Kaip pasirinkti tinkamą treniruočių programą pagal savo poreikius?

Dažnai pačioje pažinties su sportu pradžioje neturime nė menkiausio supratimo, kokius pratimus atlikti, kokiu pakartojimų skaičiumi. Jau nekalbant apie taisyklingą techniką. Todėl prieš pradėdami nuotykius sporto salėje ar namuose, turėtumėte pasirinkti tinkamą treniruočių programą pagal savo poreikius. Kaip tai padaryti?

Treniruočių planas – kas jame turėtų būti, kad jis būtų gerai struktūrizuotas?

Jame turėtų būti visa reikalinga informacija, pavyzdžiui, atliekamų pratimų tipas, atliekamų pakartojimų diapazonas, intensyvumas, kuriuo jie bus atliekami, pauzės tarp kiekvienos serijos, pratimai, treniruotės trukmė ir jos dažnis. Taip pat nepamirškite apie apšilimą ir tempimą, kurie yra labai svarbūs elementai.

Treniruočių plane taip pat turėtų būti nustatytas tinkamas progresavimo būdas. Jei norime, kad mūsų kūnas prisitaikytų didindamas jėgą ar raumenų masę, turime susidurti su vis daugiau iššūkių. Todėl plano rengimo etape verta nuspręsti, ar jis bus grindžiamas didėjančia treniruočių apimtimi, o gal intensyvinimu, susijusiu su krūvio didinimu.

Jei treniruočių planą (programą) radote forume arba atsisiuntėte iš svetainės, tai nėra pats geriausias būdas pradėti sportuoti, nes planą reikėtų pritaikyti prie nuosavų įgūdžių ir tikslų. Būtent todėl verta kreiptis į profesionalų trenerį – kineziterapeutą, kuris pasirūpintų treniruočių programa ir parašytų planą, leidžiantį pasirūpinti visais treniruočių aspektais.

Kokie pratimai yra efektyviausi?

Geriausios treniruočių programos yra pagrįstos sudėtingais (kelių sąnarių) pratimais, kuriuose dalyvauja daugiau nei viena raumenų grupė. Pagrindiniai šios kategorijos pratimai: tempimas, pritūpimai, smakro atlenkimas ir t. t.

Tačiau šie pratimai nerekomenduojami žmonėms, ateinantiems į sporto salę pirmą kartą, dėl sunkumo laipsnio ir nervų sistemai tenkančio streso. Tokie žmonės neabejotinai turėtų pradėti nuo kūno svorio pratimų ir toliau atitinkamai progresuoti.

Didėjant pažangos lygiui ir „susipratimui“ su sporto sale, į mūsų planus taip pat turėtų būti didinamas pratimo sudėtingumo lygis.

Kiek kartų per savaitę rekomenduojama treniruotis?

Priklausomai nuo pažangos lygio, treniruotis galima  3, 4, 5, o kartais net 6 dienas per savaitę. Tačiau bent jau iš pradžių yra rekomenduojama tarp treniruočių įvesti 1-2 poilsio dienas. Daug struktūrinių pokyčių organizme vyksta ne treniruočių, o poilsio metu. Todėl vienas svarbiausių aspektų – tinkamai suplanuoti ir į planą įtraukti atitinkamą laiką, reikalingą jėgoms kaupti ir mankštos metu pažeistiems raumenims atstatyti.

pr2022/140

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite