Kaip pasirinkti tinkamą treniruočių programą pagal savo poreikius?

Dažnai pačioje pažinties su sportu pradžioje neturime nė menkiausio supratimo, kokius pratimus atlikti, kokiu pakartojimų skaičiumi. Jau nekalbant apie taisyklingą techniką. Todėl prieš pradėdami nuotykius sporto salėje ar namuose, turėtumėte pasirinkti tinkamą treniruočių programą pagal savo poreikius. Kaip tai padaryti?

Treniruočių planas – kas jame turėtų būti, kad jis būtų gerai struktūrizuotas?

Jame turėtų būti visa reikalinga informacija, pavyzdžiui, atliekamų pratimų tipas, atliekamų pakartojimų diapazonas, intensyvumas, kuriuo jie bus atliekami, pauzės tarp kiekvienos serijos, pratimai, treniruotės trukmė ir jos dažnis. Taip pat nepamirškite apie apšilimą ir tempimą, kurie yra labai svarbūs elementai.

Treniruočių plane taip pat turėtų būti nustatytas tinkamas progresavimo būdas. Jei norime, kad mūsų kūnas prisitaikytų didindamas jėgą ar raumenų masę, turime susidurti su vis daugiau iššūkių. Todėl plano rengimo etape verta nuspręsti, ar jis bus grindžiamas didėjančia treniruočių apimtimi, o gal intensyvinimu, susijusiu su krūvio didinimu.

Jei treniruočių planą (programą) radote forume arba atsisiuntėte iš svetainės, tai nėra pats geriausias būdas pradėti sportuoti, nes planą reikėtų pritaikyti prie nuosavų įgūdžių ir tikslų. Būtent todėl verta kreiptis į profesionalų trenerį – kineziterapeutą, kuris pasirūpintų treniruočių programa ir parašytų planą, leidžiantį pasirūpinti visais treniruočių aspektais.

Kokie pratimai yra efektyviausi?

Geriausios treniruočių programos yra pagrįstos sudėtingais (kelių sąnarių) pratimais, kuriuose dalyvauja daugiau nei viena raumenų grupė. Pagrindiniai šios kategorijos pratimai: tempimas, pritūpimai, smakro atlenkimas ir t. t.

Tačiau šie pratimai nerekomenduojami žmonėms, ateinantiems į sporto salę pirmą kartą, dėl sunkumo laipsnio ir nervų sistemai tenkančio streso. Tokie žmonės neabejotinai turėtų pradėti nuo kūno svorio pratimų ir toliau atitinkamai progresuoti.

Didėjant pažangos lygiui ir „susipratimui“ su sporto sale, į mūsų planus taip pat turėtų būti didinamas pratimo sudėtingumo lygis.

Kiek kartų per savaitę rekomenduojama treniruotis?

Priklausomai nuo pažangos lygio, treniruotis galima  3, 4, 5, o kartais net 6 dienas per savaitę. Tačiau bent jau iš pradžių yra rekomenduojama tarp treniruočių įvesti 1-2 poilsio dienas. Daug struktūrinių pokyčių organizme vyksta ne treniruočių, o poilsio metu. Todėl vienas svarbiausių aspektų – tinkamai suplanuoti ir į planą įtraukti atitinkamą laiką, reikalingą jėgoms kaupti ir mankštos metu pažeistiems raumenims atstatyti.

pr2022/140

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai savaitgalį bus šilti, bet lietingi

Hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kokie orai bus savaitgalį, kovo 24-26 dienomis. Kovo 24 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palijo. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s. Žemiausia temperatūra buvo 1-6 laipsniai šilumos. Dieną ir vėl lietus. Vėjas pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vakare kai kur gūsiai 15-17 m/s. Aukščiausia temperatūra bus 10-15, pajūryje – 7-9 laipsniai šilumos. Kovo 25 d., šeštadienį, daug kur protarpiais lietus. Temperatūra naktį  bus 2-7 laipsniai šilumos, dieną  šiek tiek šilčiau – 9-14 laipsnių,  pajūryje oras bus vėsesnis

Savaitgalį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas: laikrodžių rodykles suksime 1 valanda į priekį

Naktį iš kovo 25-osios, šeštadienio,  į 26-ąją, sekmadienį, 3 valandą laikrodžiai visoje šalyje bus pasukti 1 valanda į priekį. Tad suaugusiems į darbą, mokiniams – į mokyklą teks eiti viena valanda anksčiau, o po darbo vakaras bus valanda ilgesnis. Pavasarį, kai vakarai jau ilgiau šviesūs, po darbo liks daugiau laiko pabūti lauke, švarintis, padirbėti sode ar darže, pasivažinėti dviračiu ar pasportuoti kartu su šeima, su vaikais. Tam pasitarnauja ilgesni vakarai ir vasarą bei prasidėjus rudeniui. Vasaros laikas galioja iki spalio

Ar jau tikrai metas atsisveikinti su šalikais? Patarimai pasigavusiems peršalimą ir gerklės skausmą

Atsisveikinus su žiemos šaltuku, daugumai iš mūsų gali kilti noras šokti į lengvesnius paltus, prasisegti striukes ir atsisveikinti su šalikais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad orams pradėjus šilti, vis daugiau žmonių į vaistines užsuka dairydamiesi vaistų nuo peršalimo ir norėdami pasikonsultuoti dėl skaudančios gerklės. Ji perspėja: dar suskubti atsisveikinti su šalikais nereikėtų. Taip pat dalijasi patarimais, ką daryti, nespėjus užkirsti kelio pavasariniam peršalimui. Su pavasariu sugrįžo peršalimas Pavasarį vaistinėse apsilanko vis daugiau peršalimo ligomis ir skaudančia gerkle besiskundžiančių žmonių,

Aktyviausiai balsuota Pagėgių savivaldybėje, pasyviausiai – Panevėžio rajone

Kovo 19 d. vykusio savivaldybių tarybų ir merų rinkimų pakartotiniame  balsavime dalyvavo  45,82 proc. rinkėjų, kurie turėjo teisę dalyvauti šiame balsavime. Savivaldybėse, kur savivaldybių tarybos ir merai buvo išrinkti kovo 5 d. vykusiuose rinkimuose, pakartotinis balsavimas nevyko. Jis kovo 19 d. surengtas tose savivaldybėse, kur dėl mero posto varžėsi du daugiausia balsų surinkę kandidatai. Primename, kad antrasis balsavimo turas vyko ir Šilutės rajone bei Pagėgių savivaldybėje ir kt. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad aktyviausiai savivaldybių tarybų narius

Taip pat skaitykite