Kalbų dieną – apie Šekspyrą

Šilutės pirmojoje gimnazijoje paminėta Kalbų diena bei garsaus anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 450-osios gimimo metinės. Į srautinę integruotą pamoką buvo pakviesti visi mokyklos vienuoliktokai ir mokytojai, norintys sužinoti daugiau apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, jos svarbą šiandien.

Pamokos pradžioje į susirinkusius kreiptasi retoriniu klausimu: „Kas buvo Viljamas Šekspyras?“ Ši užduotis paskatino pamokos dalyvius pamąstyti ir suvokti, kad menas kartais apraizgomas paslaptingomis nežinomybės gijomis, tad ne visada jis matomas plika akimi ir girdimas vien ausimis.
Įžymaus dramaturgo biografiją anglų kalba pristatė gimnazistas Rydas Rodgersas (Reed Rodgers), kuris pagal mainų programą yra atvykęs iš JAV. Lietuviškai apie rašytojo gyvenimo istoriją ir jo kūrybą pasakojo abiturientas Martynas Jakas.
Viljamas Šekspyras – garsus dramaturgas, sukūręs ne vieną literatūrinį šedevrą: ,,Hamletas“, ,,Romeo ir Džiuljeta“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, ,,Otelas“. Visuose jo kūriniuose gvildenamos pagrindinės žmogaus gyvenimo temos: meilė, neapykanta, skausmas, būties klausimas.
Viljamas Šekspyras taip pat parašė 154 sonetus. Rusų, anglų, prancūzų ir lietuvių kalbomis nuskambėjo 136-as sonetas, kurį skaitė gimnazistai Saulė, Greta, Donata, Rydas (Reed), Viktorija. Toks skaitymas dalyviams leido išgirsti, kaip Viljamo Šekspyro kūryba skamba keliomis kalbomis, ne vien rašytojo gimtąja anglų kalba.
Po tokios pamokos trečiokai teigė, kad Šekspyras – gyvas ir šiandien. Ir šiuolaikiniam žmogui išliko svarbios jo kūryboje gvildenamos gyvenimo vertybės: meilė, tiesos ieškojimas, gėrio ir blogio kova.
Mokytojos, padėjusios pasiruošti srautinei kalbų pamokai, džiaugėsi gimnazistų susidomėjimu šiuo literatūros klasiku ir sklandžia bei netradicine pamoka.
Vilma Venckutė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite