Karštas šeštadienis Pagėgiuose

Karštis pavojingiausias trumpanosiams bei storiems gyvūnams.

Lietuvos hidrologijos tarnyba praneša, kad Liepos mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 16,3°C. Žemiausia oro temperatūra 6,7°C užregistruota 17 d. Kretingoje, o aukščiausia – 26,4°C 20 d. Pagėgiuose.

O kokia bus ši, paskutinės liepos mėnesio savaitė?

Pasak orai.lt šios savaitė pradžia bus šilta.

Liepos 25 d., pirmadienį, bus sausa, lietaus nežadama. Pūs vidutinio stiprumo daugiausia vakarinių krypčių vėjas. Vyraus maloni vasariška šiluma – daug kur oras šils iki 23-24, vietomis 25-26 laipsnių šilumos.

Liepos 26 d., antradienį, naktį dangus bus mažai debesuotas ar visai giedras. Lietaus dar nesulauksime. Vėjas pasisuks iš pietų, pietryčių, nestiprus. Temperatūra pažemės iki 12-17, pajūryje 18-20 laipsnių. Antradienio dieną šalį pasieks permainas nešantis šaltasis atmosferos frontas. Pradedant vakariniais rajonais storesni jo debesys keliaus per šalį į rytus. Daug kur palis, vietomis sugriaudės perkūnija. Vėjas vėl suksis iš pietvakarių, vakarų, stiprės, perkūnijos metu galimi gūsiai iki 15-18 m/s. Temperatūra vakarinėje šalies dalyje iki vidurdienio dar pasieks 21-24 laipsnius, o popietę bus jau vėsiau. Rytų Lietuvoje, kur debesys atkeliaus vėliausiai, didesnė dienos dalis bus šviesi ir vasariška – oras šils iki 25-28 laipsnių.

Liepos 27 d., trečiadienį, naktį lietus labiau tikėtinas šalies rytuose. Nakties pradžioje kai kur gali pasigirsti perkūnija. Pūs stiprokas vakarinių krypčių vėjas. Temperatūra pažemės iki 12-17 laipsnių. Trečiadienį dienojus oro temperatūra šalyje kils iki gaivių 18-23 laipsnių. Debesuotumas daugiausia bus nepastovus, trumpo ir negausaus lietaus sulauksime tik vietomis. Vis dar išliks stiprokas pietvakarių, vakarų krypties vėjas.

Liepos 28 d., ketvirtadienį, naktį vietomis, dieną jau daug kur praslinks trumpalaikis lietus, kai kur gali pasigirsti perkūnija. Vakarinių krypčių vėjas bus apysmarkis. Temperatūra naktį kris iki 10-15, dieną bus 18-23 laipsniai.

Liepos 29 d., penktadienį, trumpai palis tik vietomis. Vėjas daugiausia bus nepastovios krypties, aprims. Naktį temperatūra kris sparčiau iki 8-13, pajūryje 14-16 laipsnių, o dieną didesnių pokyčių nebus ir laukiama 19-24 laipsnių šiluma.

Pagal dabartines prognozes savaitgalį lietaus bus nedaug, šiluma išliks panaši.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite