Kalbų dieną – apie Šekspyrą

Šilutės pirmojoje gimnazijoje paminėta Kalbų diena bei garsaus anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 450-osios gimimo metinės. Į srautinę integruotą pamoką buvo pakviesti visi mokyklos vienuoliktokai ir mokytojai, norintys sužinoti daugiau apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, jos svarbą šiandien.

Pamokos pradžioje į susirinkusius kreiptasi retoriniu klausimu: „Kas buvo Viljamas Šekspyras?“ Ši užduotis paskatino pamokos dalyvius pamąstyti ir suvokti, kad menas kartais apraizgomas paslaptingomis nežinomybės gijomis, tad ne visada jis matomas plika akimi ir girdimas vien ausimis.
Įžymaus dramaturgo biografiją anglų kalba pristatė gimnazistas Rydas Rodgersas (Reed Rodgers), kuris pagal mainų programą yra atvykęs iš JAV. Lietuviškai apie rašytojo gyvenimo istoriją ir jo kūrybą pasakojo abiturientas Martynas Jakas.
Viljamas Šekspyras – garsus dramaturgas, sukūręs ne vieną literatūrinį šedevrą: ,,Hamletas“, ,,Romeo ir Džiuljeta“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, ,,Otelas“. Visuose jo kūriniuose gvildenamos pagrindinės žmogaus gyvenimo temos: meilė, neapykanta, skausmas, būties klausimas.
Viljamas Šekspyras taip pat parašė 154 sonetus. Rusų, anglų, prancūzų ir lietuvių kalbomis nuskambėjo 136-as sonetas, kurį skaitė gimnazistai Saulė, Greta, Donata, Rydas (Reed), Viktorija. Toks skaitymas dalyviams leido išgirsti, kaip Viljamo Šekspyro kūryba skamba keliomis kalbomis, ne vien rašytojo gimtąja anglų kalba.
Po tokios pamokos trečiokai teigė, kad Šekspyras – gyvas ir šiandien. Ir šiuolaikiniam žmogui išliko svarbios jo kūryboje gvildenamos gyvenimo vertybės: meilė, tiesos ieškojimas, gėrio ir blogio kova.
Mokytojos, padėjusios pasiruošti srautinei kalbų pamokai, džiaugėsi gimnazistų susidomėjimu šiuo literatūros klasiku ir sklandžia bei netradicine pamoka.
Vilma Venckutė
Šilutės pirmoji gimnazija

Hits: 13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite