Kartais nugriauti geriau nei rekonstruoti

Visiškai nugriauti seną namą bei ūkinį pastatą ir vietoje jų statyti naują būstą gana įprasta Vakarų šalyse, tačiau dar ne pas mus. Vis dėlto tokį sprendimą pasirinko viena šilutiškių šeima, kurių seną namą ir ūkinį pastatą su žeme šiuo metu lygina UAB „Stamela“ darbininkai.

UAB „Stamela“ darbuotojai baigia nugriauti Žalgirio g. 29 buvusius senus pastatus.

UAB „Stamela“ darbuotojai baigia nugriauti Žalgirio g. 29 buvusius senus pastatus.

Žalgirio g. 29, kur iškils naujas namas ir dabar darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai, anksčiau buvo maždaug prieš 50 metų pastatytas apie 100 kvadratinių metrų ploto gyvenamasis namas su 5-6 nedidelėmis patalpomis. Mirus savininkei, dabartiniams šeimininkams jis buvo padovanotas. Namą įsigijusi šeima gyvena savo bute, jos narių profesinė veikla su statybomis nesusijusi, todėl mintis viską pradėti iš naujo kilo ne jiems patiems, o architektams, kuriuos susirado Klaipėdoje. Į klaipėdiškius šeima kreipėsi todėl, kad šie turėjo A klasės energetinio efektyvumo namų statybos patirties žadėjo ilgai neužtrukti.
Gerai pamąsčius, paaiškėjo, kad architektai teisūs. Norint pasiekti geidžiamo rezultato rekonstruojant senąjį pastatą, reikėjo išgriauti ir perstatyti didžiąją dalį sienų, pertvarkyti vidinių patalpų išplanavimą keičiant pertvaras, vienose vietose užmūryti, kitose iškirsti naujus langus. Be to, senose sienose buvo oro tarpų, kuriuos taip pat reikėjo kažkuo užpildyti, mat ateityje ten gali įsimesti graužikų.
Senojo namo sienos buvo apie 0,5 metro storio. Šiltinant jos būtų pastorėjusios dvigubai ir tapusios itin gremėzdiškos. Anot namo savininkų, iš seno daikto naujo nepadarysi, be to, nežinia, ar pavyktų pasiekti norimo šiluminio efektyvumo. Kad ir seno, bet šilto, gražaus, patogaus pastato niekas nebūtų griovęs, tačiau šis daugeliu požiūriu buvo menkavertis. O šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę pastatyti naują namą greičiau ir paprasčiau – tai ir padėjo šeimininkams apsispręsti.
Šiuo metu pastatas tik griaunamas. Kol kas neaišku, kas statys naują. Taip pat šeimininkai nelabai žino, kiek tos statybos jiems atsieis, tačiau mano, kad tai būsią tikrai ne brangiau, negu rekonstruoti senąjį pastatą.
Šilutės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas sakė žinąs apie Žalgirio gatvėje vykstančius darbus ir pritaria savininkų sprendimui nugriauti seną pastatą ir jo vietoje pastatyti naują. Pasak V. Bičkausko, taip padaryti kartais išeina vos ne trigubai pigiau, negu rekonstruoti seną pastatą. Jis atkreipė dėmesį, kad prieš 50-60 metų naudotos tarybinių standartų statybinės medžiagos visiškai nebeatitinka nūdienos patvarumo ir energetinių reikalavimų.
Anot V. Bičkausko, šiai šilutiškių šeimai aplinkybės buvo palankios ir tuo atžvilgiu, kad žmonės turi kur gyventi, kol vyksta statybų darbai. Neretai vien tai, kad reikia gyventi rekonstruojamame pastate, neleidžia visko pradėti iš naujo. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas mano, kad praktika, kai senas namas nugriaunamas ir jo vietoje statomas naujas, pamažu vis labiau paplis ir pas mus.

Vaidotas VILKASUkinisPamataiGriauna

Hits: 359

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite