Kaip technologijų raida paveiks vertimų industriją?

Nuotrauka: Mimi Thian/Unsplash.com

Vertimų verslo ateitis yra šviesi ir įdomi, nes technologijų plėtra labai paveiks tiek vertimų biurų veiklą, tiek vartotojų poreikius. Vertimų biuras bus ta vieta, kurioje bus sprendžiamos technologijų sukeltos problemos ir taikomi tų technologijų pranašumai. 

Vienas didžiausių technologinių pokyčių vertimų srityje yra mašininio vertimo technologijų vystymasis. Mašininio vertimo programos vos per kelias sekundes jau gali pateikti neįtikėtinai tikslius vertimus. Naujosios technologijos ne tik pagreitina vertimo procesą, bet ir sumažina su vertimo paslaugomis susijusias išlaidas. Tačiau nors mašininis vertimas yra greitas ir efektyvus, jis vis dar negali prisitaikyti prie specifinių kultūros ir kalbos reikalavimų, kurių būtina laikytis įvairių produktų ir paslaugų lokalizavimo procesuose.

Vertimų biurų darbas tobulėja kartu su naujomis technologijomis

Technologijų pažanga leis vertimų biurams pasiūlyti ir papildomų paslaugų, kurios klientams suteiks dar didesnę vertę. Pavyzdžiui, mašininio mokymosi technologijos gali būti naudojamos kuriant kalbų mokymosi platformas, padedančias žmonėms greitai ir efektyviai išmokti naujų kalbų – tai jau daro vertimų biuras „Linearis Translations“. Be to, kaip ir kitose srityse, vertimų biurai taip pat gali naudoti „Big Data“ analizę, kad suprastų vartotojų poreikius ir tendencijas bei laiku reaguotų į naujus rinkos poreikius.

Ar vertimų biurų verslui gresia pavojus?

Nors technologijų plėtra neabejotinai turės įtakos vertimų biurų veiklai, žmogiškasis faktorius vis tiek bus labai svarbus. Juk tik žmogus gali pateikti tikslų vertimą, atitinkantį specifinius kultūros ir kalbos reikalavimus. Tik žmogus geba suprasti ir įvertinti kultūrinį kontekstą, o tai yra be galo svarbu įvairiuose vertimo procesuose. Todėl vertimų biurai ir toliau atliks svarbų vaidmenį. Jie teiks  kokybiškas vertimo paslaugas, pritaikytas kiekvienam klientui ir kiekvienam projektui individualiai. Be to, kad išliktų konkurencingi, vertimų biurai turės prisitaikyti prie naujų technologijų sprendimų ir neatsilikti nuo rinkos tendencijų.

Vertimų biuras – tai vieta, kur pirmiausia įvertinama technologinė pažanga ir ieškoma būdų, kaip patobulinti įvairius procesus, nes tik tai leis išlikti industrijos lyderiais. 

Vertimo paslaugos visada bus reikalingos, nes dokumentų ir kitų tekstų vertimai yra būtini. Nors vertimų kainos gali priklausyti nuo įvairių veiksnių – kalbų derinio, dokumento apimties ir sudėtingumo, kokybiški ir tikslūs vertimai yra labai paklausūs. Be to, tobulėjant skaitmeninėms technologijoms, vis labiau populiarėja vertimas internetu, kuris suteikia galimybę patogiai ir greitai naudotis vertimo paslaugomis iš bet kurios pasaulio vietos.

Kreipkitės į vertimų biurą „Linearis Translations“ ir patyrę vertimo ekspertai rekomenduos geriausią sprendimą prireikus bet kokio vertimo!

pr2023/067

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite