Kam automobiliui reikalingi kablys ir ar galiu pats jį susimontuoti?

Vairuotojams, kurie dažnai vairuoja automobilius be priekabų, sunku naudotis priekabomis daiktams vežti. Vieni vairuotojai užsisako krovinių gabenimo paslaugas, kiti kreipiasi pagalbos į draugus, kurie turi vilkikus. Labai brangu mokėti už mikroautobuso nuomą, be to, gėda kaskart klausti draugo, kai reikia iš sodo išnešti maišą bulvių. Išeitis – susimontuoti automobiliui kablį ir įsigyti priekabą.

Priekabos kablys yra mechanizmas, naudojamas automobiliams ir priekaboms sujungti. Automobilio kablys tinka daugumai šiuolaikinių automobilių, net ir mažiems miesto automobiliukams. Išsirinkti automobilio kablį nėra sudėtinga, tereikia kreiptis į servisą, kuriame dažniausiai remontuojate automobilį, ir tiksliai išsirinksite jūsų modeliui tinkamą  automobilio kablį, juos rasite Autoviskas.lt.

Kaip tvirtinami automobilių kabliai? Ar tikrai jie reikalingi?

Automobilio kablys jungiamas prie automobilio rėmo arba kėbulo konstrukcijos specialiai tam skirtoje vietoje. Yra specialus sujungimo taškas, naudojamas priekabos kabliui prijungti prie automobilio. Automobilių kablių sujungimo vieta dažniausiai yra uždengta specialiu dangteliu, apsaugančiu nuo korozijos ir nešvarumų patekimo į vidų.

Nors automobilio kablys neatrodo labai sudėtinga inžinerinė konstrukcija, svarbu žinoti, kad ne tik nesaugu naudoti savadarbius kabliukus, bet tokie automobiliai negalės praeiti techninės apžiūros. Visi Europos Sąjungoje naudojami automobilių kabliai turi turėti specialų sertifikatą. Dažniausiai automobilio kabliai skirstomi į fiksuotus arba nuimamus. Fiksuoti kabliai automobiliams būna dviejų tipų – vientisos suvirintos konstrukcijos, arba dažnesnis variantas – tvirtinami varžtais. Tokie automobilių kabliai susideda iš dviejų dalių – specialaus kronšteino, kuris užtikrina patikimą automobilio kablio fiksavimą ir vilkimo jėgos tolygų pasiskirstymą automobili kėbulo ar rėmo konstrukcijoje ir sukabinimo kablio, už kurio kabinama priekabos sukabinimo spyna. 

Šios dvi kablio dalys tarp savęs sujungiamos varžtais.

Fiksuoti kabliai yra patikimesni ir ilgaamžiškesni

Tokie automobilių kabliai dažniausiai tarnauja ne trumpiau nei pats automobilis, tačiau tokie kabliai turi ir trūkumą – juos ne taip paprasta išardyti. Nuimama mova pritvirtinama specialiu užraktu, o kabliuką, išsikišusį iš buferio galinės dalies, galima bet kada nuimti be jokių problemų, todėl net jei priekabos sankaba bus sumontuota ant automobilio, niekas to nepastebės.

Flanšinės jungtys yra retos, nes joms reikia specialios automobilių stovėjimo vietos. Sulankstomos jungtys nėra labai paplitusios. Vilkimo kablys nėra sulankstytas, o užlenkiamas už buferio. Elektriniai kabliai taip pat yra įprasti automobiliams, kurie varomi elektros varikliu ir yra paslėpti už buferio bei turi mygtukus keleivių salone. Toks automobilinis kablys dažniausiai yra skirtas prabangiems visureigiams ir montuojamas automobilių gamintojo gamykloje. Šiuolaikiniuose automobiliuose daug elektronikos. Ji daro automobilį saugesniu bei patogesniu, tačiau ne retai tampa ir papildomu problemų šaltiniu.

Anksčiau priekabos rozetei pajungti pakakdavo nuvesti laidus nuo automobilio žibintų, tačiau dabar situacija tapo kur kas sudėtingesnė. Pajungus priekabos rozetę tiesiogiai, prikabinę priekabą, iškart skydelyje pamatytumėte daugybę klaidų pranešimų, įspėjančių apie gedimus elektros grandinėje. Taip nutinka dėl pernelyg išaugusio elektros srovės suvartojimo, tenkančio galinių automobilių žibintų grandinei. Tai pastebėjęs automobilio kompiuteris iškart reaguoja ir rodo klaidas.  Jei norite modifikuoti automobilį neužtenka vien kablio. Nepamirškite, kad įvairūs automobiliniai kilimėliai taip pat reikalingi.

pr2021/131

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite