Kalėdinė gerumo akcija vienišiems

Aktyvūs Vilkyškių bendruomenės nariai kasmet organizuoja tradicines šventes, į kurias renkasi ne tik vietos gyventojai, bet ir svečiai iš aplinkinių kaimų. Tvirta bendruomenė garsėja ne vien šventėmis – jos nariai nelieka abejingi ir įvairioms visuomeninėms akcijoms. Pasitinkant didžiąsias šventes, jau trečius metus iš eilės, bendruomenė organizuoja kalėdinę gerumo akciją, kurios metu lanko senyvo amžiaus bei vienišus žmones, praskaidrindami jiems šventes simbolinėmis dovanėlėmis.

Vilkyškiuose su dukra Virginija gyvenanti Ona Sarapinienė džiaugėsi sulaukusi svečių.

Šiemet planuojama aplankyti per 50 žmonių, kuriems bus įteikti Vilkyškių bendruomenės moterų iškepti meduoliai ir populiariosios vaistažolių arbatos. Prie akcijos noriai prisidėjęs Vilkyškių parapijos klebonas Kažys Žutautas akcijos metu aplankytiems žmonėms perdavė Kalėdinių plotkelių ir pašventintų vaškinių žvakučių. Aplankytiems žmonėms taip pat įteikti atvirukai su kalėdiniais sveikinimais.
Akcijos metu lankomi ne tik Vilkyškių gyventojai, bet ir aplinkiniuose kaimuose: Obstainiuose, Barziūnuose bei Vartūliškiuose ir kt.
Pasak Vilkyškių bendruomenės pirmininkės Ligitos Kazlauskienės, aplankyti žmonės džiaugėsi tokia prieššventine akcija. „Visokių žmonių yra, bet sulaukę svečių jie nudžiunga, kai kurių akyse net laimės ašaros sužimba. Kadangi dauguma jų yra vieniši, tai būna bene vienintelė kalėdinė dovana jiems, nes daugiau niekas jų neaplanko. Aplankome senyvo amžiaus žmones, kuriems per 70 metų“, – sakė L. Kazlauskienė.
Vilkyškių bendruomenės kalėdinė akcija prasidėjo penktadienį. Seniūnas Darius Jurkšaitis, lydimas bendruomenės pirmininkės L. Kazlauskienės ir aktyvaus bendruomenės nario Sigito Stonio, aplankė Oną Sarapinienę.
„Linkime, kad jūsų gyvenime nebūtų nepritekliaus, kad ant stalo nestigtų šventinių valgių. Kad viskas jums klotųsi bei sektųsi kuo puikiausiai. Sėkmės jums, sveikatos, gražių artėjančių švenčių“, – gražiais žodžiais aplankytas moteris sveikino S. Stonys.
Su neįgalia dukra Virginija gyvenanti moteris nudžiugo, pamačiusi pro duris sugūžėjusius svečius su dovanomis. Vilkyškiuose gyvenančią moterį akcijos dalyviai aplankė jau trečią kartą.
Senoji Ona džiaugėsi aktyviais bendruomenės nariais ir jų įteiktomis dovanėlėmis: „Labai smagu, kad yra tokių gerų žmonių, kurie nepamiršta mūsų ir aplanko prieš šventes. Visada smagu sulaukti svečių, kurie šventes papuošia savo gerais darbais…“

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

 • reklama prieš rinkimus

  Nejuokinkit su tokiais darbais, taip yra ir tų vienišų žmonių Vilkyškiuose, bet kalbant apie Virginiją su Ona, jos turi daug giminių kurie aplanko jas mažiausiai kartą per savaitę, visada padeda ir švenčia kartu šventes todėl nekurkit serijalų viešai 🙂 O svečių sulaukti, ypač senesniems žmonėms smagu visada todėl nereikia čia nieko skelbti, juolab kurti to, ko ji nesakė, jai jau beveik 80 metų ir puikiai pažįstama ir tokie sakiniai kaip „Visada smagu sulaukti svečių, kurie šventes papuošia savo gerais darbais…“ tikrai ne iš jos lūpų pasakyti. Ji be galo draugiška, šilta ir geros širdies moteris, todėl džiaugiasi visais kas pakalbina ir su visais maloni, bet toli gražu ne vieniša, turėdama tiek vaikų 🙂

 • kičas

  Pritariu, reklama prieš rinkimus.
  NU jau tikrai, kad viena ši Serapinienė būtų, visad atvažiuoja jos anūkė, giminės juk gyvena ir Vilkyškių miestelyje, o beto tame pačiame name dar gyvena viena močiutė, kuriai, lyg jei gerai pamename jau net 80 metų ar bus aštuoniasdešimt, sena močiūtė, gyvena tikrai viena, vaikas išvažiavęs į Airiją,o kiti vaikai kažkur kitur gyvena… nu paskaičiavus, kurie gyvena maždaug tikrai vieni, yra daug.
  Bet yra kaip yra.
  Patys rašo, lanko šią šeimą 3 kartą, reiškias, papirkti yra, kad tik daugiau balsų surinktų. O giminė dirba Pieninėj prie mini valdžios.
  Gaila, bet virš setyniasdešimt metų – tikrai ne vienas, ir ne penki žmonės yra, jei jau lanko, tai kažkaip, kaip Miestelėčiams pirmą kartą girdime tokią akciją, atrakcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite