Kalbų dieną – apie Šekspyrą

Šilutės pirmojoje gimnazijoje paminėta Kalbų diena bei garsaus anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 450-osios gimimo metinės. Į srautinę integruotą pamoką buvo pakviesti visi mokyklos vienuoliktokai ir mokytojai, norintys sužinoti daugiau apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, jos svarbą šiandien.

Pamokos pradžioje į susirinkusius kreiptasi retoriniu klausimu: „Kas buvo Viljamas Šekspyras?“ Ši užduotis paskatino pamokos dalyvius pamąstyti ir suvokti, kad menas kartais apraizgomas paslaptingomis nežinomybės gijomis, tad ne visada jis matomas plika akimi ir girdimas vien ausimis.
Įžymaus dramaturgo biografiją anglų kalba pristatė gimnazistas Rydas Rodgersas (Reed Rodgers), kuris pagal mainų programą yra atvykęs iš JAV. Lietuviškai apie rašytojo gyvenimo istoriją ir jo kūrybą pasakojo abiturientas Martynas Jakas.
Viljamas Šekspyras – garsus dramaturgas, sukūręs ne vieną literatūrinį šedevrą: ,,Hamletas“, ,,Romeo ir Džiuljeta“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, ,,Otelas“. Visuose jo kūriniuose gvildenamos pagrindinės žmogaus gyvenimo temos: meilė, neapykanta, skausmas, būties klausimas.
Viljamas Šekspyras taip pat parašė 154 sonetus. Rusų, anglų, prancūzų ir lietuvių kalbomis nuskambėjo 136-as sonetas, kurį skaitė gimnazistai Saulė, Greta, Donata, Rydas (Reed), Viktorija. Toks skaitymas dalyviams leido išgirsti, kaip Viljamo Šekspyro kūryba skamba keliomis kalbomis, ne vien rašytojo gimtąja anglų kalba.
Po tokios pamokos trečiokai teigė, kad Šekspyras – gyvas ir šiandien. Ir šiuolaikiniam žmogui išliko svarbios jo kūryboje gvildenamos gyvenimo vertybės: meilė, tiesos ieškojimas, gėrio ir blogio kova.
Mokytojos, padėjusios pasiruošti srautinei kalbų pamokai, džiaugėsi gimnazistų susidomėjimu šiuo literatūros klasiku ir sklandžia bei netradicine pamoka.
Vilma Venckutė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite