Kaip jaunimui rasti savo vietą gyvenime?

Kaip jauniems rasti savo vietą gyvenime ir realiai atstovauti jaunų žmonių interesams vykdant jaunimo politiką, mokė Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas.

Šilutės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apsilankęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas J. Meldžiukas (ketvirtas iš dešinės) su jaunimui atstovaujančių organizacijų nariais.

Svečias pasidžiaugė, kad Šilutėje pagaliau prasidėjęs realiai apčiuopiamas darbas su jaunimu, tai paskatinę atvykti ir pabendrauti su jaunimo interesams atstovaujančiais žmonėmis. Pasak Juozo Meldžiuko, galima dirbti formaliai su efemeriškomis, dažnai tik ant popieriaus egzistuojančiomis jaunimo organizacijomis ir susitikti kelis kartus per metus pateikiant ataskaitas. Tačiau tokio darbo ir rezultatai menki.
Jaunimo reikalų departamento atstovo nuomone, norint, kad jaunimas turėtų bent kokios įtakos, reikia gerokai pasistengti. Jaunimo reikalų tarybos posėdžiai turi būti rengiami ne kelis kartus per metus, o gerokai dažniau, kad nuolat būtų atsiskaitoma už nuveiktą darbą.
„Tokia jau žmogaus prigimtis: ar duosi mėnesį, ar savaitę laiko tai pačiai užduočiai atlikti, vis vien viskas bus daroma paskutinę minutę, todėl reikėtų, jei ne visos jaunimo tarybos, tai bent dalies jos narių posėdžius rengti dažniau ir jų metu atsiskaityti už nuveiktus darbus“, – patarė Juozas Meldžiukas.
Jis pabrėžė veiklos viešinimo svarbą, tuo labiau kad dabar tai galima padaryti ne tik per įprastas žiniasklaidos priemones, bet ir internete, socialiniuose tinkluose. Plačiai panaudojant nūdienos technologijų galimybes galima aptarti veiklos kryptis, pasisemti naujų idėjų, sužinoti aplinkinių nuomonę.
Svečias atkreipė dėmesį į tai, kad daugiausiai rūpinamasi moksleiviško amžiaus jaunuoliais, kurie ir taip turi ką veikti mokykloje, dar užklasinė veikla. Tas rūpestis dažniausiai virsta renginių organizavimu, šiai veiklai pasitelkiant moksleivius. Tuo tarpu vyresnieji, per 20 metų amžiaus jauni bendruomenės atstovai lyg ir paliekami savo valiai. Jiems reikia ne tik pramogų, bet ir galimybės kurti savo gyvenimą, atrasti vietą jame ir visuomenėje.
Anot J. Meldžiuko, jeigu jaunimas nori turėti įtakos rajono valdymui ir pasiekti savo užsibrėžtų tikslų, reikia aktyviai dalyvauti vietos politiniame ir ūkiniame gyvenime, pasistengti tapti rajono Tarybos nariais ir ten atstovauti jaunimo interesams.

Juozas Meldžiukas iš Jaunimo reikalų departamento mokė jaunuolius, kaip rasti vietos po saule ir realiai atstovauti savo interesams.

Aktyviau dalyvaudami rajono gyvenime, jaunuoliai supras, ką ir kaip galima nuveikti. Savo idėjoms įgyvendinti jaunuoliai gali gauti lėšų dalyvaudami įvairiuose remiamuose projektuose, vietos veiklos grupių veikloje. Ir savo, o kartu ir rajono ateitį reikėtų planuoti 15-25 m. į priekį. Jau mokyklos suole gerai pamąstyti, koks darbas bus perspektyvus ateityje, ir atsižvelgiant į tai ir savo pomėgius, pasirinkti profesiją.
Posėdžio metu šilutiškių Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys informavo, kad pasikeitus Tarybos sudėčiai, vietoj politiko Algirdo Gečo ir Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus į Jaunimo reikalų tarybą deleguoti kiti asmenys. Dalyvauti Jaunimo reikalų tarybos veikloje pasiūlyta administracijos direktoriaus pavaduotojai Inesai Murauskienei ir Tarybos narei Genovaitei Kimbrienei. Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju pagal nuostatus turi būti vienas iš politikų. Anksčiau šias pareigas ėjo Algirdas Gečas. Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas pasiūlė Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja rinkti Genovaitę Kimbrienę. Ši juokais atsisakė, kalbėdama, kad jai labiau tiktų būti senele. Tada savo kandidatūrą pateikė kitas Jaunimo tarybos veikloje dalyvaujantis politikas Saulius Stankevičius. Balsų dauguma jis ir išrinktas Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite