Kaip jaunimui rasti savo vietą gyvenime?

Kaip jauniems rasti savo vietą gyvenime ir realiai atstovauti jaunų žmonių interesams vykdant jaunimo politiką, mokė Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas.

Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas J. Meldžiukas (ketvirtas iš dešinės) su jaunimui atstovaujančių organizacijų nariais.

Svečias pasidžiaugė, kad Šilutėje pagaliau prasidėjęs realiai apčiuopiamas darbas su jaunimu, tai paskatinę atvykti ir pabendrauti su jaunimo interesams atstovaujančiais žmonėmis. Pasak Juozo Meldžiuko, galima dirbti formaliai su efemeriškomis, dažnai tik ant popieriaus egzistuojančiomis jaunimo organizacijomis ir susitikti kelis kartus per metus pateikiant ataskaitas. Tačiau tokio darbo ir rezultatai menki.
Jaunimo reikalų departamento atstovo nuomone, norint, kad jaunimas turėtų bent kokios įtakos, reikia gerokai pasistengti. Jaunimo reikalų tarybos posėdžiai turi būti rengiami ne kelis kartus per metus, o gerokai dažniau, kad nuolat būtų atsiskaitoma už nuveiktą darbą.
„Tokia jau žmogaus prigimtis: ar duosi mėnesį, ar savaitę laiko tai pačiai užduočiai atlikti, vis vien viskas bus daroma paskutinę minutę, todėl reikėtų, jei ne visos jaunimo tarybos, tai bent dalies jos narių posėdžius rengti dažniau ir jų metu atsiskaityti už nuveiktus darbus“, – patarė Juozas Meldžiukas.
Jis pabrėžė veiklos viešinimo svarbą, tuo labiau kad dabar tai galima padaryti ne tik per įprastas žiniasklaidos priemones, bet ir internete, socialiniuose tinkluose. Plačiai panaudojant nūdienos technologijų galimybes galima aptarti veiklos kryptis, pasisemti naujų idėjų, sužinoti aplinkinių nuomonę.
Svečias atkreipė dėmesį į tai, kad daugiausiai rūpinamasi moksleiviško amžiaus jaunuoliais, kurie ir taip turi ką veikti mokykloje, dar užklasinė veikla. Tas rūpestis dažniausiai virsta renginių organizavimu, šiai veiklai pasitelkiant moksleivius. Tuo tarpu vyresnieji, per 20 metų amžiaus jauni bendruomenės atstovai lyg ir paliekami savo valiai. Jiems reikia ne tik pramogų, bet ir galimybės kurti savo gyvenimą, atrasti vietą jame ir visuomenėje.
Anot J. Meldžiuko, jeigu jaunimas nori turėti įtakos rajono valdymui ir pasiekti savo užsibrėžtų tikslų, reikia aktyviai dalyvauti vietos politiniame ir ūkiniame gyvenime, pasistengti tapti rajono Tarybos nariais ir ten atstovauti jaunimo interesams.

Juozas Meldžiukas iš Jaunimo reikalų departamento mokė jaunuolius, kaip rasti vietos po saule ir realiai atstovauti savo interesams.

Aktyviau dalyvaudami rajono gyvenime, jaunuoliai supras, ką ir kaip galima nuveikti. Savo idėjoms įgyvendinti jaunuoliai gali gauti lėšų dalyvaudami įvairiuose remiamuose projektuose, vietos veiklos grupių veikloje. Ir savo, o kartu ir rajono ateitį reikėtų planuoti 15-25 m. į priekį. Jau mokyklos suole gerai pamąstyti, koks darbas bus perspektyvus ateityje, ir atsižvelgiant į tai ir savo pomėgius, pasirinkti profesiją.
Posėdžio metu šilutiškių Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys informavo, kad pasikeitus Tarybos sudėčiai, vietoj politiko Algirdo Gečo ir Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus į Jaunimo reikalų tarybą deleguoti kiti asmenys. Dalyvauti Jaunimo reikalų tarybos veikloje pasiūlyta administracijos direktoriaus pavaduotojai Inesai Murauskienei ir Tarybos narei Genovaitei Kimbrienei. Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju pagal nuostatus turi būti vienas iš politikų. Anksčiau šias pareigas ėjo Algirdas Gečas. Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas pasiūlė Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja rinkti Genovaitę Kimbrienę. Ši juokais atsisakė, kalbėdama, kad jai labiau tiktų būti senele. Tada savo kandidatūrą pateikė kitas Jaunimo tarybos veikloje dalyvaujantis politikas Saulius Stankevičius. Balsų dauguma jis ir išrinktas Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite