Kartais nugriauti geriau nei rekonstruoti

Visiškai nugriauti seną namą bei ūkinį pastatą ir vietoje jų statyti naują būstą gana įprasta Vakarų šalyse, tačiau dar ne pas mus. Vis dėlto tokį sprendimą pasirinko viena šilutiškių šeima, kurių seną namą ir ūkinį pastatą su žeme šiuo metu lygina UAB „Stamela“ darbininkai.

UAB „Stamela“ darbuotojai baigia nugriauti Žalgirio g. 29 buvusius senus pastatus.

UAB „Stamela“ darbuotojai baigia nugriauti Žalgirio g. 29 buvusius senus pastatus.

Žalgirio g. 29, kur iškils naujas namas ir dabar darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai, anksčiau buvo maždaug prieš 50 metų pastatytas apie 100 kvadratinių metrų ploto gyvenamasis namas su 5-6 nedidelėmis patalpomis. Mirus savininkei, dabartiniams šeimininkams jis buvo padovanotas. Namą įsigijusi šeima gyvena savo bute, jos narių profesinė veikla su statybomis nesusijusi, todėl mintis viską pradėti iš naujo kilo ne jiems patiems, o architektams, kuriuos susirado Klaipėdoje. Į klaipėdiškius šeima kreipėsi todėl, kad šie turėjo A klasės energetinio efektyvumo namų statybos patirties žadėjo ilgai neužtrukti.
Gerai pamąsčius, paaiškėjo, kad architektai teisūs. Norint pasiekti geidžiamo rezultato rekonstruojant senąjį pastatą, reikėjo išgriauti ir perstatyti didžiąją dalį sienų, pertvarkyti vidinių patalpų išplanavimą keičiant pertvaras, vienose vietose užmūryti, kitose iškirsti naujus langus. Be to, senose sienose buvo oro tarpų, kuriuos taip pat reikėjo kažkuo užpildyti, mat ateityje ten gali įsimesti graužikų.
Senojo namo sienos buvo apie 0,5 metro storio. Šiltinant jos būtų pastorėjusios dvigubai ir tapusios itin gremėzdiškos. Anot namo savininkų, iš seno daikto naujo nepadarysi, be to, nežinia, ar pavyktų pasiekti norimo šiluminio efektyvumo. Kad ir seno, bet šilto, gražaus, patogaus pastato niekas nebūtų griovęs, tačiau šis daugeliu požiūriu buvo menkavertis. O šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę pastatyti naują namą greičiau ir paprasčiau – tai ir padėjo šeimininkams apsispręsti.
Šiuo metu pastatas tik griaunamas. Kol kas neaišku, kas statys naują. Taip pat šeimininkai nelabai žino, kiek tos statybos jiems atsieis, tačiau mano, kad tai būsią tikrai ne brangiau, negu rekonstruoti senąjį pastatą.
Šilutės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas sakė žinąs apie Žalgirio gatvėje vykstančius darbus ir pritaria savininkų sprendimui nugriauti seną pastatą ir jo vietoje pastatyti naują. Pasak V. Bičkausko, taip padaryti kartais išeina vos ne trigubai pigiau, negu rekonstruoti seną pastatą. Jis atkreipė dėmesį, kad prieš 50-60 metų naudotos tarybinių standartų statybinės medžiagos visiškai nebeatitinka nūdienos patvarumo ir energetinių reikalavimų.
Anot V. Bičkausko, šiai šilutiškių šeimai aplinkybės buvo palankios ir tuo atžvilgiu, kad žmonės turi kur gyventi, kol vyksta statybų darbai. Neretai vien tai, kad reikia gyventi rekonstruojamame pastate, neleidžia visko pradėti iš naujo. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas mano, kad praktika, kai senas namas nugriaunamas ir jo vietoje statomas naujas, pamažu vis labiau paplis ir pas mus.

Vaidotas VILKASUkinisPamataiGriauna

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite