Kam automobiliui reikalingi kablys ir ar galiu pats jį susimontuoti?

Vairuotojams, kurie dažnai vairuoja automobilius be priekabų, sunku naudotis priekabomis daiktams vežti. Vieni vairuotojai užsisako krovinių gabenimo paslaugas, kiti kreipiasi pagalbos į draugus, kurie turi vilkikus. Labai brangu mokėti už mikroautobuso nuomą, be to, gėda kaskart klausti draugo, kai reikia iš sodo išnešti maišą bulvių. Išeitis – susimontuoti automobiliui kablį ir įsigyti priekabą.

Priekabos kablys yra mechanizmas, naudojamas automobiliams ir priekaboms sujungti. Automobilio kablys tinka daugumai šiuolaikinių automobilių, net ir mažiems miesto automobiliukams. Išsirinkti automobilio kablį nėra sudėtinga, tereikia kreiptis į servisą, kuriame dažniausiai remontuojate automobilį, ir tiksliai išsirinksite jūsų modeliui tinkamą  automobilio kablį, juos rasite Autoviskas.lt.

Kaip tvirtinami automobilių kabliai? Ar tikrai jie reikalingi?

Automobilio kablys jungiamas prie automobilio rėmo arba kėbulo konstrukcijos specialiai tam skirtoje vietoje. Yra specialus sujungimo taškas, naudojamas priekabos kabliui prijungti prie automobilio. Automobilių kablių sujungimo vieta dažniausiai yra uždengta specialiu dangteliu, apsaugančiu nuo korozijos ir nešvarumų patekimo į vidų.

Nors automobilio kablys neatrodo labai sudėtinga inžinerinė konstrukcija, svarbu žinoti, kad ne tik nesaugu naudoti savadarbius kabliukus, bet tokie automobiliai negalės praeiti techninės apžiūros. Visi Europos Sąjungoje naudojami automobilių kabliai turi turėti specialų sertifikatą. Dažniausiai automobilio kabliai skirstomi į fiksuotus arba nuimamus. Fiksuoti kabliai automobiliams būna dviejų tipų – vientisos suvirintos konstrukcijos, arba dažnesnis variantas – tvirtinami varžtais. Tokie automobilių kabliai susideda iš dviejų dalių – specialaus kronšteino, kuris užtikrina patikimą automobilio kablio fiksavimą ir vilkimo jėgos tolygų pasiskirstymą automobili kėbulo ar rėmo konstrukcijoje ir sukabinimo kablio, už kurio kabinama priekabos sukabinimo spyna. 

Šios dvi kablio dalys tarp savęs sujungiamos varžtais.

Fiksuoti kabliai yra patikimesni ir ilgaamžiškesni

Tokie automobilių kabliai dažniausiai tarnauja ne trumpiau nei pats automobilis, tačiau tokie kabliai turi ir trūkumą – juos ne taip paprasta išardyti. Nuimama mova pritvirtinama specialiu užraktu, o kabliuką, išsikišusį iš buferio galinės dalies, galima bet kada nuimti be jokių problemų, todėl net jei priekabos sankaba bus sumontuota ant automobilio, niekas to nepastebės.

Flanšinės jungtys yra retos, nes joms reikia specialios automobilių stovėjimo vietos. Sulankstomos jungtys nėra labai paplitusios. Vilkimo kablys nėra sulankstytas, o užlenkiamas už buferio. Elektriniai kabliai taip pat yra įprasti automobiliams, kurie varomi elektros varikliu ir yra paslėpti už buferio bei turi mygtukus keleivių salone. Toks automobilinis kablys dažniausiai yra skirtas prabangiems visureigiams ir montuojamas automobilių gamintojo gamykloje. Šiuolaikiniuose automobiliuose daug elektronikos. Ji daro automobilį saugesniu bei patogesniu, tačiau ne retai tampa ir papildomu problemų šaltiniu.

Anksčiau priekabos rozetei pajungti pakakdavo nuvesti laidus nuo automobilio žibintų, tačiau dabar situacija tapo kur kas sudėtingesnė. Pajungus priekabos rozetę tiesiogiai, prikabinę priekabą, iškart skydelyje pamatytumėte daugybę klaidų pranešimų, įspėjančių apie gedimus elektros grandinėje. Taip nutinka dėl pernelyg išaugusio elektros srovės suvartojimo, tenkančio galinių automobilių žibintų grandinei. Tai pastebėjęs automobilio kompiuteris iškart reaguoja ir rodo klaidas.  Jei norite modifikuoti automobilį neužtenka vien kablio. Nepamirškite, kad įvairūs automobiliniai kilimėliai taip pat reikalingi.

pr2021/131

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žemės ūkio ministras K. Navickas tikina palaikantis pieno ūkininkus

Pieno gamintojai pirmadienį pradėjo protestus prie perdirbėjų ir prekybininkų atstovybių dėl itin nukritusių pieno pirkimo kainų. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad daliai ūkininkų argumentų ministerija pritaria bei yra parengusi planą, kaip jų naudai koreguoti įstatymus. „Vyksta žemdirbių akcija, kuriai viena esmine dalimi tikrai pritariame ir palaikome. Atsitikus krizėms ir ypač kainų svyravimams, pirmiausia nukenčia ir visas krūvis tenka žemdirbiams. Dėl to peržiūrime esamą reguliavimą. Manome, kad tos priemonės, kurios buvo numatytos iki šiol, nėra pakankamos“, – pirmadienį žurnalistams

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Taip pat skaitykite