Karpių žvejyba Lietuvoje. Ar esame pasiruošę tapti traukos centru?

Europoje – kone 5 milijonai karpių žvejų, tačiau jie žvejybai daugiausiai renkasi Prancūziją, Didžiąją Britaniją ar Kroatiją. Ar jie galėtų atvykti ir į Lietuvą? Pirmą kartą į Lietuvą, Kintus pakviesti atvykti Vakarų Europos profesionalūs žvejai-turinio socialiniuose tinkluose kūrėjai mūsų gamta ir vandens telkiniais susidomėjo kaip dar neatrastu egzotikos kampeliu.

Atranda kaimyninių šalių žvejai

Žvejybos turizmas Europoje išties populiarus, o karpių žvejų bendruomenė nuolat auga – skaičiuojama, kad karpių žvejų Europoje gali būti kone 5 milijonai. Šešių Lietuvoje apsilankiusių žvejų-turinio socialiniuose tinkluose kūrėjų bendras sekėjų skaičius viršija milijoną.

Profesionaliems žvejams-turinio socialiniuose tinkluose kūrėjams kelionė į Lietuvą buvo ne tik proga susitikti, bet ir pasivaržyti tarpusavyje – išbandyti jėgas dar nepažintoje šalyje.

„Kol kas Vakarų Europos karpių žvejų kelionių sąraše dažniausiai atsiduria Didžioji Britanija, Prancūzija. Prancūzai noriai važiuoja į Ispaniją, karpių žvejus traukia Kroatija, Slovėnija, Italija, Vengrija. Lietuvos žvejai karpius mielai gaudo Lenkijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, pradėjo važiuoti net ir į tokias šalis kaip Marokas ar Izraelis. Lietuva iki šiol nėra įtraukta į žvejų žemėlapį, nors išties jau turi ką pasiūlyti“, – komentavo žvejybos technologijas kuriančios bendrovės „Deeper“ pardavimų vadybininkas Virginijus Virbickas, kuris taip pat yra žvejys.

Karpių žvejams Kintuose, Tauragėje, Punioje įrengta tinkama infrastruktūra. Tauragėje žvejoja latviai, lenkai, britai, Punią atranda latviai. Kintuose kaimynai netgi rengs nacionalinio karpių gaudymo čempionato etapą.

Aiškinosi, ar karpiai tikrai kimba

Į Lietuvą turinį socialiniuose tinkluose kuriančius žvejus pakvietė lietuvių bendrovė „Deeper“, mūsų šalį matanti kaip galimą traukos centrą karpių žvejams. Savo produktus įmonė parduoda daugiau nei 50 pasaulio rinkų, bendradarbiauja su kone 300 turinio apie žvejybą kūrėjų.

„Karpių žvejai linkę burtis į grupes, domėtis, kaip sekasi kitiems žvejams, išmėginti naujus telkinius kitose šalyse, tad populiarių žvejų-nuomonės formuotojų kelionė į Lietuvą – vienas būdų skatinti žvejybos turizmą Lietuvoje, apie kurį Vakarų Europos žvejai iki šiol žinojo tik pavienes detales. Lietuva iš šešių šalių atvykusiems svečiams išties pasirodė egzotiška vieta, kurioje savo sekėjams galėjo kurti išskirtinį turinį, sykiu pristatyti mūsų šalį“, – kalbėjo V. Virbickas.

Tiki mūsų sėkme 

Iš Nyderlandų į Lietuvą atvyko Jeffrey, socialiniuose tinkluose žinomas kaip vienas iš „Underfishing“ komandos narių. Ši komanda unikali tuo, kad filmuoja žvejybą po vandeniu – jų nuotykius seka daugiau nei 815 tūkst. žmonių.

Jeffrey žino, kad Lietuvoje yra puikių vietų lašišoms ir upėtakiams žvejoti, tačiau iki atvykdamas nebuvo nieko girdėjęs apie karpių žvejybą čia. Tad mielai ją išbandė ir įspūdžiais dalijosi su savo sekėjais.

34 tūkst. sekėjų socialiniuose tinkluose subūręs ir Karpiologu pasivadinęs žvejys-socialinių tinklų žvaigždė iš Lenkijos taip pat pabrėžė, jog mūsų šalyje lankėsi pirmąsyk. Todėl apie karpių žvejybą čia žinojo mažai, tačiau mielai ją išbandė.

„Ši patirtis atnešė vertingų įžvalgų apie žvejybos būdus ir techniką, paplitusią tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje. Mano sekėjai nekantriai laukė turinio, kuriuo pasidalijau iš varžybų. Jiems įdomu palyginti žvejybos patirtį kaimyninėse šalyse. Tikiu, kad Lietuva, pasinaudojusi Lietuvos ir Lenkijos šalių žvejų aistra žvejybai, turi potencialo tapti populiaria žvejybos entuziastų kryptimi“, – neabejojo į Lietuvą atvykęs svečias iš Lenkijos.

90 tūkst. sekėjų socialiniuose tinkluose seka vokiečio Marko, pasivadinusio Carpzilla, nuotykius. Lietuvą profesionalus žvejys iki šiol siejo su plėšriųjų žuvų, bet ne karpių žvejyba. Todėl norėjo pats atvykti čia ir įsitikinti, ar pavyks pagauti karpių.

Ilgą laiką žvejybai rinkęsis pietų šalis, kelionę į Lietuvą Carpzilla vadino nuotykiu, kurio nekantriai laukė ir jis pats, ir sekėjai. Ar Lietuva gali tapti patrauklia vieta karpių žvejams? Marko nuomone, labai svarbu, ką Lietuva gali pasiūlyti žvejams ir kiek šie bus pasiryžę  iš Vokietijos atskristi čia.

Žvejai karpių žvejybą laiko viena sudėtingiausių ir jai atsakingai ruošiasi. Technologijos, kurias Lietuvoje kuria ir išbando „Deeper“ praplečia galimybes – ne veltui didelė įmonės klientų dalis – žmonės, kuriems žvejyba smagus būdas praleisti laisvalaikį.

Agnė Bykova

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite