Karštas šeštadienis Pagėgiuose

Karštis pavojingiausias trumpanosiams bei storiems gyvūnams.

Lietuvos hidrologijos tarnyba praneša, kad Liepos mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 16,3°C. Žemiausia oro temperatūra 6,7°C užregistruota 17 d. Kretingoje, o aukščiausia – 26,4°C 20 d. Pagėgiuose.

O kokia bus ši, paskutinės liepos mėnesio savaitė?

Pasak orai.lt šios savaitė pradžia bus šilta.

Liepos 25 d., pirmadienį, bus sausa, lietaus nežadama. Pūs vidutinio stiprumo daugiausia vakarinių krypčių vėjas. Vyraus maloni vasariška šiluma – daug kur oras šils iki 23-24, vietomis 25-26 laipsnių šilumos.

Liepos 26 d., antradienį, naktį dangus bus mažai debesuotas ar visai giedras. Lietaus dar nesulauksime. Vėjas pasisuks iš pietų, pietryčių, nestiprus. Temperatūra pažemės iki 12-17, pajūryje 18-20 laipsnių. Antradienio dieną šalį pasieks permainas nešantis šaltasis atmosferos frontas. Pradedant vakariniais rajonais storesni jo debesys keliaus per šalį į rytus. Daug kur palis, vietomis sugriaudės perkūnija. Vėjas vėl suksis iš pietvakarių, vakarų, stiprės, perkūnijos metu galimi gūsiai iki 15-18 m/s. Temperatūra vakarinėje šalies dalyje iki vidurdienio dar pasieks 21-24 laipsnius, o popietę bus jau vėsiau. Rytų Lietuvoje, kur debesys atkeliaus vėliausiai, didesnė dienos dalis bus šviesi ir vasariška – oras šils iki 25-28 laipsnių.

Liepos 27 d., trečiadienį, naktį lietus labiau tikėtinas šalies rytuose. Nakties pradžioje kai kur gali pasigirsti perkūnija. Pūs stiprokas vakarinių krypčių vėjas. Temperatūra pažemės iki 12-17 laipsnių. Trečiadienį dienojus oro temperatūra šalyje kils iki gaivių 18-23 laipsnių. Debesuotumas daugiausia bus nepastovus, trumpo ir negausaus lietaus sulauksime tik vietomis. Vis dar išliks stiprokas pietvakarių, vakarų krypties vėjas.

Liepos 28 d., ketvirtadienį, naktį vietomis, dieną jau daug kur praslinks trumpalaikis lietus, kai kur gali pasigirsti perkūnija. Vakarinių krypčių vėjas bus apysmarkis. Temperatūra naktį kris iki 10-15, dieną bus 18-23 laipsniai.

Liepos 29 d., penktadienį, trumpai palis tik vietomis. Vėjas daugiausia bus nepastovios krypties, aprims. Naktį temperatūra kris sparčiau iki 8-13, pajūryje 14-16 laipsnių, o dieną didesnių pokyčių nebus ir laukiama 19-24 laipsnių šiluma.

Pagal dabartines prognozes savaitgalį lietaus bus nedaug, šiluma išliks panaši.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite