Kaip jaunimui rasti savo vietą gyvenime?

Kaip jauniems rasti savo vietą gyvenime ir realiai atstovauti jaunų žmonių interesams vykdant jaunimo politiką, mokė Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas.

Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas J. Meldžiukas (ketvirtas iš dešinės) su jaunimui atstovaujančių organizacijų nariais.

Svečias pasidžiaugė, kad Šilutėje pagaliau prasidėjęs realiai apčiuopiamas darbas su jaunimu, tai paskatinę atvykti ir pabendrauti su jaunimo interesams atstovaujančiais žmonėmis. Pasak Juozo Meldžiuko, galima dirbti formaliai su efemeriškomis, dažnai tik ant popieriaus egzistuojančiomis jaunimo organizacijomis ir susitikti kelis kartus per metus pateikiant ataskaitas. Tačiau tokio darbo ir rezultatai menki.
Jaunimo reikalų departamento atstovo nuomone, norint, kad jaunimas turėtų bent kokios įtakos, reikia gerokai pasistengti. Jaunimo reikalų tarybos posėdžiai turi būti rengiami ne kelis kartus per metus, o gerokai dažniau, kad nuolat būtų atsiskaitoma už nuveiktą darbą.
„Tokia jau žmogaus prigimtis: ar duosi mėnesį, ar savaitę laiko tai pačiai užduočiai atlikti, vis vien viskas bus daroma paskutinę minutę, todėl reikėtų, jei ne visos jaunimo tarybos, tai bent dalies jos narių posėdžius rengti dažniau ir jų metu atsiskaityti už nuveiktus darbus“, – patarė Juozas Meldžiukas.
Jis pabrėžė veiklos viešinimo svarbą, tuo labiau kad dabar tai galima padaryti ne tik per įprastas žiniasklaidos priemones, bet ir internete, socialiniuose tinkluose. Plačiai panaudojant nūdienos technologijų galimybes galima aptarti veiklos kryptis, pasisemti naujų idėjų, sužinoti aplinkinių nuomonę.
Svečias atkreipė dėmesį į tai, kad daugiausiai rūpinamasi moksleiviško amžiaus jaunuoliais, kurie ir taip turi ką veikti mokykloje, dar užklasinė veikla. Tas rūpestis dažniausiai virsta renginių organizavimu, šiai veiklai pasitelkiant moksleivius. Tuo tarpu vyresnieji, per 20 metų amžiaus jauni bendruomenės atstovai lyg ir paliekami savo valiai. Jiems reikia ne tik pramogų, bet ir galimybės kurti savo gyvenimą, atrasti vietą jame ir visuomenėje.
Anot J. Meldžiuko, jeigu jaunimas nori turėti įtakos rajono valdymui ir pasiekti savo užsibrėžtų tikslų, reikia aktyviai dalyvauti vietos politiniame ir ūkiniame gyvenime, pasistengti tapti rajono Tarybos nariais ir ten atstovauti jaunimo interesams.

Juozas Meldžiukas iš Jaunimo reikalų departamento mokė jaunuolius, kaip rasti vietos po saule ir realiai atstovauti savo interesams.

Aktyviau dalyvaudami rajono gyvenime, jaunuoliai supras, ką ir kaip galima nuveikti. Savo idėjoms įgyvendinti jaunuoliai gali gauti lėšų dalyvaudami įvairiuose remiamuose projektuose, vietos veiklos grupių veikloje. Ir savo, o kartu ir rajono ateitį reikėtų planuoti 15-25 m. į priekį. Jau mokyklos suole gerai pamąstyti, koks darbas bus perspektyvus ateityje, ir atsižvelgiant į tai ir savo pomėgius, pasirinkti profesiją.
Posėdžio metu šilutiškių Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys informavo, kad pasikeitus Tarybos sudėčiai, vietoj politiko Algirdo Gečo ir Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus į Jaunimo reikalų tarybą deleguoti kiti asmenys. Dalyvauti Jaunimo reikalų tarybos veikloje pasiūlyta administracijos direktoriaus pavaduotojai Inesai Murauskienei ir Tarybos narei Genovaitei Kimbrienei. Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju pagal nuostatus turi būti vienas iš politikų. Anksčiau šias pareigas ėjo Algirdas Gečas. Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas pasiūlė Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja rinkti Genovaitę Kimbrienę. Ši juokais atsisakė, kalbėdama, kad jai labiau tiktų būti senele. Tada savo kandidatūrą pateikė kitas Jaunimo tarybos veikloje dalyvaujantis politikas Saulius Stankevičius. Balsų dauguma jis ir išrinktas Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite