Kaip jaunimui rasti savo vietą gyvenime?

Kaip jauniems rasti savo vietą gyvenime ir realiai atstovauti jaunų žmonių interesams vykdant jaunimo politiką, mokė Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas.

Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas J. Meldžiukas (ketvirtas iš dešinės) su jaunimui atstovaujančių organizacijų nariais.

Svečias pasidžiaugė, kad Šilutėje pagaliau prasidėjęs realiai apčiuopiamas darbas su jaunimu, tai paskatinę atvykti ir pabendrauti su jaunimo interesams atstovaujančiais žmonėmis. Pasak Juozo Meldžiuko, galima dirbti formaliai su efemeriškomis, dažnai tik ant popieriaus egzistuojančiomis jaunimo organizacijomis ir susitikti kelis kartus per metus pateikiant ataskaitas. Tačiau tokio darbo ir rezultatai menki.
Jaunimo reikalų departamento atstovo nuomone, norint, kad jaunimas turėtų bent kokios įtakos, reikia gerokai pasistengti. Jaunimo reikalų tarybos posėdžiai turi būti rengiami ne kelis kartus per metus, o gerokai dažniau, kad nuolat būtų atsiskaitoma už nuveiktą darbą.
„Tokia jau žmogaus prigimtis: ar duosi mėnesį, ar savaitę laiko tai pačiai užduočiai atlikti, vis vien viskas bus daroma paskutinę minutę, todėl reikėtų, jei ne visos jaunimo tarybos, tai bent dalies jos narių posėdžius rengti dažniau ir jų metu atsiskaityti už nuveiktus darbus“, – patarė Juozas Meldžiukas.
Jis pabrėžė veiklos viešinimo svarbą, tuo labiau kad dabar tai galima padaryti ne tik per įprastas žiniasklaidos priemones, bet ir internete, socialiniuose tinkluose. Plačiai panaudojant nūdienos technologijų galimybes galima aptarti veiklos kryptis, pasisemti naujų idėjų, sužinoti aplinkinių nuomonę.
Svečias atkreipė dėmesį į tai, kad daugiausiai rūpinamasi moksleiviško amžiaus jaunuoliais, kurie ir taip turi ką veikti mokykloje, dar užklasinė veikla. Tas rūpestis dažniausiai virsta renginių organizavimu, šiai veiklai pasitelkiant moksleivius. Tuo tarpu vyresnieji, per 20 metų amžiaus jauni bendruomenės atstovai lyg ir paliekami savo valiai. Jiems reikia ne tik pramogų, bet ir galimybės kurti savo gyvenimą, atrasti vietą jame ir visuomenėje.
Anot J. Meldžiuko, jeigu jaunimas nori turėti įtakos rajono valdymui ir pasiekti savo užsibrėžtų tikslų, reikia aktyviai dalyvauti vietos politiniame ir ūkiniame gyvenime, pasistengti tapti rajono Tarybos nariais ir ten atstovauti jaunimo interesams.

Juozas Meldžiukas iš Jaunimo reikalų departamento mokė jaunuolius, kaip rasti vietos po saule ir realiai atstovauti savo interesams.

Aktyviau dalyvaudami rajono gyvenime, jaunuoliai supras, ką ir kaip galima nuveikti. Savo idėjoms įgyvendinti jaunuoliai gali gauti lėšų dalyvaudami įvairiuose remiamuose projektuose, vietos veiklos grupių veikloje. Ir savo, o kartu ir rajono ateitį reikėtų planuoti 15-25 m. į priekį. Jau mokyklos suole gerai pamąstyti, koks darbas bus perspektyvus ateityje, ir atsižvelgiant į tai ir savo pomėgius, pasirinkti profesiją.
Posėdžio metu šilutiškių Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys informavo, kad pasikeitus Tarybos sudėčiai, vietoj politiko Algirdo Gečo ir Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus į Jaunimo reikalų tarybą deleguoti kiti asmenys. Dalyvauti Jaunimo reikalų tarybos veikloje pasiūlyta administracijos direktoriaus pavaduotojai Inesai Murauskienei ir Tarybos narei Genovaitei Kimbrienei. Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju pagal nuostatus turi būti vienas iš politikų. Anksčiau šias pareigas ėjo Algirdas Gečas. Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas pasiūlė Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja rinkti Genovaitę Kimbrienę. Ši juokais atsisakė, kalbėdama, kad jai labiau tiktų būti senele. Tada savo kandidatūrą pateikė kitas Jaunimo tarybos veikloje dalyvaujantis politikas Saulius Stankevičius. Balsų dauguma jis ir išrinktas Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju.

Vaidotas VILKAS

Hits: 63

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite