Kam skiriamos nepanaudotos lėšos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija numato, kad liks nepanaudota apie pusę socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms skirtų lėšų. Ministerija praneša, kad nepanaudotas lėšas savivaldybės galės skirti savo reikmėms.Savivaldybes-pastatas

„Visos savivaldybės dabar trimituoja apie sutaupytas lėšas. Mes šioje srityje dirbame jau seniai“, – sakė „Pamariui“ Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Pasak jo, kalbėti apie sutaupytas lėšas būtų gal ir ne visai teisinga, tikslesnis terminas būtų „nepanaudotos lėšos“.
Vedėjas pasakojo, kad racionaliai panaudoti pašalpoms skirtas lėšas bandoma jau seniai. Dar 2004 metais Šilutės rajono taryba priėmė sprendimą dėl Šilutės rajono gyventojų telkimo visuomenei naudingiems darbams. Buvo numatyta, kad norintys gauti pašalpų turi atidirbti. Tačiau šis Tarybos sprendimas neveikė, nes nebuvo mechanizmo, kaip nemokėti pašalpų tiems, kurie nenori dirbti viešųjų darbų.
2010 metais sprendimas buvo pakoreguotas – tiems, kurie nenori dirbti visuomenei naudingo darbo, nutarta pašalpą duoti maisto produktais. Kai kurios savivaldybės tokiems žmonėms dalino specialias korteles, su kuriomis prekybos centruose buvo galima nemokamai gauti produktų. Kadangi Šilutės rajonas yra kaimiškas ir daliai žmonių atvykti į prekybos centrus sudėtinga, surengtas konkursas, kurį laimėjo kaimo parduotuvių tinklą turinti UAB „Egmina“. Šiuo metu gaunančiųjų pašalpą produktais liko labai nedaug, vos keliolika žmonių. Kiti mieliau dirba visuomenei naudingus darbus ir pašalpą gauna pinigais.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, tai, kas socialinių pašalpų mokėjimo srityje kai kuriose kitose savivaldybėse pradėta daryti tik dabar, Šilutėje vyksta jau seniai.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, tai, kas socialinių pašalpų mokėjimo srityje kai kuriose kitose savivaldybėse pradėta daryti tik dabar, Šilutėje vyksta jau seniai.

Anot A. Šimelionio, kitas žingsnis žengtas 2014 metais, kai atsirado galimybė nepanaudotas lėšas skirti Savivaldybės reikmėms. Nuo 2014 metų visose seniūnijose sudarytos piniginės socialinės paramos teikimo komisijos. Šilutės rajone tokių 12, nes Šilutės seniūnijoje veikia 2 komisijos. Viena skirta seniūnijos miesto, kita – kaimo daliai. Komisijose dirba bendruomenės, mokyklų atstovai, seniūnas, socialiniai darbuotojai. Į komisiją jie kviečia asmenis, kurie įtariami, kad neteisėtai gauna pašalpas – nelegaliai dirba, gyvena susidėję, atskirai gaudami pašalpą ir pan.
„Kadangi sistema pas mus veikia seniai, žymiai sumažėjo neteisėtai pašalpas gaunančiųjų skaičius. 2014 metais komisijose svarstyti 527 asmenys ir 148 asmenims nutrauktas pašalpų mokėjimas. Per 2015 metus svarstyti 297 asmenys, pašalpų mokėjimas nutrauktas 83 asmenims. Mažėjant pašalpų gavėjų skaičiui, mažėja ir jiems išmokama suma“, – aiškino A. Šimelionis. Didžiausia pašalpoms išmokėta suma buvo 2012 metais – sudarė apie 3,7 milijono eurų, 2014 metais sumažėjo iki maždaug 2 milijonų eurų, o pernai sudarė apie 1,5 milijono eurų.
Įstatyme numatyta, kad pašalpoms mokėti savivaldybėms skiriama suma, kuri yra per 3 metus pašalpoms išmokėtos sumos vidurkis. Mūsų savivaldybėje tai sudaro kiek daugiau nei 3 milijonus eurų.
„Praėjusiais metais iš karto Savivaldybei skoloms dengti palikome apie milijoną eurų, tai vienas iš veiksnių, padėjusių sumažinti įsiskolinimą. Savo reikmėms pasilikome du milijonus eurų, tačiau ir iš tos sumos panaudojome apie 1,49 milijono eurų. Pagal nustatytą tvarką lėšų likutį paskirsto administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija“, – sakė A. Šimelionis.
Jis patikslino, kad piniginei socialinei paramai 2015 metais skirta 2,02 milijono eurų, iš kurių panaudota 1,48 milijono. Liko nepanaudota apie 0,54 milijono eurų. Šis likutis perskirstytas taip: Socialinės paramos skyriui (transporto išlaidų kompensacijai ir šildymo kompensacijoms mokėti) 127 346 eurai, seniūnijoms 18 901 euras, Saugų vaikų globos namams 60 015 eurų, Socialinių paslaugų centrui 26 308 eurai, Šilutės senelių globos namams 3000 eurų, švietimo reikmėms 66 031 euras. Kitoms reikmėms skirta 0,23 milijono eurų.
„Svarbiausia, jog iš anksto sutarta, kad dalis nepanaudotų lėšų bus skirta pačių socialinių darbuotojų skatinimui. Jie gavo piniginių priedų ir darbui reikalingų priemonių“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite