Kaip jaunimui rasti savo vietą gyvenime?

Kaip jauniems rasti savo vietą gyvenime ir realiai atstovauti jaunų žmonių interesams vykdant jaunimo politiką, mokė Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas.

Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas J. Meldžiukas (ketvirtas iš dešinės) su jaunimui atstovaujančių organizacijų nariais.

Svečias pasidžiaugė, kad Šilutėje pagaliau prasidėjęs realiai apčiuopiamas darbas su jaunimu, tai paskatinę atvykti ir pabendrauti su jaunimo interesams atstovaujančiais žmonėmis. Pasak Juozo Meldžiuko, galima dirbti formaliai su efemeriškomis, dažnai tik ant popieriaus egzistuojančiomis jaunimo organizacijomis ir susitikti kelis kartus per metus pateikiant ataskaitas. Tačiau tokio darbo ir rezultatai menki.
Jaunimo reikalų departamento atstovo nuomone, norint, kad jaunimas turėtų bent kokios įtakos, reikia gerokai pasistengti. Jaunimo reikalų tarybos posėdžiai turi būti rengiami ne kelis kartus per metus, o gerokai dažniau, kad nuolat būtų atsiskaitoma už nuveiktą darbą.
„Tokia jau žmogaus prigimtis: ar duosi mėnesį, ar savaitę laiko tai pačiai užduočiai atlikti, vis vien viskas bus daroma paskutinę minutę, todėl reikėtų, jei ne visos jaunimo tarybos, tai bent dalies jos narių posėdžius rengti dažniau ir jų metu atsiskaityti už nuveiktus darbus“, – patarė Juozas Meldžiukas.
Jis pabrėžė veiklos viešinimo svarbą, tuo labiau kad dabar tai galima padaryti ne tik per įprastas žiniasklaidos priemones, bet ir internete, socialiniuose tinkluose. Plačiai panaudojant nūdienos technologijų galimybes galima aptarti veiklos kryptis, pasisemti naujų idėjų, sužinoti aplinkinių nuomonę.
Svečias atkreipė dėmesį į tai, kad daugiausiai rūpinamasi moksleiviško amžiaus jaunuoliais, kurie ir taip turi ką veikti mokykloje, dar užklasinė veikla. Tas rūpestis dažniausiai virsta renginių organizavimu, šiai veiklai pasitelkiant moksleivius. Tuo tarpu vyresnieji, per 20 metų amžiaus jauni bendruomenės atstovai lyg ir paliekami savo valiai. Jiems reikia ne tik pramogų, bet ir galimybės kurti savo gyvenimą, atrasti vietą jame ir visuomenėje.
Anot J. Meldžiuko, jeigu jaunimas nori turėti įtakos rajono valdymui ir pasiekti savo užsibrėžtų tikslų, reikia aktyviai dalyvauti vietos politiniame ir ūkiniame gyvenime, pasistengti tapti rajono Tarybos nariais ir ten atstovauti jaunimo interesams.

Juozas Meldžiukas iš Jaunimo reikalų departamento mokė jaunuolius, kaip rasti vietos po saule ir realiai atstovauti savo interesams.

Aktyviau dalyvaudami rajono gyvenime, jaunuoliai supras, ką ir kaip galima nuveikti. Savo idėjoms įgyvendinti jaunuoliai gali gauti lėšų dalyvaudami įvairiuose remiamuose projektuose, vietos veiklos grupių veikloje. Ir savo, o kartu ir rajono ateitį reikėtų planuoti 15-25 m. į priekį. Jau mokyklos suole gerai pamąstyti, koks darbas bus perspektyvus ateityje, ir atsižvelgiant į tai ir savo pomėgius, pasirinkti profesiją.
Posėdžio metu šilutiškių Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys informavo, kad pasikeitus Tarybos sudėčiai, vietoj politiko Algirdo Gečo ir Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus į Jaunimo reikalų tarybą deleguoti kiti asmenys. Dalyvauti Jaunimo reikalų tarybos veikloje pasiūlyta administracijos direktoriaus pavaduotojai Inesai Murauskienei ir Tarybos narei Genovaitei Kimbrienei. Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju pagal nuostatus turi būti vienas iš politikų. Anksčiau šias pareigas ėjo Algirdas Gečas. Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas pasiūlė Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja rinkti Genovaitę Kimbrienę. Ši juokais atsisakė, kalbėdama, kad jai labiau tiktų būti senele. Tada savo kandidatūrą pateikė kitas Jaunimo tarybos veikloje dalyvaujantis politikas Saulius Stankevičius. Balsų dauguma jis ir išrinktas Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite