Kam skiriamos nepanaudotos lėšos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija numato, kad liks nepanaudota apie pusę socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms skirtų lėšų. Ministerija praneša, kad nepanaudotas lėšas savivaldybės galės skirti savo reikmėms.Savivaldybes-pastatas

„Visos savivaldybės dabar trimituoja apie sutaupytas lėšas. Mes šioje srityje dirbame jau seniai“, – sakė „Pamariui“ Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Pasak jo, kalbėti apie sutaupytas lėšas būtų gal ir ne visai teisinga, tikslesnis terminas būtų „nepanaudotos lėšos“.
Vedėjas pasakojo, kad racionaliai panaudoti pašalpoms skirtas lėšas bandoma jau seniai. Dar 2004 metais Šilutės rajono taryba priėmė sprendimą dėl Šilutės rajono gyventojų telkimo visuomenei naudingiems darbams. Buvo numatyta, kad norintys gauti pašalpų turi atidirbti. Tačiau šis Tarybos sprendimas neveikė, nes nebuvo mechanizmo, kaip nemokėti pašalpų tiems, kurie nenori dirbti viešųjų darbų.
2010 metais sprendimas buvo pakoreguotas – tiems, kurie nenori dirbti visuomenei naudingo darbo, nutarta pašalpą duoti maisto produktais. Kai kurios savivaldybės tokiems žmonėms dalino specialias korteles, su kuriomis prekybos centruose buvo galima nemokamai gauti produktų. Kadangi Šilutės rajonas yra kaimiškas ir daliai žmonių atvykti į prekybos centrus sudėtinga, surengtas konkursas, kurį laimėjo kaimo parduotuvių tinklą turinti UAB „Egmina“. Šiuo metu gaunančiųjų pašalpą produktais liko labai nedaug, vos keliolika žmonių. Kiti mieliau dirba visuomenei naudingus darbus ir pašalpą gauna pinigais.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, tai, kas socialinių pašalpų mokėjimo srityje kai kuriose kitose savivaldybėse pradėta daryti tik dabar, Šilutėje vyksta jau seniai.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, tai, kas socialinių pašalpų mokėjimo srityje kai kuriose kitose savivaldybėse pradėta daryti tik dabar, Šilutėje vyksta jau seniai.

Anot A. Šimelionio, kitas žingsnis žengtas 2014 metais, kai atsirado galimybė nepanaudotas lėšas skirti Savivaldybės reikmėms. Nuo 2014 metų visose seniūnijose sudarytos piniginės socialinės paramos teikimo komisijos. Šilutės rajone tokių 12, nes Šilutės seniūnijoje veikia 2 komisijos. Viena skirta seniūnijos miesto, kita – kaimo daliai. Komisijose dirba bendruomenės, mokyklų atstovai, seniūnas, socialiniai darbuotojai. Į komisiją jie kviečia asmenis, kurie įtariami, kad neteisėtai gauna pašalpas – nelegaliai dirba, gyvena susidėję, atskirai gaudami pašalpą ir pan.
„Kadangi sistema pas mus veikia seniai, žymiai sumažėjo neteisėtai pašalpas gaunančiųjų skaičius. 2014 metais komisijose svarstyti 527 asmenys ir 148 asmenims nutrauktas pašalpų mokėjimas. Per 2015 metus svarstyti 297 asmenys, pašalpų mokėjimas nutrauktas 83 asmenims. Mažėjant pašalpų gavėjų skaičiui, mažėja ir jiems išmokama suma“, – aiškino A. Šimelionis. Didžiausia pašalpoms išmokėta suma buvo 2012 metais – sudarė apie 3,7 milijono eurų, 2014 metais sumažėjo iki maždaug 2 milijonų eurų, o pernai sudarė apie 1,5 milijono eurų.
Įstatyme numatyta, kad pašalpoms mokėti savivaldybėms skiriama suma, kuri yra per 3 metus pašalpoms išmokėtos sumos vidurkis. Mūsų savivaldybėje tai sudaro kiek daugiau nei 3 milijonus eurų.
„Praėjusiais metais iš karto Savivaldybei skoloms dengti palikome apie milijoną eurų, tai vienas iš veiksnių, padėjusių sumažinti įsiskolinimą. Savo reikmėms pasilikome du milijonus eurų, tačiau ir iš tos sumos panaudojome apie 1,49 milijono eurų. Pagal nustatytą tvarką lėšų likutį paskirsto administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija“, – sakė A. Šimelionis.
Jis patikslino, kad piniginei socialinei paramai 2015 metais skirta 2,02 milijono eurų, iš kurių panaudota 1,48 milijono. Liko nepanaudota apie 0,54 milijono eurų. Šis likutis perskirstytas taip: Socialinės paramos skyriui (transporto išlaidų kompensacijai ir šildymo kompensacijoms mokėti) 127 346 eurai, seniūnijoms 18 901 euras, Saugų vaikų globos namams 60 015 eurų, Socialinių paslaugų centrui 26 308 eurai, Šilutės senelių globos namams 3000 eurų, švietimo reikmėms 66 031 euras. Kitoms reikmėms skirta 0,23 milijono eurų.
„Svarbiausia, jog iš anksto sutarta, kad dalis nepanaudotų lėšų bus skirta pačių socialinių darbuotojų skatinimui. Jie gavo piniginių priedų ir darbui reikalingų priemonių“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Vaidotas VILKAS

Hits: 28

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite