Kam skiriamos nepanaudotos lėšos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija numato, kad liks nepanaudota apie pusę socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms skirtų lėšų. Ministerija praneša, kad nepanaudotas lėšas savivaldybės galės skirti savo reikmėms.Savivaldybes-pastatas

„Visos savivaldybės dabar trimituoja apie sutaupytas lėšas. Mes šioje srityje dirbame jau seniai“, – sakė „Pamariui“ Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Pasak jo, kalbėti apie sutaupytas lėšas būtų gal ir ne visai teisinga, tikslesnis terminas būtų „nepanaudotos lėšos“.
Vedėjas pasakojo, kad racionaliai panaudoti pašalpoms skirtas lėšas bandoma jau seniai. Dar 2004 metais Šilutės rajono taryba priėmė sprendimą dėl Šilutės rajono gyventojų telkimo visuomenei naudingiems darbams. Buvo numatyta, kad norintys gauti pašalpų turi atidirbti. Tačiau šis Tarybos sprendimas neveikė, nes nebuvo mechanizmo, kaip nemokėti pašalpų tiems, kurie nenori dirbti viešųjų darbų.
2010 metais sprendimas buvo pakoreguotas – tiems, kurie nenori dirbti visuomenei naudingo darbo, nutarta pašalpą duoti maisto produktais. Kai kurios savivaldybės tokiems žmonėms dalino specialias korteles, su kuriomis prekybos centruose buvo galima nemokamai gauti produktų. Kadangi Šilutės rajonas yra kaimiškas ir daliai žmonių atvykti į prekybos centrus sudėtinga, surengtas konkursas, kurį laimėjo kaimo parduotuvių tinklą turinti UAB „Egmina“. Šiuo metu gaunančiųjų pašalpą produktais liko labai nedaug, vos keliolika žmonių. Kiti mieliau dirba visuomenei naudingus darbus ir pašalpą gauna pinigais.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, tai, kas socialinių pašalpų mokėjimo srityje kai kuriose kitose savivaldybėse pradėta daryti tik dabar, Šilutėje vyksta jau seniai.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, tai, kas socialinių pašalpų mokėjimo srityje kai kuriose kitose savivaldybėse pradėta daryti tik dabar, Šilutėje vyksta jau seniai.

Anot A. Šimelionio, kitas žingsnis žengtas 2014 metais, kai atsirado galimybė nepanaudotas lėšas skirti Savivaldybės reikmėms. Nuo 2014 metų visose seniūnijose sudarytos piniginės socialinės paramos teikimo komisijos. Šilutės rajone tokių 12, nes Šilutės seniūnijoje veikia 2 komisijos. Viena skirta seniūnijos miesto, kita – kaimo daliai. Komisijose dirba bendruomenės, mokyklų atstovai, seniūnas, socialiniai darbuotojai. Į komisiją jie kviečia asmenis, kurie įtariami, kad neteisėtai gauna pašalpas – nelegaliai dirba, gyvena susidėję, atskirai gaudami pašalpą ir pan.
„Kadangi sistema pas mus veikia seniai, žymiai sumažėjo neteisėtai pašalpas gaunančiųjų skaičius. 2014 metais komisijose svarstyti 527 asmenys ir 148 asmenims nutrauktas pašalpų mokėjimas. Per 2015 metus svarstyti 297 asmenys, pašalpų mokėjimas nutrauktas 83 asmenims. Mažėjant pašalpų gavėjų skaičiui, mažėja ir jiems išmokama suma“, – aiškino A. Šimelionis. Didžiausia pašalpoms išmokėta suma buvo 2012 metais – sudarė apie 3,7 milijono eurų, 2014 metais sumažėjo iki maždaug 2 milijonų eurų, o pernai sudarė apie 1,5 milijono eurų.
Įstatyme numatyta, kad pašalpoms mokėti savivaldybėms skiriama suma, kuri yra per 3 metus pašalpoms išmokėtos sumos vidurkis. Mūsų savivaldybėje tai sudaro kiek daugiau nei 3 milijonus eurų.
„Praėjusiais metais iš karto Savivaldybei skoloms dengti palikome apie milijoną eurų, tai vienas iš veiksnių, padėjusių sumažinti įsiskolinimą. Savo reikmėms pasilikome du milijonus eurų, tačiau ir iš tos sumos panaudojome apie 1,49 milijono eurų. Pagal nustatytą tvarką lėšų likutį paskirsto administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija“, – sakė A. Šimelionis.
Jis patikslino, kad piniginei socialinei paramai 2015 metais skirta 2,02 milijono eurų, iš kurių panaudota 1,48 milijono. Liko nepanaudota apie 0,54 milijono eurų. Šis likutis perskirstytas taip: Socialinės paramos skyriui (transporto išlaidų kompensacijai ir šildymo kompensacijoms mokėti) 127 346 eurai, seniūnijoms 18 901 euras, Saugų vaikų globos namams 60 015 eurų, Socialinių paslaugų centrui 26 308 eurai, Šilutės senelių globos namams 3000 eurų, švietimo reikmėms 66 031 euras. Kitoms reikmėms skirta 0,23 milijono eurų.
„Svarbiausia, jog iš anksto sutarta, kad dalis nepanaudotų lėšų bus skirta pačių socialinių darbuotojų skatinimui. Jie gavo piniginių priedų ir darbui reikalingų priemonių“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite