Kam skiriamos nepanaudotos lėšos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija numato, kad liks nepanaudota apie pusę socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms skirtų lėšų. Ministerija praneša, kad nepanaudotas lėšas savivaldybės galės skirti savo reikmėms.Savivaldybes-pastatas

„Visos savivaldybės dabar trimituoja apie sutaupytas lėšas. Mes šioje srityje dirbame jau seniai“, – sakė „Pamariui“ Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Pasak jo, kalbėti apie sutaupytas lėšas būtų gal ir ne visai teisinga, tikslesnis terminas būtų „nepanaudotos lėšos“.
Vedėjas pasakojo, kad racionaliai panaudoti pašalpoms skirtas lėšas bandoma jau seniai. Dar 2004 metais Šilutės rajono taryba priėmė sprendimą dėl Šilutės rajono gyventojų telkimo visuomenei naudingiems darbams. Buvo numatyta, kad norintys gauti pašalpų turi atidirbti. Tačiau šis Tarybos sprendimas neveikė, nes nebuvo mechanizmo, kaip nemokėti pašalpų tiems, kurie nenori dirbti viešųjų darbų.
2010 metais sprendimas buvo pakoreguotas – tiems, kurie nenori dirbti visuomenei naudingo darbo, nutarta pašalpą duoti maisto produktais. Kai kurios savivaldybės tokiems žmonėms dalino specialias korteles, su kuriomis prekybos centruose buvo galima nemokamai gauti produktų. Kadangi Šilutės rajonas yra kaimiškas ir daliai žmonių atvykti į prekybos centrus sudėtinga, surengtas konkursas, kurį laimėjo kaimo parduotuvių tinklą turinti UAB „Egmina“. Šiuo metu gaunančiųjų pašalpą produktais liko labai nedaug, vos keliolika žmonių. Kiti mieliau dirba visuomenei naudingus darbus ir pašalpą gauna pinigais.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, tai, kas socialinių pašalpų mokėjimo srityje kai kuriose kitose savivaldybėse pradėta daryti tik dabar, Šilutėje vyksta jau seniai.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, tai, kas socialinių pašalpų mokėjimo srityje kai kuriose kitose savivaldybėse pradėta daryti tik dabar, Šilutėje vyksta jau seniai.

Anot A. Šimelionio, kitas žingsnis žengtas 2014 metais, kai atsirado galimybė nepanaudotas lėšas skirti Savivaldybės reikmėms. Nuo 2014 metų visose seniūnijose sudarytos piniginės socialinės paramos teikimo komisijos. Šilutės rajone tokių 12, nes Šilutės seniūnijoje veikia 2 komisijos. Viena skirta seniūnijos miesto, kita – kaimo daliai. Komisijose dirba bendruomenės, mokyklų atstovai, seniūnas, socialiniai darbuotojai. Į komisiją jie kviečia asmenis, kurie įtariami, kad neteisėtai gauna pašalpas – nelegaliai dirba, gyvena susidėję, atskirai gaudami pašalpą ir pan.
„Kadangi sistema pas mus veikia seniai, žymiai sumažėjo neteisėtai pašalpas gaunančiųjų skaičius. 2014 metais komisijose svarstyti 527 asmenys ir 148 asmenims nutrauktas pašalpų mokėjimas. Per 2015 metus svarstyti 297 asmenys, pašalpų mokėjimas nutrauktas 83 asmenims. Mažėjant pašalpų gavėjų skaičiui, mažėja ir jiems išmokama suma“, – aiškino A. Šimelionis. Didžiausia pašalpoms išmokėta suma buvo 2012 metais – sudarė apie 3,7 milijono eurų, 2014 metais sumažėjo iki maždaug 2 milijonų eurų, o pernai sudarė apie 1,5 milijono eurų.
Įstatyme numatyta, kad pašalpoms mokėti savivaldybėms skiriama suma, kuri yra per 3 metus pašalpoms išmokėtos sumos vidurkis. Mūsų savivaldybėje tai sudaro kiek daugiau nei 3 milijonus eurų.
„Praėjusiais metais iš karto Savivaldybei skoloms dengti palikome apie milijoną eurų, tai vienas iš veiksnių, padėjusių sumažinti įsiskolinimą. Savo reikmėms pasilikome du milijonus eurų, tačiau ir iš tos sumos panaudojome apie 1,49 milijono eurų. Pagal nustatytą tvarką lėšų likutį paskirsto administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija“, – sakė A. Šimelionis.
Jis patikslino, kad piniginei socialinei paramai 2015 metais skirta 2,02 milijono eurų, iš kurių panaudota 1,48 milijono. Liko nepanaudota apie 0,54 milijono eurų. Šis likutis perskirstytas taip: Socialinės paramos skyriui (transporto išlaidų kompensacijai ir šildymo kompensacijoms mokėti) 127 346 eurai, seniūnijoms 18 901 euras, Saugų vaikų globos namams 60 015 eurų, Socialinių paslaugų centrui 26 308 eurai, Šilutės senelių globos namams 3000 eurų, švietimo reikmėms 66 031 euras. Kitoms reikmėms skirta 0,23 milijono eurų.
„Svarbiausia, jog iš anksto sutarta, kad dalis nepanaudotų lėšų bus skirta pačių socialinių darbuotojų skatinimui. Jie gavo piniginių priedų ir darbui reikalingų priemonių“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite