Kalėdinė gerumo akcija vienišiems

Aktyvūs Vilkyškių bendruomenės nariai kasmet organizuoja tradicines šventes, į kurias renkasi ne tik vietos gyventojai, bet ir svečiai iš aplinkinių kaimų. Tvirta bendruomenė garsėja ne vien šventėmis – jos nariai nelieka abejingi ir įvairioms visuomeninėms akcijoms. Pasitinkant didžiąsias šventes, jau trečius metus iš eilės, bendruomenė organizuoja kalėdinę gerumo akciją, kurios metu lanko senyvo amžiaus bei vienišus žmones, praskaidrindami jiems šventes simbolinėmis dovanėlėmis.

Vilkyškiuose su dukra Virginija gyvenanti Ona Sarapinienė džiaugėsi sulaukusi svečių.

Šiemet planuojama aplankyti per 50 žmonių, kuriems bus įteikti Vilkyškių bendruomenės moterų iškepti meduoliai ir populiariosios vaistažolių arbatos. Prie akcijos noriai prisidėjęs Vilkyškių parapijos klebonas Kažys Žutautas akcijos metu aplankytiems žmonėms perdavė Kalėdinių plotkelių ir pašventintų vaškinių žvakučių. Aplankytiems žmonėms taip pat įteikti atvirukai su kalėdiniais sveikinimais.
Akcijos metu lankomi ne tik Vilkyškių gyventojai, bet ir aplinkiniuose kaimuose: Obstainiuose, Barziūnuose bei Vartūliškiuose ir kt.
Pasak Vilkyškių bendruomenės pirmininkės Ligitos Kazlauskienės, aplankyti žmonės džiaugėsi tokia prieššventine akcija. „Visokių žmonių yra, bet sulaukę svečių jie nudžiunga, kai kurių akyse net laimės ašaros sužimba. Kadangi dauguma jų yra vieniši, tai būna bene vienintelė kalėdinė dovana jiems, nes daugiau niekas jų neaplanko. Aplankome senyvo amžiaus žmones, kuriems per 70 metų“, – sakė L. Kazlauskienė.
Vilkyškių bendruomenės kalėdinė akcija prasidėjo penktadienį. Seniūnas Darius Jurkšaitis, lydimas bendruomenės pirmininkės L. Kazlauskienės ir aktyvaus bendruomenės nario Sigito Stonio, aplankė Oną Sarapinienę.
„Linkime, kad jūsų gyvenime nebūtų nepritekliaus, kad ant stalo nestigtų šventinių valgių. Kad viskas jums klotųsi bei sektųsi kuo puikiausiai. Sėkmės jums, sveikatos, gražių artėjančių švenčių“, – gražiais žodžiais aplankytas moteris sveikino S. Stonys.
Su neįgalia dukra Virginija gyvenanti moteris nudžiugo, pamačiusi pro duris sugūžėjusius svečius su dovanomis. Vilkyškiuose gyvenančią moterį akcijos dalyviai aplankė jau trečią kartą.
Senoji Ona džiaugėsi aktyviais bendruomenės nariais ir jų įteiktomis dovanėlėmis: „Labai smagu, kad yra tokių gerų žmonių, kurie nepamiršta mūsų ir aplanko prieš šventes. Visada smagu sulaukti svečių, kurie šventes papuošia savo gerais darbais…“

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

 • reklama prieš rinkimus

  Nejuokinkit su tokiais darbais, taip yra ir tų vienišų žmonių Vilkyškiuose, bet kalbant apie Virginiją su Ona, jos turi daug giminių kurie aplanko jas mažiausiai kartą per savaitę, visada padeda ir švenčia kartu šventes todėl nekurkit serijalų viešai 🙂 O svečių sulaukti, ypač senesniems žmonėms smagu visada todėl nereikia čia nieko skelbti, juolab kurti to, ko ji nesakė, jai jau beveik 80 metų ir puikiai pažįstama ir tokie sakiniai kaip „Visada smagu sulaukti svečių, kurie šventes papuošia savo gerais darbais…“ tikrai ne iš jos lūpų pasakyti. Ji be galo draugiška, šilta ir geros širdies moteris, todėl džiaugiasi visais kas pakalbina ir su visais maloni, bet toli gražu ne vieniša, turėdama tiek vaikų 🙂

 • kičas

  Pritariu, reklama prieš rinkimus.
  NU jau tikrai, kad viena ši Serapinienė būtų, visad atvažiuoja jos anūkė, giminės juk gyvena ir Vilkyškių miestelyje, o beto tame pačiame name dar gyvena viena močiutė, kuriai, lyg jei gerai pamename jau net 80 metų ar bus aštuoniasdešimt, sena močiūtė, gyvena tikrai viena, vaikas išvažiavęs į Airiją,o kiti vaikai kažkur kitur gyvena… nu paskaičiavus, kurie gyvena maždaug tikrai vieni, yra daug.
  Bet yra kaip yra.
  Patys rašo, lanko šią šeimą 3 kartą, reiškias, papirkti yra, kad tik daugiau balsų surinktų. O giminė dirba Pieninėj prie mini valdžios.
  Gaila, bet virš setyniasdešimt metų – tikrai ne vienas, ir ne penki žmonės yra, jei jau lanko, tai kažkaip, kaip Miestelėčiams pirmą kartą girdime tokią akciją, atrakcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite