Kaip ugdyti vaiką namuose? Darželio auklėtojos patarimai

Jeigu norite, kad Jūsų vaikas mokytųsi ne tik darželyje, tačiau taip pat ir namuose – siūlome Jums ugdyti jį kuo dažniau, per žaidimus, tačiau nepamirštant naudos, kuri yra aktuali. 

Daiausiai dėmesio ugdymui  skiriama privčiame darželyje. Šiuo metu jų yra gana daug, pastarieji skirtingi, tad siūlome atsižvelgti į smulkmenas, kol rasite labiausiai tinkamą jums bei jūsų vaikui.

Privatus darželis dažnai yra pats pirmas žingsnis sėkmingo ugdymo link. Tačiau keli paprasti patarimai gali padėti Jums tinkamai pasirūpinti vaiku ir namuose.

Sukurkite jam tokią aplinką, kurioje mažasis jaustųsi ne tik gerai, tačiau ir saugiai. „Kai kurie tėveliai pamiršta, kad namai arba bent jau vaiko kambarys turi būti kuriamas ne pagal dizaino polinkius, tačiau pagal tai, kas labiausiai tinka vaikui. Tai dažniausiai yra spalvų bei raštų gausa, kurioje vaikas lavina savo fantaziją, o tai yra labai svarbi ugdymosi dalis“, pasakoja auklėtoja.

Vaiką derėtų dažniau pagirti, kadangi tai skatina bandyti dar ir dar. Blogiausia, kai tėveliai tik kritikuoja vaikus. Derėtų suprasti, kad vaikų menas arba darbeliai visada yra geri, gražūs tokie, kokie turi būti. Taigi, jokia kritika nėra galima.

Ugdant vaiką jam visada galima pateikti gerų pavyzdžių, kuriais reikia sekti. Kadangi vaikams tėveliai retai kada būna pavyzdžiu, kadangi tai natūralus ignoravimo etapas, verta paminėti kaimynus, tetas arba įžymius žmones, kurie daug nuveikė. Vaikams tai dažniausiai daro įspūdį.

Girdami kitus nepamirškite, kad Jūsų vaikas taip pat turi sulaukti kuo daugiau gražių žodžių. Pagyrimai yra svarbūs, kadangi jie parodo vaikui, kad jis yra ypatingas. O juk kiekvienas toks ir yra, tiesa? klausia auklėtoja.

Geras darželis ir gera auklėtoja yra labai reikalingi kiekvienam vaikui. Jie padeda išvengti nepagrįstų darželio baimių ir tuo pačiu leisti ne tik geriau jaustis kitoje, ne namų aplinkoje, tačiau ir noriai ją tyrinėti bei joje mokytis.

pr2022/018

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite