Kaip pasirinkti tinkamą treniruočių programą pagal savo poreikius?

Dažnai pačioje pažinties su sportu pradžioje neturime nė menkiausio supratimo, kokius pratimus atlikti, kokiu pakartojimų skaičiumi. Jau nekalbant apie taisyklingą techniką. Todėl prieš pradėdami nuotykius sporto salėje ar namuose, turėtumėte pasirinkti tinkamą treniruočių programą pagal savo poreikius. Kaip tai padaryti?

Treniruočių planas – kas jame turėtų būti, kad jis būtų gerai struktūrizuotas?

Jame turėtų būti visa reikalinga informacija, pavyzdžiui, atliekamų pratimų tipas, atliekamų pakartojimų diapazonas, intensyvumas, kuriuo jie bus atliekami, pauzės tarp kiekvienos serijos, pratimai, treniruotės trukmė ir jos dažnis. Taip pat nepamirškite apie apšilimą ir tempimą, kurie yra labai svarbūs elementai.

Treniruočių plane taip pat turėtų būti nustatytas tinkamas progresavimo būdas. Jei norime, kad mūsų kūnas prisitaikytų didindamas jėgą ar raumenų masę, turime susidurti su vis daugiau iššūkių. Todėl plano rengimo etape verta nuspręsti, ar jis bus grindžiamas didėjančia treniruočių apimtimi, o gal intensyvinimu, susijusiu su krūvio didinimu.

Jei treniruočių planą (programą) radote forume arba atsisiuntėte iš svetainės, tai nėra pats geriausias būdas pradėti sportuoti, nes planą reikėtų pritaikyti prie nuosavų įgūdžių ir tikslų. Būtent todėl verta kreiptis į profesionalų trenerį – kineziterapeutą, kuris pasirūpintų treniruočių programa ir parašytų planą, leidžiantį pasirūpinti visais treniruočių aspektais.

Kokie pratimai yra efektyviausi?

Geriausios treniruočių programos yra pagrįstos sudėtingais (kelių sąnarių) pratimais, kuriuose dalyvauja daugiau nei viena raumenų grupė. Pagrindiniai šios kategorijos pratimai: tempimas, pritūpimai, smakro atlenkimas ir t. t.

Tačiau šie pratimai nerekomenduojami žmonėms, ateinantiems į sporto salę pirmą kartą, dėl sunkumo laipsnio ir nervų sistemai tenkančio streso. Tokie žmonės neabejotinai turėtų pradėti nuo kūno svorio pratimų ir toliau atitinkamai progresuoti.

Didėjant pažangos lygiui ir „susipratimui“ su sporto sale, į mūsų planus taip pat turėtų būti didinamas pratimo sudėtingumo lygis.

Kiek kartų per savaitę rekomenduojama treniruotis?

Priklausomai nuo pažangos lygio, treniruotis galima  3, 4, 5, o kartais net 6 dienas per savaitę. Tačiau bent jau iš pradžių yra rekomenduojama tarp treniruočių įvesti 1-2 poilsio dienas. Daug struktūrinių pokyčių organizme vyksta ne treniruočių, o poilsio metu. Todėl vienas svarbiausių aspektų – tinkamai suplanuoti ir į planą įtraukti atitinkamą laiką, reikalingą jėgoms kaupti ir mankštos metu pažeistiems raumenims atstatyti.

pr2022/140

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje savanorystės programą baigė dvi savanorės

Šauniosios Elzė Gružaitė ir Gabija Sragauskaitė baigė 6 mėnesių trukmės jaunimo savanoriškos tarnybos programą Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje. Šios savanorystės programos baigimo proga jaunosioms savanorėms įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės, dėkota už nuoširdų prisidėjimą organizuojant bibliotekos kultūrinį ir profesinį darbą. Merginos džiaugėsi, kad turėjo puikią galimybę susipažinti su bibliotekos veiklomis ir įgyti naujos patirties. Dėkojame Elzei ir Gabijai už svarią pagalbą vykdant įvairias veiklas ir tikimės, kad įgytos žinios pravers ateityje! Jaunimo savanoriška tarnybos programa skirta 14-29 metų amžiaus jaunimui,

Kokia yra mulčerių paskirtis?

Mulčeriai yra specializuota žemės ūkio ir sodininkystės įranga, skirta augalų likučių, šakų, žolės ir kitų organinių medžiagų smulkinimui bei paskirstymui po dirvos paviršių. Šie įrenginiai yra neatsiejama dalis tvaraus ūkininkavimo praktikos, nes jie padeda pagerinti dirvožemio kokybę, sumažinti piktžolių augimą ir apsaugoti dirvą nuo erozijos.   Mulčerių veikimo principas  Mulčeriai naudoja įvairius mechaninius būdus organinėms medžiagoms smulkinti. Paprastai jie yra varomi traktoriaus, bet tai taip pat gali būti individualūs arba nešiojami įrenginiai. Mulčerių veikimo principas pagrįstas greitai besisukančiais peiliais arba

Kaip pirkti automobilį internetu?

Pirkti  automobilį internetu tampa vis populiaresnis būdas dėl jo patogumo ir galimybės palyginti įvairius pasiūlymus, be poreikio vykti į fizines parduotuves. Tačiau šis procesas taip pat turi savų iššūkių ir rizikų, kurių svarbu nepamiršti. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sėkmingai įsigyti automobilį internetu.  Kaip pirkti automobilį internetu?   1. Tyrimo etapas Prieš pradedant paieškas, svarbu aiškiai nusistatyti, kokio tipo automobilio jums reikia. Apsvarstykite savo biudžetą, reikiamas funkcijas (pvz., degalų sąnaudas, erdvę, saugumo funkcijas) ir pageidaujamą markę ar modelį. Naudokite internetines svetaines

Nuo bausmės besislapstantis šilutiškis norėjo gauti VSAT leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje

Vileikių pasienio užkardos pasieniečiams įkliuvo šilutiškis, kuris už padarytą nusikalstamą veiką buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, tačiau vengė ją atlikti. 2023 m. spalį policija paskelbė jo paiešką. Liepos 22 d., pirmadienio popietę, į Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardą atvyko 34-erių šilutiškis, pageidavęs gauti leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje. Kam vyrui prireikė tokio leidimo (galbūt žvejybai Nemune, kurios viduriu eina valstybės siena su Rusija) ir ar būtų jį gavęs, taip ir nepaaiškėjo. Tikrindami šilutiškio pateiktus asmens dokumentus pasieniečiai nustatė,

Taip pat skaitykite