Kalbų dieną – apie Šekspyrą

Šilutės pirmojoje gimnazijoje paminėta Kalbų diena bei garsaus anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 450-osios gimimo metinės. Į srautinę integruotą pamoką buvo pakviesti visi mokyklos vienuoliktokai ir mokytojai, norintys sužinoti daugiau apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, jos svarbą šiandien.

Pamokos pradžioje į susirinkusius kreiptasi retoriniu klausimu: „Kas buvo Viljamas Šekspyras?“ Ši užduotis paskatino pamokos dalyvius pamąstyti ir suvokti, kad menas kartais apraizgomas paslaptingomis nežinomybės gijomis, tad ne visada jis matomas plika akimi ir girdimas vien ausimis.
Įžymaus dramaturgo biografiją anglų kalba pristatė gimnazistas Rydas Rodgersas (Reed Rodgers), kuris pagal mainų programą yra atvykęs iš JAV. Lietuviškai apie rašytojo gyvenimo istoriją ir jo kūrybą pasakojo abiturientas Martynas Jakas.
Viljamas Šekspyras – garsus dramaturgas, sukūręs ne vieną literatūrinį šedevrą: ,,Hamletas“, ,,Romeo ir Džiuljeta“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, ,,Otelas“. Visuose jo kūriniuose gvildenamos pagrindinės žmogaus gyvenimo temos: meilė, neapykanta, skausmas, būties klausimas.
Viljamas Šekspyras taip pat parašė 154 sonetus. Rusų, anglų, prancūzų ir lietuvių kalbomis nuskambėjo 136-as sonetas, kurį skaitė gimnazistai Saulė, Greta, Donata, Rydas (Reed), Viktorija. Toks skaitymas dalyviams leido išgirsti, kaip Viljamo Šekspyro kūryba skamba keliomis kalbomis, ne vien rašytojo gimtąja anglų kalba.
Po tokios pamokos trečiokai teigė, kad Šekspyras – gyvas ir šiandien. Ir šiuolaikiniam žmogui išliko svarbios jo kūryboje gvildenamos gyvenimo vertybės: meilė, tiesos ieškojimas, gėrio ir blogio kova.
Mokytojos, padėjusios pasiruošti srautinei kalbų pamokai, džiaugėsi gimnazistų susidomėjimu šiuo literatūros klasiku ir sklandžia bei netradicine pamoka.
Vilma Venckutė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite