Kalbų dieną – apie Šekspyrą

Šilutės pirmojoje gimnazijoje paminėta Kalbų diena bei garsaus anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 450-osios gimimo metinės. Į srautinę integruotą pamoką buvo pakviesti visi mokyklos vienuoliktokai ir mokytojai, norintys sužinoti daugiau apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, jos svarbą šiandien.

Pamokos pradžioje į susirinkusius kreiptasi retoriniu klausimu: „Kas buvo Viljamas Šekspyras?“ Ši užduotis paskatino pamokos dalyvius pamąstyti ir suvokti, kad menas kartais apraizgomas paslaptingomis nežinomybės gijomis, tad ne visada jis matomas plika akimi ir girdimas vien ausimis.
Įžymaus dramaturgo biografiją anglų kalba pristatė gimnazistas Rydas Rodgersas (Reed Rodgers), kuris pagal mainų programą yra atvykęs iš JAV. Lietuviškai apie rašytojo gyvenimo istoriją ir jo kūrybą pasakojo abiturientas Martynas Jakas.
Viljamas Šekspyras – garsus dramaturgas, sukūręs ne vieną literatūrinį šedevrą: ,,Hamletas“, ,,Romeo ir Džiuljeta“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, ,,Otelas“. Visuose jo kūriniuose gvildenamos pagrindinės žmogaus gyvenimo temos: meilė, neapykanta, skausmas, būties klausimas.
Viljamas Šekspyras taip pat parašė 154 sonetus. Rusų, anglų, prancūzų ir lietuvių kalbomis nuskambėjo 136-as sonetas, kurį skaitė gimnazistai Saulė, Greta, Donata, Rydas (Reed), Viktorija. Toks skaitymas dalyviams leido išgirsti, kaip Viljamo Šekspyro kūryba skamba keliomis kalbomis, ne vien rašytojo gimtąja anglų kalba.
Po tokios pamokos trečiokai teigė, kad Šekspyras – gyvas ir šiandien. Ir šiuolaikiniam žmogui išliko svarbios jo kūryboje gvildenamos gyvenimo vertybės: meilė, tiesos ieškojimas, gėrio ir blogio kova.
Mokytojos, padėjusios pasiruošti srautinei kalbų pamokai, džiaugėsi gimnazistų susidomėjimu šiuo literatūros klasiku ir sklandžia bei netradicine pamoka.
Vilma Venckutė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite