Kam automobiliui reikalingi kablys ir ar galiu pats jį susimontuoti?

Vairuotojams, kurie dažnai vairuoja automobilius be priekabų, sunku naudotis priekabomis daiktams vežti. Vieni vairuotojai užsisako krovinių gabenimo paslaugas, kiti kreipiasi pagalbos į draugus, kurie turi vilkikus. Labai brangu mokėti už mikroautobuso nuomą, be to, gėda kaskart klausti draugo, kai reikia iš sodo išnešti maišą bulvių. Išeitis – susimontuoti automobiliui kablį ir įsigyti priekabą.

Priekabos kablys yra mechanizmas, naudojamas automobiliams ir priekaboms sujungti. Automobilio kablys tinka daugumai šiuolaikinių automobilių, net ir mažiems miesto automobiliukams. Išsirinkti automobilio kablį nėra sudėtinga, tereikia kreiptis į servisą, kuriame dažniausiai remontuojate automobilį, ir tiksliai išsirinksite jūsų modeliui tinkamą  automobilio kablį, juos rasite Autoviskas.lt.

Kaip tvirtinami automobilių kabliai? Ar tikrai jie reikalingi?

Automobilio kablys jungiamas prie automobilio rėmo arba kėbulo konstrukcijos specialiai tam skirtoje vietoje. Yra specialus sujungimo taškas, naudojamas priekabos kabliui prijungti prie automobilio. Automobilių kablių sujungimo vieta dažniausiai yra uždengta specialiu dangteliu, apsaugančiu nuo korozijos ir nešvarumų patekimo į vidų.

Nors automobilio kablys neatrodo labai sudėtinga inžinerinė konstrukcija, svarbu žinoti, kad ne tik nesaugu naudoti savadarbius kabliukus, bet tokie automobiliai negalės praeiti techninės apžiūros. Visi Europos Sąjungoje naudojami automobilių kabliai turi turėti specialų sertifikatą. Dažniausiai automobilio kabliai skirstomi į fiksuotus arba nuimamus. Fiksuoti kabliai automobiliams būna dviejų tipų – vientisos suvirintos konstrukcijos, arba dažnesnis variantas – tvirtinami varžtais. Tokie automobilių kabliai susideda iš dviejų dalių – specialaus kronšteino, kuris užtikrina patikimą automobilio kablio fiksavimą ir vilkimo jėgos tolygų pasiskirstymą automobili kėbulo ar rėmo konstrukcijoje ir sukabinimo kablio, už kurio kabinama priekabos sukabinimo spyna. 

Šios dvi kablio dalys tarp savęs sujungiamos varžtais.

Fiksuoti kabliai yra patikimesni ir ilgaamžiškesni

Tokie automobilių kabliai dažniausiai tarnauja ne trumpiau nei pats automobilis, tačiau tokie kabliai turi ir trūkumą – juos ne taip paprasta išardyti. Nuimama mova pritvirtinama specialiu užraktu, o kabliuką, išsikišusį iš buferio galinės dalies, galima bet kada nuimti be jokių problemų, todėl net jei priekabos sankaba bus sumontuota ant automobilio, niekas to nepastebės.

Flanšinės jungtys yra retos, nes joms reikia specialios automobilių stovėjimo vietos. Sulankstomos jungtys nėra labai paplitusios. Vilkimo kablys nėra sulankstytas, o užlenkiamas už buferio. Elektriniai kabliai taip pat yra įprasti automobiliams, kurie varomi elektros varikliu ir yra paslėpti už buferio bei turi mygtukus keleivių salone. Toks automobilinis kablys dažniausiai yra skirtas prabangiems visureigiams ir montuojamas automobilių gamintojo gamykloje. Šiuolaikiniuose automobiliuose daug elektronikos. Ji daro automobilį saugesniu bei patogesniu, tačiau ne retai tampa ir papildomu problemų šaltiniu.

Anksčiau priekabos rozetei pajungti pakakdavo nuvesti laidus nuo automobilio žibintų, tačiau dabar situacija tapo kur kas sudėtingesnė. Pajungus priekabos rozetę tiesiogiai, prikabinę priekabą, iškart skydelyje pamatytumėte daugybę klaidų pranešimų, įspėjančių apie gedimus elektros grandinėje. Taip nutinka dėl pernelyg išaugusio elektros srovės suvartojimo, tenkančio galinių automobilių žibintų grandinei. Tai pastebėjęs automobilio kompiuteris iškart reaguoja ir rodo klaidas.  Jei norite modifikuoti automobilį neužtenka vien kablio. Nepamirškite, kad įvairūs automobiliniai kilimėliai taip pat reikalingi.

pr2021/131

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Policija praneša apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai savaitgalį vyko į  įvykius, dėl kurių gauti pareiškimai. Lapkričio 26-27 d. iš kiemo Vytauto g., Šilutėje, buvo pavogtas automobilis „Škoda Superb“ su jame buvusiais darbo įrankiais. Nuostolis 1724 eurai. Lapkričio 27 d. automobilis rastas Šilutės rajone. Tą pačią dieną pastebėta, kad Juknaičiuose iš namo, galbūt į vidų patekus pro rūsio langą, pavogta įvairių aukso dirbinių ir 650 eurų. Nuostolis 12 000 eurų. Lapkričio 27 d. popietę Saugose buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurį vairavo neblaivi

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

Taip pat skaitykite