Kaip pasirinkti tinkamą treniruočių programą pagal savo poreikius?

Dažnai pačioje pažinties su sportu pradžioje neturime nė menkiausio supratimo, kokius pratimus atlikti, kokiu pakartojimų skaičiumi. Jau nekalbant apie taisyklingą techniką. Todėl prieš pradėdami nuotykius sporto salėje ar namuose, turėtumėte pasirinkti tinkamą treniruočių programą pagal savo poreikius. Kaip tai padaryti?

Treniruočių planas – kas jame turėtų būti, kad jis būtų gerai struktūrizuotas?

Jame turėtų būti visa reikalinga informacija, pavyzdžiui, atliekamų pratimų tipas, atliekamų pakartojimų diapazonas, intensyvumas, kuriuo jie bus atliekami, pauzės tarp kiekvienos serijos, pratimai, treniruotės trukmė ir jos dažnis. Taip pat nepamirškite apie apšilimą ir tempimą, kurie yra labai svarbūs elementai.

Treniruočių plane taip pat turėtų būti nustatytas tinkamas progresavimo būdas. Jei norime, kad mūsų kūnas prisitaikytų didindamas jėgą ar raumenų masę, turime susidurti su vis daugiau iššūkių. Todėl plano rengimo etape verta nuspręsti, ar jis bus grindžiamas didėjančia treniruočių apimtimi, o gal intensyvinimu, susijusiu su krūvio didinimu.

Jei treniruočių planą (programą) radote forume arba atsisiuntėte iš svetainės, tai nėra pats geriausias būdas pradėti sportuoti, nes planą reikėtų pritaikyti prie nuosavų įgūdžių ir tikslų. Būtent todėl verta kreiptis į profesionalų trenerį – kineziterapeutą, kuris pasirūpintų treniruočių programa ir parašytų planą, leidžiantį pasirūpinti visais treniruočių aspektais.

Kokie pratimai yra efektyviausi?

Geriausios treniruočių programos yra pagrįstos sudėtingais (kelių sąnarių) pratimais, kuriuose dalyvauja daugiau nei viena raumenų grupė. Pagrindiniai šios kategorijos pratimai: tempimas, pritūpimai, smakro atlenkimas ir t. t.

Tačiau šie pratimai nerekomenduojami žmonėms, ateinantiems į sporto salę pirmą kartą, dėl sunkumo laipsnio ir nervų sistemai tenkančio streso. Tokie žmonės neabejotinai turėtų pradėti nuo kūno svorio pratimų ir toliau atitinkamai progresuoti.

Didėjant pažangos lygiui ir „susipratimui“ su sporto sale, į mūsų planus taip pat turėtų būti didinamas pratimo sudėtingumo lygis.

Kiek kartų per savaitę rekomenduojama treniruotis?

Priklausomai nuo pažangos lygio, treniruotis galima  3, 4, 5, o kartais net 6 dienas per savaitę. Tačiau bent jau iš pradžių yra rekomenduojama tarp treniruočių įvesti 1-2 poilsio dienas. Daug struktūrinių pokyčių organizme vyksta ne treniruočių, o poilsio metu. Todėl vienas svarbiausių aspektų – tinkamai suplanuoti ir į planą įtraukti atitinkamą laiką, reikalingą jėgoms kaupti ir mankštos metu pažeistiems raumenims atstatyti.

pr2022/140

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite