Kalėdinė bibliotekininkų išvyka į Klaipėdą ir vakarinę Palangą

Kasmet artėjant Kalėdoms Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai ir filialų darbuotojai laikosi gražios tradicijos – kartu susiburti, aplankyti kituose miestuose dirbančius kolegas, nuvažiuoti į Klaipėdoje vykstančius kultūrinius renginius ir būtinai ant Palangos tilto ištarti šventinius linkėjimus vienas kitam.

Tad gruodžio 23-iosios rytą kelionė prasidėjo. Pradžioje bibliotekininkai užsuko į Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Venckų bei Slengių (Gindulių) filialus, įsikūrusius renovuotose patalpose. Svetingai kolegas pasitiko J. Lankučio bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas bei direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė. Šiose jaukiose bibliotekėlėse kalbėta apie veiklos perspektyvas, šiuolaikinius bibliotekinio darbo metodus, pasidalinta patirtimi, apžiūrėtos filialų erdvės. Beje, Slengių filialo įkurtuvės įvyko visai neseniai – gruodžio 11-ąją, o jame jau renkasi nemažas būrys mažųjų ir suaugusiųjų. Pasak bibliotekininkės Rūtos Znakovienės, juos čia traukia ne tik jauki aplinka, bet ir akcijos „Knygų Kalėdos“ metu padovanotos naujos knygos.
Vėliau autobusas pajudėjo Klaipėdos link, kur Prano Domšaičio galerijoje bibliotekininkai aplankė Japonijos fondo kilnojamąją parodą „Japonijos lėlės“. Populiarindamas Japonijos meną ir kultūrą, fondas kartu su užsienio šalių muziejais rengia tradicinio ir šiuolaikinio japonų meno parodas, organizuoja kilnojamąsias tapybos, keramikos, amatų, graviūrų ir fotografijų parodas, keliaujančias aplink pasaulį. Tarpininkaujant Japonijos ambasadai Lietuvoje, keliaujanti lėlių paroda pasiekė ir Klaipėdą. Parodai buvo atrinkti ryškiausi šiuolaikinių meistrų įvairių žanrų lėlių pavyzdžiai. Tai lėlės, vaizduojančios vaikus, imperatoriaus rūmų gyventojus, karius ir karžygius, dievus, demonus, pasakų, legendų, no ir kabukio teatro veikėjus. Galerijos darbuotoja papasakojo, kad nuo senų laikų lėlės yra svarbi japonų kultūros, kasdieninio ir dvasinio gyvenimo dalis. Japonija kartais net vadinama lėlių šalimi. Viena pagrindinių šios įvairovės ir populiarumo ištakų yra Mergaičių šventė (Hina matsuri), švenčiama kasmet kovo 3 dieną. Tą dieną kiekviena šeima, kurioje auga mergaitės, papuošia namus lėlėmis, tuo linkėdamos dukterims laimės. Šis gražus paprotys gyvuoja jau tūkstantį metų. Mergaičių šventei prilygsta Berniukų šventė, vadinama Tango no Sekku. Vėliau didžiulę lėlių įvairovę praturtino no ir kabukio teatro personažai, japonų folkloro, literatūros temos ir kitos senos tradicijos.
Pasigrožėję nuostabaus grožio paroda keliavome į vakarėjančią Palangą. Pasivaikščioję Basanavičiaus gatve, išpuošta kalėdinėmis eglutėmis ir švytinčiomis girliandomis, atsidūrėme ant Palangos tilto. Mus pasitiko audringa jūra ir atšiaurus vėjas, tačiau visus šildė puiki šventinė nuotaika ir buvimas kolegų būryje. Šioje romantiškoje vietoje vieni kitiems išsakėme pačius nuoširdžiausius linkėjimus ir sveikinimus.
Vakare bibliotekininkų laukė dar viena pramoga – „Domino“ teatro spektaklis „Primadonos“. Linksma Brodvėjaus komedija prijuokino iki ašarų. Nuostabūs šokiai, muzika ir puikūs aktoriai suteikė geros nuotaikos pliūpsnį.
Grįžome į Šilutę kupini vien tik teigiamų emocijų, šventiškai nusiteikę ir pasiruošę Naujųjų metų iššūkiams, darbams bei kūrybiniams atradimams.

Žaneta Jokužytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite