. 29 buvusius senus pastatus.

Žalgirio g. 29, kur iškils naujas namas ir dabar darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai, anksčiau buvo maždaug prieš 50 metų pastatytas apie 100 kvadratinių metrų ploto gyvenamasis namas su 5-6 nedidelėmis patalpomis. Mirus savininkei, dabartiniams šeimininkams jis buvo padovanotas. Namą įsigijusi šeima gyvena savo bute, jos narių profesinė veikla su statybomis nesusijusi, todėl mintis viską pradėti iš naujo kilo ne jiems patiems, o architektams, kuriuos susirado Klaipėdoje. Į klaipėdiškius šeima kreipėsi todėl, kad šie turėjo A klasės energetinio efektyvumo namų statybos patirties žadėjo ilgai neužtrukti.
Gerai pamąsčius, paaiškėjo, kad architektai teisūs. Norint pasiekti geidžiamo rezultato rekonstruojant senąjį pastatą, reikėjo išgriauti ir perstatyti didžiąją dalį sienų, pertvarkyti vidinių patalpų išplanavimą keičiant pertvaras, vienose vietose užmūryti, kitose iškirsti naujus langus. Be to, senose sienose buvo oro tarpų, kuriuos taip pat reikėjo kažkuo užpildyti, mat ateityje ten gali įsimesti graužikų.
Senojo namo sienos buvo apie 0,5 metro storio. Šiltinant jos būtų pastorėjusios dvigubai ir tapusios itin gremėzdiškos. Anot namo savininkų, iš seno daikto naujo nepadarysi, be to, nežinia, ar pavyktų pasiekti norimo šiluminio efektyvumo. Kad ir seno, bet šilto, gražaus, patogaus pastato niekas nebūtų griovęs, tačiau šis daugeliu požiūriu buvo menkavertis. O šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę pastatyti naują namą greičiau ir paprasčiau – tai ir padėjo šeimininkams apsispręsti.
Šiuo metu pastatas tik griaunamas. Kol kas neaišku, kas statys naują. Taip pat šeimininkai nelabai žino, kiek tos statybos jiems atsieis, tačiau mano, kad tai būsią tikrai ne brangiau, negu rekonstruoti senąjį pastatą.
Šilutės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas sakė žinąs apie Žalgirio gatvėje vykstančius darbus ir pritaria savininkų sprendimui nugriauti seną pastatą ir jo vietoje pastatyti naują. Pasak V. Bičkausko, taip padaryti kartais išeina vos ne trigubai pigiau, negu rekonstruoti seną pastatą. Jis atkreipė dėmesį, kad prieš 50-60 metų naudotos tarybinių standartų statybinės medžiagos visiškai nebeatitinka nūdienos patvarumo ir energetinių reikalavimų.
Anot V. Bičkausko, šiai šilutiškių šeimai aplinkybės buvo palankios ir tuo atžvilgiu, kad žmonės turi kur gyventi, kol vyksta statybų darbai. Neretai vien tai, kad reikia gyventi rekonstruojamame pastate, neleidžia visko pradėti iš naujo. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas mano, kad praktika, kai senas namas nugriaunamas ir jo vietoje statomas naujas, pamažu vis labiau paplis ir pas mus.

Vaidotas VILKASUkinisPamataiGriauna

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite